.
Отговор в тема
Страница 101 от 102 ПървиПърви ... 5191979899100101102 ПоследнаПърви
Резултати от 2 501 до 2 525 от общо 2546
  1. #2501
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Paradise Lost.

    Into this wilde Abyss,
    The Womb of nature and perhaps her Grave,
    Of neither Sea, nor Shore, nor Air, nor Fire,
    But all these in their pregnant causes mixt
    Confus'dly, and which thus must ever fight,
    Unless th' Almighty Maker them ordain
    His dark materials to create more Worlds,
    Into this wilde Abyss the warie fiend
    Stood on the brink of Hell and look'd a while,
    Pondering his Voyage; for no narrow frith
    He had to cross.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  2. #2502
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    451 Fahrenheit

    "

    Social to me means talking about things like this. Or talking about how strange the world is. Being with people is nice. But I don't think it is social to get a bunch of people together and then not let me talk, do you?
    An hour of TV class, another hour of transcription history, but do you know, we never ask questions. They just run the answers at you, bing, bing bing. That's not social to me at all.


    We must all be alike. Not everyone born free and equal, as the Constitution says, but everyone made equal. Each man the image of every other; then all are happy, for there are no mountains to make them cower, to judge themselves against. So! A book is a loaded gun in the house next door. Burn it. Take the shot from the weapon. Breach man's mind. Who knows who might be the target of the well-read man.
    ...

    People want to be happy, isn't that right? Haven't you heard it all your life? I want to be happy, people say. Well, aren't they? Don't we keep them moving, don't we give them fun? That's all we live for, isn't it? For pleasure, for titillation? Аnd you must admit our culture provides plenty of these. Coloured people don't like "Little black sambo". Burn it. White people don't feel good about "Uncle Tom's cabin". Burn it.


    I don't talk things, sir. I talk the meaning of things. I sit here and know I'm alive.

    The sun burned every day. It burned Time. The world rushed in a circle and turned on it's axis and time was busy burning the years and the people anyway, without any help from him.

    "
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  3. #2503
    Джеймс Боуен - Уличният котарак Боб

  4. #2504
    Повече от фен Аватара на fls63
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    376
    В момента- "Женски работи" Пощенска кутия за приказки.
    А предната- "Увертюра за една девственица" Пиер Марле;
    "GOD IS GOD AND I'M NOT"

  5. #2505
    Стопанката на Господ
    Когато искаш да направиш нещо, намираш начин!
    Когато не искаш - търсиш причина.

  6. #2506
    Ханибал
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

  7. #2507
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    "Земя за прицел". Надмина очакванията ми, препоръчвам.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  8. #2508
    "Thinking, Fast and Slow" Daniel Kahneman
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  9. #2509
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Продължавам тенденцията и чета "Дума Ки" на Кинг,от която засега съм доволен.Плашеща си е на моменти,но все пак това е Кинг.
    Последно четох "Торба с кости",която не ми хареса толкова,колкото другите му книги,но пак бива.
    There is no dark side
    of the moon really.
    Matter of fact
    it's all dark..

  10. #2510
    Супер фен Аватара на corbV2
    Регистриран на
    Aug 2015
    Мнения
    1 181
    "Непосилната лекота на битието", Милан Кундера

    П.С. Още първата глава ме спечели:

    "Идеята за вечното завръщане е загадка, с която Ницше хвърли останалите философи в смут. Представете си само, че всичко, преживяно от нас, някога ще се повтори и че самото това повторение ще се повтаря до безкрай! Какво иска да изрази този налудничав мит?

    Митът за вечното завръщане твърди посредством отрицание, че живот, който изчезва веднъж завинаги, който не се завръща, е живот — сянка, живот без тежест, мъртвороден живот, и дори да е бил ужасен, прекрасен, възвишен, неговият ужас, възвишеност или красота не значат нищо. Излишно е да обременяваме съзнанието си с тях, също както например с войната между две африкански държави през четиринайсети век, която не е променила ни най-малко света, въпреки че в нея са загинали в неописуеми мъки триста хиляди негри.

    Ще се промени ли с нещо войната между двете африкански държави през четиринайсети век, ако се повтори безброй пъти във вечното завръщане?

    Да, ще се промени: тя ще се превърне в стърчаща неразрушима канара и нейната нелепост ще се увековечи.

