.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 37
  1. #1
    Мега фен Аватара на Sisito941
    Регистриран на
    Aug 2008
    Мнения
    3 688

    Мнението ви за осиновяване на дете

    Аз съм "за",даже след време бих си осиновила едно детенце.

    Гласувайте "за" или "против" и се обосновете.

    "За",защото просто така съм решила. На 15 съм.
    Ако искате казвайте и на колко години сте.. :P
    Не бързай като караш!
    2-3 минути закъснение са нищо пред живота ти и живота на спътниците ти в колата!

    http://www.youtube.com/watch?v=pwVF-txtUyM

    http://www.ekip7.bg/index.php?option...=8080&Itemid=1 Почивай в мир,Миме!

  2. #2
    Мега фен Аватара на Sisito941
    Регистриран на
    Aug 2008
    Мнения
    3 688
    Оф анкетата не ми се получава нещо..Както и да е..
    Не бързай като караш!
    2-3 минути закъснение са нищо пред живота ти и живота на спътниците ти в колата!

    http://www.youtube.com/watch?v=pwVF-txtUyM

    http://www.ekip7.bg/index.php?option...=8080&Itemid=1 Почивай в мир,Миме!

  3. #3
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    за .. и те имат право на по добър живот.. защото както знаем всички в Б-я условията в домовеете за деца не са цветущи!

  4. #4
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Ако нямам възможност да имам свои деца, бих осиновила. В противен случай-едва ли. На 24 съм.

  5. #5
    Супер фен Аватара на aloveyou
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Русе
    Мнения
    2 757
    Аз съм "За" осиновяване на дете
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  6. #6
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Ако не мога да имам свое дете (не дай си боже) първо бих опитала с ин витро, и ако чак тогава не стане - бих се замислила за осиновяване (макар че процедурата е изключително тромава и не създава условия за развиването й. пък и да си го кажем направо - по-голяма част от децата в домовете са от ромски произход).
    На 22 съм.

  7. #7
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    Цитирай Първоначално написано от iiirish
    Ако не мога да имам свое дете (не дай си боже) първо бих опитала с ин витро, и ако чак тогава не стане - бих се замислила за осиновяване (макар че процедурата е изключително тромава и не създава условия за развиването й. пък и да си го кажем направо - по-голяма част от децата в домовете са от ромски произход).
    На 22 съм.
    по-голямата част но не всички..

    п.с. аз също бих осиновила мАкар и да имам мой

  8. #8
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Цитирай Първоначално написано от Rofl4e
    Цитирай Първоначално написано от iiirish
    Ако не мога да имам свое дете (не дай си боже) първо бих опитала с ин витро, и ако чак тогава не стане - бих се замислила за осиновяване (макар че процедурата е изключително тромава и не създава условия за развиването й. пък и да си го кажем направо - по-голяма част от децата в домовете са от ромски произход).
    На 22 съм.
    по-голямата част но не всички..

    п.с. аз също бих осиновила мАкар и да имам мой
    не, не всички, разбира се, но бих прибягнала до това решение в доста крайна ситуация, не дай си боже

  9. #9
    Бих си осиновила дете, стига да имам възможност. Независимо дали имам или нямам мои собствени. То пак ще си е мое дете - аз ще го гледам, аз ще го възпитавам, аз ще се притеснявам вечер за него къде е. Аз ще му проверявам и помагам с домашните, аз ще му се карам, когато постъпва безотговорно, аз ще бъда щастлива заедно с него и ще му бърша сълзите, когато му е мъчно. Само няма да съм го родила. Но то ще е мое.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  10. #10
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Може да звучи гадно,но не бих Знам,че и тези деца имат право на по-добър живот,но...не бих могла да го приема...
    Е,ако не мога да имам свои,тогава да...

  11. #11
    Много бих искала да си осиновя.... Хубаво е да отгледаш и да дадеш шанс за развитие на дете, което е изоставено и не усеща майчина и бащина обич. В България има много такива деца, прекалено много... и това е много тъжно.

  12. #12
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от Wrathchild
    Бих си осиновила дете, стига да имам възможност. Независимо дали имам или нямам мои собствени. То пак ще си е мое дете - аз ще го гледам, аз ще го възпитавам, аз ще се притеснявам вечер за него къде е. Аз ще му проверявам и помагам с домашните, аз ще му се карам, когато постъпва безотговорно, аз ще бъда щастлива заедно с него и ще му бърша сълзите, когато му е мъчно. Само няма да съм го родила. Но то ще е мое.
    Не знам как бих успяла да не го деля от това, което е моя плът и кръв. Дори и да се привържа достатъчно много, едва ли ще е същото ако детето е заченото от мен и мъжа ми, носила съм го, родила съм го, познавам се в чертите му...За това не бих осиновила, ако имам свои деца.

