.
Отговор в тема
Страница 3 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 126
  1. #51
    може да не е кой знае какво .. но на мен ми харесва.. и си е вярно ... :P

    "Щастието идва капка по капка за да си отиде като река,а нещастието идва като река за да си отиде капка по капка. " ...

  2. #52
    " Моята любов не беше безсмъртна, защото беше пламък, но беше безкрайна , докато траеше. "


    ' - And what happened?
    - Life. '

  3. #53
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    "...Човешкият живот се живее само веднъж и затова ние никога няма да узнаем кое наше решение е било добро и кое - лошо. в дадена ситуация сме могли да решаваме само веднъж и не ни е бил даден втори, трети, четвърти живот, за да сравняваме различни решения."


    "Всеки от нас носи в себе си нещо, от което не може да се отрече, дори то да ни кара да вием от болка и да призоваваме смъртта.
    Такива сме си и това е!
    Като в старата келтска легенда за птичката с трън забит в гърдите, която излива в песен сърцето си и умира.
    Защото не може иначе, нещо отвътре я тласка.
    А ние хората, съзнаваме, че ще сгрешим, още преди да го сторим, но макар да познаваме себе си, пак не можем да променим съдбата си, нали?
    Всеки от нас пее своята песен, убеден, че по-прекрасна светът не е чувал.
    Нали се вижда?!
    Сами си забиваме тръните и даже не се питаме "защо?". Търпим болката и си втълпяваме, че си заслужава!".


    "...Дълго време едничката ми цел в живота бе да се саморазрушавам. И ето че веднъж ми се прииска щастие. Ужасно е, срам ме е, простете ми, но един ден изпаднах в плен на вулгарното изкушение да бъда щастлив. По-късно разбрах, че това е най-добрият начин да се саморазрушиш."


    "Аз вярвам в теорията за единствения куршум. Можеш да се влюбваш и любиш много пъти, но има само един куршум, на който е гравирано името ти. И ако извадиш късмета да те прострелят с този куршум, раната никога не заздравява"
    Майкъл Конъли - Законът на Бош
    И спря да се върти за миг земята..




  4. #54
    Голям фен Аватара на bog4eto
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    905
    Цитирай Първоначално написано от xoxi
    "...Човешкият живот се живее само веднъж и затова ние никога няма да узнаем кое наше решение е било добро и кое - лошо. в дадена ситуация сме могли да решаваме само веднъж и не ни е бил даден втори, трети, четвърти живот, за да сравняваме различни решения."


    "Всеки от нас носи в себе си нещо, от което не може да се отрече, дори то да ни кара да вием от болка и да призоваваме смъртта.
    Такива сме си и това е!
    Като в старата келтска легенда за птичката с трън забит в гърдите, която излива в песен сърцето си и умира.
    Защото не може иначе, нещо отвътре я тласка.
    А ние хората, съзнаваме, че ще сгрешим, още преди да го сторим, но макар да познаваме себе си, пак не можем да променим съдбата си, нали?
    Всеки от нас пее своята песен, убеден, че по-прекрасна светът не е чувал.
    Нали се вижда?!
    Сами си забиваме тръните и даже не се питаме "защо?". Търпим болката и си втълпяваме, че си заслужава!".


    "...Дълго време едничката ми цел в живота бе да се саморазрушавам. И ето че веднъж ми се прииска щастие. Ужасно е, срам ме е, простете ми, но един ден изпаднах в плен на вулгарното изкушение да бъда щастлив. По-късно разбрах, че това е най-добрият начин да се саморазрушиш."

    От кои книги са тези?



    по темата:

    "...фалшивата скромност крие в себе си зародиша на горделивостта."Гробище за домашни любимци

    "Старите грехове имат дълги сенки"Празникът на Вси Светии


    "Адът не е така свиреп,както пренебрегнатата жена"пак същата

    "....но всяка жена,която поне малко познава живота,ще потвърди,че никога не е надниквала в мъжкото сърце.Почвата в сърцето на мъжа е по-камениста,Луис-също като земята в старото гробище на микмаките-скалите са току под пръстта.Мъжът засажда каквото може....и се грижи за него."Гробище за домашни любимци

  5. #55
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от bog4eto
    От кои книги са тези?

