.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Голям фен Аватара на vanesa0pld
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    783

    Немога са запомням

    Здравейте!От извесно време се появи следния проблем-колко и да чета,чета,чета,чета немога да запомня.Ето ви едни пресен пример:
    Вчера учих за входното по физика и това правило го учих от към 14.10 до 16.03(за да не кажете:откъде видя пък точно минути''още от сега ви казвам че са от хронологията в скаип)====>Траектория е пространствената непрекъсната крива линия, по която се движи дадена материална точка или елементарна частица''
    И толкова просто правило да го учиш(само него) почти 2 часа за мен не е нормално
    Предполагам че се дължи на това че бях подложена на психичен стрес(от началото на 5 до края на 7 клас ме малтретираха психически,а сега съм 8 ),но вие как мислите?
    П:П:Знам че не сте лекари или психолози,но просто ви моля за мнение.

    И моля без коментари като-''Мисля че ти си за психиатър''
    И съжелявам за правописната грешка в заглавирто

  2. #2
    Ами аз не съм много по ученето .. но това съм забелязал че става ако се опитваш да го назубриш както е в учебника.

    Пробвай се да разбираш това което четеш и после да го обясняваш с твои думи... защото няма как точно да го кажеш както е в учебника .. а ти точно това се опитваш да направиш.

  3. #3
    Зависи от човека... Не казвам че си тъпа или нещо такова.. просто различните хора запомнят по лесно по различните начини - намери своя

    И офтопик: Къде се набута, че си 8 клас и учиш физика - голяма преебавка е

  4. #4
    Голям фен Аватара на vanesa0pld
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    783
    Цитирай Първоначално написано от john95
    Зависи от човека... Не казвам че си тъпа или нещо такова.. просто различните хора запомнят по лесно по различните начини - намери своя

    И офтопик: Къде се набута, че си 8 клас и учиш физика - голяма преебавка е
    уча в икономика

  5. #5

    Re: Немога са запомням

    Цитирай Първоначално написано от vanesa0pld
    Вчера учих за входното по физика и това правило го учих от към 14.10 до 16.03(за да не кажете:откъде видя пък точно минути''още от сега ви казвам че са от хронологията в скаип)
    Пиленце,когато учиш не си отвличай вниманието с други по-приятни дейности.

  6. #6
    Ами не знам то това си е до човека. Аз примерно никога не съм имала проблем с паметта. Нещо такова мога да го помня със седмици след като съм го чула 3 пъти. Ама съм чувала, че наистина има хора, които помнят по трудно. Бтв щом е само това правило пробвай с писане. Веднъж ни бяха наказали целият клас да пишем по 20 пъти две правила на френски. Ама те бяха едни дълги и грамадни, 2 листа формат А4. И досега си ги помня. xDDD
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  7. #7
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    бъди средоточена, а не мисли за скайп
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си