.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    И пак за противозачатъчите

    Здравейте! Пия противозачатъчни от пет години вече (по лекарско предписание, поради кисти на яйчниците) и сега вече от два месеца съм на Линдинет 20. Пила съм ги и преди без никакви странични ефекти. Добре обаче сега на дясната гърда си напипвам едно топче. Пипаха ме няколко лекари и ми дадоха час за хирург за 23-ти, не за да ме реже, а за да опипа. Предполагам, че е от хапчетата, затова искам да попитам, ако някой от вас е имал подобни проблеми.
    Благодаря предварително!
    Sometimes I get so weird
    I even freak myself out
    I laugh myself to sleep
    It's my lullaby
    Sometimes I drive so fast
    Just to feel the danger
    I wanna scream
    It makes me feel alive

  2. #2
    И аз съм на Линдинет 20 и досега не съм имала проблеми(дано да нямам).

    Моя приятелка имаше топче на гърдата като теб и се оказа, че е киста, но тя не беше пила нищо, така че не е задължително да е от хапчетата.
    На нея и казаха, че, ако се е ударила някъде или при по-силен натиск е възможно да се получи.
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  3. #3
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138
    Противозачатъчни 5 години?
    Hey ! Mr Tambourine Man, play a song for me,
    In the jingle jangle morning I'll come followin' you..

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Jeuelle
    Противозачатъчни 5 години?
    6 месеца се пият, 2 - не.
    По този начин се предотватява нанасянето на голям удар върху ендокринната система на жената и при правилните противозачатъчни странични ефекти няма.

    Реакцията на организма към хапчетата е строго индивидуална, но за пръв път чувам (не съм специалист все пак) за някакво образувание в гърдите в резултат на прием на противозачатъчни контрацептиви.
    Не се притеснявай прекалено много, възможно е да е просто някакво мастно образувание.

    П.С. За да те разведря малко, погледни нещата от тази гледна точка - може пък гърдите ти просто да са хубави и докторите да искат да те пипат. :P
    ...

  5. #5
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Аз пък ги пия от година и половина и още не съм правила почивка. Все викам айде другия месец, другия месец и то стана повече от година. Не знам, аз се чувствам добре с хапчетата, не само от гледна точка на забременяването. Моята гинеколожка беше казала, че Ясмина специално са най-изчистените хапчета на пазара и може да се направи почивка и на 2-рата година. И аз все се успокоявам, че има време
    Иначе бучката в гърдите ти няма как да е от хапчетата според мен, но това по-добре лекарите ще го кажат. За 5 години ти не си ги пила нон стоп, нали? Има жени, които карат много повече време от теб на противозачатъчни и не са им открити подобни странични ефекти, така че споко

  6. #6
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Напротив, има образувания в гърдите, които са хормонално зависими /фиброаденом/ и са често срещани в диапазона от 20 до 30 годишна възраст. Не е изключено противозачатъчните да предизвикат появата им.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #7
    Мега фен Аватара на Josefinne
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    FoReVeR LoST
    Мнения
    4 211
    Междувпрочем аз два пъти съм питала моята гинеколожка и тя и каза, че не е задължително да правя почивка. Обясни ми, че това се е правело преди, когато тия хапчета са били пълни с хормони и са били одтса по-вредни, но, че сегашните хапченца са доста по-усъвършенствани. Според мен е най-добре човек да се консултира с лекаря си, когато спре да ги пие, дори само заради пауза. Аз по едно време бях спряла да ги пия и тя(лекарката) ми се скара и каза, че не трябвало да ги спирам на своя глава.
    Аз преди пиех Регулон - 2 години, а сега пия Ясмин от няколко месеца.
    I have the thin line between
    destruction and creation
    drawn through me.

    For that
    I am cursed to never feel the peace in rest
    and to find
    new begginings in my restless soul.

    I will never get the approval of the people
    that are close to me,
    but I hope to get it from a greater power.

    For that
    I accept myself the way I am today
    and hope to find
    the strenght to do the same tomorrow.



  8. #8
    Аватара на PollyMagoo
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    вкъщи
    Мнения
    17
    много възможно е да е от хапчетата, но не вярвам да е нещо опасно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си