.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 26
  1. #1
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391

    Защо децата предпочитат да споделят в интернет???

    Въпроса ще се разгледа и от телевизията.

    Защо децата предпочитат да споделят за проблемите си в интернет, а не на 4 очи?
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  2. #2
    Супер фен Аватара на stefity
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Варна...
    Мнения
    2 139
    Просто е. Винаги е по-лесно да напишеш нещо, отколкото да го кажеш на някой очи в очи. Затова и толкова много хора са смели в нета и на думи, но се превръщат в съвсем други хора, когато нещата се развиват лице в лице. Другото което е, че децата търсят някой непознат, който не ги познава, защото си мислят, че приятелите им, или близките им може да им се скарат, подиграят или нещо от сорта.
    To strive, to seek, to find, and not to yield...

  3. #3
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    защото ги е страх, а в повечето случаи в нета е анонимно
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237

    Re: Защо децата предпочитат да споделят в интернет???

    Цитирай Първоначално написано от SWASTIKA
    Въпроса ще се разгледа и от телевизията.

    Защо децата предпочитат да споделят за проблемите си в интернет, а не на 4 очи?
    Защото е по-лесно.
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  5. #5
    Аватара на woshata
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Непостоянно
    Мнения
    3 784
    Щот не обичам да споделям с майка ми, за тва.
    Сега сигурно извиква въпроса как така некви хора в нета са ми по-близки от собствената ми майка на която по протокол би трябвало да имам най-голямо доверие И отговора е, че не са ми по-близки, но е по-лесно щот не ме ебе кво ше ми отговорят, а майка ми принципно ше ми направи кофти.. За останалите нз, тва си е моето разсъждение над нещата.
    .!.

  6. #6
    Сигурно, защото родителите/баби, дядовци/всякакви други роднини не говорят с тях, а само им казват какво да правят, все едно са някакви роботи?
    Никога пък не ми е било по-лесно да споделям на някой задклавиатурен мафиот, отколкото на баща ми/приятелка.

  7. #7
    kak zashto za da ne bydat razocharovani mn qsno.. ako go spodelish s nqkoi blizak ili priqtel ima veroqtnost da bydesh predaden,no ako go kajesh na nqkogo kogoto ne poznavash i kogoto nqma kak da ti navredi -hem ti olekva che si spodelil s nqkoi hem ne se pritesnqvash ot nishto tvaaaa e..tva si e samata istina
    Don’t forget
    to Remember me
    I’ll be back – so remember me
    Please keep me in your heart
    If we have to ever part
    Don’t forget me, to remember me...

    ~*~ ~*~ T.I. ~*~ ~*~

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    307
    Анонимност...

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Глупости. Не ми пречи това, да споделя с най-добрата си приятелка например...(не ме интересува дали ще ме разбере или не,дали ще ме упрекне или ще ми помогне,така или инече проблемите си остават мои) Просто съм човек който трудно умее да изразява емоциите си с думи (на живо). Тук действително ми е по-лесно,но няма да тръгна да споделям толкова лични работи,понеже си е именно моя работа.
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  10. #10
    Защото е по-лесно да говориш открито за проблемите си, но да си анонимен. За някои е така, за други не. Някои споделят, защото точно в този момент няма на кой, а искат да им олекне. Защото хората са(сме) маскирани и отвън сме едни, а отвътре - други, и не искат, да разкриват истинската си същност при някой близък за него човек и им е по-лесно, да разкрият своите чувства пред непознат за тях.

    Ще си бъда нараненото дете,
    чиито думи никой не разбира,
    ще изчакам да поспре да ме боде
    и в прегръдката на нежността ще се завия.

  11. #11
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    Цитирай Първоначално написано от stefity
    Просто е. Винаги е по-лесно да напишеш нещо, отколкото да го кажеш на някой очи в очи. Затова и толкова много хора са смели в нета и на думи, но се превръщат в съвсем други хора, когато нещата се развиват лице в лице. Другото което е, че децата търсят някой непознат, който не ги познава, защото си мислят, че приятелите им, или близките им може да им се скарат, подиграят или нещо от сорта.
    +49274927394723947


    Иначе при въпроса ми дойде идеята как 13 годишно момиченце отива при майка си и казва "Мамо... спах с едно момче и ми свърши на корема мога ли да забременея?" или "Мамо... как се прави свирка?" .....

