.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 30
  1. #1

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Los Angeles baby ;]
    Мнения
    108

    Коя любимата ви книга и защо?

    Аз лично съм фен на фентъзи романите ... "Сага за войната на разлома" мисля че е най - интересната която съм чел до сега ...
    A single chance is a galaxy of hope !

  2. #2
    Супер фен Аватара на zvezdichkaaa
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    ^*в нас^*
    Мнения
    1 995
    Валс в тъмнината,Младоженката беше в черно и Жената фантом-все на Уилям Айриш.Жалко,че в тъпата ни страна не успях да намеря повече негови сниги,макар съсем да не е безизвестнен!
    "Начукай ми го! Изнасили ме! Дискриминирай ме! Корумпирай ме! Манипулирай ме!
    Завиждай ми! Ограби ме! Мрази ме! Предай ме! Убий ме!
    Е, почувства ли се вече истински човек?"
    Дензъл Ребеловски

  3. #3
    Голям фен Аватара на bog4eto
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    905
    Любими са ми две-"Тайнственият остров" на Жул Верн и "Конникът без глава" на Майн Рийд Иначе,класиката, Граф Монте Кристо ми харесва,Клетниците,Парижка та Света Богородица и още доста книги..

  4. #4
    Еее, не знам.
    Обичам да чета книги, в които авторът успява да изрази това, което аз не мога с думи. Повечето ми "любими" са някви сборни... Избрано на Едгар Алан По; Сонетите на Шекспир; Обикновена Драма, Бел Ами и Един Живот на Мопасан; Дъжд и Слънце над Сена; Портретът на Дориан Грей; Контрабасът и т.н.
    Ще ти подаря ядрена глава,
    влажен динамит, тротил, цветя!
    Ако бях това, което си сега,
    мой приятелю, бих се взривил...



  5. #5
    Мисля, че "Митичният страж" на Рабиндранат Тагор ми е любима, тъй като автора ми направи голямо впечатление, а книгата постоянно я препрочитам.

  6. #6

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Los Angeles baby ;]
    Мнения
    108
    То май любима книга трудно можем да определим лесно ... аз поне за любима смятам тази която продалжавам да препрочитам и да ми е интересна ...
    A single chance is a galaxy of hope !

  7. #7

    Re: Коя любимата ви книга и защо?

    Цитирай Първоначално написано от justviko
    Аз лично съм фен на фентъзи романите ... "Сага за войната на разлома" мисля че е най - интересната която съм чел до сега ...
    много ми е сантиментална поредицата, но ако трябва да съм обективен - детска е, и то немалко.

    иначе аз съм на поредици. в последната година много ми разшири кръгозора от, колкото и глупаво да звучи, отново една поредица - "Малазанска книга на мъртвите". пълен хаос е на пръв поглед, но просто иска повторно вглеждане, за да се осъзнае цялата. личи си, че е писана от антрополог и човек имащ все някакъв досег с военни термини и стратегия, защото филъри и простотии няма. философски неща на места, много замислящи идеи и възприятия, въобще.. : )

    единствена книга...може би ще пасувам на стандартното '1984'. проблемът ми е, че с класики и по-сериозни книги досег особено нямам, което ще поправя скоро време като дочета едни други нещица.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  8. #8
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138
    "Jane Eyre" , защото обожавам да чета или гледам филми свързани с епохата , в която се развива действието!
    Hey ! Mr Tambourine Man, play a song for me,
    In the jingle jangle morning I'll come followin' you..

  9. #9

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Los Angeles baby ;]
    Мнения
    108

    Re: Коя любимата ви книга и защо?

    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Цитирай Първоначално написано от justviko
    Аз лично съм фен на фентъзи романите ... "Сага за войната на разлома" мисля че е най - интересната която съм чел до сега ...
    много ми е сантиментална поредицата, но ако трябва да съм обективен - детска е, и то немалко.

    иначе аз съм на поредици. в последната година много ми разшири кръгозора от, колкото и глупаво да звучи, отново една поредица - "Малазанска книга на мъртвите". пълен хаос е на пръв поглед, но просто иска повторно вглеждане, за да се осъзнае цялата. личи си, че е писана от антрополог и човек имащ все някакъв досег с военни термини и стратегия, защото филъри и простотии няма. философски неща на места, много замислящи идеи и възприятия, въобще.. : )

    единствена книга...може би ще пасувам на стандартното '1984'. проблемът ми е, че с класики и по-сериозни книги досег особено нямам, което ще поправя скоро време като дочета едни други нещица.

    Еми да ти кажа аз също не съм много голям ... на 17 съм и малко по малко почвам да чета по сериозно фентъзи ... все пак почнах от Хари Поър и Властелина на пръстените ... напредъка е бавен ... аи ми е трудно да намирам добри заглавия просто защото незнам коя поредица да чета ...
    A single chance is a galaxy of hope !

  10. #10
    ^^ Боже, имам чувството, че само аз не съм я чела Властелинът на пръстените

    Иначе любима не мога да избера една.
    Всяка книга, която чета напоследък ми харесва по различен начин и ми става любима
    Но хайде да кажа: Задната къща, ТО, Мълчанието на агнетата, Внимавай какво си пожелаваш, Непокорни момичета, Лъки, Невинни в смъртта, Последният валс на Матилда..