    „Непосилната лекота на битието” на Милан Кундера
    "Птиците умират сами", Колийн Маккълоу
    "Любовта трае три години" - Фредерик Бегбеде
    И спря да се върти за миг земята..




  6. #56
    Голям фен Аватара на bog4eto
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    905
    "Хората не стават по-добри,те стават просто по-умни.Когато станеш по-умен не спираш да късаш крилцата на мухите,просто си измисляш по-добра причина ,за да го правиш"Кери

    "Не може точно да се определи моментът,в който се поражда приятелството.Както,когато пълниш капка по капка някакъв съд с вода,най-сетне идва една капка,която го препълва,така и в поредицата от прояви на приятелството идва една,която грабва сърцето ти."451 градуса по Фаренхайт

  7. #57

    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Livin' Hell
    Мнения
    32
    Цитирай Първоначално написано от xoxi
    "Всеки от нас носи в себе си нещо, от което не може да се отрече, дори то да ни кара да вием от болка и да призоваваме смъртта.
    Такива сме си и това е!
    Като в старата келтска легенда за птичката с трън забит в гърдите, която излива в песен сърцето си и умира.
    Защото не може иначе, нещо отвътре я тласка.
    А ние хората, съзнаваме, че ще сгрешим, още преди да го сторим, но макар да познаваме себе си, пак не можем да променим съдбата си, нали?
    Всеки от нас пее своята песен, убеден, че по-прекрасна светът не е чувал.
    Нали се вижда?!
    Сами си забиваме тръните и даже не се питаме "защо?". Търпим болката и си втълпяваме, че си заслужава!".

    Има една легенда за причката,
    която пее само веднъж в живота си,
    но по-сладко от всяко друго земно създание.
    Още щом напусне гнездото си, тя дири
    трънлив храст и няма покой, докато
    не го намери. Тогава запява сред
    безпощадните му клонки, притиснала
    гръд към най-дългия им и остър шип,
    за да умре, извисена над своята агония,
    надпяла и чучулигата , и славея. Възхитителна
    песен, заплатена с живота. Но целият свят
    притихва заслушан и дори бог на небето
    се усмихва. Защото най-хубавото се постига с цената
    на голяма болка...

    Или поне така е според легендата.
    Без любов от днес нататък ще живея.
    Независима от телефон и случай.
    Няма да умирам аз от поглед само -
    но и всъщност няма вече да живея.

  8. #58
    Супер фен Аватара на pitbullxx
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Пловдив
    Мнения
    2 572
    "Понякога мечтите ни падат на земята,като парченца от звезди,които малко по малко угасват.Сърцето ни плаче мълчаливо.И когато сълзите падат смразяват цялото тяло и сърцето от това толкова много да обича се превръща в лед.За да не страда вече.За да не плаче вече.Но ако погледнеш към небето ще си дадеш сметка,че остават хиляди звезди и всяка една е една мечта за сбъдване.И силата в теб ще разтопи леда в сърцето ти.Само никога не преставай да вярваш,защото любовта и мечтите ти са единствената врата към вечността" :P :P :P :P :P

  9. #59
    "Капките се прокрадват през гравитацията - те са заместител на времето. Господ е пленник на водата - целува ни с реките, лекува ни с дъждът и измива споменът за нас с вълни."

    Плашило за Смирна

  10. #60
    Мое:

    'Ирландското кафе може да е хубаво и преди и след сън.. Зависи от дозата на алкохол и вида на съня..!!'

    'Теорията е ужасно лесна.. С изключение на изключенията..!!'

    'Красивите изречения са просто съвкупност от думи, които сами по себе си не значат нищо..!!'

    Изцепка:

    'Теоремата е нещо, с което не се спори!'

    Най-добрата ми фр.: 'Нямам нищо напротив мъжете да е качват отгоре ми, стига да не са с коли..!'

