.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 59
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594

    Защо любовта се превърна в най-големият проблем на тийновете

    Исторически факт - с течение на развитието на света, тенденциите при любовта между младите се променят. От древността, до преди един век, живота е бил толкова труден, че повечето още от малки са се женели по интерес, всички знате за патриархалното общество и т.н. Не са имали време за любовни игрички хората, освен ако не са били богати и задоволени, и не е имало с какво да си запълват времето. Днес, всички знаят тийнейджърските любовни истории, малките глупачета чак си режат вените, ако някой скъса с тях. Защо стана така? От многото свободно време? От това, че обществото е задоволило основните си нужди, и има време да се отдаде на подробни любовни отношения? Докога продължава това? Докато свърши училището, и мама и тате спрат да те хранят, и трябва сам да се оправяш с живота, тогава изобщо ще забравиш за това. Полезни ли са тези любовни опити за да подготвят човека за истинската любов, или само ще му объркат живота за в бъдеще?
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  2. #2
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Е, че какво друго да ги вълнува ? На тези години те просто нямат толкова много отговорности и това им остава. Пустата любов.

  3. #3

    Re: Защо любовта се превърна в най-големият проблем на тийно

    Защо става така ли? - От прекалено голямата свобода или по скоро свободия! Когато човек трябва да избира от хиляди варианти, е "малко" трудно да избере правилния от първия път! Имам в предвид, че когато човек все още не се е "осъзнал" напълно в ранните детски години и си мисли, че любовта в живота е само една, пък в крайна смета се окаже, че тотално е грешал и почва да опитва отново и отново! А до кога ще продължи това? - Ти сам го каза "Nam3less3"...
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Докато свърши училището, и мама и тате спрат да те хранят, и трябва сам да се оправяш с живота, тогава изобщо ще забравиш за това. Полезни ли са тези любовни опити за да подготвят човека за истинската любов, или само ще му объркат живота за в бъдеще?
    А дали са полезни тези любовни опити не мога да съм сигурен на 100%, но аз се ръководя от максимата "От опит - глава не боли!"

  4. #4
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Влизаш в една тема, която е строго индивидуална.

    Ти ако имаш гадже и ти бие дуспата, няма да ти е голям кеф.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  5. #5
    Прочетете "Здрач" там пише ....

    *фейспалм*

  6. #6
    омаловажаване на любовта ли виждам тук, или така ми се струва?

    иначе по-добре да обичат...защото после започват да мразят и това ги заразява повечето.

    какво е по-доброто предложение?
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  7. #7
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Явно аз остарявам, когато бяхме на по 10-12 години играехме на жоманка и подобни неща, а сегашните от сега са забили пред компа и висят ... Сега някакъв 14 годишен тръгнал да ми разправя, че не можел да живее без даден човек, те не могат още да разсъждават правилно, а тръгнали да се "влюбват" ...

  8. #8
    Поколението изтъпя ... интересите им се ограничиха ... родителите нехаят .. остава им само да страдат по невъзможна любов в скайп и да си саморазбиват сърчицата ... фтв

  9. #9
    teenproblem. net/f/viewtopic.php?t=269301
    Ние ще помогнем какъвто и да е пробрема!
    п.п.
    Ако Ади не е на смяна ше съм аз.. А ако и двамата ни няма.. Запишете си час при ItalianMafia.
    С много целувки Ади 'n Стелс корпурейшън ™

    п.п. 2
    Само си махнете интервала след тийнпроблем. че дава неква тъпа грешка..
    Мяууу..

  10. #10
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Цитирай Първоначално написано от JenataKoTka
    teenproblem. net/f/viewtopic.php?t=269301
    Ние ще помогнем какъвто и да е пробрема!
    п.п.
    Ако Ади не е на смяна ше съм аз.. А ако и двамата ни няма.. Запишете си час при ItalianMafia.
    С много целувки Ади 'n Стелс корпурейшън ™

    п.п. 2
    Само си махнете интервала след тийнпроблем. че дава неква тъпа грешка..
    offtopic: Не мисля, че това мнение е по темата.

