.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 23 от общо 23
  1. #1

    Допълнително памет?

    Искам да си сложа още 3 гб рам ,но проблема ми е ,че имам само 2 места за рам
    колко приблизително ще струва 3 гб рам?

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    1 392
    3 GB RAM на една плочка, до колкото ми е известно, няма сега зависи каква RAM искаш DDR, DDR2, DDR3 ... какви MHz и т.н. Ти 3 GB ли имаш сега ? Каква ти е конфигурацията като цяло ... замисли се дали има смисъл да слагаш още RAM (ако имаш 3 GB)
    Облякох черни дрехи върху бялата си душа
    за да се слея със сивата безмълвна тълпа.

    Darkness Is My Fate, but I Have an Angel Heart !!!
    Between Darkness and Light I'm ready to Fight !!!

    TheDarkAngelOfHope ... comming soon for your last Hope !

  3. #3
    Мега фен Аватара на LittleDude
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    bs™
    Мнения
    4 167
    Мошеш да земеш 1x2 или 2x2GB...

  4. #4
    или 1х1 гб + 1х2 гб, но ще загубиш опцията dual channel, която уж дава малко прираст в производителността.
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  5. #5
    Аватара на Jesus
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Инкогнито
    Мнения
    4 074
    само да знаеш че 32 бит ос поддържа рам + паметта на видео карта общо 4ГБ, тоест сега ако имаш 2гб рам и 512 памет на видеото с тези 3гб ще се ползват само 1.5гб рам от новата


  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Jesus
    само да знаеш че 32 бит ос поддържа рам + паметта на видео карта общо 4ГБ, тоест сега ако имаш 2гб рам и 512 памет на видеото с тези 3гб ще се ползват само 1.5гб рам от новата
    Ще си сложи 64 битова много ясно...
    I'm RETIRED.
    I was tired yesterday, and today I'm tided too.
    http://www.facebook.com/john.stefanov
    http://blog.injenera.com

  7. #7
    Така като гледам мисля че тази тема е най-подходяща

    Аз на моя кашон мисля да му сложа поне още 1 гб рам, но дали ще върви ОК
    Конфигурацията ми е следната:
    CPU AMD Semprom 2400+ 1.67GHz
    VC: nVidia 5200 128 mb
    512 RAM DDR, като за рам имам 3 гнезда на дъното и ми се иска да ги запълня с 3х2гб RAM, но дали ще може да се поддържат от процесора ... ?
    Не съм Секс Машина, а е от Кокаина !!!

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от sexmaniaka
    Така като гледам мисля че тази тема е най-подходяща

    Аз на моя кашон мисля да му сложа поне още 1 гб рам, но дали ще върви ОК
    Конфигурацията ми е следната:
    CPU AMD Semprom 2400+ 1.67GHz
    VC: nVidia 5200 128 mb
    512 RAM DDR, като за рам имам 3 гнезда на дъното и ми се иска да ги запълня с 3х2гб RAM, но дали ще може да се поддържат от процесора ... ?
    Повярвай ми, и 128 ГБ рам да срожиш, няма да ти се ускори машинката...
    I'm RETIRED.
    I was tired yesterday, and today I'm tided too.
    http://www.facebook.com/john.stefanov
    http://blog.injenera.com

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от ivanstef
    Цитирай Първоначално написано от sexmaniaka
    Така като гледам мисля че тази тема е най-подходяща

    Аз на моя кашон мисля да му сложа поне още 1 гб рам, но дали ще върви ОК
    Конфигурацията ми е следната:
    CPU AMD Semprom 2400+ 1.67GHz
    VC: nVidia 5200 128 mb
    512 RAM DDR, като за рам имам 3 гнезда на дъното и ми се иска да ги запълня с 3х2гб RAM, но дали ще може да се поддържат от процесора ... ?
    Повярвай ми, и 128 ГБ рам да срожиш, няма да ти се ускори машинката...
    А да ми дадете някой добър съвет за ускорение на моя супер космически кашон, или за тези пари, които ще дам за подобрение, по добре да си взема един нов ?
    Не съм Секс Машина, а е от Кокаина !!!

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от sexmaniaka
    Така като гледам мисля че тази тема е най-подходяща

    Аз на моя кашон мисля да му сложа поне още 1 гб рам, но дали ще върви ОК
    ... като за рам имам 3 гнезда на дъното и ми се иска да ги запълня с 3х2гб RAM, но дали ще може да се поддържат от процесора ... ?
    Въпроса не е дали ще може да се подържа от процесора паметта, а дали се подържа от дъното (чиито модел не си написал). Все пак да ти кажа, че ефекта от бързаната на компютъра ще е минимален, но при работа с много отворени прозорци и приложения (програми) искащи много оперативна памет ще има по голям ефект (няма да го има досадното забавяне и харда няма да върти като "луд"). Не забравяй обаче, че ти трябва 64-битова операционна система, защото ако е 32-битова няма да ти разпознава цялата памет (3 х 2048 MB + 1 х 512 MB = 6656 MB оперативана памет)

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr

    Въпроса не е дали ще може да се подържа от процесора паметта, а дали се подържа от дъното (чиито модел не си написал)...
    Съжелявам, но нямам си и на идея какво ми е дъното :S Знам само че е доста старичко ...
    Не съм Секс Машина, а е от Кокаина !!!