    Ако Великата френска революция се повтаряше безконечно, френската историография нямаше да се гордее чак толкова с Робеспиер. Но понеже тя документира нещо невъзвратимо, окървавените години са се превърнали в голи думи, в теория, в предмет на дискусии, станали са по-леки от перушина, не навяват страх. Има неизмерима разлика между Робеспиер, появил се един-единствен път в историята, и Робеспиер, завръщащ се вечно да сече главите на французите.

    Следователно можем да кажем, че идеята за вечното завръщане е особена перспектива, която ни позволява да видим нещата по-различно, без смекчаващото обстоятелство на тяхната недълговечност. Това смекчаващо обстоятелство ни пречи да произнесем каквато и да било присъда. Та как да съдиш нещо тленно? Заревото на залеза позлатява с чара на носталгията всичко; дори и гилотината.

    Наскоро се улових, че изпитвам невероятно чувство. Прелиствах книга за Хитлер и някои от снимките ме трогнаха, защото ме накараха да си спомня детството. Моето детство съвпадна с войната, част от близките ми загинаха в Хитлеровите концлагери; но какво бе тяхната смърт пред факта, че снимките на Хитлер ми припомниха един безвъзвратно отишъл си епизод от моя живот?

    Това примиряване с Хитлер разкрива дълбоката нравствена извратеност на света, който се гради върху принципната невъзможност за завръщане. В този свят всичко е предварително простено, следователно цинично позволено."
    Последно редактирано от corbV2 : 12-04-2017 на 11:10

  11. #2511
    В момента чета Снежния човек. Засега е страхотна. Дайте ми мнения за филма, ако някой го е гледал

  12. #2512
    Супер фен Аватара на crazyfenka
    Регистриран на
    Oct 2013
    Град
    Sofia
    Мнения
    1 824
    "Яж,моли се и обичай"

  13. #2513
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Чета поредицата на Ю Несбьо за Хари Хуле ии сега съм на 3тата книга-->Немезида.
    Оказа се доста добър писател и всяка една от книгите е написана по такъв начин,че да поддържа интереса на читателя.
    Различава се от типичните крими/трилър писатели.
    There is no dark side
    of the moon really.
    Matter of fact
    it's all dark..

  14. #2514
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    POne 5 съм започнала , даже ако не и повече, но нямам особено време
    Класики, тук там Ницще или други вътрешности, #tryinghardtobebasicbitch

  15. #2515
    не е точно книга ,а учебник по бел

  16. #2516
    Последна - "Човекът, който се смее" - Виктор Юго
    Настояща - "Държавата" - Платон
    "Съди човек по неговите въпроси, вместо по неговите отговори."

  17. #2517
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Колелото на лъжите<---Ланс Армстонг е изключително нагло човече.
    Сега чета Цар Плъх за пореден път,както и Спасителя на Несбьо,която не отстъпва изобщо от другите книги за Хари Хуле.Върна ми се желанието за криминални трилъри.
    There is no dark side
    of the moon really.
    Matter of fact
    it's all dark..

  18. #2518
    Повече от фен Аватара на fls63
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    376
    В момента чета "Любовници и лъжци" на Сали Боуман.
    Последна "Защото ме обичаш" на Ноел Анри.
    "GOD IS GOD AND I'M NOT"

  19. #2519
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Danse Macabre

    Emperor, your sword won't help you out
    Sceptre and crown are worthless here
    I've taken you by the hand
    For you must come to my dance

    Peasant: I had to work very much and very hard
    The sweat was running down my skin
    I'd like to escape death nonetheless
    But here I won't have any luck

    Who was the fool, who the wise man,
    who the beggar or the Emperor?
    Whether rich or poor, all are equal in death.



    Последно редактирано от SHPAIdURmeN : 02-22-2018 на 05:52
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  20. #2520
    Аз си поръчах от https://ciela.com/ книгата Среща в Багдад. Много е хубава, препоръчвам я.

  21. #2521
    ''Обществото на Жулиет'' на Саша Грей беше последната в момента нищо,но май си харесах някой от заглавията.
    Another day-Аnother challenge..

  22. #2522
    Аз чета Академия за вампири и много ми харесва
    ПП Някой да знае къде мога да тегля комикси безплатно?

  23. #2523
    "Ад и рай" на Джудит Макнот. Много интересна и лека книга!
    ''Hell is empty. All the devils are here."

  24. #2524
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Цитирай Първоначално написано от Zeny12 Виж мнението
    ПП Някой да знае къде мога да тегля комикси безплатно?
    Отдавна не съм теглил, но понякога чета онлайн:

    http://readcomicbooksonline.org

  25. #2525
    Човек на име Уве

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си