.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    обица на пъпа

    пробих си пъпа преди 3 дена дотук всичко ок (да чукна на дърво ) вече ме боли доста по малко не е червено нито подуто и тем подобни... Жената която ме проби ми каза да го промивам с спирт 70% етилов.. а днес четах из нета че това било абсолютно забранено понеже изгаряло кожата (и наистина докато го чистя щипе мнооого) също разбрах че ако се възпалявало ставало след 1вата седмица за това много ме е страх ии исках да ви питам някой кото си е пробивал пъпа как го е промивал аз сега мисля да спра със спирта от утре и да почна с кислородна вода въпреки че тя изсушавала кожата ии може да стане инфекция... охх незнам какво да правя помагайте .. а не искам спирт че ме е страх да не ми стане нещо

    ПС: съжелявам ако има много такива теми но точно таква за спирта не намерих моля без обидни коменари благодаряя :P
    "..но мътните да ме вземат, ако този път ти простя!
    Ще бродя подгизнал, ще се гърча в агония,
    но от нещастните си гърди ще те изтръгна
    и даже спомена за теб ще удуша.."


    Защо него ли ? .. Защото ме кара да се усмихвам ..

  2. #2
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    предполагам, жената си разбираот работата прави какво ти е казала
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  3. #3
    еми и аз мисля, че си разбира от работата и няма защо да ме лъже ноо четах в сайт специално за пиърсинги че спиртът много изгарял и не било въобще хубаво за това ме е страх

    малко си падам бъзла ама тва е защото при мене всички рани се възпаляват иии... даже когато си пробих ухото се възпали

    плс ако някой си е пробивал пъпа да каже с какво го е мазал :P
    "..но мътните да ме вземат, ако този път ти простя!
    Ще бродя подгизнал, ще се гърча в агония,
    но от нещастните си гърди ще те изтръгна
    и даже спомена за теб ще удуша.."


    Защо него ли ? .. Защото ме кара да се усмихвам ..

  4. #4
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    о божее
    значии мажи го 1 седмица до 10 дни с ГЕНТАМИЦИН но не повече,
    защото е антибиотик, отделно си го промивай с кислородна вода по-продължително ,докато прицениш,че е нужно. А за възпаляването, на мен ми се случи няколко пъти ама някъде след месец, поду ми се мъничко и това беше, за 2 дни ми се оправи.Но както знаеш при всеки е индивидуално, дано при теб всичко е окей

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от POLLINA
    о божее
    значии мажи го 1 седмица до 10 дни с ГЕНТАМИЦИН но не повече,
    защото е антибиотик, отделно си го промивай с кислородна вода по-продължително ,докато прицениш,че е нужно. А за възпаляването, на мен ми се случи няколко пъти ама някъде след месец, поду ми се мъничко и това беше, за 2 дни ми се оправи.Но както знаеш при всеки е индивидуално, дано при теб всичко е окей
    от кислородната вода нищо ли не ти станаа ииии тва че го промивам с спирт лошо ли е
    "..но мътните да ме вземат, ако този път ти простя!
    Ще бродя подгизнал, ще се гърча в агония,
    но от нещастните си гърди ще те изтръгна
    и даже спомена за теб ще удуша.."


    Защо него ли ? .. Защото ме кара да се усмихвам ..

  6. #6
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    сандрин-а не беше ли за тия неща
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  7. #7
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Цитирай Първоначално написано от siiska
    Цитирай Първоначално написано от POLLINA
    о божее
    значии мажи го 1 седмица до 10 дни с ГЕНТАМИЦИН но не повече,
    защото е антибиотик, отделно си го промивай с кислородна вода по-продължително ,докато прицениш,че е нужно. А за възпаляването, на мен ми се случи няколко пъти ама някъде след месец, поду ми се мъничко и това беше, за 2 дни ми се оправи.Но както знаеш при всеки е индивидуално, дано при теб всичко е окей
    от кислородната вода нищо ли не ти станаа ииии тва че го промивам с спирт лошо ли е
    ми за спирта не знам ,но предполагам,че не бива
    пък за кислородната вода - помогна ми само малко ми исуши кожата и се обели мъничко ама се оправи бързо

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  8. #8
    май ще взема наистина да го сменя с кислородна вода
    охх моля ви някой др ако има пиърсинг там да помагаа
    "..но мътните да ме вземат, ако този път ти простя!
    Ще бродя подгизнал, ще се гърча в агония,
    но от нещастните си гърди ще те изтръгна
    и даже спомена за теб ще удуша.."


