.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 32
  1. #1
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380

    Аз няма да хвърлям боклуци, където ми падне!!!

    В Facebook има една нова такава група, която все повече набира популярност сред потребителите на сайта. Там видях що годе мненията на хората.

    Интересуват ме мненията и реакциите на потребителите на teenproblem, защото тук са концентрирани голяма част от младите, дори децата на България. Да видя какво е мнението сред по младите хора по този въпрос.

  2. #2
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Аз съм съгласна с Battlescarred.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  3. #3
    Повече от фен Аватара на adrenal1n
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    418
    Аз никога не мятам боклуци, ако няма кошче, слагам боклука в джоба, а ако е прекалено голям - нося го в ръка, докато намеря кош

  4. #4
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Аз ще ти отговоря - В интернет всички са големи чистници и никой не си хвърля боклуците. На улицата ситуацията е различна...

    Всъщност то си е за всеки и показва неговата култура, възпитание и т.н., а въпроса с често липсващите кошчета на някои места не искам да го коментирам, както и със запалените/изкъртени такива. Всичко е въпрос на култура, самосъзнание и common sense.
    Това, че в тази група, на която впрочем и аз вече съм член, както и мои приятели може да има лицемери си е другата страна на монетата, но аз писах там относно този проблем. За себе си мога да гарантирам с ръка на сърцето че никога не си изхвърлям боклуците където ми падне. В кошчето или ако е пълно и трябва да изхвърля една количка с боклук понеже съм от малък град и има как да се напълни я изхвърлям в нацапаните вече места тъй като няма как да си я сложа в джоба или да я нося.Дори агитирам и баща ми, брат ми и майка ми (без чуждите хора, защото морал и самосъзнание не се наливат, тях просто трябва да си ги имаш), когато е пълна кофата и няма къде да се изхвърли боклука да го събират в чувалчета за смет и да го оставят до контейнера.

    Няма да имам нищо против и някой да ми тегли една майна тук, то все пак си е до култура, но ме интересува личното ви мнение а не лицемерното такова. Защото досега покрай мен рядко забелязвам някой да си хвърля боклуците, където трябва, даже по някога ме изкарват глупак и наивник за тези ми действия, а групата във Facebook натрупа около 25000 члена за около 5-6дни. Когато аз се присъединих преди около 3 дни беше с около 13-14 до 15000 члена.

  5. #5
    Като малка си хвърлях боклуците де-що ми падне общо-взето. Като попораснах, взех да се осъзнавам и сама да се контролирам един вид, и когато имам боклук, си търся кошче/контейнер. Почти винаги, когато имам някаква дребна опаковка било то от дъвка, сламка от някакъв сок и т.н., си я прибирам в чантата/джоба, ако наблизо не виждам кош. Често ме гледат така, все едно си пъхам кални кюфтенца в сутиена.
    Не отричам обаче, че ми се случва и да си хвърля някаква хартийка на средата на нищото, само защото ме мързи да търся по-продължително контейнер. Говорим за малка опаковчица, не пакет от някакъв снакс, някаква бутилка и т.н. Рядко, но се случва.

  6. #6
    Аватара на mmKamm
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Somewhere...in The sea...
    Мнения
    2 025
    Винаги си хвърлям боклуците в кошчетата. Ако няма кош наблизо или го държа в ръка, докато намеря, или си го пъхам в джоба/чантата... дори сега ако си отворя чантата/джобовете със сигурност ще намеря няколко забравени боклука Единственото, което правя е, че понякога си забравям празната кутия с цигари някъде, където съм седяла.
    Супер селяндурско ми е да си хвърлям примерно опаковката от чипса на улицата

    She watch the sun-thats all she needed to let go
    She held the sea-thats all she needed just to Be Free !

  7. #7
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Аз ще си призная, че си тръскам покривката с трохите през терасата.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  8. #8
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Скучва мисе да хвърля фас на земята.

    После страдам от гузна съвест.
    Но това е само като няма кошове.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  9. #9
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    Мощно торбата с боклука през джама!
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  10. #10
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Забелязах че е модерно да си оставяме празните бири по пейките.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  11. #11
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от w0sh
    Скучва мисе да хвърля фас на земята.

