.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 36
  1. #1
    Мега фен Аватара на lenito_sf
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    6 550

    Какво е музиката за вас ?

    Здравейте всички.
    Та ви питам за вас какво е музиката? Дали е просто нещо с което си разнообразяваме деня или е нещо повече.Аз ще опиша това,което е за мене като цитирам една фраза:
    "Музиката е откровение ,по-висше от мъдроста и философията" .. Лудвик Ван Бетовен
    Честно не погледнах дали има такава тема,ако има ще помоля за ключ.

  2. #2
    Без музика живота щеше да е една грешка - Фридрих Ницше
    Мелодията, това е мисъл, това е движение, това е душата на музикалното произведение - Дмитрий Шостакович

    За мен музиката е развлечение, начин да се откъснеш от проблеми си, начин да изразиш кратко и ясно чувствата, мислите си и истинското си АЗ (донякъде).
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  3. #3

    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Там, където има картофи...
    Мнения
    81
    Музиката определя душевното състояние на аурата ми, аурата ми определя музиката, а душата ми я приема, ако музиката е положителна ще имам щастлива и позитивна аура, но ако е мрачна душата ми става черна и дълбока, а аурата ми се извисява до там, че изпитвам душевен оргазъм...

  4. #4
    Музиката е смисъла на Живота ми - Кира.

    ~Kyo~

  5. #5
    ...but you don't really care for music, do youu
    Не целта е цел, а пътят

  6. #6
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Звуци..

    Доста килишрани изказвания.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  7. #7

    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 424
    Цитирай Първоначално написано от w0sh
    Звуци..

    Доста килишрани изказвания.
    "Музиката е моят живот."
    "Без музика животът е празен."
    "Не мога да живея без музика."

    Клишетааааааааааа!

    Да ви пратим по един месец в гората, да видите дали музиката ви е животът! Ама аман от такива изказвания. Никой не може да ме убеди, че може да живее чрез музиката, или ако може то това ще е човек, чийто живот не би бил кой знае колко ценен.

    Музиката това е начин да изразяваш емоциите, да ги откриваш в чуждите творби, а понякога и в своите. Навява спомени, връща емоции, разпалва сърцето на един човек. Може би най-красивото изкуство, то има влияние върху повече от 99% от населението. Да, аз мога да кажа, че не слушам музика 24/7 и причината е, че предпочитам сама да създавам емоции за себе си, а не да попивам като гъба идеите на някоя "звезда".
    Вие на хероин ли сте бе?

  8. #8
    Музиката е изкуство!
    Пък вие сте истаркъни.

  9. #9
    Мега фен Аватара на lenito_sf
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    6 550
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Клишетата са ви начин на живот...
    Начин на живот не.. но примерно доста съм размишлявала над тази мисъл на Бетовен и осъзнах ,че има доста вярно в това.Имам предвид ,ако един ден ти е бил крив и да размишляваш защо и да филосовстваш няма да върнеш времето назад ,за да се усмихнеш, а ако след този ден си пуснеш музика..която харесваш разбирасе , и изведнъж забравяш всичко..просто се онасяш.А е откровение ,защото в една песен нищо не се премълчава,каквото има да се казва ,се казва
    П.П. Това е мое мнение.

  10. #10
    Музиката си е музика. Стига с тея животи и глупости.
    Аз дето съм голяма фенка, се дразня супер много на изрази от рода на "Music=Life", "Музиката е начин на живот.." и някакви такива.
    Кво се правите.
    Музиката си е музика. Просто едно изкуство. Нещо прекрасно, което ни изпълва (също) така, както ни изпълва и разглеждането на една хубава картина.. Поне аз така мисля.


    Голяма фенка съм "на" музиката, ако може така да се каже, ама не разбирам как може да ми е начин на живот.
    Това че всеки ден цикля Менсън значи ли че Менсън е живота ми?(само пример). И има ли начин Мерилин Менсън да е моят начин на живот?
    Просто стига с тия простотии...


    Плюйте ме колкото щете, но какво за Бога значи една музика да ти е начин на живот? Да я слушаш постоянно ли? Да вършиш всичко, което се пее в нея ли? /ако да, значи трябва да съм сериен убиец, втффффф/


    stfu бе, лигльовци.


    w0sh, vikipf +1 към постовете ви, а ето аз какво мисля:

    Музиката за мен е философия. В повечето случаи слушам смислени работи. Пускам си приятни неща, в които намирам смисъл или тема за размишление, които са добри за вкарване във филми и дълбоко вдъхновение.Които ме карат да изпитвам някакви емоции. /Може би затова не слушам чалга, няма с какво да ме замисли, не ме провокира./

    Най-общо казано слушам приятни за ухото ми звуци, интелигентна музика - креативна, интересна, идейна - само заради факта че е такава. Същата работа с книгите - не се занимавам с повърхностни бози, няма да се заема да чета "Сексът и градът", както и никога не бих се загледала в някоя посредствена картина. Елементарно.

