.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22
  1. #1
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459

    Чавдарчета

    * Чавдарчето е весело дете – играе, пее, учи се, чете.
    * Малките чавдарчета са добри другарчета.
    * Чавдарчето е примерно в къщи и в клас, то помни – „Пионер ще стана аз!“
    * Чавдарчето учтиво поздравява, то възрастните хора уважава.
    * Чавдарчето труда обича, на помощ първо се притича.
    * Чавдарчето родината свободна обича - като своя майка родна.


    Те така трябва. Да се въведе отново една пионерска организация и да ги стегнат тия лигльовци, че се напълни с наркоманчета и метросексуалчета.

    А вие подкрепяте ли въвеждането на някаква пионерска/скаутска организация? На дброволен, или задължителен принцип? Оценка "Дисциплина" в училище?
    Grumpy old madman

  2. #2
    Голям фен Аватара на scyLLa
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    795
    Нека всички станем чавдарчета ...
    ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΓΑΜΗΣΩ ΠΟΤΕ !!!!

  3. #3
    Мега фен Аватара на SunSmile
    Регистриран на
    Mar 2008
    Мнения
    5 537
    Не подкрепям.
    Нея целуваш нали и
    нея лъжеш ти
    както мене лъжеш ти
    Щом дo мене той заспи
    знам, че искам да си ти
    трябва да реша ... трябва да реша...

  4. #4
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Аз пък подкрепям.
    Бой по петите ако не си дисциплиниран.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  5. #5
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Чавдарчетата боядисаха в червено Бакаджиците

  6. #6
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    По ирония на съдбата се казвам Чавдар.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  7. #7
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    На мен лозунгите(?) ми звучат доста сладко - като за дечица, както и трябва.
    Оценката "Дисциплина" ми звучи супер, с оглед на професията, която съм си избрала...

    Saatana vittu perkele hate crew!

  8. #8
    Аватара на guinessgirl
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Wonderland
    Мнения
    3 114
    хммм,ама всички,дето сте ''за'' вече сте завършили..що не ни съпортвате бе?
    we're flying high,we're flying right up to the sky

  9. #9
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от guinessgirl
    хммм,ама всички,дето сте ''за'' вече сте завършили..що не ни съпортвате бе?
    E, ако изложите сериозни аргументи против дисциплината, труда, уважението към възрастните, родолюбието и уважението към учителите ще ви подкрепим.

    Иначе е по-яко да се пие бира на пейката, отколкото да се садят фиданки в гората.
    Grumpy old madman

  10. #10
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Е ако премахнем "доброволните" бригади за бране на зарзават лятото.

    Тогава ще е Идеал.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  11. #11
    hottie
    Guest
    Чак чавдарчета...не..
    Дисциплината трябва да идва от самото училище. Закони, правила, задължително присъствие, предупреждения, редовна кореспонденция с родителите, редовни родителски срещи и междучасия В училищната сграда, на която има портиер.
    Ако пък родителите не се явяват на родителските срещи трябва да има и санкции за тях. Защото отговорността не е само на децата, а и на родителите.

  12. #12
    Супер фен Аватара на stefity
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Варна...
    Мнения
    2 139
    Обновете си информацията. Вече има и оценка на дисциплината, която се взима в предвид и за годишната оценка. Тя се прави от всички учители, с цел подтикване на учениците към по-добро държание, а класната ръководителка ги оформя на края на годината.
    Е... поне в моето училище от тази година е така де.
    To strive, to seek, to find, and not to yield...

  13. #13
    hottie
    Guest
    Една измислена оценка не е достатъчна. Трябва контрол.

  14. #14
    Супер фен Аватара на stefity
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Варна...
    Мнения
    2 139
    Е... защо мислиш, че е измислена?
    А контрола си го имаме... За 3 години откакто съм в това учлище виждам огрооомна разлика в дисциплината и държанието на учениците, а сега и малките, които за първа година са с нас ги стегнаха много здраво и от сега ще се научат как стоят нещата в училището ни.
    To strive, to seek, to find, and not to yield...

  15. #15
    hottie
    Guest
    Е радвам се ако е така поне в едно училище. Сигурно има изключения, но просто според мен оценката не е достатъчна. Или може би в твоето училище да е, но не навсякъде. Защото учителите прекалено често си затварят очите. Знаят, че повечето извинителни бележки са фалшиви и пак ги приемат, същото би било с тази оценка според мен. Някои училища имат нужда от повече от една оценка.

