.

Виж резултатите на анкетата: Имат ли жените чувство на дълг и чест?

Гласували
68. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Като цяло не.

    37 54,41%
  • Като цяло да.

    31 45,59%
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 124
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594

    Защо няма жени-родолюбки?

    Темата не е феминистическа. Не ви ли прави впечатление, че почти няма жени-патриоти, родолюбки и т.н. И в нета почти не съм срещал такива даже. Защо е така - просто жените водят друг живот и рядко се интересуват от политика, или рядко има жена с чест, чувство на дълг и т.н.? Или просто живота не им го позволява?
    Пуснах темата, за да освежа и разнообразя раздела.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  2. #2

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Dennitsa
    Как да няма бе? България осмисля цялото ми съществуване.
    Има, но са рядкост, в сравнение с мъжете.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    540
    Има,как да няма.Но ако под патриотизъм разбирате псевдо национализма който се налага тука,пази боже да има и жени толкова фанатизирани.Иначе аз от малка съм възпитавана в патриотизъм и любов към България,която обаче няма нищо общо с идеите за родолюбие на повечето във форума!
    98% от младото поколение харесва чалгата!
    Ако си от 2%, които я мразят сложи това в подписа си.
    Maybe I'm addicted, I'm out of control,but you're the drug,that keeps me from dying...
    all I really know is,you're the only reason I'm trying...

  5. #5
    Супер фен Аватара на Momchence
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    София
    Мнения
    1 544
    щот са умни и не се занимават с глупости

    родолюбието не се изрзява и показва, а се чувства и прилага
    Birdy birdy in the sky dropped a poopy in my eye, I don't worry I don't cry, I'm just happy that caws can't fly!

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    540
    Цитирай Първоначално написано от Momchence
    родолюбието не се изрзява и показва, а се чувства и прилага
    Много добре казано
    98% от младото поколение харесва чалгата!
    Ако си от 2%, които я мразят сложи това в подписа си.
    Maybe I'm addicted, I'm out of control,but you're the drug,that keeps me from dying...
    all I really know is,you're the only reason I'm trying...

  7. #7
    Думата патриотизъм /което е синоним на родолюбие до някаква степен/ обвързва единствено момчетата. Произлиза от "патрио", което означава любов към бащиното огнище, към бащината къща и изобщо към бащиния род. Може да се каже общо взето, че патриотизъм и родолюбие има само при момчетата, от далечни време се е приемало, че е така, а и до ден днешен си е.

    При жените или по-скоро момичетата в случая, патриотизмът се изразява в подкрепа на народа, каквато са дали преди време - след войните, по време на робството и след освобождението ни - повишаване на раждаемостта, подкрепа на семейството с изразяване на стабилно положение. Т.е. в днешно време ако някое момиче се счита за патриотка или родолюбка, което в пълно значение на думата е невъзможно, все пак може да го ПОКАЖЕ, не само да го пише тук-там за "слава" сред връстничките й, като се държи сериозно, създаде здрава и стабилна връзка, в следствие семейство, изгради се като личност, за да може да развива и себе си; да бъде достойна дама.

    Защо няма ли?... Как да има, пълно с кифли. Няк'ви доста изпростели същества, за които тоя текст ще се стори особено сложен.
    Парадоксално е. Български патриоти и националисти, а по аватарите червени знамена със свастики, по описанията немски цитати... Срамно е!

  8. #8
    Супер фен Аватара на Momchence
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    София
    Мнения
    1 544
    колко романтично-носталгично само...

    силните и храбри мъже се трепят и бъхтят за родината, а жените им превръзват раните и готвят вскусни манджи

    замислям се дали да не стана патриот
    Birdy birdy in the sky dropped a poopy in my eye, I don't worry I don't cry, I'm just happy that caws can't fly!

  9. #9
    Много забавно, нали... ;} Да се подиграваш на една история градила се хиляди години. Пък кой те знае, може и да не си българин. Ако си - жалко, във всяка раса има и такива индивиди. =)
    Парадоксално е. Български патриоти и националисти, а по аватарите червени знамена със свастики, по описанията немски цитати... Срамно е!

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    540
    Цитирай Първоначално написано от Momchence
    колко романтично-носталгично само...

