.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1
    Супер фен Аватара на crazygirl13
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    2 534

    ЕСЕ ПО ПСИХОЛОГИЯ

    Здравейте!Трябва ми есе по Психология ..... ето ги и темите :

    1.Забелязъл съм,че хората обичат такива мисли които не ги принуждават да мислят.

    2.Хората разбират само чувствата, сходни с техните собствени.

    3.Предразсъдъкът е мнение, което не се основава на разум.

    4.Да обичаш значи да намериш на друг своето собствено щастие

    5.Да обичаш дълбоко, означава да забравиш себе си.

    6.Отношението на мъжа към жената е като отношението на философията към поезията.

    7.Истинският приятел идва при теб, когато всички други бягат.

    8.Благоденствието създава приятели, неволята ги проверява.

    9.Бог ни дарява с роднини, за щастие приятелите си избираме сами.


    Благодаря предварително.

  2. #2
    Здравей, това е, което измислих по тема №5:

    "Да обичаш дълбоко, означава да забравиш себе си"

    Колко често ни действа потискащо усещането, че животът е просто случаен низ от делници и празници, в който сивотата ни завладява. Може би затова всеки, макар и несъзнателно, се стреми да осмисли дните си и желае пълноценни изживявания. Но това съвсем не е лесно и тогава идва големият въпрос- КАК ДА СТАНЕ ТОВА?!
    Отговорът често е един- Любовта! Това е най- истинското и преобразяващо човешко чувство. Банално, но е истина- не си живял, ако не си обичал! Да обичаш,значи да си видял в края на тъмния тунел, наречен живот, светлината на щастието и свободата. Защото те вървят ръка за ръка и осмислят съществуването ни на тази планета.
    Но, разбира се, любовта не е само мили думи, нежни докосвания и жестове. Толкова често се случва споделената любов, за която мечтаеш, да се загуби по пътя, а вместо нея неканена да пристигне несподелената. Нима има хора, които винаги и навсякъде са обичали и в същото време са били обичани? Няма. Мислим си: “Е, на мен ли точно ще се случи?”. Но се случва, и тогава няма значение на каква възраст си, дали си мъж или жена- несподелената любов те изгаря и носи мъка и самота. Понякога да направиш следващата крачка и да признаеш увлечението си е доста трудно, изисква голяма духовна сила. А когато признаеш, а отсреща не получиш взаимност, това бележи задълго живота на влюбения. Още по- тежко е да знаеш, че обектът на твоята любов дори не те забелязва и вместо внимание, което заслужаваш, те дарява с жестове на пренебрежение. Но колкото и трудна да е, колкото и изпълнена с тъга да е, любовта си струва да се изживее и да не се отхвърля.
    Разбира се, когато обичаш истински и си съвсем сигурен, че това е тази любов, която си търсил толкова време, си готов на всичко. В повечето случаи до такава степен се отдаваш на чувствата си към дадения човек, че забравяш за самия себе си, за собствените си нужди, мечти и желания. Любимият човек е винаи на преден план за всяко едно нещо, било то и най- малкото. А ако отсрещната страна ти отвръща по същия начин, щастието ти е напълно гарантирано. Именно това е любовата- да даваш и да получаваш вниманието и обичта, необходими ти, за да се чувстваш истински пълноценна личност.
    Ако се замислим, ще осъзнаем, че всъщност целият ни живот е един безкраен стремеж към любов, щастие и свобода. Когато ги открием, няма да се страхуваме да посрещнем дори смъртта, защото душите ни вече ще са открили вечността.


    Дано съм ти помогнала Успех.



  3. #3
    Супер фен Аватара на crazygirl13
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    2 534
    Много ти БЛАГОДАРЯ

  4. #4
    Аватара на Tedi4ka
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    mezdra
    Мнения
    2 344
    Истинският приятел идва при теб,когато всички други бягат