    После страдам от гузна съвест.
    Но това е само като няма кошове.
    Луд ли си!!!
    Не си хвърляй фасовете по земята! Хлебарките хващат рак!
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  12. #12
    Аватара на mmKamm
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Somewhere...in The sea...
    Мнения
    2 025
    Цитирай Първоначално написано от w0sh
    Скучва мисе да хвърля фас на земята.
    Тва и аз го правя всеки ден по 100 пъти, но после не ми е гузно
    Цигарите си ги хвърлям в коша, само докато си чакам автобуса на спирката. Дори не ги хвърлям де...изгасям ги отгоре, защото в повечето случаи когато автобуса ми дойде, цигарата е на половина. Може пък някой, който няма цигари да си я прибере.

    She watch the sun-thats all she needed to let go
    She held the sea-thats all she needed just to Be Free !

  13. #13
    сетихте се.
    ся е модерно да сте зелени
    и дай всички сме еколози и ни е грижа за околната среда..
    до преди 3-4 години ( примерно ) къде бяхте?
    много ли ви е хубаво да си гледате боклуците пред терасата, защото ви мързи да си дигнете туловищата?
    и аз си хвърлям боклуците в кошчетата, и кво?

  14. #14
    Супер фен Аватара на BoCupycake
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    България
    Мнения
    1 140
    Цитирай Първоначално написано от dpx
    сетихте се.
    ся е модерно да сте зелени
    и дай всички сме еколози и ни е грижа за околната среда..
    до преди 3-4 години ( примерно ) къде бяхте?

    много ли ви е хубаво да си гледате боклуците пред терасата, защото ви мързи да си дигнете туловищата?
    и аз си хвърлям боклуците в кошчетата, и кво?
    Съгласна съм с теб.
    Ама така е...то тряя да се залеем вече с боклуци,че да ги видим и да се сетим.

  15. #15
    hottie
    Guest
    Който си хвърля боклуците на земята - мястото му е във Факултето/Столипиново/Лозенец...... !

  16. #16
    Ем аз съм честен . Когато няма кошче около мене (говоря в радиус от 50 метра) мятам и на земята, ама с ясното съзнание, че от чистота ще мина след 1 час и ще оберат боклуците

  17. #17
    Супер фен Аватара на BoCupycake
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    България
    Мнения
    1 140
    Цитирай Първоначално написано от CometRider
    Ем аз съм честен . Когато няма кошче около мене (говоря в радиус от 50 метра) мятам и на земята, ама с ясното съзнание, че от чистота ще мина след 1 час и ще оберат боклуците
    И най вероятно с мисълта "Е на тия циганки за к'во им плащат?!"

  18. #18
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Който си хвърля боклуците на земята - мястото му е във Факултето/Столипиново/Лозенец...... !

    И след това тези квартали ще се пренаселят, а другите квартали, както и много градове и села ще опустеят.

    Относно изказването на потребителя за зелените и еколозите, нито съм зелен, нито пък съм еколог. Просто мисля за последиците. Ама ще си кажете и Вие, всичко ще си кажете.

    Та то си е до съзнание не до зеленост или екология.

    В работата на баща ми дошла една млада еколкожка да следи за добрата екология и какво....докато си мислела че не я гледат си лепнала дъвката в първата и попаднала саксия с цвете. Така че ако беше свързано с мен, не ме причислявай към разни екологични или зелени организации. Причислявай ме към хората, на които поне малко им пука за хората, природата и идните поколения.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Аз ще ти отговоря - В интернет всички са големи чистници и никой не си хвърля боклуците. На улицата ситуацията е различна...
    !