    силните и храбри мъже се трепят и бъхтят за родината, а жените им превръзват раните и готвят вскусни манджи

    замислям се дали да не стана патриот
    Какво виждане за патриотизма очакваш от хора,които не са успели да се "адаптират" в съвременната епоха и са останали някъде към края на 19ти век,твърдо убедени,че трябва да водим война с турци,цигани,евреи,ЕС и нз кой още.Мислят си,че е адски достойно и патриотично да си чешеш езика с възрожденските стихотворения и агитации за тяхното приложение в нещо като "съвременни въстания".

    А това,че няма жени патриоти,а ако има то ролята им е да раждат деца...
    98% от младото поколение харесва чалгата!
    Ако си от 2%, които я мразят сложи това в подписа си.
    Maybe I'm addicted, I'm out of control,but you're the drug,that keeps me from dying...
    all I really know is,you're the only reason I'm trying...

  11. #11
    Супер фен Аватара на Momchence
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    София
    Мнения
    1 544
    Цитирай Първоначално написано от bulgarian1878
    във всяка раса има и такива индивиди. =)
    българин вече раса ли е?

    якооо

    европоидна раса
    монголоидна раса
    негро-австралоидна раса
    българска раса

    Birdy birdy in the sky dropped a poopy in my eye, I don't worry I don't cry, I'm just happy that caws can't fly!

  12. #12
    Първо ще отговоря на двадесет и първи векчанката /я, открих нова дума! /, която явно е прекалено модерна, че се присмива на тия, които още са от "деветнадесети век"... Колко забавно. Жалко, всъщност. ;}

    Та, това за раждането на децата го дадох като пример от многото. Но е задължително, да. А не да се лигавят и глезят с по едно, МАКСИМУМ две, деца. Ти явно реши да изопачаваш думите, както са ти удобни. Разбира се! Не се и очудвам. На какви ли не индивиди съм попадал. xD

    А относно другия, дето ми намери грешка - мммхм, тук грешката е моя, приязнавам, в мисълта ми беше да напиша "всеки народ", не раса.
    Парадоксално е. Български патриоти и националисти, а по аватарите червени знамена със свастики, по описанията немски цитати... Срамно е!

  13. #13
    Супер фен Аватара на Momchence
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    София
    Мнения
    1 544
    ти си патриот, нямаш право на грешки

    заради такива пикльовци като теб, дет са грешали в историята, сега сме на това дередже
    Birdy birdy in the sky dropped a poopy in my eye, I don't worry I don't cry, I'm just happy that caws can't fly!

  14. #14


    Ти ли ще го кажеш?! ХАХАХАХАХАХАХА !

    Всъщност, всезнайко, заради такива утрепки като теб /е па връщам си обидите ^^ (да, падам на твоето ниво, представи си... както биха казали някои дървени философи, lol)/ сега сме на това положение, не заради мен.
    Ако си някоя комунистическа утрепка или анархично безполезно същество - естествено, че аз ще съм ти виновния. Само дето хора като мен, част от рода ми от 1920 година, и т.н. са запазили Българския дух и традиции. И ще се постарая те да останат.

    Моля те, не ме разсмивай за в бъдеще по този начин, че имам проблеми с един зъб и венеца му, доста дискомфортно е...

    Редакция
    И спри да спамиш... Не те знам как са те оставили толкова време във форума, гледам имаш доста мнения... Ако всичките ти са такива, леле... Глобален мод съм в друг форум и такива спамове като твоите най-ги обичам... xD
    Парадоксално е. Български патриоти и националисти, а по аватарите червени знамена със свастики, по описанията немски цитати... Срамно е!

  15. #15
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    е от къде тези предрасъдъци?
    аз не съм българка, но живея тук и обожавам България, традициите и фолклора...

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  16. #16
    Аватара на T72
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    68
    Защото всички жени са пикли и чифутки (извинявам се за обидите), ама по друг начин не знам как да го кажа. За тях единствено дрешките и гримовете са важни, за тях понятията чест, морал НЯМА, има подлизурство и нищо друго.

  17. #17
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    е не всички жени/мъже са еднакви..