    Защо него ли ? .. Защото ме кара да се усмихвам ..

  9. #9
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от POLLINA
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=13791
    разгледай тук
    благодаря ти адкси много :*:* ако не намеря нещо и там вече ще си тегля куршума вече незнам какво да прая ужас
    "..но мътните да ме вземат, ако този път ти простя!
    Ще бродя подгизнал, ще се гърча в агония,
    но от нещастните си гърди ще те изтръгна
    и даже спомена за теб ще удуша.."


    Защо него ли ? .. Защото ме кара да се усмихвам ..

  11. #11
    Голям фен Аватара на stelit0
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    884
    Здравейте аз не мога да взема компетентно отношение но изкам да попитам понеже не съм много запозната и много страхлива по това отношение.както ти пробиват пъпа слагат ли упойка???? защото аз от една ваксина ме е страх а това ама много изкам и ако е с упоика ще издържа упоиката пък нататака нишо няма да усетя.

  12. #12
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    пръскат лидокаин

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  13. #13
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    пръскат лидокаин
    Лидокаин или, което и да е било чисто обезболяващо средство единствено би намалило или премахнало болката, но не и възпалението.

    Цитирай Първоначално написано от bloodyF
    сандрин-а не беше ли за тия неща
    Не Сандрина е за възпаления в устната кухина и гърлото.

    Моето предложение е нещо от сорта на гентамицин или топоцин, както ти препоръчаха по-горе. Може също така йодасепт на паста или промивки с йодасепт. Най-силният вариянт е, ако имаш Клацид у вас или някой друг антибиотик, който съдържа Clarithromycin (Фромилид, Клерон, Лекоклар, Клацар, Клабакс, Клеримед, Клерон и май това са на българския пазар ) да извадиш една таблетка и да я стриеш на прах и да я поръсиш на мястото. Клацидът е един от антибиотиците за кожни инфекции, така че ще подейства, но, ако го нямаш у вас, не го купувай, защото не е евтин, а за една таблетка и една такава незначителна рана не си заслужавата 20 - 30 лв. Пробвай с някой от другите вариянти, които ти казах аз и другите хора в темата.

  14. #14

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    дЖигитАй xD
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от bloodyF
    сандрин-а не беше ли за тия неща

    дамз..сандринчето е за промивки в устната кухина..аз се промивах с него като си пробих езичето..даже понякога и сега като се сетя профилактично..
    Истината боли,НО това не означава че лъжата лекува..!

  15. #15
    ноо то не се е възпалило аз не мисля да почвам с антибиотици поннеже знам че не било хубаво въпроса ми е дали от спирта ще ми стане нещо
    "..но мътните да ме вземат, ако този път ти простя!
    Ще бродя подгизнал, ще се гърча в агония,
    но от нещастните си гърди ще те изтръгна
    и даже спомена за теб ще удуша.."


    Защо него ли ? .. Защото ме кара да се усмихвам ..

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от stelit0
    Здравейте аз не мога да взема компетентно отношение но изкам да попитам понеже не съм много запозната и много страхлива по това отношение.както ти пробиват пъпа слагат ли упойка???? защото аз от една ваксина ме е страх а това ама много изкам и ако е с упоика ще издържа упоиката пък нататака нишо няма да усетя.

    на много малко места слагат упойка и повярвай ми ако е с инжекция ще те боли много повече от колкото пробиването ако се пръска ок ама уойки попринцип не слагат тъй като не е болезнено мястото. а до това дали ще те боли е индивидуално аз бях с една приятелка нея въобще не я боля ноо мене ме боля доста и все пак не е болка за умиране после си заслужава стига да се грижиш за мястото както са ти казали и ще е супер
    също дали ще те боли зависи от дебелината на кожата ти мен много ме боля понеже кожата ми е по дебела (колкото и смешно да звучи) аз като си пробивах ухото ме боля даже за това ме беше мн страх но не е болка за умиране
    "..но мътните да ме вземат, ако този път ти простя!
    Ще бродя подгизнал, ще се гърча в агония,
    но от нещастните си гърди ще те изтръгна
    и даже спомена за теб ще удуша.."


    Защо него ли ? .. Защото ме кара да се усмихвам ..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си