.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1

    Студентски бригади

    Здравейте Искам да попитам какво ви е мнението за студентските бригади. Опитните да споделят мнение за фирмата, с която са заминали, какви са били процедурите и всичко каквото се сетите Благодаря предварително!

  2. #2
    Фен
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    promenlivo
    Мнения
    153
    да и аз бих искал да знам нещо повече по въпроса
    Edva li ima shtastie na 100% zashtoto vinagi gubim 1 kogato pechelim dr

  3. #3
    Аватара на Marinchety
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Пловдив
    Мнения
    340
    един приятел се върна от такава бригада в Англия преди седмица каза, че е останал много доволен и парите са били добри.Работата е била множко, но за тия пари си е заслужавало усилията

  4. #4
    Аз бях с една софийска фирма Fletcher Lynd и останах доволна от услугите й. Документите всичко ми беше в срок, да не кажа и че дойдоха по-бързо от очакваното.. където за каквото отидох - всичко си беше тип-топ иначе.
    Иначе процедурата не е нищо особено. Трябва да попълниш няколко документа, ако ще ходиш в САЩ ти трябва и виза, задграничен паспорт, джобни, стягаш багажа и летиш.
    Не е голяма философия. Просто трябва да си харесаш оферта, къде, какво, защо... Това всъщност е най-важната част от всичко.
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  5. #5
    Аватара на Sissy90
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Горна Оряховица
    Мнения
    1 142
    Цитирай Първоначално написано от sh3_1s_7h3_0n3
    Иначе процедурата не е нищо особено. Трябва да попълниш няколко документа, ако ще ходиш в САЩ ти трябва и виза, задграничен паспорт, джобни, стягаш багажа и летиш.
    Колко джобни пари си взе? В края на първия месец ли ти дават първата заплата? Лесно ли се намира втора работа?

  6. #6
    Всичко е много относително. По принцип от фирмата ти казват, че е добре да тръгнеш с поне 500$, но ти разбира се можеш да си вземеш и повече за всеки случай, защото всичко се случва. Това сам го преценяваш.
    Заплатата - зависи от работодателя. Но честно казано не съм чувала някой, който да е ходил в САЩ и да са му давали 'месечна' заплата. Обикновено се дава на 1 или на 2 седмици.
    А втора работа... хм, нищо не е гарантирано. Има фирми примерно, които от тук ти уреждат и втората работа. Само че предполагам, че в този случай таксите им ще са по-високи, нямам представа.
    А иначе за втора работа е добре предварително да разгледаш региона и селищното място, в което ще си. Можеш да разпиташ и във фирмата как стоят нещата, а и във интернет на всякакви забутани кътчета, които ги няма на картата може да ти извади достатъчно информация да разгледаш поне какво представлява мястото, към което си се запътила. И да, в този случай сам си търсиш втората рабоат. Яхваш колелото и питаш навсякъде търсят ли-не търсят ли.
    Но където и да ходите, моя съвет е да отидете възможно по-рано. Защото като се изсипят всички 'бригадири' юни месец..., възможността за намирането на втора работа значително намалява.
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  7. #7
    Аватара на Sissy90
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Горна Оряховица
    Мнения
    1 142
    Благодаря много за отговорите! А за джобните и аз съм чела какво препоръчват, но ме интересуваше ти с колко тръгна и стигнаха ли ти.

  8. #8
    Ако ще е за Англия - "Конкордиа"
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  9. #9
    Честно казано не разбирам защо хората толкова се натягат за Англия. Да, хубаво, че е заради парите... но при тези условия. Да береш ягоди или каквото и да било, мръсен, кален, в мизерия... далеч от цивилизацията... в някаква нива забучен, никакви разнообразия, нищо. Пф... Колкото и пари да ми дават за там, не мисля, че бих издържала..
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  10. #10
    Става по-лесно, по-близо е, и работата може да е тежка, но е елементарна и знаеш, че винаги ще се справиш.
    Това са моите виждания защо го предпочитат.
    Аз не съм ходил, мои съкурсници ходиха
    Ама вече няма смисъл.. те ходиха като 1 лира беше = на 3 лв, а сега е 2.20-2.30, което е голяма разлика.
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Tam kyDetO Sym veChno vLubenA
    Мнения
    3 852
    Моя приятелка ходи това лято с "Конкордия" в Англия и за 3 месеца донесе 7000 лв. Изобщо не е малко! В Америка задължително трябва да работиш на 2 места (а не е сигурно, че ще си намериш втора работа още в началото, пък дори въобще). Мисля си, че работата, която вършиш в Англия е хамалска, ама поне знаеш, че работиш и си спиш нормално и имаш почивни дни, в които можеш да си починеш реално, а не работиш през деня едно, вечерта - друго, и в крайна сметка не си имал време да видиш нищо (а си в Америка, за Бога!).

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Nadelina
    Моя приятелка ходи това лято с "Конкордия" в Англия и за 3 месеца донесе 7000 лв. Изобщо не е малко! В Америка задължително трябва да работиш на 2 места (а не е сигурно, че ще си намериш втора работа още в началото, пък дори въобще). Мисля си, че работата, която вършиш в Англия е хамалска, ама поне знаеш, че работиш и си спиш нормално и имаш почивни дни, в които можеш да си починеш реално, а не работиш през деня едно, вечерта - друго, и в крайна сметка не си имал време да видиш нищо (а си в Америка, за Бога!).

    Ъъъ, глупости?!

    Това от личен опит ли го твърдиш?
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  13. #13
    hottie
    Guest
    Спорд мен в САЩ вече не си струва АКО целта ти е да отидеш заради парите. Ако искаш да види САЩ, да се разходиш след това ала бала да. Но ако искаш да заминеш с цел пари по-добре Ирландия примерно...Англия също.При този нисък курс на долара вече не е същото.

  14. #14
    Определено.
    Който заминава трябва да е много наясно с това защо го прави - заради пари, емоции или нещо друго.
    Там можеш да отидеш, да поработиш, да си накупиш доста работи, които тук са с нереални цени, да обиколиш няколко щата... да видиш 'свят' и после да се прибереш пълен със спомени и незабравими мигове.
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си