    Както не мога да нарека някоя книга начин на живот, така не мога да си нарека и музиката. Това, че някои неща са ми болни и много ми лежат на сърцето, си е отделна тема. И пак няма нищо общо с "начина" ми на живот, колкото и да ме вдъхновяват и да си ги обичам.

    Ако не правиш изкуство, то няма как да е твоят начин на живот, така мисля. А музиката е изкуство. Просто търсиш отражения, мислиш, чувстваш.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от vikipf
    Цитирай Първоначално написано от w0sh
    Звуци..

    Доста килишрани изказвания.
    "Музиката е моят живот."
    "Без музика животът е празен."
    "Не мога да живея без музика."

    Клишетааааааааааа!

    Да ви пратим по един месец в гората, да видите дали музиката ви е животът! Ама аман от такива изказвания. Никой не може да ме убеди, че може да живее чрез музиката, или ако може то това ще е човек, чийто живот не би бил кой знае колко ценен.

    Музиката това е начин да изразяваш емоциите, да ги откриваш в чуждите творби, а понякога и в своите. Навява спомени, връща емоции, разпалва сърцето на един човек. Може би най-красивото изкуство, то има влияние върху повече от 99% от населението. Да, аз мога да кажа, че не слушам музика 24/7 и причината е, че предпочитам сама да създавам емоции за себе си, а не да попивам като гъба идеите на някоя "звезда".
    Клишета, но те са често истина. Пф, аз за месец без музика ще се самоубия. Никъде без ем пе три плеяра не тръгвам. Когато стана сутрин пускам японския метъл на компа, до вечерта го слушам, след това пак го слушам като легна, понякога и цяла нощ на музика спя, нз ама по 24 часа понякога съм с музика. Ако не чувам гласа на Кио направо ще лудна.

    ~Kyo~

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от jghgh
    В повечето случаи слушам смислени работи.
    Мда, аз винаги слушам смислени работи.
    Сериозно, каква е тая чалга, какъв е тоя американси поп... същинска американска чалга е.

    ~Kyo~

  13. #13
    Мега фен Аватара на lenito_sf
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    6 550
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Цитирай Първоначално написано от lenito_sf
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Клишетата са ви начин на живот...
    Начин на живот не.. но примерно доста съм размишлявала над тази мисъл на Бетовен и осъзнах ,че има доста вярно в това.Имам предвид ,ако един ден ти е бил крив и да размишляваш защо и да филосовстваш няма да върнеш времето назад ,за да се усмихнеш, а ако след този ден си пуснеш музика..която харесваш разбирасе , и изведнъж забравяш всичко..просто се онасяш.А е откровение ,защото в една песен нищо не се премълчава,каквото има да се казва ,се казва
    П.П. Това е мое мнение.
    А като навършиш 13 какво ще правиш?
    Ми на 15 съм .. и като не ти харесва темата ..що пишеш

  14. #14
    четох в една статия, че за Lady Gaga да прави песни е равносилно на секс

    Иначе по темата: Музиката за мен е нещо страхотно. Не мога да я опиша просто. Можеш да слушаш музика, когато си тъжен, когато си весел, дори когато няма какво да правиш...

  15. #15
    Като гледам какво става тук се питам какво е за вас "начин на живот"?Звукът е поредното колелце, което бута стрелките на живота ни.Ако не беше той щеше ли да има живот?
    Дори глухонемите имат свой разбирания за музика..

    Чалгата не било музика, попа не заслужавал да се слуша?Металът ви, минимала, днб, рап всичко е музика колкото поп фолка е музика.Ако се чувствате огорчени преобразувайте гъзарското си лафче в нещо подобно на "Металът е моят живот"..пф.. сякаш не го използвате ;х



    Музиката не са ти само късите побеснели японци и китайци пищящи на микрофона.Всяка нощ заспиваш слушайки музика дори и "мп3"-то ти да е изключено...

    Все пак Всичко е започнало с един звук, нали?А ние го превърнахме в класификация на модата...
    Не целта е цел, а пътят

  16. #16

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Shove IT
    Мнения
    1 537
    Музиката е чувство, емоция, освен това и идея, невъзможно е да се изкаже с думи.

