.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    372

    И след всичко това пъпките си продъдлжават...

    Как след всичко това може пъпките да продължават? от 14 годишен ми започнаха сега съм на 21, през тея години съм пробвал всички видоме медикаменти и нови серии и тем подобни гелове и чудеса (гарниери, нивеа, някви лусиони, спиртове, още 2-3 марки), на 2 кожни съм ходил , преди малко повече от година прочетох че било от вътрешни проблеми неправилно хранене сладко и тем подобни и от тогава аз не ям мазни храни, не ям сладко , не пия кола, карам го само на сокове, вода , млеко, не пуша, не пия , пазя хигиена , сменяне на калъфките на възглавницата, редовно миене с вода лицето, от време на време някоя маска с мая и мелко, ползвам аспирин за излизащи пъпки, правя дживения, тренировки, и след всичко това и тая 1 година и нещо труд пъпките си продължават и продълажават.... ако човек може да ми каже от къде идва проблема ще съм му благодарен.

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    1 172
    А хормоните как са ти ?
    Better keep your mouth shut and appear stupid instead of open it and remove all doubts

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    372
    Чух , че ставало и от хормонални проблеми тем подобни... а аз от къде да знам дали съм наред с хормоните и въобще ако не съм наред как да ги оправя... Въобще как могат да ми направят преглед за такова нещо, пък и едва ли има оправия ако е от тях нещо...

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    1 172
    Всичко е поправимо. Специалиста който ти трябва верроятно е ендодкринолог, но за да се "докопаш" до него трябва да получиш направление от ОПЛ!
    Better keep your mouth shut and appear stupid instead of open it and remove all doubts

  5. #5
    Голям фен Аватара на radybt
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Sofiq
    Мнения
    567
    Братленце аз съм на 16 и вече 3 години съм си с тия пъпки,Акне ли е кво е нз и аз вече! Ако искш ми пиши на ЛС да разменим скайпове е вероятни методи за успех Но 1 е сегурно,тва което ни се случва е адски комплексиращо и сдухващо,пред 1 хубаво момиче да речем...

  6. #6
    зна4и и аз имах проблеми с тях
    в 8ми клас се бях обринал доста ...
    мазах се с Салицилов спирт , и след тфа с някфо друго кдето личната лекарка ми го написа на рецепта и в аптеката го приготвят ...
    сега вече сам чист .. но от време на време пак си се мажа с Салициловия спирт . ;]
    Това е нормално явление в пубертета ... на някой протича по лекоа на някой по тежко .. но се оправя ;]
    ако сте се притиснили мн може да идете до личната си лекарка и тя може ви даде нещо

  7. #7
    Иди да ти направят пълни кръвни изследвания

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от mgxpower
    Иди да ти направят пълни кръвни изследвания
    +1 отиваш при кожната и искай да ти направи изследвания те са безплатни и със сигурност ще ти помогнат !Успех не се притеснявай!

  9. #9
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Ако акнето е толкова силнно колкото го описвате и дерматологът, при когото ходите, разбира поне малко, ще знае, че си има специални антибиотици за тая работа. Аз нямам акне, но едни от най-добрите ми приятели имаха и точно така се спасиха. И да се мажете с глупости, ефектът е временен. Появяват се, изчезват, и пак, и пак. Акнето не се лекува като се премахва следствието (пъпките), ами като се лекува причинителя. Само с мазана не става. Може наистина и да е хорминално, но за това си има изследвания. Намерете си добър дерматолог и отидете при него. Просто не сте попаднали на човека. Добри дерматолози много трудно се оцелват дори и в София.

    П.С.: Не го пийте на своя глава без да ви го е предписал лекар, но, ако акнето е причинено от инфецкия, най-често изписваният антибиотик е Doxycylin в комбинация с Zinerit (пак антибиотик) за мазане. НО пак казвам, без да го е казал доктор, не си правете експерименти, защото не е ясно от какво точно е вашето акне. Освен това антибиотикът може да бъде изписан за 3 до 4 месеца в комбинация с други лекарства, които дерматологът си знае най-добре. Има и разни мазила като Diacneal и Acne Out, които се използват като част от лечението също. Абе с две думи намерете наистина добър дерматолог. За всеки проблем си има решение, стига да попаднеш на точния човек.

  10. #10

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Sofia
    Мнения
    261
    Временно помага втриване на антибиотик с дърсунвал.
    Ако не е повишено количество на тестостерона (ще си надървен денонощно ще правиш по 15 .. на ден) значи е повишено ниво на стафилококите в кръвта. Организма ти не изработва достатъчно антитела за борба със стафилококите и те се размножават прекалено много. Антибиотика е временно решение.
    Правилното е една ваксина която стимулира организма да се бори с тези стафилококи. Прави се през 3-4 месеца и цялата процедура трае няколко години. Ефекта се вижда още като се започне с лечението.
    Това става най често при деца които са прекарали стафилококова инфекция като бебета.
    В института на БАН се занимават с такива неща.

  11. #11
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^Колега, не знам защо си мисля, че ако има стафилококи в кръвта, ще е сепсис, не акне.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  12. #12

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Sofia
    Мнения
    261
    В кръвта винаги има някакво количество стафилококи и това е нормално. Страшно е когато те са над нормата. В повечето случаи труднолечимото акне е провокирано от тях.

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    1 172
    Широко разпространена е заблудата, че акнето е стафилококова инфекция! И ако трябва да съм по-точен - изобщо не е нормално да ги има където и да е в нас! Има ли ги - Има проблем. Имайки предвид, че са бактерии - те се лекуват с антибиотици. АКо проблема бе толкова прост - решението щеше да е намерено отдавна!
    Better keep your mouth shut and appear stupid instead of open it and remove all doubts

  14. #14
    Пробвай Зинерит много е добро

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  15. #15
    Добре де,ако някой знае добър дерматолог в София да каже ..... ако може .... подтискащо е ..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си