.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 94
  1. #1
    Фен
    Регистриран на
    Jun 2005
    Град
    София
    Мнения
    121

    Какво мислите за съжителството на семейни начала?

    Та какво мислите?

  2. #2
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    Брак + Девствена булка !
    Моля ?!

  3. #3
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    По - добре е от брака според мен, не е толкова обвързващо. Аз лично не мисля, да сключвам брак.

  4. #4
    според мене тфа е нещо много сериозно ... и хората които мислят да гу предприемат .. би трябфало да фиждат бъдеще заедно...перспектифи за напред...който има намерение да жифее на семейни начела - успех

  5. #5
    според мене тфа е нещо много сериозно ... и хората които мислят да гу предприемат .. би трябфало да фиждат бъдеще заедно...перспектифи за напред...който има намерение да жифее на семейни начела - успех

  6. #6

    Re: Какво мислите за съжителството на семейни начала?

    Цитирай Първоначално написано от ragi
    Та какво мислите?
    Ами за мен лично е малко странно да живееш с един човек цял живот и да не сключите брак?!?! Все едно сте само познати един вид и ако някой ден единя реши, че е сгрешил в избора си - просто си събира багажа и се изнася. Все пак в последно време "съжителството на семейни начала" се е превърнало в нещо като тенденция... Аз твърдоо вярвам в брака и един ден се надявам и аз да мина под "венчилото"

    П.С. - Ама преди това трябва подходящата госпожа "doomkillerr" (булка) да си намеря...

  7. #7
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    На семеъни начала бих живяла, ако нямам дете, появи ли се детето, нещата се променят.

  8. #8
    Аз живея с моя приятел на семейни начала. Но за мен това е временно решение. Докато двамата станат напълно финансово самостоятелни, докатоучат и т.н. Смятам, че брака все още сие нужно нещо, поне заради статута, който дава.

  9. #9
    Ако двама души се обичат, намирам за почти задължително да поживеят година две заедно преди да се омъжат, все пак като човек, сменил доста квартири и съквартиранти, трябва да се види дали има поносимост при живеенето заедно.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от cooool
    Ако двама души се обичат, намирам за почти задължително да поживеят година две заедно преди да се омъжат, все пак като човек, сменил доста квартири и съквартиранти, трябва да се види дали има поносимост при живеенето заедно.
    Разбира се, че е задължително да опознаеш дадения човек и да видите ще можете ли да се търпите, когато сте заедно дълго време (2-3 години). Иначе е малко трудно да "уцелиш" подходящия човек за теб в рамките на няколко месеца примерно и след като се ожените да се хванете за гушите...

  11. #11
    Като временно решение да ... но реално е само обещание ... брака крепи сериозността на намеренията ... Да за съжителството с цел потвърждаване на обвързаността ... Не като трайно решение ...

  12. #12
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Разликата между живеенето на семейни начала и брака е един подпис.

    Толкова ли е важен един подпис?
    Grumpy old madman

  13. #13
    Полезно нещо.
    Така още по-добре опознаваш човека до себе си. Сблъскваш се с малките му 'вредни' навици, спорите за глупости, но това още повече ви сближава и взаимно правите сериозна крачка във взаимоотношенията ви.
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  14. #14
    Ами според мен си е нещо абсолютно задължително!
    Когато обичам някой искам да споделям всяка минута с него...тъпо е да се чакач да се оженим и чак тогава да живеем заедно....ами ако се окаже че не се понасяме....даже мисля че е добре един два месеца след като се разбере че нещата са сериозни да се заживее заедно...няма да се чудим къде да правим секс, а пък и по този начин ще се отървем от родителите...може би
    Take this broken wings and learn to fly again and learn to live so free
    and when we here the voices sing the book of love will open up and let us in
    so take these broken wings!

  15. #15
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Цитирай Първоначално написано от shadow4e
    На семеъни начала бих живяла, ако нямам дете, появи ли се детето, нещата се променят.
    Да!
    И аз не искам детето ми да е извънбрачно.

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Разликата между живеенето на семейни начала и брака е един подпис.

    Толкова ли е важен един подпис?
    Този подпис осигурява семейното им бъдеще и това на децата им.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  17. #17
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Разликата между живеенето на семейни начала и брака е един подпис.

