.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 43 от общо 43
  1. #26
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Оппа смесих си постовете за две отделни теми в един, нищо, същия пост или долната час от него ще я постна и в другата тема в която щях да пиша.

  2. #27
    Цитирай Първоначално написано от BERCUT
    Твърдението за русите коси и сините очи знам че подлежи на оборване, но предвид данните на няколко отделни независими източника които предвид положнието през 90-те согато всеки гледаше да стои далеч от Русия и се изкараха какви ли не, само не и славяни, то тогава тези резултати би-трябвало да са занижени, а не завишени както твърдят някои.
    Аз както навярно знаете съм руснак, но на много хора това не им е ясно докато не им го кажа, не виждам да има кой знае колко разлики. Освен това съм пребивавал в доста държави за по-дълги от няколко месеца периоди и не съм установил никаква разлика във външния вид. Тези бледи поляци са смес между поляци и угро-фини, основно кожата им е с нормаленцвят, доколкото може така да се даде определение за нормален цвят на кожата.
    Руснаците и белорусите сме мешани с угро-фини на севе и с прабългари и тюрки на юг, вие сте мешани с прабългари, поляците с угро-фини и германи, а словенците, словаците и чехите са мешани с германци. От това идват основните различия между външния вид, но ако се вземат няколко семейства в които наследниците имат повече от 50% от някои от трите хромозома в гените си, то след оплождане само между тези семейства след около 6-7 поколения ще може да се добие представа как би изглеждал истински чистият славянин.
    Ее, голяма приказка каза, че българите сме били "мешани" с прабългари, тоест българи... Не моето момче, българите сме си българи и факта, че носим това наименование, а не се наричаме например уличи, кривичи, смоляни и т. н. доказва, че сме българи. Не знам откъде ти се привиждат тези славяни, то изобщо не е ясно какво означава понятието "славянин" в етнически план, така че стига фантазии за славянския "етнос", такъв не се вижда да е имало и през Средновековието, а за сега няма какво да говорим. Както ти казах гена Р1 е най-разпространен сред балтите и по-малко сред фините, а го има и сред т. н. "славяни", понеже те са продукта на балтите и фините, а не са нещо различно и отделно.

  3. #28
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    След като прочетох един твой коментар за Хитлер вече всичко ми е ясно. А и наистина сега е модерно да се отричат общите ни корени с част от страните от източния блок, в момента е модерно народът ти да има общи кронени с "цивилизованите" Европейски страни. Незнайно защо пък в книгите които аз съм чел, не говоря само за руски и български, също така преводи на уважавани световни чужди ученни никой не оспорва наличието на славяните като ЕТНИЧЕСКА общност. Славяните ги определи като етническа общност и учителката ми по история, която е някаква нацистка и ако беше от мъжки пол сигурно щеше да е скинар. А щом и нацист ни определя за ЕТНИЧЕСКА, а не просто за културна общност то твърденията ти се оспорват. Освен това балтите може да са добили теци хромозоми при Ввеликото преселение на народите.

  4. #29


    Я кажи какъв коментар съм направил за Хитлер, че ми стана интересно. То ако не отречеш тотално Хитлер като най-големия злодей и кръволок на света, според мисленето на комуняги като теб веднага ставаш "нацист". За пръв път чувам да съм "нацист", ама айде, ако те кефи така да оправдаваш историческото си незнание и слабите си аргументи- хубаво, давай, обвинявай ме в нацизъм. Защото комунистите не искате да признаете, че Ленин и Сталин са много по-големи изроди и престъпници от Хитлер, който какъвто и да е, за разлика от тях не е избивал собствения си народ, противопоставил се е на престъпното световно олигархическо статукво и е направил най-доброто за народа си до 1939 г., след това вкарва страната си в безсмислена война наистина, но така или иначе войната беше неизбежна, тя беше предизвикана от силите, които изградиха Версайската "мирна" система, която беше изцяло несправедлива за страни като Германия, България и Унгария, на които им бяха заграбени етнически територии и подарени на послушните на системата страни като Полша, Румъния, Сърбия и Гърция. А и Хитлер и нацизма се родиха като противовес на болшевишката чума, която е възможно най-лошото нещо за света. Нормално е една крайна идеология да роди като противовес друга крайна идеология, която да се бори срещу нея. Затова ако нямаше комунизъм, нямаше да има и нацизъм, това е истината и не знам защо се опитваш мен да обвиняваш затова, че виждам този факт, а ти си затваряш очите за него.

    Що се отнася до глупостите на някои съветско-болшевишки псевдоисторици за "славяните"- няма какво да коментирам. Факта, че българите се казваме българи, а не носим името на някое славянско племе, теоретично било по земите ни, доказва, че няма как да сме славяни просто защото т. н. "славяни" по нашите земи са били подчиненото население във Византийската империя, после и във България и това население е разнородно- включва най-вече траки плюс малко авари, които са били заселени тук като федерати на Византия. Самото наименование "славини" не е етническо, а означава покорено население, слуги, дори роби. Така че не виждам къде виждаш етническата принадлежност на това население като "славянска". Славини са ставали и малкия процент покорени и федерирани във Византия българи, така че пак те питам как позна, че славините означават "славяни", че са етнос, че са единни в своята принадлежност? И как ще ми го докажеш, при положение, че твоите любими "славяни" не са оставили никакви археологически и въобще културни находки по българските земи за разлика от българите и траките?