  16. #16
    Пловдивските чавдарчета предупреждават:
    http://www.plovdivmedia.com/16977.html

  17. #17
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Аз подкрепям хоти, че оценка само не е достатъчна. Както има оценки по другите предмети и се пишат субективно, някои ученици се молят за по-висока оценка (за да хванат стипендия, например) и им се отпуска, така и при тук оценяването няма да е стандартно за всички. Обаче пък е начало

    Между другото в частните училища (т.е. говоря за едно специално, но до колкото знам в повечето е така) ги има почти всички неща, които хоти изброи. При най-малката грешка в дисциплината - без домашно например - се пише имейл на родителите. Които пък си следят редовно за тези неща, държат на тях и в повечето случаи взимат мерки. Но хората плащат, за да могат отрочетата им да учат там и искат резултати. Иначе като цяло се забелязва тенденцията - нека пратим детето на училище, за да не ми се пречка из нас. А това е тоооолкова грешен подход...

    И последно по повод поста на гинес гърл - точно при такава дисциплина си личи кой е истинския rebel. Всеки може да бунтарства когато няма последствия :Р

    Saatana vittu perkele hate crew!

  18. #18
    Супер фен Аватара на stefity
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Варна...
    Мнения
    2 139
    Виж... малко по-малко контрола на училищата започва да се затяга, което е хубаво, но проблемът е, че мнооого късно се усетиха да го направят. Не може ти на едни хора, които са станали вече 10-ти, 11-ти или дори 12-ти клас, да им кажеш вие ще идвате така и така облечени, няма да правите това и онова след като те вече са свикнали да се държат неподобаващо в училище и няма как да им се набие в главите нещо, което те ще приемат с лека ръка и пак ще си продължат с простотиите...
    Контролът трябва да се започне от първи клас, та чак до 12-ти, за да могат децата от малки да свикнат и да вникнат в нещата, да си имат уважението, както и респета към по-възрастният пред тях. Дисциплината и контрола се изграждат с времето, а не те да разхайтят всички училища и 30 години положението да е едно и сега те да искат да променят нещата от изведнъж...
    Бе не се изразявам като хората изобщо, но дано са ме разбрали повечето.
    To strive, to seek, to find, and not to yield...

  19. #19
    hottie
    Guest
    Мда..за съжаление родителите са доста безотговорни. Както ти каза, Boot гледат децата да не им се пречкат много много, но пък искат петици и шестици вкъщи, без значение как са ги изкарали.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от TERRORMACHINE
    Пловдивските чавдарчета предупреждават:
    http://www.plovdivmedia.com/16977.html
    На малката картинка тоя най- вдясно го познавам


    На мен ми стига свободата, че може да изглеждам както реша, в някакви допустими граници, че мога да мисля и говоря каквото реша и да посещавам часовете, които искам. Ако не искам, мога да си понеса последствията. В крайна сметка, ако вляза в час, искам да науча нещо. Ерго, спазвам дисциплина.
    В ДЕ по социално дрън дрън имах 5

    @ Буут, в частно даскало съм в момента, ако няма домашна - предава се до края на седмицата или се пише текуща 2-ка.

    Аз пък си мисля, с тези 'бунтове' какво целите? За мен това не е никакъв бунт. Бунт срещу кое? Отчаяните опити на психираните даскали да ви научат на нещичко?

    If for honesty you want apologies
    -I dont sympathize
    If for kindness you substitute blindness...
    Please open your eyes!

  21. #21
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    hardball, добър е и този подход. А комуникацията учител-родител на какво ниво е? Интересно ми е просто...

    Saatana vittu perkele hate crew!

  22. #22
    Ми майка има мейла на директорката... Точно аз няма как да знам, защото нямам родители наоколо и сама си тегля каиша
    Ама като цяло и децата в частните училища не са на случайни родители, контролът е по- голям, но и децата са цифра по- разглезени.
    Самият факт, че директорката познава всеки лично, а има случаи класния да праща смс-и с отсъствията на даден ученик си е достатъчен

    Абсолютно истински цитат отпреди 5 минути:
    [22:36:41] Мама каза: ЗАЩО НЕ СИ БИЛА НА УЧИЛИЩЕ ПЪРВИТЕ ДВА ЧАСА?
    [22:37:34] Мама каза: чакам отговор
    (тук следва моето обяснение)
    [22:39:17] Мама каза: отиди утре при директорката и и обясни това, за да не те слага под знамекателя на гошовците
    [22:39:34] ххх каза: тя ли ти се обади?
    [22:39:39] Мама каза: да

    If for honesty you want apologies
    -I dont sympathize
    If for kindness you substitute blindness...
    Please open your eyes!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си