.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 85

Тема: Насилието

  1. #1

    Насилието

    Искам да разбера като се каже думата Насилие Какви въпроси изникват във вас ? Аз лично се питам Защо е нужно насилието ? Без значение във каква форма . Интересувам се от това какви въпроси изникват във вас

  2. #2
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    Изгражда силен характер..
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  3. #3
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    помага ти да изградиш силен характер, чрез който да отстояваш принципите,приоритетите,нр авите си..

    сега ще го разгледаме от друга гледна точка.

    избийте си от главата всички мисли за световен мир.

    баланс трябва да има


  4. #4
    hottie
    Guest
    Съгласа съм с Battlescarred. В природата ни е. А вече степента на насилието и вида му е съвсем различно нещо. Така, че не можеш да кажаш "без значение в каква форма".Напротив има значение и то голямо.

  5. #5
    Всичко е насилие.
    Ти говориш за нелигитимното насилие.
    Защото родителите ти и институциите също упражняват насилие. Ти ходиш на училище и това е вид легитимно насилие също.

    GORA EUSKAL HERRIA ASKATUTA!!!
    GORA EUSKAL HERRIA SOZIALISTA!!
    GORA GU TA GUTARRAK!!!
    GORA EUSKADI!!!

  6. #6
    Тоест Вие смятате ,че това е неотменна част от живота ,ни и каквото и да бъде правено винаги ще го има . Така ли ?

  7. #7
    Повече от фен Аватара на JohnnyQuid
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    САМОКОЗ
    Мнения
    363
    Цитирай Първоначално написано от JaCkSpAr0y
    Тоест Вие смятате ,че това е неотменна част от живота ,ни и каквото и да бъде правено винаги ще го има . Така ли ?
    мхм

  8. #8
    Когато се опитваш да говориш за нещо винаги е добре да подхождаш лингвистично към нещата.
    насилие - на-силие. Действие, което те кара да вършиш нещо на сила. Т'ва е вариант едно. Или пък действие с преки последици върху теб без твоята воля. Вариант 2, който се припокрива с вариант 1, отчасти.
    Как искаш да няма нещо, което е част от нас като същества.
    Разбира се можем да роптаем срещу безсмисленото насилие, но дори и то има физиологично обяснение.

    GORA EUSKAL HERRIA ASKATUTA!!!
    GORA EUSKAL HERRIA SOZIALISTA!!
    GORA GU TA GUTARRAK!!!
    GORA EUSKADI!!!

  9. #9
    Този въпрос вълнуваше Ученическия съвет в моето училище и имаше много мнения по въпроса - От къде идва насилието ? Защо е нужно ? И от рода на тези въпроси затова се поинтересувах и от Вас и Вашето мнение . Но явно това което си мислихме ,че можем да спрем насилието май е било грешно поне ще се опитаме да го намалим . Благодаря много за всички отговори по темата !

  10. #10
    Доста деликатна тема...

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    ученическият съвет хахахаа


    еми това е вид насилия, ама май е добре да успеете да идентифицирате проблем преди да разтягате локуми, а?

    Проблема е масовото насилие между ученици ? И да Ученически съвет кое не разбра ? В нашето училище той е важна част ако при Вас дори няма такъв

  12. #12
    Насилие ли?Досега не бях чувал,че спомага за изграждане на харакатера.

    Насилието е израз на слабост,израз на страх в най-честите случаи.
    Сила е да умееш да се защитаваш,затова и повечето бойни изкуство учат на това.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    най-добрата защита е атаката


    разбира се,че изгражда характер. кое изгражда характер,да си неква п*тка,дето не излиза от вкъщи и само си учи уроците и после слугува на евреите в некоя компания ли?
    В футбола може и да е.
    Мъжко е да използваш насилия,за да защитиш някого,но не е мъжко да нападаш без причина,това е израз на страх.Искаш да изпревариш този отсреща,за да не те изненада.

    Не виждам какво лошо или общо има с темата това да си учиш уроците.
    А и евреите

  14. #14
    Не смятам ,че насилието решава всичко . С думи като нормален човек да седнеш да поговориш ,но явно някой искат да направят повече Respekt знам ли ,макар да съм в тази възраст никога не бих си позволил да ударя пък камоли жена/момиче . То си и зависи от възпитанието

  15. #15
    Не съм ти чел всички постове,но както и дае.Аз такъв "уличен" характер не искам да имам.