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от stefity
    Просто е. Винаги е по-лесно да напишеш нещо, отколкото да го кажеш на някой очи в очи. Затова и толкова много хора са смели в нета и на думи, но се превръщат в съвсем други хора, когато нещата се развиват лице в лице. Другото което е, че децата търсят някой непознат, който не ги познава, защото си мислят, че приятелите им, или близките им може да им се скарат, подиграят или нещо от сорта.
    +1
    .. любовта ни с теб,лудата цял живот ще ни държи!

  13. #13
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Тъпотии.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  14. #14

    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    [На Метри От Земята]
    Мнения
    2 772
    По- лесно е..
    Просто аз

  15. #15
    Ами защото не мислят, че родителите им ще ги разберат или пък защото сред връсниците си търсят главно одобрението на групата и ги е страх да споделят открито своите проблеми. Анонимността в интернет е приоритет за всеки, не само за малки, но и големите се възползват от нея, когато искат да споделят много интимен проблем.

  16. #16
    Защото са комплексирани и затворени постчернобилчета

  17. #17
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    В нас :]
    Мнения
    851
    Ами защото се чувстват някък си по спокойно знаят че могат да споделят всичко без да се страхуват че някой близък ще им се смее или такива работи защото всико е анонимно

  18. #18
    Мега фен Аватара на DimovB
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    3 413
    защото е по-трудно и спичащо на 4 очи

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от SunnyTime
    Ами защото се чувстват някък си по спокойно знаят че могат да споделят всичко без да се страхуват че някой близък ще им се смее или такива работи защото всико е анонимно
    Що бе, аз и така си се смея на 90% от потребителите тука

  20. #20
    Защото, когато разговора се води на 4 очи, човек може да се смути от реакцията на човека срещу него. Било то намръщване, смях, объркан или присмиващ се поглед. Има още милиони неща, които да смутят споделящия и той да се засрами или да се притесни и да млъкне.
    В Интернет той не вижда на кой споделя и каква е неговата реакция. Нито знае дали го познава или не. Приема всички за непознати.. Докато на 4 очи, все трябва на някой познат да сподели. Това от части също много влияе. Какво отношение има човека и с какво впечатление е останал от споделящия. А споделящия може би се чуди дали, ако сподели нещо по-пикантно няма да развали вече направените впечатления или пък някое приятелство, връзка и т.н.
    В крайна сметка май стигнах до извода, че повечето споделят в Интернет, защото нямат доверие на близките си и гледат да скрият някои неща от тях. Или пък може би, защото тук в мрежата можеш да получих съвет от различни хора с различни разбирания. А на живо можеш да получиш съвет само от този на когото си се доверил.. и съвета ще е такъв, какъвто той си го разбира.
    И още нещо ;D В Интернет не се притесняваш дали този, който знае "тайната" ти няма да я каже на човек, който не трябва да я разбира..
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  21. #21
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Мога да отговоря с цитат,нали?

    Всички глупости, които говорят по телевизията за общуването и изразяването на чувствата, са лъжа.Никой не го е грижа какво искаш да кажеш.
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  22. #22
    Защото са анонимни. Толкова е лесно..
    I believe I can fly..

  23. #23
    Аватара на mmKamm
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Somewhere...in The sea...
    Мнения
    2 025
    Да бе..щото са анонимни Защото не им стиска да кажат някоя дума от рода на "пишка" пред някого. Не бе... по лесно е да го напишеш според някои хора. На мен лично ми е по-гот да си кажа квото имам да споделям

    She watch the sun-thats all she needed to let go
    She held the sea-thats all she needed just to Be Free !

  24. #24
    Мега фен Аватара на PurpleDream
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    ....in the rain...
    Мнения
    5 275
    защото в интернет могат да получат много повече мнения и то все различни
    Залагате ли?! Спечелихте ли?!
    Че аз умирам, а вас ви презирам!

  25. #25
    ^ Ххахах

    If for honesty you want apologies
    -I dont sympathize
    If for kindness you substitute blindness...
    Please open your eyes!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си