  20. #20
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от cataclysm
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Аз ще ти отговоря - В интернет всички са големи чистници и никой не си хвърля боклуците. На улицата ситуацията е различна...
    !
    Всъщност като се замисли човек това не е лошо. Даже е крачка в добра насока. Интернет се разпространява много бързо сред по-младите, а и вече не само сред тях. Ако тенденцията се запази ще дойде време когато и голяма част от възрастните хора и пенсионерите ще ползват интернет. Да приемем че сред хората, които са искрени в интернет, има и много лицемери. Това значи че ги е срам в интернет да признаят какви са. Щом ги е срам в интернет,по навик може да започне да ги досрамява и в реалността и да започват да се променят в добра насока. И така постепенно докато се премине границата на малцинствена група и се достигне до равенство. Премине ли се границата на равенството и станат ли повече искрените хора държащи на това останалата малцинствена група или ще трябва да поеме пътя на повечето за да не е изолирана от обществото или ще трябва да поеме по трудният път на предишното малцинство, но този път с нещо от рода на: Изхвърляйте си боклуците където ви падне. Все пак плащаме данъци!!!
    И това не само за тази кауза, а и за много други.

  21. #21
    Аватара на HanopkaH
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    София
    Мнения
    483
    Ще се промени ли нещо?
    THE TRUTH IS OUT THERE

  22. #22
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от HanopkaH
    Ще се промени ли нещо?
    Разбира се че ще се промени. Стига повечето хора да го искат. В момента хората най нагло обявяват война на природата без дори да се усещат че това е загубена кауза още в зародиш, защото все пак както е създала и останалите животни и растения така е създала и нас. И ние сме животни. Просто поради някаква причина за добро или за лошо мозъците ни са започнали да растат и сме станали доминиращ вид. От това обаче не бива изобщо да ни растът ушите, защото за размерите на Земята ние сме някакви микробчета. Да не говоря за размерите на Галактиката или пък на Вселена. Та ние даже не можем още и да напуснем Земята, което значи че сме обречени на тоя етап и нащо съществуване зависи от капризите на природата. Просто някои заслепени от парите и жаждата за власт са забравили какви крехки създаниийца сме. Е, да научили се китайците (вчера го даваха по новините) да правят така че да вали сняг или пък да направят така че дъжда да извали по рано откогато му е времето за да не им е дъждовно на празника. И какво от това ами наводненията, вулканите, земетресенията, които даже не могат и да се предричат още, сушата, глада и т.н. Ако щеш даже и градушките. Добре разбрахме може да им се въздейства. И какво от това ще премахнат дадена градушка от едно място, а тя ще се появи с още по-оляма сила на съвсем друго.
    Така че не сме дораснали още да обяваваме война на това, от което сме произлезли, защото последиците може да бъдат пагубни за нас. Дай да изтровим всички растения, да унищожим всички дървета и да убием всички животни. Достигнали сме до това ниво. Достатъчно развити сме ако искаме да унищожим всичко живо що мърда на тая планета. Десетина атомни бомби и ще останат само бактериите. И после какво? Разбира се какво....ние сме следващите.
    Има една много хубава мисъл за случая и тя е.
    "Чак когато човекът унищожи и последната тревичка, убие и последното животоно, тогава той ще разбере, че парите не стават за ядене".

  23. #23
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    това с покривката и трохите през терасата ми хареса,само че вече ме е срам от съседите и си тупам покривката в коридора и после обирам всичко с метлата

    харабия е досадно с липсващите кошчета за боклук, винаги като се прибера в дамската ми чанта има всякакви боклуци, които съм пъхнала там, щото нема кошче а много обичам да си изтупам чантата в даскало... в техните кошчета...

    а вие играли ли сте на казани??? А?

  24. #24
    Никога не хвърлям боклуци.
    Събирам ги в джобовете или ги трупам на пода пред дясмата седалка и после до някой кош.
    Понякога колата заприличва на сметище в края на деня като лепя рекламни материали, ама е по-добре отколкото да тънем в мизерия.
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от MakeMeLaugh
    Никога не хвърлям боклуци.
    Събирам ги в джобовете или ги трупам на пода пред дясмата седалка и после до някой кош.
    Понякога колата заприличва на сметище в края на деня като лепя рекламни материали, ама е по-добре отколкото да тънем в мизерия.
    Да, по- добре е само ти да си тънеш в мизерия, докато не видиш кошче.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си