  13. #13
    Аватара на nicolepcd
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    2 267
    Едва ли, мисля, че не бих го приемала като мое дете, то ще забелязва това и ще страда. И квото и да се говори - не мисля, че отношението към собствени и основени деца може да е еднакво.
    еlsy

  14. #14
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Бих да.
    Смятам, че едно дете заслужава шанса за по-добър живот.
    Смятам, че бих го обичал като свое.
    Обмислям вариянта и много се надявам жена ми да мисли като мен.

    Ако не да осиновя, то, ако имам достатъчно пари, ще си избера няколко по-бедни деца и талантливи деца и ще им финансирам образованието и ученическия/студентския им живот.

  15. #15
    И аз бих осиновила детенце, ако си нямам свое. До колкото знам от приятели които са подали молба избираш пол, възраст и етнос.
    В болницата, в родилното отделение преди няколко месеца една жена остави 2 невероятни бебенца - близначки, защото нямаше възможности да ги отгледжа. Не беше от ромски произход... просто така се е случило, че е трябвало да се откаже от родителските си права. От там социалните ги взеха и ще ги отглеждат те 6 месеца, докато не станат годни за осиновяване. Много искам близнаци :Р
    По принцип предпочитам аз да си родя децата, но никога не знаеш как ще ти се подреди животът.
    Тази тема ме подсети, че вчера щях да накарам гаджето ми да отидем до някой дом да видим дечицата и да им дадем дрешки и играчки. Мисля че във и около София има няколко

  16. #16
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    Изобщо не мисля че има какво да има против човек , по въпроса за осиновяването на деца , това е невероятен шанс за изоставено дете да се развива и живее нормално , и за едни родители да създадат истинско и пълноценно семейство. Банално-небанално , така е.

    Ако нямам собствени деца , аз също бих осиновила , и съм абсолютно непоклатимо сигурна , че факта че не съм го родила не би променил нищо в отношението , любовта и грижите ми към него.
    Единствено съм на мнение , също непоклатимо , че на децата трябва да бъде казано от родителите че са осиновени , в една сравнително ранна възраст.

  17. #17
    Естествено, че бих си осиновила дете. Не съм 100% сигурна, че мога да имам деца, понеже си имам проблемо, но без значение дали мога или не бих си осиновила. Бих се радвала да си родя момченце и да си осиновя момиченце. приятелят ми е много навит за идеята, но има още време според мен.
    Kun min

  18. #18
    Голям фен Аватара на hopekiller
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    София
    Мнения
    960
    Според мен трябва да си доста сърцат, за да го направиш. И то не толкова, да го осиновиш, колкото да го приемеш като твое. Иначе да, твърдо "За" съм по темата. Защо? Защото мога само да предполагам, как би се чувствало захвърлено дете без родителска подкрепа и закрила, с потенциал - без възможност за развитие...само в големия свят.

  19. #19
    По принцип винаги ми е било страшнно непонятно, защо повечето жени така се вкопчват в идеята детето да е тяхно собствено. И всичките тея ин-витро, секс по график и т.н. дето съм ги изчела в Бг Мамма ми се виждат много странни, дори откачени. Ако нямам възможност да имам собствено дете бих си осиновила. Не би ми пукало особено много, че не съм го родила аз. Както каза някой ти си неговорият родител, защото ти си го възпитавал, а не онзи, който го е родил и оставил на произвола на съдбата.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  20. #20
    Голям фен Аватара на FlowerPower
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    582
    Бих, с удоволствие. Има толкова много нещастни мъничета , просто не е честно. Освен осиновеното, искам и 1- 2 мои, да видя какво ще излезе от моята кръв
    Никога не казвай никога, защото ти се връща.

    Смехът е заразен. Бъди преносител!

  21. #21
    Една от мечтите ми е да си осиновя някой ден дете! Независимо дали ще родя искам и да си осиновя. Освен това изобщо не ме вълнува, че повечето деца в домовете са циганчета, нямам проблем с това и бих си взела дори такова дете.

  22. #22

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    99
    Цитирай Първоначално написано от Biskfitka
    Може да звучи гадно,но не бих Знам,че и тези деца имат право на по-добър живот,но...не бих могла да го приема...
    Аз също.............не бих осиновила дете,защото като знам,че не съм го родила и ще се държа странно с него и може би подсъзнателно ще го обвинявам ,че не е мое собствено(ако не дай си боже не мога да имам деца)

  23. #23
    Супер фен Аватара на roshlichka
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Някъде таммм...
    Мнения
    1 244
    аз съм "ЗА" нека и тези деца имат ъзможност за по-добър живот и нека им го предоставим..

  24. #24
    Аз съм "ЗА"! Дори смятам да си осиновя, когато му дойде времето. : ) Искам да имам и свое разбира се!
    Life is full of beauty... Notice it!

  25. #25

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си