.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29
  1. #1

    Куче Бийгъл

    http://www.topobiavi.com/%D0%A1%D0%B...dno129025.html
    Абе, много искам да си купя кученце и съм се спряла на породата Бийгъл. Търсих в интернет за някакви обяви и попаднах на по-горния линк.
    Въпросът ми е (понеже съм доста некомпетентна) дали "с паспорт" е същото като "с родословие". И 250 лева ми се струва прекалено евтино за куче с родословие.
    Също искам да попитам дали тая обява се отнася за развъдник, или за отделен човек. Понеже знам, че да си вземеш куче от развъдник, е най-доброто решение.
    Също, ако можете, давайте други изгодни обяви за бийгълсчета с родословие.

  2. #2
    Отиде ми надеждата.

  3. #3
    Аватара на PiruBloodz
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    1 985
    Ето ти да видиш какво представлява родословието
    http://forum.dog.bg/post-a260684-.html

  4. #4
    Аз ще си задам тук един друг въпрос, свързан с куче, за да не правя нова тема.
    Днес намерих суупер сладкото кученце на улицата и сега съм поставена пред дилема дали да го взема в нас, или да го оставя...
    Разбира се, че е помиярче, може и мелез да е, не знам, обаче е суупер сладкото и гальовното и не прилича въобще на помияр. Ама ме е страх, че като го взема, ще стане голямо и гадно...
    Наясно съм, че ако го взема, ще трябва да го обезпаразитя, да му купя пахчета за глисти, да го заведа на ветеринарен лекар, ваксини и така нататък, но... Не мога да реша. ;/
    Какво смятате вие по въпроса?

  5. #5
    Голям фен Аватара на bonbon_
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    752
    Според мен е по - хубаво да вземеш това от улицата ..

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от bonbon_
    Според мен е по - хубаво да вземеш това от улицата ..
    Мерси за мнението, ама защо смяташ така?

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Защото кучето на улицата иначе е обречено на един живот, който в най-добрия случай ще е няколко години, преди да умре от глад/студ/болест/отрова/кола.

    Също така е добре да се отбележи, че в едно куче не е най-важно родословието, дали ще бъде сладко и красиво през цялото време. Ако търсиш нещо подобно - вземи си препарирана пума и винаги ще е красива и няма да се промени. В случая с помияра няма да знаеш какъв ще стане, но можеш да направиш добро на едно живо същество, а след няколко месеца и да порасне грозно - вече ще го обичаш.
    +1

    И САМО ЛЕВСКИИ ОБИЧАМ ТЕ АЛЕЕ !

  8. #8
    Супер фен Аватара на Zaharinka
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 977
    По-добре вземи кученцето от улицата.Попринцип куче без родословие от случайни хора може да ти донесе доста проблеми поразрови се в нета,миналият ден честох ужасни неща което твърдо ме отказа да си взема уж породисто куче което да се окаже всъшност много голяма тежест.

  9. #9
    То хубаво да го взема, ама... ме е страх, че може да има бяс и ще го заведа на лекар най-вероятно.
    Иначе дам, по-добрият избор е.
    (Нали не мога да бъда заразена с бяс, ако кучето не си е забивало зъбите?)

  10. #10
    Голям фен Аватара на bog4eto
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    905
    Ами всъщност може,чрез слюнка.

    А иначе-аз не бих взела кучето от улицата колкото и да искам,защото съм патила.За тва внимавай все пак

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от bog4eto
    Ами всъщност може,чрез слюнка.

    А иначе-аз не бих взела кучето от улицата колкото и да искам,защото съм патила.За тва внимавай все пак
    Да де, нали слюнката трябва да се смеси с кръвта ми...
    Странно ми е дали има и алтернативни начини.

  12. #12
    Голям фен Аватара на bog4eto
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    905
    Исках да кажа,ако имаш рана,без да те охапе,а там нещо ти се умилква и те лигави-в такъв смисъл

  13. #13
    Мхм, мерси за всички отговори до момента. Утре ще решавам какво да правя...
    Проблемът ми е, че апартаментът ни не е много голям ии то не е една беля на главата това куче, тъй че... И пикае постоянно.
    Но дори и да не го взема, има на кого да го дам.

  14. #14
    Голям фен Аватара на Forest_girl
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    в къщи =)
    Мнения
    752
    Вземи си това. Спаси го и съм сигурна, че ще стане добро

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    То куче не се взима така от днес за утре.
    Трябва да имаш желание и условия!

