.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 20 от общо 20
  1. #1
    Фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Bulgarian Shumen
    Мнения
    131

    Карате Киокушин

    Присъствах на една тренировка в местния клуб и мисля да се запиша Преди това имам няколко въпроса към вас. Който може, да помага
    1-Числата от 1 до 10 на японски (как се изговарят)
    2-С какво помага на юмручните удари правенето на лицеви опори само на първите 2 кокалчета
    3-Ако може някой да ми прати линк с най-основните удари в карате, обяснени като за начинаещ
    4-какво е правилното изпълнение на скок дъга, както и едно др, което натоварва кръста и май се казва гръбна опора
    5-Значението на поздрава УС! Накрая на транировката едно момче говореше нещо на японски, а др 3 пъти казаха УС...
    Благодаря прадварително за отделеното време

  2. #2
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    1. http://vbox7.com/play:b2713fa0 тва клипче може да ти помогне..ама да знаеш че досега не съм чувал 2ма човека да ги казват по един и същи начин .. като цяло всеки си ги знае по различен начин.. слушай треньора и повтаряй..
    2. Заздравява костите на кокалчетата и китката и притъпява рецепторите на кожата...така при удар няма да те боли ръката, удара ти ще стане по-силен заради стабилната китка и кокалчетата ти ще са много по твърди..
    3. Ударите ще ги научиш постепенно, недей да се напъваш засега, можеш да си докараш някоя контузия
    4. Представа си нямам за какво си говориш
    5. Ос/Ус е като 'yes sir' в армията :>...значи Да/Добре и оттдаваш уважение към другия..

  3. #3
    К'во карате к'ви пет лева? Я ела на джудо у Локо Сф!

  4. #4

    Re: Карате Киокушин

    Цитирай Първоначално написано от Red_Devil
    Присъствах на една тренировка в местния клуб и мисля да се запиша Преди това имам няколко въпроса към вас. Който може, да помага
    1-Числата от 1 до 10 на японски (как се изговарят)
    2-С какво помага на юмручните удари правенето на лицеви опори само на първите 2 кокалчета
    3-Ако може някой да ми прати линк с най-основните удари в карате, обяснени като за начинаещ
    4-какво е правилното изпълнение на скок дъга, както и едно др, което натоварва кръста и май се казва гръбна опора
    5-Значението на поздрава УС! Накрая на транировката едно момче говореше нещо на японски, а др 3 пъти казаха УС...
    Благодаря прадварително за отделеното време
    1 - ичи
    2 - ни
    3 - сан
    4 - йон /ши
    5 - го
    6 - року
    7 - шичи
    8 - хачи
    9 - кю
    10 - джу това са числата на японски от ч до 10 а за спорта без коментар за мен е най-добрия след кунг фу

  5. #5
    1. Числата мога да ти ги кажа и до 10000 ама за сега се научи до 10:
    ичи-1
    ни-2
    сан-3
    ши-4
    го-5
    року-6
    шичи-7
    хачи-8
    ку-9
    джу-10
    *всички числа се изговарят така както съм ти ги написала!
    2.първият човк ти отговори правилно няма смисал да го повтарям!
    3.ще гледаш сенсея какво прави и ще се опитваш и ти но няма да можеш от първият път казвам ти го от личен опит.. и няма да се опитваш това което според теб е трудно и аз така си искълчех кръка..
    4.1. казва се мауаши има няколко вида 4.2 не ти разбрах въпроса!
    5. "Ус" означава поклон,благодарност към Масутацу Ояма-създателят на карате кйокушин.Винаги във влизане на залата се казва "Ус" ако има портрет на Масутацу Ояма е желателно първо там да отидеш да кажеш"Ус" да се поклониш после да отидеш при сенсея да направиш същото и най-накрая да го кажеш на всички останали във залата това се прави ако си закъснял и другите вече са го казали 3 пъти!
    Надявам се да съм ти помогнала достатъчно!

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    ™ Варна ™
    Мнения
    2 662
    Леко се забави пич
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Цитирай Първоначално написано от TheManTheLegend
    защо .......
    щот си тъп кат' мензис
    Цитирай Първоначално написано от dirtyyy
    ама мензиса не е тъп
    neeDaBosS

  7. #7
    Супер фен Аватара на firstdiesel
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    село Горно надолнище
    Мнения
    1 545
    8-6-4-2-1-1-1-1-1-9

  8. #8
    Два различни бойни спорта може трудно да се сравняват ... Единственият начин е да се сбият двама развити до край боксьор и каратист.А все още със сигурност няма такъв,който да е достигнал максимума на човешките възможности.Винаги може и малко отгоре
    А на първото клипче се вижда,че каратиста е доста слаб,не че боксьорът е толкова силен де...
    За второто клипче..Със сигурност има друг каратист/кикбоксор/боксьор,който може да размаже Боб Сап.Виждал ли ги какво са му причинявали на К1 ?
    Малко е тъпо да съпоставяш 2 различни бойни спорта.Всеки си има предимствата.
    Това,че ти харесваш/тренираш бокс,не означава,че това е хегемона на бойните спортове!

  9. #9
    Първо си намери клуб, треньор и т.н. пък тогава мисли за числа, кой къде е по-добър и т.н.