  11. #61
    "Израстваш с книги за пирати, каубои, космонавти и тъй нататък и тъкмо като си решил, че светът е пълен с невероятни неща, ти казват, че всъщност е гъчкан с умрели китове, изсечени гори и радиоактивни отпадъци, дето после се моткат с милиони години.. Мене ако питате, човек хич не си струва да пораства голям..."


    "Добри поличби" Тери Пратчет и Нийл Геймън



    "Вие сте хубави, но празни - каза им малкият принц"
    Нещата, които притежаваш...... в крайна сметка притежават теб!

  12. #62
    "Израстваш с книги за пирати, каубои, космонавти и тъй нататък и тъкмо като си решил, че светът е пълен с невероятни неща, ти казват, че всъщност е гъчкан с умрели китове, изсечени гори и радиоактивни отпадъци, дето после се моткат с милиони години.. Мене ако питате, човек хич не си струва да пораства голям..." -- Невероятно е ..!!!

  13. #63
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    "Късмета няма нищо общо. Всичко е предопределено - манифестира съдбата. Можеш да спреш нещата да се случват също толкова колкото и да спреш океаните да превземат света или да спреш луната да падне в атмосферата."

    "Да наречеш някой дебел няма да те направи по-слаб. Да наречеш някой тъп няма да те направи по-умен. И да проваля живота на Реджина Джордж със сигурност не ме направи по-щастлива. Всичко, което можеш да направиш е да опиташ да решиш проблемите пред теб."

    "Не мрази враговете си, това замъглява преценката ти за тях."

    „Блъскала ли ви е кола? Виждаш как колата лети към теб. И какво правиш? Най-тъпото. Замръзваш! И животът не минава пред очите ти, защото те е шубе да мислиш. Просто стоиш и гледаш тъпо.“

    "Има приливи и отливи в делата на хората...които, отнети им от потопа, водят до успех. Пропускайки цялото пътешествие на живота е като да живееш в празнина и нещастие. Плуваме в препълнено море.Трябва да поемем по течението когато е необходимо или ще изпуснем приключението "

    "Виждали ли сте своя снимка, а отзад да има непознат? Кара ви да се замислите колко непознати имат ваши снимки. В колко моменти от чужди животи сме присъствали? Били ли сме част от живота на някого,когато мечтата му се е сбъднала? Или сме били там, когато мечтата му е умряла? Продължили ли сме да се опитваме да влезем в живота на някого, сякаш е било писано, да сме там? Или снимката ни е изненадала?Помислете си, може да сте голяма част от живота на някого, а дори да не знаете това."

    "Ние сме поколнието Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия. Нашата велика война е духовната. Нашата голяма депресия е нашият живот. Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди.Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това. И това страшно много ни вбесява."
    И спря да се върти за миг земята..




  14. #64
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713
    Цитирай Първоначално написано от xoxi

    "Виждали ли сте своя снимка, а отзад да има непознат? Кара ви да се замислите колко непознати имат ваши снимки. В колко моменти от чужди животи сме присъствали? Били ли сме част от живота на някого,когато мечтата му се е сбъднала? Или сме били там, когато мечтата му е умряла? Продължили ли сме да се опитваме да влезем в живота на някого, сякаш е било писано, да сме там? Или снимката ни е изненадала?Помислете си, може да сте голяма част от живота на някого, а дори да не знаете това."

    Браво.

    Цитирай Първоначално написано от xoxi
    "Ние сме поколнието Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия. Нашата велика война е духовната. Нашата голяма депресия е нашият живот. Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди.Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това. И това страшно много ни вбесява."
    Това е страхотно. Поклон. Твое ли е?
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

  15. #65
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 236
    Цитирай Първоначално написано от ANTIHUMAN

    Цитирай Първоначално написано от xoxi
    "Ние сме поколнието Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия. Нашата велика война е духовната. Нашата голяма депресия е нашият живот. Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди.Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това. И това страшно много ни вбесява."
    Това е страхотно. Поклон. Твое ли е?
    Боен клуб <3 Гледай и филма. Книгата е невероятна <3
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  16. #66
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    ANTIHUMAN, всички цитати са немерени в интернет. Мои мисли не записвам тук
    И спря да се върти за миг земята..