    бтв ако го заведеш на ветеринар, той ще ти каже колко горе-долу голямо ще стане кучето.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  16. #16
    Приятелят няма порода! Кучетата особено, са точно приятели, ако ги обичаш и се грижиш за тях ти се отблагодаряват.
    Кучето ми до ден днешен, вече 11 години си го гледам, вярно - не е от най-красивите външно, не е породисто, взех го от един казан 98'та зимата, но какво значение има? Обичам си го страшно много. Супер издръжливо куче, не е боледувало от нищо и все още е жизнено както си беше и преди. Ако те притеснява това как ще изглежда като порастне, помисли си как би ти се отблагодарявало - моето 11 години лежи в краката ми когато гледам телевизия, ям на масата или стоя на компютъра - винаги е около мен като охрана, посреща ме на вратата, подскача нагоре-надолу като ме види, присвива уши, ляга да го галя и т.н. Не знам дали си имала куче до сега, но да го гледаш как ти се радва и иска да го милваш е супер усещане.
    Все пак като искаш бийгъл, вземи си, симпатични са. Исках да ти кажа, че породата не е най-важното.

  17. #17

  18. #18
    Снощи оставих кучето долу пред денонощния магазин точно, за да го заведа днес на ветеринар, сложих му храна, кашон да спи и така нататък, ама сега го нямааа. Не си е тръгнало само, убедена съм, и кашона го няма.

    Захаринке, за какви проблеми говориш? В смисъл, ако не си взема куче с родословие?

  19. #19
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Ама как може да оставиш кучето така и да очакваш да е там на сутринта уе...
    Още от вчера видях,че работата няма да стане.
    Айде взимай си някое бийгълче и дано се грижиш добре за него.

  20. #20
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Не ги съветвайте за кученца от улицата. Ако някой иска породисто животно - да иде и да си купи такова и да го гледа както заслужава. Моето уважение към уличните, и аз съм взимал - но ако искаш качествено изпълнение - имаш правото да го получиш срещу съответната сума на съответните за това места.
    А за уличните кучета си има служби, които БИ трябвало да се погрижат.

  21. #21
    Супер фен Аватара на Zaharinka
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 977
    Цитирай Първоначално написано от Bianca
    Снощи оставих кучето долу пред денонощния магазин точно, за да го заведа днес на ветеринар, сложих му храна, кашон да спи и така нататък, ама сега го нямааа. Не си е тръгнало само, убедена съм, и кашона го няма.

    Захаринке, за какви проблеми говориш? В смисъл, ако не си взема куче с родословие?
    Форума е за голдън ретривър,но пише защо не е хубаво да се купува куче без родословие от случаини хора,зоо магазини и борси.Биби така и така ако даваш парички поне да ги дадеш за кученце което да те радва дълго време.
    http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1257

  22. #22
    Леле, ебати гадното...
    Ама пък едно родословие не може ли да бъде фалшифицирано? Да дам хиляда лева и пак да бъда метната?

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    По-добре не си взимай куче.
    Като те гледам как разсъждаваш на 5тия месец ще ти писне и ще го захвърлиш на улицата.


    За мненията по-горе:
    Не бъдете сигурни, че като има родословие кучето и имате гаранция "живот". Съвсем възможно е да се разболее от някоя тежка болест.
    Да, имаш 'доказателство', че кучето не страда от наследствени болести, че са му бити ваксини и е гледано добре, но някои породи са много болнави.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  24. #24
    Аватара на PiruBloodz
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    1 985
    Цитирай Първоначално написано от Bianca
    Леле, ебати гадното...
    Ама пък едно родословие не може ли да бъде фалшифицирано? Да дам хиляда лева и пак да бъда метната?
    aко си го купиш от правилното място няма да бъдеш метната

  25. #25
    Супер фен Аватара на Zaharinka
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 977
    Цитирай Първоначално написано от Violenza
    По-добре не си взимай куче.
    Като те гледам как разсъждаваш на 5тия месец ще ти писне и ще го захвърлиш на улицата.


    За мненията по-горе:
    Не бъдете сигурни, че като има родословие кучето и имате гаранция "живот". Съвсем възможно е да се разболее от някоя тежка болест.
    Да, имаш 'доказателство', че кучето не страда от наследствени болести, че са му бити ваксини и е гледано добре, но някои породи са много болнави.

    Всяко едно животинче е застрашено от болести,по тази логика да не си взимаме нищо и да не поемаме никакви допълнителни отговорности.И не мисля,че можеш да съдиш по това как разсъждава и дали ще може да отлгежда кученцето или не.Имам доста опит в отглеждането на кучета котки и всякакви животинки и не е малка отговорността,но когато виждаш,че заради грижите,които полагаш малкото расте здраво ти става хубаво.Понякога е по-добре да излезеш с кученцето навън отколкото с някой,който само ще те твари.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си