    Приятелството е една от най-ценните връзки,които може да изгради човек.Истинското приятелство може да устои на всички трудности,а истинският приятел ще бъде до теб в най-тежките ти мигове.Той ще споделя с теб радост и тъга,ще е до теб дори ,когато знае ,че не си прав ,ще приеме твоята критика и ще си вземе бележка.
    Колко могат да бъдат истинските приятели и на кой можеш да разчиташ?Защо всички хора не са приятели?Във времето,в което съществуваш на тази земя се нуждаеш от подкрепа и опора , на която да разчиташ.Трябва да намериш тази своя половинка,която да отговаря напълно на твоята личност.Това е един двойник на твоята същност и същевременно допълващ характера ти.
    За мен истинският приятел е човек,на когото си показал всичките си страни- и добрите,и лошите,и тези,от които се срамуваш.Когато си щастлив,споделя радостта ти,без да я омаловажава.Когато си слаб е до теб без да те унижава.Казвам за мен,защото хората са различни и всеки оценява и има нужда от различни неща.Някои приемат,че приятелството се проявява в безусловна подкрепа и одобрение,други-в непрекъсната компания,трети в безкомпромисна искреност.В крайна сметка приятелят е човек,пред когото не ние страх да свалим всичките си маски,защото много фалшиви хора ще се появяват в живота ни,ще предират за нашето доверие и помощ в тежки моменти,но само качествените биха ни впечатлили и отвърнали със същото.
    Има мисъл,която гласи „Истинскияте приятел е този,кйто идва при теб,когато всички други бягат.”Когато в живота ти се случи така,че изведнъж изгубиш всичко,работа или семейство,преживяваш труден етап или просто имаш нужда от разбиране и се огледаш и видиш дори само един човек,който е тук въпреки всичко,именно това е истинският приятел,от който се нуждаеш.който ще те подкрепи и когото ти ще подкрепиш в трудните моменти.
    Истинският приятел се усеща в живота ни като човек,който ти дава,който сякаш се стреми да те облекчи и предпази.В българската пословица се казва ,че „Приятел в нужда се познава”.Но ако имаш проблем и тогава видиш гърба на приятеля си – значи той е бил фалшив,страхлив и лъжлив и търси изгода във всеки удобен случай и бяга,когато ти се оповеш на него.
    Според мен не само веселието и радостите обединяват двама истински приятеля,защото с радостите идват и неволите,проблемите и задънените улици,от които понякога е нужна помощ ,за да се измъкнеш и тогава идва ролята на този човек.
    Много приятелства се зараждат в живота на човек,но малко остават до край.Когато намериш истинският си сигурен,че те обича ,дори когато познава , както добрите,така и лошите ти страни.Всеки заслужава това.И за тези,които тепърва им предстои да го изпитат нека знаят ,че това е една от огромните радости,които може да им предостави живота!



    http://prize.bg/tedi4kata -моля ви влизайте

  5. #5
    Супер фен Аватара на crazygirl13
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    2 534
    БЛАГОДАРЯ

  6. #6
    Здравейте!Трябва ми спешно есе по Психология Anxious ..... ето я темата:стремежът към щастие мерси предварително

  7. #7
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Стремежът към любов, щастие и свобода – основен двигател в човешкия живот!