  10. #10
    Супер фен Аватара на firstdiesel
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    село Горно надолнище
    Мнения
    1 545
    В Смолян има много които тренират тоя спорт, 90% от младежите които тренират бойно изкуство са на Каратето ...
    Тука доста често стават боеве, понеже много хора излизат нощем не за да си гледат кефа, а да прават проблеми ... колкото съм се бил срещу тея единственото нещо, което трябва да направя беше да скъся дистанцията и 1 проста комбинация и оня вече е на земята. Не съм тренирал Карате, но гарда им ми се струва много уязвим

    Но кат са 2-3 каратисти аз лежа на земята след по малко от 10 сек
    8-6-4-2-1-1-1-1-1-9

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    ™ Варна ™
    Мнения
    2 662
    За улицата бокс е много по-добре отколкото карате то е ясно
    firstdiesel познаваш ли един Мишо, който във форума се пише shinkyokushinkai
    От Смолян е и каза че ся тренирал и малко бокс
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Цитирай Първоначално написано от TheManTheLegend
    защо .......
    щот си тъп кат' мензис
    Цитирай Първоначално написано от dirtyyy
    ама мензиса не е тъп
    neeDaBosS

  12. #12
    Супер фен Аватара на firstdiesel
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    село Горно надолнище
    Мнения
    1 545
    Цитирай Първоначално написано от TheManTheLegend
    За улицата бокс е много по-добре отколкото карате то е ясно
    firstdiesel познаваш ли един Мишо, който във форума се пише shinkyokushinkai
    От Смолян е и каза че ся тренирал и малко бокс
    не мога да го найда с тва име ... ам аз където ходих на бокс в Смолян, вече няма треньор той отиде в Пловдив и там нямаше много-много тинейджъри, все бяха лихварите и охраните там
    Има един Пампаеца му викаме ама май не се казва Мишо, пък той само бокс тренира/ше, не съм го мяркал наскоро
    8-6-4-2-1-1-1-1-1-9

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от TheManTheLegend
    За улицата бокс е много по-добре отколкото карате то е ясно
    И кое е толкова ясно?
    Започнете да правите разлика между боя в зала и на улицата, че иначе лошо. Всичко зависи до човека, ситуацията, психиката и тн. Познавам боксьори, които в залата са голями битки, а в реална ситуация се о****т максимално. В същото време има каратеки, които на улицата помитат всичко пред себе си.
    Пак ще повторя (вече за не знам кой ли път) боя в залата и боя ан улицата са две коренно различни неща. Да, тренировките в залата ще са ти от полза в улична схватка, но за тази работа си трябва и дух на боец, който ен се притежава от всеки. По улиците има и такива субекти, които не са помирисвали зала, но за сметка на това могат да счупят от бой не малко трениращи.
    Тренирайте и не се чоплете в теми от сорта на "кое е по-доброто".

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    ™ Варна ™
    Мнения
    2 662
    Стига с тези баналности които всички сме чували хиляди пъти. Това е повече от ясно.
    Разбира се че някой каратист който тренира от години, води се за "биткаджия" и се е бил много пъти ще пребие някой боксьор, който се е записал само колкото да се научи да се бие.
    Само че ако 2 момчета с еднакви физически/психически данни и горе долу еднакви умения се запишат единия на карате другия на бокс, боксьора ще има много по-големи шансове. И да, знам че и каратиста има някакъв шанс, но важното е че е по-малък.
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Цитирай Първоначално написано от TheManTheLegend
    защо .......
    щот си тъп кат' мензис
    Цитирай Първоначално написано от dirtyyy
    ама мензиса не е тъп
    neeDaBosS

  15. #15
    Абе зависи Ако са на ринг ще е интересно

  16. #16
    Какви баналности моето момче, това е реалния живот.
    Тези сравнения - ако са с равни възможности и единия се запише на бокс,а другия на карате - боксьора ще набие каратиста... са пълни глупости. Няма хора с еднакви възможности. Всяка личност е строго индивидуална. Термина "при равни други условия" съществува единствено в икономиката (ако се среща и в други науки - извинявам се. Отдавна бях студент).
    Пак ти казвам, въпросът е до това колко притежаваш дух на боец. Може да си боксьор с дългогодишен стаж, а в улична схватка да се на****ш като пеленаче. В същото време има толкова откачени каратеки, таекуондисти, джудисти, борци и прочее, които ще минат през теб без да се замислят. Това, че си добър на ринга не означава, че си добър и на улицата (Както и не означава, че ако си добър на тренировки, ще си добър и на състезания. За 20 години стаж в БИ и и някои специализирани звена съм се убедил многократно в тези неща и съм се нагледал на какво ли не). Някой ден ще ги разберете нещата, дано не е по трудния начин.
    Айде спирам да пиша, че му "оспамих" на сина профила.

    Бъдете живи и здрави и мислете винаги преди да кажете или направите нещо. В противен случай има вероятност да се запознаете отблизо с разпоредбите на НК.

  17. #17
    Супер фен Аватара на firstdiesel
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    село Горно надолнище
    Мнения
    1 545
    идва един борец сваля те на земята за 1 секунда и всичките ти умения се оказват нищожни ... ако ще да си 100тен дан по Тай Куон До

    на тоя свят няма нищо сигурно!
    8-6-4-2-1-1-1-1-1-9

  18. #18
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Няма такова нещо като Тай Кун До

  19. #19
    Супер фен Аватара на fatrat
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 233
    Я ето едно видео на ринг...
    http://www.youtube.com/watch?v=_1kqDgiZAII (импровизиран)
    и моля спрете с "аз познавам този и онзи и оная" сички познаваме хора...
    на улицата си е ебало майката !

  20. #20
    Супер фен Аватара на firstdiesel
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    село Горно надолнище
    Мнения
    1 545
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Няма такова нещо като Тай Кун До
    Tae Kwon Do
    доволен ?
    8-6-4-2-1-1-1-1-1-9

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си