  17. #67
    Супер фен Аватара на psych0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 019
    "Стрелките на часовника неумолимо се въртят и накрая остават само надгробните паметници,които с течение на времето рухват и надписите им изчезват.Дори морските костенурки и гигантските секвои умират някой ден"

    "Истинските неща се виждат със сърцето,а не с очите"

    " Моите мечти нямат граници-аз винаги искам невъзможното"

    "Който вярва,че се е провалил,винаги ще се проваля.Който е решил че не може да бъде различен,ще бъде погубен от рутината"
    Paint me a picture of eyes that never see
    With flashes of lightning
    that burn for only me

  18. #68
    Голям фен Аватара на bog4eto
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    905
    Имаше някакъв цитат от рода на "двама души никога не се обичат по едно и също време" и май го гледах някъде във форума..ако някой се сеща,да сподели


    "Не може точно да се определи моментът,в който се поражда приятелството.Както,когато пълниш капка по капка някакъв съд с вода,най-сетне идва една капка,която го препълва,така и в поредицата от прояви на приятелството идва една,която грабва сърцето ти."

    "Хората не стават по-добри,те стават просто по-умни.Когато станеш по-умен не спираш да късаш крилцата на мухите,просто си измисляш по-добра причина ,за да го правиш"

    "Може би прекалената обич също е риск"

  19. #69
    Супер фен Аватара на psych0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 019
    "Когато често се срещаме с дадени хора,те стават част от живота ни.И като станат част от живата ни,започват да се опитват да го променят.И се сърдят,когато не правим това,което те изискват от нас.понеже всеки си мисли,че знае как другия трябва да живее живота си."-Паулу Коелю,"Алхимикът"

    „Героите трябва да умират. Ако останат живи, те стават най-скучните хора на света.“

    "На този свят няма нито щастие, нито нещастие, има само сравняване между едно състояние и друго. Нищо повече. Само който е изпитал безгранична злочестина, може да изпита безгранично щастие. Човек трябва да е пожелал да умре, за да разбере колко хубав е животът."
    Paint me a picture of eyes that never see
    With flashes of lightning
    that burn for only me

  20. #70
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Това са почти всички цитати от книгата "Дългата разходка" на Стивън Кинг. Не знам за вас, но на мен ми харесват..



    "За мен Вселената беше лишена от Живот. от Смисъл, от Воля, дори от Враждебност; тя беше като огромна, безчувствена и безразлична Парна машина, която изпълнява своя безкраен и вечно повтарящ се ритуал.
    О, ти огромна, мрачна и самотна Голгота, Мелница на Смъртта! Защо Животът ти е гръб обърнал? Не е ли това на Дявола работа, или пък Дяволът ще да е твоят Господ Бог?" - Томас Керлайл


    "Бих препоръчал на всички американци да се разхождат колкото се може по-често. Разходката е не само здраве, тя е и забавление." - Джон Ф. Кенеди (1962)


    "Помпата не щеше да припали, вандали бяха ръчката прибрали" - Боб Дилън


    "Който познае тайната думичка, печели сто долара. Е, Джордж, кои са първите? Джордж? Къде си, Джордж?" - Гручо Маркс ~ Залагай живота си ~


    "Ето, че получи парите си, Елен, и можеш да правиш каквото си поискаш с тях. Освен яко, разбира се, не би искала да ги смениш за онова, което се крие зад завесата" - Монти Хол ~ Да сключим сделка ~


    "Най-вълнуваща ще е онази телевизионна игра, в която загубилият губи живота си" - Чък Барис ~ Създател на телевизионни игри, автор и водещ на програмата "Гонг Шоу" ~


    "Ти не ми каза истината и затова ще трябва да си понесеш последствията" - Боб Бейкър ~ За истината и последствията ~


    "Обичам да си мисля, че не съм като другите. Хората, с които се срещам, може би ме смятат за шизофреник само защото съм съвсем различен в живота, отколкото пред камерите.." - Николас Парсънс ~ Продажба на века (Британска версия) ~


    "Много добре, Нортуестърн, а сега идва ред на най-трудния въпрос, който носи десет точки" - Алън Лудън ~ Колежанска викторина ~


    "Напред зaдници! Да не искате да живеете вечно?" - Неизвестен сержант от Първата световна война


    "Пет пари не давам дали печелите, или губите, стига да продължавате да печелите" - Винс Ломбарди
    И спря да се върти за миг земята..