    През целия си житейски път човек се стреми към идеален живот. Малко или много всеки тайничко в себе си се надява, че този живот все пак съществува. Но дали е така? Стремежът и силната вяра не са достатъчни, за да постигнем това така желано щастие. Нужно е и нещо повече. Проблема е какво е то. Въпроса е дали изобщо съществува идеален свят, истинско щастие, истинска любов и свобода на душата?
    Дали наистина стремежът към любов, щастие и свобода е основен двигател в нашия живот? Това е въпрос, който всеки човек ще отговори по различен начин. Може би отговорът за мен е положителен, въпреки че и аз все още не мога да отговоря със сигурност, може би по простата причина, че все още не съм се сблъсквала с клопките на съдбата.
    Стремежът към любов е напълно оправдан, защото всяко човешко същество живее, за да обича и за да бъде обичано. Но дали е лесно? Определено не е лесно да намериш своя спътник в живота! Може би защото просто не вярваме, че той или тя е някъде там. Истинската любов се сгрумолясва пред нас в най – неподходящия момент и връхлита в живота ни, когато най – малко сме очаквали. На нашата възраст може би човек за първи път има щастието или по – скоро нещастието да обича за първи път. Казвам нещастието, защото почти винаги тази любов е или несподелена или краят и настъпва много скоро. Но все пак тя съществува. Както е казал Шекспир:” Истинската любов не протича гладко.” И той е напълно прав, защото когато си влюбен трябва да си напълно сигурен, че любовта ти несъмнено ще премине през безброй препятствия и несгоди, след което може би ще се разбере колко силна е връзката ви и дали си струва да продължите. Понякога е много лесно да кажеш на човека до теб:“ Обичам те!”, но според мен истинската любов не се казва, а се доказва! Аз не съм човекът, който ще каже какво е любовта и не мисля, че някой е способен да даде определение за това единствено по рода си чувство. Любовта е съчетание от обич, страст, изгаряща сърцето и душата ти, нежност и топлота. Любовта е чувство, скрито в съзнанието ти, за което знаеш само и единствено ти. Любовта е заслепяване, вечност, един единствен миг, религия, заради която си струва да умреш. Любовта е магия, която ни завладява напълно, обсебва ни и ни кара да вършим чудеса. Когато си влюбен, човекът до теб ти се струва просто идеален. Готов си да простиш всичките му грешки и недостатъци и го издигаш на пиедестал. Любовта понякога те заслепява и не можеш да видиш, ако любимия човек е нещо съвсем друго, нещо нереално, нещо измислено. За тебе той е съвършен, като ангел, като идиол, като сбъдната мечта. Сигурна съм, че и ти, както всички хора на този свят, искаш да има някой някъде там, който да те обича, уважава, да знаеш че ще е винаги там и ще те чака, ще те желае и ще живее за теб, както и ти за него. Може би наистина това е въжможно, може би ... Често пъти не разбираме колко много имаме и колко сме щастливи, докато любовта не си отиде от нас. Жалко е да разберем, че сме били истински щастливи и влюбени, чак когато останем сам сами на този свят. За какво изобщо живеем, ако не за да имаме щастието да сме влюбени. Без любов светът би бил едно безкрайно море от сълзи и тъга, мрак и нещастие, болка и страх, падение и отчаяние. Когато си влюбен живота ти се струва много по – хубав, от колкото е в действителност. Чувстваш се волен като птичка и живееш ден за ден. Забравяш ежедневните проблеми с родители, училище, и живота ти се струва като в рай. Ако всичко до скоро ти се е струвало сиво и грозно, то сега светът ти се вижда свеж и изпълнен с красота. Всеки иска да се озове в един розов свят без разбити мечти и несбъднати желания, без страх и сълзи. Ключът към този свят е любовта.Човек е безкрайно щастлив и безгрижен единствено, когато е влюбен. Очите му светят и целия свят сякаш е създаден за него и за половинката му. Светът сякаш е само техен и никой не е способен да развали тази идилия. За съжаление реалността е друга. Тази идилия рядко е за дълго, не казвам че не е възможно да съществува, напротив, аз силно вярвам в истинската, чиста и непринудена любов, която именно на нашата възраст е най – силна. Но точно, когато всичко ти се струва като в сън, като сбъдната мечта, като в рай... става нещо, което те връща отново в реалния живот. И сълзите проронени, за да заличат болката от края на този сън са достатъчни за да се почувстваш най – нещастния човек на света. Защо винаги трябва да стане нещо или да се намеси някой, за да раздели двамата влюбени? Защо това неизмерно щастие не е за винаги? Защо всеки завижда, когато другите са щастливи? Защо...? Нима не заслужаваме да сме истински щастливи? Дали наистина има истинско щастие? За мен истинското щастие е да съм до любимия човек, да виждам, че приятелите ми и семейството ми са здрави и щастливи. Нищо друго не ми трябва. Но дали това щастие е за дълго? Както всичко хубаво на този свят и това си има край. Щастието е една разпиляна мозайка. Всеки търси фигурки и реди картинките на своя живот. А колко мъничко понякога не достига... Така, улисани в търсене, приближаваме и губим щастието, към което се стремим. Докато един ден осъзнаем, че няма нищо идеално в нашия материален живот. И нищо не може да съществува дълго, и да бъде само наше. Дори свободата не е за дълго. Самата аз не знам какво е да си свободен. Не знам, защото не се чувствам свободна. За мен да си свободен означава да имаш правото да си щастлив, да живееш както ти би искал, да имаш шанса да бъдеш това, което винаги си искал да бъдеш или просто да можеш да останеш това, което си, а не да си принуден от обстоятелствата да се превърнеш в нещо съвсем различно от своята идентичност. Да настояваш и да се бориш за своята свобода е нещо, което изисква много смелост. И точно за това в думите на Бърнард Шоу има толкова истина. Той е казал:“ Свободата означава отговорност. Ето защо мнозина се боят от нея.”
    Дори понякога да не признаваме, че стремежът към любов, щастие и свобода е основният двигател в нашия живот, те са и винаги ще бъдат, защото всеки човек има нуждата да има някаква цел в живота. И всеки се стреми да достигне своя малък земен рай... Въпреки, че всеки тайничко в себе си знае, че този свят не съществува, аз съм сигурна, че ако имаме вяра и надежда и дадем всичко от себе си, рано или късно ше успеем да достигнем мечтания живот! Не казвам, че ще е лесно, напротив, пътеката към него ще е изпълнена с трудности и препятствият, с болка и сълзи, оставящи трайна следа в сърцето, но ако човек силно желае да достигне своя свят, той трябва да се бори и да извоюва своето щастие, любов и свобода!



    za johny09
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  8. #8

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Карнобат
    Мнения
    1

    Здравейте 1

    нуждая се от есе по психология на тема " Защо човек има нужда от вяра ? "

  9. #9

    есе по литература

    Здравейте! Можете ли да ми помогнете, трябва ми есе по литература на тема: "Щастието прилича на ония приказни дворци вратите на които се пазят от дракони. Трябва да воюваш с тях за да влезеш вътре."
    Ал. Дюма, "Граф Монте Кристо"

  10. #10

    Здравейте, трябват ми есета на тема:

    Учениците ще учат, когато учителят......
    Образованието е най-ценното богатство.....
    Вярата в успеха е вяра в живота.

    Благодаря Ви !

  11. #11
    Здравейте трябват ми две есета на теми:
    1. Може ли психологията да помогне на даден човек да стане по-добър или по-щастлив?
    2. С какво общуването с другите хора може да обогати или да ограби човека?

    Психологически есета
    Много благодаря предварително

  12. #12
    Някой пуснал ли е тези психологическите есета-"Може ли психологията да помогне на даден човек да стане по-добър или по-щастлив? И с какво общуване с другите хора може да обогати или да ограби човека?Спешно благодаря Ви!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си