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  18. #18
    Аватара на Dennitsa
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Дръстър
    Мнения
    102
    Цитирай Първоначално написано от love_enrique
    А това,че няма жени патриоти,а ако има то ролята им е да раждат деца...
    Жените не са само едно туловище за разплод.

  19. #19
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    540
    Цитирай Първоначално написано от Dennitsa
    Цитирай Първоначално написано от love_enrique
    А това,че няма жени патриоти,а ако има то ролята им е да раждат деца...
    Жените не са само едно туловище за разплод.
    Именно,затова ме напушва смях като чета постовете на разни "патриоти"
    98% от младото поколение харесва чалгата!
    Ако си от 2%, които я мразят сложи това в подписа си.
    Maybe I'm addicted, I'm out of control,but you're the drug,that keeps me from dying...
    all I really know is,you're the only reason I'm trying...

  20. #20
    Има,просто патриотизЪма на повечето се изразява в това да разясняват какъв кенеф е България.

  21. #21
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Не бих казал, че няма патриотки, а че останаха много малко по простата причина, че за 80% от 20 годишните маникюрът, мерцедеса, перхидролните екстеншъни, силикона, проституцията и богатия 90-годишен младок изместиха семейните и патриотичните ценности.

  22. #22
    Ехе, ехе, либералке, така ли ще си говорим вече? ;D Пък и ти написах доста ясно, надявам се че си достатъчно интелигентно момиче /НАДЯВАМ СЕ! /, че да го разбереш: дадох го като пример. Пък ако теб те "напушва смях" - спри да пушиш такива вещества, миличката ми... Думата е с такова значение и ако не ти харесва - не си такава. Ако ти харесва - си такава. Никой не ти говори да ходиш и да избиваш този, този, този и този. Жената винаги е била една важна частита от семейството, както и изобщо от човечеството. И именно заради това патриотизмът на момичетата не се пише, а се показва, когато дамата е СЕРИОЗНА. Както вече написах. Ако за теб патриотизмът е да се правиш на по-важна от другите, както всяка друга се мисли, за съжаление грешиш доста.
    Парадоксално е. Български патриоти и националисти, а по аватарите червени знамена със свастики, по описанията немски цитати... Срамно е!

  23. #23
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    540
    Хаха интересно по какво точно предцени моя патриотизъм.Не аз съм тази,която разпространява разни националистически клипчета и се превзема цитирайки наизуст българските революционери и възрожденски стихотворения-не съм го казала конкретно за тебе-просто такова ми е общото впечатление от псевдо патриотизма който се разлива из тоя форум...А с кое съм се правила на важна не ми стана ясно,но ти си знаеш...
    За мен патриотизма не се състои в това да говориш високопарни приказки лишени от смисъл наляво и надясно и да повтаряш колко обичаш България.Патриотизма се изразява с ДЕЙСТВИЯ,съзнание и достойно поведение,което включва много по-прости задължения от разни героични подвизи (да спазваш законите,да си изхвърляш боклука в кофите,да не минаваш на червено,да не съсипваш природата и тн и тн).А за да бъдеш достоен българин няма значение нито пола,нито професията,нито дори цвета на кожата.Така че самата тема просто е безсмислена
    98% от младото поколение харесва чалгата!
    Ако си от 2%, които я мразят сложи това в подписа си.
    Maybe I'm addicted, I'm out of control,but you're the drug,that keeps me from dying...
    all I really know is,you're the only reason I'm trying...

  24. #24
    Има ,как да няма. Има такива които са много по-големи патриотки от повечето мъже. То и мъжете не сме останали много ,та е сходна ситуацията май.

  25. #25
    Няма толкова жени патриотки по една причина. Женската природа не отговаря на това понятие. Смисъла на матриархата като идея е, че всички хора са равни, защото всички са деца на майка си (разбирайте това в широкия смисъл на думата). А някой по-горе беше писал, че патрио идвало от любов към бащиното огнище, това също отговаря на въпроса. Отделно в нашата история е имало жени патриотки като баба Тонка например и така нататък. Просто ние момчетата сме по-склонни към изразяването на патриотизма в демонстрации, спорове, научни данни от типа Македония е българската поради това и това.... и така нататък. Жената е патриотка вътрешно, а не външно
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си