    Помня, че Клетниците също много ми харесваше. Но я четох преди много време и не съм сигурна дали и сега ще ме грабне.
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  11. #11
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    имам няколко книги, оито много харесвам

    Параграф 22
    1984
    Цар Плъх
    Триумфалната арка
    На западния фронт нищо ново

    От фентъзио- песен за огън и лед, землемория
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от justviko
    То май любима книга трудно можем да определим лесно ... аз поне за любима смятам тази която продалжавам да препрочитам и да ми е интересна ...
    По тая логика моите са "Роня дъщерята на разбойника" и "Братята с лъвски сърца"
    Не обичам мн мн да препрочитам..

    If for honesty you want apologies
    -I dont sympathize
    If for kindness you substitute blindness...
    Please open your eyes!

  13. #13
    Мега фен Аватара на Decu
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софето :D
    Мнения
    4 054
    "Цар Плъх" на Джеймс Клавел, и то защото ми беше една от първите 'по-сериозни'.

    ^ а "Братята с лъвски сърца" ми е любимата детска..Роня ми беше много интересна, но помня, че ми беше нужно още нещо повече...
    What you give is what you get!

  14. #14

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Los Angeles baby ;]
    Мнения
    108
    Цитирай Първоначално написано от Jumbie483
    ^^ Боже, имам чувството, че само аз не съм я чела Властелинът на пръстените

    Иначе любима не мога да избера една.
    Всяка книга, която чета напоследък ми харесва по различен начин и ми става любима
    Но хайде да кажа: Задната къща, ТО, Мълчанието на агнетата, Внимавай какво си пожелаваш, Непокорни момичета, Лъки, Невинни в смъртта, Последният валс на Матилда..

    Помня, че Клетниците също много ми харесваше. Но я четох преди много време и не съм сигурна дали и сега ще ме грабне.
    Хаха ... ами да ти кажа има 2 варианта ... или много ще ти хареса и ще я прочетеш на един дъх ... или след първото тилично за Толкин описание на една поляна примерно ( което при него е около 4-5 страници) ще се отчаяш и ще я захвърлиш Ааа някой чете ли Тери Пратчет ?
    A single chance is a galaxy of hope !

  15. #15
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    Цитирай Първоначално написано от w0sh
    землемория
    На мен ми беше глупавичка... но нещо ме накара да я прочета цялата.

  16. #16
    Супер фен Аватара на gangstata
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Мелкаса Пойнт
    Мнения
    1 533
    Ми те са три - "Тримата мускетари", "Оцеола" и "Дъщерята на Калояна".

    So if you callin my phone - leave a message..
    So if you knock on my door - keep on knockin...

  17. #17

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Los Angeles baby ;]
    Мнения
    108
    Сагата наистина си е доста добра ... а Пратчет верно че малко или много омръзва ам авсе пак си е култов !
    A single chance is a galaxy of hope !

  18. #18
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    863
    Любима от детските ми години е "Малкия принц"
    А иначе обожавам творчеството на Стивън Кинг.Не мога да му се наситя просто.Просто всеки път като затворя полседната страница на някоя негова книга и си казвам,че по-добра история едва ли може да се измисли.Този човек е може би гений

  19. #19
    Мега фен Аватара на teenems
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    5 663
    ами аз обичам да чета ,но чак най-любима нямам ,засега .
    харесва ми
    Изгорена жива .. по истински случай доста интересна .
    JUDGE ME
    & i'll prove you wrong.

  20. #20
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    "Пипи Дългото Чорапче.. -Астрид Линдгрен (не съм вече сигурна за фамилията)
    "10 малки негърчета","Азбучните убийства","Пет малки прасенца" на Агата Кристи...и 3те са страшни!

    "Богат,беден"-Ъруин Шоу,впечатли ме доста..
    "На изток от рая"-Джон Стейнбек
    "Подпалвачката","Зеления път","Куджо","Дългата разходка"-Стивън Кинг
    "Крадецът на праскови"-Емилиян Станев
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  21. #21
    justviko
    след мнението ти се чудя да я почвам ли или не книгата
    А за Тери Пратчет.. Преди време започнах да чета една книга, но не стигнах дори до средата. Не е по мой вкус.. Имах обаче много големи очаквания
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  22. #22

    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    625
    "Десет малки негърчета" - Агата Кристи. Любима ми е, защото има много непредсказуем сюжет и постоянно те държи в напрежение.

  23. #23

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Los Angeles baby ;]
    Мнения
    108
    Цитирай Първоначално написано от Jumbie483
    justviko
    след мнението ти се чудя да я почвам ли или не книгата
    А за Тери Пратчет.. Преди време започнах да чета една книга, но не стигнах дори до средата. Не е по мой вкус.. Имах обаче много големи очаквания
    Значи относно Сага за войната на разлома те книгите са няколко ... то си е поредица и мисля че няма да съжелиш ако я прочетеш. Пък за Пратчет ... аз обикновенно почвам на 2-рия прочит да разбирам всичко в книгата ... доста объркано ги пише ..
    A single chance is a galaxy of hope !

  24. #24
    Граф Монте Кристо-обожавам я.
    После сагата Здрач, Хари Потър също ми харесва.
    Мемоарите на една гейша-заслужава си прочита.
    И Дядо Горио ми хареса на Балзак.
    ™°ە•°•ە°ەٿ Mņ0°0°_کlĀdК

  25. #25
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    ^малко си чела

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си