    Толкова ли е важен един подпис?
    Този подпис осигурява семейното им бъдеще и това на децата им.
    подписа ти е много странен

    Canis_Dirus, до някаква степен си прав, ама някак си като , че ли е по-лесно след това да напуснеш половинката си като нямате брак.
    ...поне аз така го виждам

  18. #18
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Разликата между живеенето на семейни начала и брака е един подпис.

    Толкова ли е важен един подпис?
    Този подпис осигурява семейното им бъдеще и това на децата им.
    Искаш да кажеш, че ако се случи родителите да се разведат, 80-те лева издръжка за едно дете на месец му осигуряват бляскаво бъдеще?
    Самата хартия /свидетелството за брак/ не е кой знае каква пречка, когато единият от съпрузите реши да си обере чукалата. А и наблюденията ми са, че обидите и отношението към извънбрачните деца и към децата на разведени родители са еднакви.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Бракът и подписът осигуряват наследство, издръжа и други подобни неща на децата. Той гарантира тяхното материално осигуряване. Т.е. разликата е огромна.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  20. #20
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Бракът и подписът осигуряват наследство, издръжа и други подобни неща на децата. Той гарантира тяхното материално осигуряване. Т.е. разликата е огромна.
    Пак те питам- в случаите, когато бащат плаща само 80 лв., какво по-напред може да му осигури с тази сума? Наследство ще получат при смъртта му, но нищо чудно да се наложи да го делят и с други деца /осиновени например от таткото при следващ брак или природени деца/. Да не говорим, че има начин да се замаскира придобитото от единия съпруг по верме на брака- пише го на лелята на дядото по не знам каква линия/.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Бракът и подписът осигуряват наследство, издръжа и други подобни неща на децата. Той гарантира тяхното материално осигуряване. Т.е. разликата е огромна.
    Пак те питам- в случаите, когато бащат плаща само 80 лв., какво по-напред може да му осигури с тази сума? Наследство ще получат при смъртта му, но нищо чудно да се наложи да го делят и с други деца /осиновени например от таткото при следващ брак или природени деца/. Да не говорим, че има начин да се замаскира придобитото от единия съпруг по верме на брака- пише го на лелята на дядото по не знам каква линия/.
    Има бащи, които плащат по няколкостотин лева. Абе зависи какви са родителите, но е необходим този подпис и договор, не случайно го има от много години. Това съжителство иначе е несериозно за мен.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  22. #22
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Бракът и подписът осигуряват наследство, издръжа и други подобни неща на децата. Той гарантира тяхното материално осигуряване. Т.е. разликата е огромна.
    Децата са осигурени с наследство и без брак...
    Зависи дали бащата ги е признал или не... Представи си, че всичко върви по вода, появява се детето в майката, живеят 7 месеца, на 8 жестоко се скарват и бащата си хваща багажа и изчезва преди то да се е родиило. И какво правим като няма брак?

    Иначе аз съм ЗА брака, но със задължително подписан предбрачен договор, който в случай на развод отговаря на всички въпроси свързани с имещество и средства, за да не се точи делото 5 години.

  23. #23
    Аватара на freziq
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Бургас
    Мнения
    281
    ооо какви са тези глупости дето говорите
    брака бил просто един подпис...
    ти ако ще се жениш с мисълта, че детето ти ще получава повече детски, по-добре не го прави...
    по-добре си живейте на семейни начела и когато някой иска да се изнесе е много по-лесно.
    не става въпрос за съда и парите...става въпрос за детето...
    хората се женят, защото се обичат, а не за да получават повече детски
    не знам какво ви става на всички ...

    разбира се, че първо живеете на ''семейни начела''.
    това е един от най-трудните моменти в една връзка.
    ако се справите с това няма да има проблеми и да се ожените.
    I gotta feeling that tonight’s gonna be a good night (:

  24. #24
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Казусът е елементарен и се решава от съд
    Да и предвид факта, че едно дело в България бракоразводно трае по 5 години, представям си колко ще трае едно за признаване на бащинство. То бащата може и в чужбина да избяга до тогава.

  25. #25
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Няма какво да се запознавам с процедурата, защото на майка ми една приятелка се бори с цялата бюрокрация по същия този казус и в крайна сметка бащата отиде в чужбина и никой не го търси. Делото трая точно 5 години от 2003 до 2008 безрезултатно. Сега детето е без баща. Аз не ги говоря на изуст тези работи.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си