    Вие яките пичове сте за това..
    Аз съм използвал насилие няколко пъти след като съм бил обиждан,което аз приемам за огромна моя слабост.

    В повечето случаи насилието е неоправдано

  16. #16
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    твърде много истини има за тва насилие колко и да ти се иска да не ги научаваш и да се опитваш да ги отричаш не става
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  17. #17
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    Ехх ама само си чешат езиците сега без грам да разбират..
    Тва дет не става с бой става с много бой!
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  18. #18
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  19. #19
    Аватара на mmKamm
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Somewhere...in The sea...
    Мнения
    2 025
    Ако насилието не се свежда до:
    Мъж, който бие жена (шибана гейска постъпка)
    или Пиянски начин на забавление, тормоз на невинни минувачи и свидетели,
    Съм ЗА насилието. Има хора, които просто си го просят. Както доста преди мен написаха, учи на много.

    She watch the sun-thats all she needed to let go
    She held the sea-thats all she needed just to Be Free !

  20. #20
    Защо в такъв случай темата е зададена некоректно ? Очевидно познанията на хората, участващи в нея са доста ниски, така и никой не спомена за какъв тип насилие става дума. Защо, когато се спомене насилие всичко се върти около шамарите които сте изяли пред блока заради това, че сте ш.бани дамски полови органи ?
    Ако някой от вас си е правил труда да стои малко в училище или в университет, вместо да си бърка в задника или в други дупки щеше да знае, че една от основните характеристики на властта като такава е насилието. Независимо за каква власт говорим и независимо за какво насилие говорим.

    GORA EUSKAL HERRIA ASKATUTA!!!
    GORA EUSKAL HERRIA SOZIALISTA!!
    GORA GU TA GUTARRAK!!!
    GORA EUSKADI!!!

  21. #21
    hottie
    Guest
    Именно........ Деца, научете се да работите добре с понятията и да ги дефинирате преди да задавате тема...

  22. #22
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934

    Re: Насилието

    Цитирай Първоначално написано от JaCkSpAr0y
    Искам да разбера като се каже думата Насилие Какви въпроси изникват във вас ?
    Защо да е некоректно зададена темата?
    На някои като им кажат "насилие" си представят как мъж смила жена си от бой.
    SouthStandServiceLad, примерно, си представя властта.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  23. #23
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Ясна ми е семантиката на думата, от къде идва, какво означава и какво включва.
    Но ми се струва, че издребнявате леко.
    Battlescarred, примерно вие със SSSL (съжалявам, мързи ме да изписвам тоя ник постоянно), имате далеч по-голям опит в доста отношения от масата, посещаваща тоя форум. Но не може да очаквате всички "тийнейджъри" да мислят като вас.
    Отивате в един друг нюанс и не всеки ще го разбере.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  24. #24
    Именно.
    Преди време, още бях в училище, когато дойде някакъв си лектор от някъде си.. женица от някакво списание, която да ни говори СРЕЩУ насилието, обаче не очакваше че отсреща няма да стоят хора, които да й кимат.
    Както и да е, тази жена си тръгна побъркана щото 20 човека я попитаха след като е срещу насилието, дали е срещу задължителното училище от 1 до 8 клас срещу задължителното плащане на данъците и др. и др.

    Ако обаче искате да си говорите за физическото насилие на улицата... еми задайте въпроса така. С какво асоциирате физическото насилие на улицата. Точка.

    GORA EUSKAL HERRIA ASKATUTA!!!
    GORA EUSKAL HERRIA SOZIALISTA!!
    GORA GU TA GUTARRAK!!!
    GORA EUSKADI!!!

  25. #25
    hottie
    Guest
    LadyDi ако тези деца ходят наистина на училище и четат и се информират МИНИМАЛНО би трябвало да са наясно, че когато участват в дискусия/пищшат по тема най-малкото, което трябва да направят е да дефинират първо проблема, а не да се обобщава без да мислят. Това не е оправдание. Това се прави във всеки анализ, есе, коментар, доклад....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си