  17. #17
    Музиката е животът ми.
    Без музиката той губи своя смисъл.
    За мен тя е --
    красива мелодия
    изпълнена с чувства
    докосваща се до душата ми.
    Текстът --
    думите чрез които авторът описва
    себе си
    радостта си ..
    мъката си..
    това е музиката
    изкуство без,
    което едва ли някой би
    живял.



  18. #18
    Отражение на моята същност, пресъздадена в изкуство, както живописта и литературата.
    Audio ergo sum

  19. #19
    Голям фен Аватара на TrustNobody
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    668
    хм,музиката за мен НЕ Е живота ми и тн (каквото казаха по-горе).
    по-скоро го прави лесен и някакси поносим.мога да живея без музика,но с нея е по-лесно и естествено.
    понякога ми докарва някакви емоции и чувства,каквито нищо друго не може да ми ги причини :Д
    верно си е трудно за обяснение
    we are rockstars.

  20. #20
    Заема доста важна част от живота ми. Всеки ден я слушам и се упражнявам малко на китара. Ако не беше музиката, щях да съм много нещастна и нищо чудно досега да бях станала развалина от нерви.
    We are not men
    We are machines that take the breath of life away
    We are not men
    We are pathetic animals who kill to kill
    We are not sane
    We are colluding with the enemy is us
    We are not sane
    We are destroying things we are unfit to touch

  21. #21
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    За мен музиката е ежедневие.Ако не слушам нищо няма да ми стане

  22. #22

  23. #23
    Супер фен Аватара на LoveRetroMusic
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Dreamland
    Мнения
    2 971
    Странно ми е като не слушам музика ..
    “I don’t know why I’m scared,
    I’ve been here before,
    Every feeling, every word,
    I’ve imagined it all,
    You’ll never know if you never try,
    To forget your past and simply be mine” ♥ Adele

  24. #24
    Супер фен Аватара на SpAcE_LaDy
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    София // www.trancebg.com
    Мнения
    1 073
    за някои музиката наистина е целия им живот..
    аз слушам музика 24/7 и мога да кажа, че именно тази магия, наречена музика /в моя случай електронната, в частност Транса/, ме е спасявала в много трудни моменти, когато съм се чувствала сама.. мога да кажа, че именно музиката е моя най, ама НАЙ-ГОЛЯМ наркотик.. смао тя може да те доведе до абсолютно всякакви състояния - ВЕЛИКО ЩАСТИЕ /което аз изпитах това лято.. няма по-велико щастие от това да сбъднеш мечтата си.. а моята беше свързана именно с музиката/, тя може да те доведе и до депресия, до агресия, до каквото още искате..
    аз ОБОЖАВАМ да кореспондирам с ди джеи, които слушам.. естествено не всички отговарят като им пиша, но доста от тях го правят, обожавам да ми разказват именно те за траковете си, за музиката си, за живота си.. и не само.. обожавам да чета за музика, за миксиране, за продуциране.. обожавам да общувам с българските транс ди джеи, с които сме приятели.. обожавам да ме учат да миксирам.. ето това имам предвид под израза "музиката е моя живот".. за мен буквално музиката е живота ми.. всичко друго извън нея е просто сивото ежедневие.. и отношенията ми с другите ми приятели не влияят по никакъв начин на това, което искам и ще правя ЗА и СЪС музиката..
    ами ди джеите? техния живот е музиката.. с нея те живеят.. буквално и преносно.. чрез нея се изхранват а в началото тя е била просто начина им на живот или ежедневието им.. певците и певиците също... /не броя чалгарките, за тях чалга "музиката" е машина за пари и нищо повече/
    и те така.. това е от мен.. мовето скромно мнение
    МУЗИКАТА Е НАЙ-ГОЛЕМИЯ НАРКОТИК НА СВЕТА.. ако щете вярвайте и ако щете повтаряйте "клипета са това", само защото сте го чули от някъде.. като не можете да усетите истинската магия от това да полетиш от мелодията на една песен, да се разплачеш от удоволствие и еуфория, когато видиш някой любим изпълнител пред теб, когато именно този изпълнител ти се усмихне и те посочи..
    това е само минус за вас.. и ви съжалявам заради това..
    лек ден!

  25. #25
    Музиката е "вечното присъствие" в ежедневието ми.В смисъл,че постоянно слушам музика,независимо какво правя (е,добре,без гледането на филми xD).Даже наскоро започнах да слушам музика докато чета,приятно е.Не бих казала,че "музиката е моят живот" ,защото освен да я слушам друго не я правя,колкото и да искам си оставам все същия музикален инвалид.

    Wake up late honey,put on your clothes,
    take your credit card to the liquor store
    That's one for you and two for me by tonight

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си