  11. #11
    Текстовете на поп фолк парчетата само за тва говорят, карат ги да драматизират.. Много сериали, много филми, много трагедии.. Свободията, възпитанието вкъщи и в училището, много фактори са..
    Определено бъдещото поколение на никъде не върви.. Аз като бях на 13 още с кукли си играех, а те вече секс правят.. facepalm..

  12. #12
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    Защото нямат кво друго да правят.

  13. #13
    Повече от фен Аватара на adrenal1n
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    418
    Първата любов е най-силна
    Преодолееш ли краха след нея, си мисля, че не можеш да се поддадеш вече

  14. #14

    Re: Защо любовта се превърна в най-големият проблем на тийно

    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Защо любовта се превърна в най-големият проблем на тийновет
    защото сега това е модерно,или поне в 60% от случаите.

  15. #15
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    445
    Аз пък не мисля, че в днешно време децата и младежите мислят повече за любов, отколкото в миналото. Любовните трепети винаги са били актуални и от голямо значение за тийнейджърите. "Ромео и Жулиета" чели ли сте? Е, Жулиета още няма 14 години, когато се развива действието и със сигурност любовта и не е породена от поп фолка и сериалите. Не виждам нищо лошо в детската и младежката любов и изобщо не разбирам какъв е този стремеж да се изкарвате такива големи моралисти.
    Две хубави очи. Душата на дете в две хубави очи-музика, лъчи. Не искат и не обещават те...

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от SummerRain
    Аз пък не мисля, че в днешно време децата и младежите мислят повече за любов, отколкото в миналото. Любовните трепети винаги са били актуални и от голямо значение за тийнейджърите. "Ромео и Жулиета" чели ли сте? Е, Жулиета още няма 14 години, когато се развива действието и със сигурност любовта и не е породена от поп фолка и сериалите. Не виждам нищо лошо в детската и младежката любов и изобщо не разбирам какъв е този стремеж да се изкарвате такива големи моралисти.
    а имаш ли представа какви са последиците от това?
    аз имам.
    любов между тийновете на трябва да има,или не преди 17 години.
    увод-разбиранията ти за този въпрос са твърде грешни.

  17. #17
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от scacas
    Цитирай Първоначално написано от SummerRain
    Аз пък не мисля, че в днешно време децата и младежите мислят повече за любов, отколкото в миналото. Любовните трепети винаги са били актуални и от голямо значение за тийнейджърите. "Ромео и Жулиета" чели ли сте? Е, Жулиета още няма 14 години, когато се развива действието и със сигурност любовта и не е породена от поп фолка и сериалите. Не виждам нищо лошо в детската и младежката любов и изобщо не разбирам какъв е този стремеж да се изкарвате такива големи моралисти.
    а имаш ли представа какви са последиците от това?
    аз имам.
    любов между тийновете на трябва да има,или не преди 17 години.
    увод-разбиранията ти за този въпрос са твърде грешни.
    И защо? Какво фатално става като има любов преди 17? Или ти преди 17 беше асексуално същество, което ама грам не се вълнуваше от противоложния пол? Наистина мисля, че попрекалявате...
    Две хубави очи. Душата на дете в две хубави очи-музика, лъчи. Не искат и не обещават те...

  18. #18
    оставя лоши спомени,може би?
    спомени които може би не искаме да имаме.

  19. #19
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от scacas
    оставя лоши спомени,може би?
    спомени които може би не искаме да имаме.
    А каква е гаранцията, че една любов на 18 нюма да остави спомени, които не искаме да имаме? Още повече че на 13 в повечето случаи става въпрос за увлечение, доколкото на 18 чувствата може да са истински и дълбоки и следователно болката и разочарованието доста по-силни.
    Две хубави очи. Душата на дете в две хубави очи-музика, лъчи. Не искат и не обещават те...

