.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 36
  1. #1

    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Sozopol
    Мнения
    37

    Какво спира жена на 36 да роди

    Какво спира жена на 36 да роди това ми е много любопитен въпрос благодаря за отговорите ви?
    ЦеЛуВкА По НоСлЕтО ЦеЛуВкА По ВрАтЛеТо ЕзИчЕ ТуК И ТаМ мМм АкО ПрОдьЛа НеЗнАм - МаЙ Ще Те ИзЯм !

  2. #2
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138
    Съмнителна си ми нещо с тези въпроси ...


    Може би риска от усложнения както при майката , така и при плода , но това го има във всяка възраст , макар и в по-големи проценти при по-възрастни жени.
    Щом не е навлязла в критическата и цикълът е нормален , не виждам какви по-различни от опасенията на всички други жени може да има.
    Hey ! Mr Tambourine Man, play a song for me,
    In the jingle jangle morning I'll come followin' you..

  3. #3
    Според мен е това, че Есмералда е циганка,обитаваща Париж без гражданство и постоянен адрес.

  4. #4
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    След 30 бременноста се води рискова, както за майката, така и за детето. Вероятноста от генетични заболявания е по-висока, при раждането вероятно могат да се получат усложнения и т.н.

  5. #5
    Голям фен Аватара на liim0nka
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    791
    Страх да не се случи нещо с плода и самата майка.
    It's hard to wait around for something that you know might never happen, but it's even harder to give up, especially when it's everything you ever wanted

  6. #6
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138
    Цитирай Първоначално написано от iiirish
    След 30 бременноста се води рискова, както за майката, така и за детето. Вероятноста от генетични заболявания е по-висока, при раждането вероятно могат да се получат усложнения и т.н.
    Е ееееееее , какво направи? След 30???
    Hey ! Mr Tambourine Man, play a song for me,
    In the jingle jangle morning I'll come followin' you..

  7. #7
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Цитирай Първоначално написано от Jeuelle
    Цитирай Първоначално написано от iiirish
    След 30 бременноста се води рискова, както за майката, така и за детето. Вероятноста от генетични заболявания е по-висока, при раждането вероятно могат да се получат усложнения и т.н.
    Е ееееееее , какво направи? След 30???
    Моя близка приятелка, която наскоро благополучно роди беше на границата и й казаха, че е в рисковата група заради възраста си.
    Ти какво мислиш, че рисково е след 50?!

  8. #8
    Мега фен Аватара на titinkaa
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    6 691
    Усложнения при детето или при майката,и другото е че при жените след 30г. е по трудна бременноста и раждането

  9. #9
    Рисково доколкото знам е само в случай, че това ще е първо дете на майката. Иначе при второ няма чак такъв проблем.
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  10. #10
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Цитирай Първоначално написано от sh3_1s_7h3_0n3
    Рисково доколкото знам е само в случай, че това ще е първо дете на майката. Иначе при второ няма чак такъв проблем.
    Глупости

  11. #11
    Рисково си е, а майка ми роди сестра ми на 39. Слава Богу, усложнения нямаше и я роди доста бързо.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  12. #12
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Рискова е първа бременност над 35 години.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  13. #13
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Рискова е първа бременност над 35 години.
    именно

    кво значи една жена ражда на 25 и след тва на 30 няма право да роди второ дете ??? iiirish доста си неосведомена по въпроса, моля те не коментирай като не знаеш.

    а иначе жената може да ражда без усложнения със сгурност до 40 години(ако не и е първа бременност)
    така че на всеки 10 години по 1 бебе

  14. #14
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Като си много осведомена, иди питай някой лекар да видим какво ще ти каже. Не знам дали при теб знанията ти са от обща култура, но при мен не е така, защото наистина съм се интересувала от този въпрос. Рискова е всяка, подчертавам ВСЯКА бременност над определенатата от медицината възраст! Може да ти е пето, и пак се води рискова!

  15. #15
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    ами осведомена съм защото сега може да се каже че всяка седмица съм с майка ми по лекари. тъй като иска втора бременност няма проблем и не са и казали че е рискова. ние бяхме във варна, но сега сме в пловдив на лекар

  16. #16
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    виж, мнението по някой въпрос или за нещо конкретно, се обосновава на базата на "масата", тоест на по-големия процент случеи. изключения винаги има. щом при 70 или 80% от жените на определена възраст бременноста се води рискова, значи това е всеобщото мнение.

  17. #17
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    ^ именно и аз ти казвам че жена на 36 не се води в рисковата група

  18. #18
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Цитирай Първоначално написано от mimsssssss
    ^ именно и аз ти казвам че жена на 36 не се води в рисковата група
    не ме разбра какво исках да кажа, но няма значение

  19. #19
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Дайте да се разберем-при абсолютно всяка бременност има риск, била тя при възраст на майката 15, 18, 20, 25, 30 , 35 или 40 годишна възраст! Просто рискът от генетични аномалии е по-висок при възраст на майката над 35 годишна възраст, но при положение че има ефективен скрининг, не виждам къде е проблемът жените да бременеят след тази възраст.
    И още нещо- първа бременност над 35 годишна възраст носи пъти по-големи рискове, отколкото следваща такава.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  20. #20
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Дайте да се разберем-при абсолютно всяка бременност има риск, била тя при възраст на майката 15, 18, 20, 25, 30 , 35 или 40 годишна възраст! Просто рискът от генетични аномалии е по-висок при възраст на майката над 35 годишна възраст, но при положение че има ефективен скрининг, не виждам къде е проблемът жените да бременеят след тази възраст.
    Ами и аз това обяснявам тука от 10 поста насам Всеки може да си забременее когато си поиска или хайде да го кажем така "когато се почувства готов", но рискът е налице винаги. Просто над определена възраст е по-голям.

  21. #21
    Естествено, че е налице винаги. Обаче не при всички.
    Конкретно с майка ми примера - На 23 е родила мен, раждането, макар и сравнително кратко, е протекло доста тежко за нея и за една бройка да си отиде.
    На 39 роди сестра ми. Абсолютно безпроблемна бременност, леко и бързо раждане.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  22. #22
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Тук не става въпрос само за раждането като физиологичен процес, а по-скоро като притесненията/предразсъдъците, които спират една жена да роди след 36 годишна възраст.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  23. #23

    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    [На Метри От Земята]
    Мнения
    2 772
    Цитирай Първоначално написано от titinkaa
    Усложнения при детето или при майката,и другото е че при жените след 30г. е по трудна бременноста и раждането
    Просто аз

  24. #24

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    194
    А може би просто не иска дете, а ако е 2ра бременност - не иска 2ро. Да сте се замисляли над това ?
    Това, което е лесно, не е интересно.

  25. #25
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    С увеличаването на възрастта на майката се повишава и вероятността за проблеми както при плода, така и при протичането на самата бременност. Какво ли са преживяли 37 годишните яйцеклетки, само те си знаят.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си