  21. #71

    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    STARA ZAGORA
    Мнения
    453
    Умът може да бъде зъл, без да бъде ненормален.

    From all the things i've lost
    i miss my mind the most.

    Страхът е рожба на въображението. Той е наказание и награда за всеки с богато въображение. Томас Харис ( "Червения дракон" )


    When you lose small mind, you free your life...

  22. #72
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    “Това, което човек би направил за своя брат по плът, който му е по скъп от самия него, е мерилото за онова, което дължи на всеки, който споделя с него единия живот.” - Ани Безант


    “Да корим и да презираме душите-зародиши или душите-деца край нас, за дето не са се развили до нивото, до което сме достигнали ние, е все едно да корим и да презираме семето, за дето още не е цвете, пъпката – че още не е плод, младенецът – че още не е мъж.” - Ани Безънт

    “Невежият счита, че силите на пространството стоят извън неговата царствена личност. Той се надява, че заедно с тялото, ще се разруши и цялото му същество. Но кристалът на невежеството е неразрушим, докато знанието на духа не разложи мъртвата му тъкан.” - Агни Йога

    “Ако погледнем на въпроса от най-строго научна гледна точка, допускането, че сред милиарди светове разпръснати сред безкрайното простра-нство може да няма разум толкова по-велик от човешкия, колкото човешкият е по-велик от хлебарката; че няма същество, надарено със силата да влияе над хода на Природата, толкова по-велика от човешката, колкото човешката е по-велика от тази на една змия, такова допускане ми се струва не само неоснователно, но направо нагло. Дори без да се излиза от аналогията с това, което ни е познато, е лесно да се засели космоса със същества в една изкачваща се скала, докато стигнем на практика нещо неотличимо от всемогъщество, вездесъщност и всеведение.” - Томас Хъксли

    “Всяко новородено същество наистина идва свежо и жизнерадостно в новото съществувание и му се радва като на щедър дар: но… За неговото свежо съществувание е заплатено от… едно износено съществувание, което умира, то обаче съдържа неразрушимото семе, което е покарало в това ново съществувание: те са едно съществувание. Да се покаже моста между двете – това несъмнено би било отговор на великата загадка.” - Артур Шопенхауер

    “Твърде много се съмнявам дали някой от нас има и най-малката представа какво се има предвид под реалност на съществуването на каквото и да било друго, освен нашето собствено его.” - А. Деингтън
    И спря да се върти за миг земята..




  23. #73
    Аватара на Madeyed
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    |На 3еМяТ@|
    Мнения
    5 300
    "Мойсей:Законът е всичко!
    Христос:;Любовта е всичко!
    Маркс:Парите са всичко!
    Фройд:Сексът е всичко!
    Айнщайн:Всичко е относително... "

    Ама не знам дали е за тук...

  24. #74
    "Ай вземи си един презерватив за 20 ст. и си е*и майката проста!!!"
    "Светът е много по хубав когато разбереш дали си иглата или игленика"
    "Совалка с ремарке!!!"
    "Височината ha и страната AB , която ... c"

  25. #75
    Мега фен Аватара на December
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 413
    Тези ги прочетох преди малко и ми харесаха
    "В известен смисъл да се самоубиеш е както в мелодрамата — да се разкриеш. Това означава да признаеш, че си надмогнат от живота, че не го разбираш." - "Митът за Сизиф", Албер Камю

    „Как можем да знаем какво е смъртта, когато не знаем още какво е животът.“ - Конфуций

    "Познаеш ли себе си докрай - значи да умреш." - А.Камю

    "Може би е по-добре, че хората наскърбяват: поне избавят другите от нещастието да ги обичат..." - Достоевски
    ...We stopped checking for monsters under our bed, because we realized they were inside us...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си