  12. #12
    Супер фен Аватара на SolusChristus
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 038
    Нов компютър за 400 лева + хубава видео карта.

    Това е ускорението.

  13. #13
    ^ И за тия пари направо ше литне, че и ще му останат нали..
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от MakeMeLaugh
    ^ И за тия пари направо ше литне, че и ще му останат нали..
    На сегашните цени на частите е напълно възможно да създаде приична машина (е не да цъка Crysis на МАХ)...
    I'm RETIRED.
    I was tired yesterday, and today I'm tided too.
    http://www.facebook.com/john.stefanov
    http://blog.injenera.com

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    1 392
    Абе хора к'ви 6 GB к'ви 5 лева ... к'во му обеснявате 64 bit система ... трънки първо че незнам дали има плочка 2 GB DDR памет, второ 1 GB от тая памет струва около 70 лв (нова) представете си колко ще струва 6 GB трето кога с тоя процесор ще може да зареди 3 GB RAM да не говорим за 6 ... четвърто и най - важното ... за какво да дава 350 - 400 лв за RAM като за толкова може да си купи нещо доста по добро от неговото ?

    така че sexmaniaka остави тая работа с RAM-та ами си събери 400-500 лв за нов компютър (може и малко повече ако искаш ) а ако сега наистина искаш си вземи 512 RAM втора употреба ако намериш и си готов

    Това е съветът ми към теб
    Облякох черни дрехи върху бялата си душа
    за да се слея със сивата безмълвна тълпа.

    Darkness Is My Fate, but I Have an Angel Heart !!!
    Between Darkness and Light I'm ready to Fight !!!

    TheDarkAngelOfHope ... comming soon for your last Hope !

  16. #16
    Аватара на Jesus
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Инкогнито
    Мнения
    4 074
    Старият ми комп преди време имаше 256 мб, преди 2 или 3 години му взех 1гб рам dual chanel и махнах старта плочка, просто разликата беше нечовешка. ХР зареждаше 3пъти по-бързо. според мен още 512 (може би и още 1024, но според мен повече от 2гб няма да има смисъл)от някъде ако си намериш 2ра ръка е най-добрият вариант в отношение цена/производителност.


  17. #17
    Нищо правилно не каза общо взето...
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    1 392
    кой ?
    Облякох черни дрехи върху бялата си душа
    за да се слея със сивата безмълвна тълпа.

    Darkness Is My Fate, but I Have an Angel Heart !!!
    Between Darkness and Light I'm ready to Fight !!!

    TheDarkAngelOfHope ... comming soon for your last Hope !

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от DarkAngelOfHope
    кой ?
    Мисля, че "MakeMeLaugh" визираше горния пост на "Jesus"!

    То и аз не схванах, как така "Jesus" си е взел една плочка 1 GB Dual Channel Ram, като за да е "Dual" трябва да са две плочки работещи на еднаква честота и с еднаква големина (най-добре и да са от една марка и модел паметите)!!! - нали така?

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr
    Цитирай Първоначално написано от DarkAngelOfHope
    кой ?
    Мисля, че "MakeMeLaugh" визираше горния пост на "Jesus"!

    То и аз не схванах, как така "Jesus" си е взел една плочка 1 GB Dual Channel Ram, като за да е "Dual" трябва да са две плочки работещи на еднаква честота и с еднаква големина (най-добре и да са от една марка и модел паметите)!!! - нали така?
    Именно....
    I'm RETIRED.
    I was tired yesterday, and today I'm tided too.
    http://www.facebook.com/john.stefanov
    http://blog.injenera.com

  21. #21
    Аватара на Jesus
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Инкогнито
    Мнения
    4 074
    1GB DRR @ 400 MHz Kingmax Dual Channel пишеше на гаранционната карта, много добре си го спомням броих 253лв за нея


  22. #22
    Това, че го е пишело не значи, че е работило
    Dual Channel-a работи с два 2 РАМ модула
    Общо взето, като човек лично тествал ще заключа, че:
    Има голям смисъл да се сложи за ХР 1 ГБ памет, предвид, се ползва за мултимедия, и-нет и т.н.
    Особено пък и ако цъка игри - разликата е огроомна (е допустимите игри за този процесор и видео), но ще се играят още по-комфортно.
    И тия Семпрони се клокват що-годе добре...
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  23. #23
    Аватара на Jesus
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Инкогнито
    Мнения
    4 074
    еми да може не съм се замислял, но има и видима разлика при зареждането на ОС. тези семпрони (atholon xp), не съм много сигурен че се клокват добре, поне с дъното което имам, моят е 2200+ @ 1.81 с боксово охлаждане и пуснах 10% повече напрежение стигна 1.96 и след 5 мин работа изведнъж тръгва отново да зарежда биоса Иначе гугъл ми върна това http://www.bezplatno.net/listing-346...omponenti.html има 2х512 за 45 лв, но ако пуснеш тема тук http://zamunda.net/forums.php?action...rum&forumid=19 или в hardwarebg.com/forum ще намериш и за 30лв


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си