  20. #20
    Защото е ново усещане. Защото не са им заети главите с изкарването на насъщния.
    scacas, детската любов не винаги оставя лоши спомени. А любовта след 25, когато вече има деца, съвместо съжителство и т.н.? И когато в един момент се окаже, че този човек не е за теб, месеци наред си вдигате скандали, докато единия не си хване чукалата, това да не би да оставя приятен спомен? Или ти един ден, на 17 рожден ден на детето си, ще кажеш 'Имаш право вече да се влюбваш!'?
    Пубертета е част от съзряването, от превръщането на едно дете в голям човек. И ако само любовта оставяше неприятни спомени, направо с мед да я намажеш.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Любовта под... 16 примерно наистина е вредна, много хора твърдят така, а и самият форум е доказателство за това. Те не могат да разсъждават, режат си вените, пишат "fuck love" и всякакви такива. Може цял живот да си останат сбъркани така, кой знае
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  22. #22
    Булшит.
    Авторе, не осъзнаваш какви глупости дрънкаш. Единственото, с което съм съгласен е, че хората преди са се женили по интереси. - но и това май е било само в БГ и по-консервативните страни.
    Какво по-хубаво нещо от любовта има?
    Защо пишете без да мислите изобщо?! Любов си има от както свят светува.

    Проблем им е любовта защото гледат много филми и вземат неподходящ пример от неподходящите хора.
    Ти изобщо влюбвал/а ли си се някога?!
    Един психясал се разхожда и хвърля пясък след себе си. Друг психясал го среща:
    - Абе ей, що хвърляш пясък?
    - Ми за да не ме гонят духове.
    - Ама то няма духове...
    - Ем да де, щот` хвърлям пясък...

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от 0u7l1n3
    Булшит.
    Авторе, не осъзнаваш какви глупости дрънкаш. Единственото, с което съм съгласен е, че хората преди са се женили по интереси. - но и това май е било само в БГ и по-консервативните страни.
    Какво по-хубаво нещо от любовта има?
    Защо пишете без да мислите изобщо?! Любов си има от както свят светува.

    Проблем им е любовта защото гледат много филми и вземат неподходящ пример от неподходящите хора.
    Ти изобщо влюбвал/а ли си се някога?!
    Както казвам, любовта в крехката 13-14 годишна възраст примерно води прекалено много неприятности вместо ползи, и за това много хора мислят, че особено в днешно време любовта под 16 примерно е вредна. Само разгледай темите в "Любов" и ще видиш. Не съм се влюбвал, а и сега не му е момента за това. Предпочитам неангажиращи връзки, което е най-подходящо за младите хора.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от 0u7l1n3
    Булшит.
    Авторе, не осъзнаваш какви глупости дрънкаш. Единственото, с което съм съгласен е, че хората преди са се женили по интереси. - но и това май е било само в БГ и по-консервативните страни.
    Какво по-хубаво нещо от любовта има?
    Защо пишете без да мислите изобщо?! Любов си има от както свят светува.

    Проблем им е любовта защото гледат много филми и вземат неподходящ пример от неподходящите хора.
    Ти изобщо влюбвал/а ли си се някога?!
    Както казвам, любовта в крехката 13-14 годишна възраст примерно води прекалено много неприятности вместо ползи, и за това много хора мислят, че особено в днешно време любовта под 16 примерно е вредна. Само разгледай темите в "Любов" и ще видиш. Не съм се влюбвал, а и сега не му е момента за това. Предпочитам неангажиращи връзки, което е най-подходящо за младите хора.
    Добре, твоя си работа. Неангажиращите връзки за мен са безполезни, не искам да лъжа момичето с което съм (ако под неангажираща връзка имаш предвид само секса)
    На 13-14 както казваш е нолмално да се влюбиш. Макар че за всичко си има време, не можеш да контролираш сърцето си.
    Един психясал се разхожда и хвърля пясък след себе си. Друг психясал го среща:
    - Абе ей, що хвърляш пясък?
    - Ми за да не ме гонят духове.
    - Ама то няма духове...
    - Ем да де, щот` хвърлям пясък...

  25. #25
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    467
    Че любовта и изобщо чувствата създават доста проблеми на хората и не мисля, че сегашните тийнове имамe повече трудности от предишните. По-скоро имаме проблем с общуването или по-точно то бива възпрепятствано от алиенацията и западния модел на мислене и оттам идват разочарованията и цъкането пред компа в 3 АМ. Порочен кръг. Не съм съгласна, че в миналото хората по-добре са се оправяли с любовта, просто формално проблема е бил решаван с уредените бракове, но си е имало самоубийста и всички екстри по несподелена любов и т.н.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си