  5. #30
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от BERCUT
    Явно и тикато Обама мислиш Русия за дива страна Само че много си сбъркал, положението от преди няколко години е много по-различни и продължава да се работи по въпроса. Единствените протести са на някакви свръх леви които от нищо не са доволни, но важното е че народа обича управляващата партия.

    И според мен това с ракетите от страна на СССР е бил много добър ход, както и добрата дипломация относно преговорите, защото по-лесния път е бил пътят на масирания ракетен удар. Освен това руснаците сме по-големи дипломати, защото по-рано осъзнахме липсата на смисъл на тази война, въпреки че ако не беше тази война и голямото надлъгване нямаше да има толкова голям технологичен скок. Освен това повече ни се отдава в преговорите с Иран и Северна Корея.
    Положението в Москва и Санкт Петербург не е положението на цяла Русия. И аз не виждам подобрение. (Екс)-агентът на КГБ ви командваше, командва ви и скоро пак ще си е президент. Голям напредък. И пак си има цензора, няма свобода на словото, нито на мнението, Русия продължава да не е напълно капиталистична. Абе не виждам никакви подобрение. Прочети на Джордж Оруел "1984" и ще видиш Русия, леко преувеличена, но не много далече от образ.

  6. #31
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Аз не визирам положението в Москвва или СП, защото в СП никога не съм бил, а в Москва съм прекарал само най-несъзателните си години и сега се задържам само за по-малко от час два пъПоти годишно. Визирам положението в другите градове, моето мнение се гради на промените в Екатеринбург за подледните няколко години, които са наистина значителни. Освен това народът обича Путин независимо дали е бил агент на КГБ, офизер от ВВ или ВС, маршал, генерал или чистач на тоалетни.

    Последните четири реда от коментара ми на който отговори kristo визират отношението на учителката ми по история, която си е истинско наци, а нямат нищо общо с теб. И тя също казва че славяните сме етническа общност, а не само културна, въпрки че очаквах да ни нарече арийци, което до колкото знам се превежда като иранци, т.е. резняци, както казвате българите.

  7. #32
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от BERCUT
    Аз не визирам положението в Москвва или СП, защото в СП никога не съм бил, а в Москва съм прекарал само най-несъзателните си години и сега се задържам само за по-малко от час два пъПоти годишно. Визирам положението в другите градове, моето мнение се гради на промените в Екатеринбург за подледните няколко години, които са наистина значителни. Освен това народът обича Путин независимо дали е бил агент на КГБ, офизер от ВВ или ВС, маршал, генерал или чистач на тоалетни.

    Последните четири реда от коментара ми на който отговори kristo визират отношението на учителката ми по история, която си е истинско наци, а нямат нищо общо с теб. И тя също казва че славяните сме етническа общност, а не само културна, въпрки че очаквах да ни нарече арийци, което до колкото знам се превежда като иранци, т.е. резняци, както казвате българите.
    То затова умират мистериозно "случайни" журналисти и критици и заради това Русия е на това дередже. Дори в училище, като учим политика, единствено за Русия ни е разрешено да я квалифицираме или като авторитарен режим или като демокрация, стига да можем да обосновем позицията си. Аз я квалифицирам като авторитарна диктатура на Путин.

  8. #33
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от BERCUT
    Аз не визирам положението в Москвва или СП, защото в СП никога не съм бил, а в Москва съм прекарал само най-несъзателните си години и сега се задържам само за по-малко от час два пъПоти годишно. Визирам положението в другите градове, моето мнение се гради на промените в Екатеринбург за подледните няколко години, които са наистина значителни. Освен това народът обича Путин независимо дали е бил агент на КГБ, офизер от ВВ или ВС, маршал, генерал или чистач на тоалетни.

    Последните четири реда от коментара ми на който отговори kristo визират отношението на учителката ми по история, която си е истинско наци, а нямат нищо общо с теб. И тя също казва че славяните сме етническа общност, а не само културна, въпрки че очаквах да ни нарече арийци, което до колкото знам се превежда като иранци, т.е. резняци, както казвате българите.
    То затова умират мистериозно "случайни" журналисти и критици и заради това Русия е на това дередже. Дори в училище, като учим политика, единствено за Русия ни е разрешено да я квалифицираме или като авторитарен режим или като демокрация, стига да можем да обосновем позицията си. Аз я квалифицирам като авторитарна диктатура на Путин.
    Аз ък съм задължен да защитава родината си от такива промити мозъци като теб.

  9. #34
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    аре махай се в Русия да се топлиш с водка на минус 20 градуса във Волга-та,стига си занимавал хората с глупостите ти,болшевишки дегенерат такъв.

    смЕрт.
    ГруБо.

    А ти си пази родината. Комунистическият крах си я разяжда сам отвътре. Аз не съм промит мозък, аз критикувам Русия, защото има много трески за дялане, които такива "промити мозъци" като теб не искат да видят.

  10. #35
    Е да, то пък САЩ няма никакви, ама никакви трески за дялане, тя е идеална, безпогрешна и пример за "демокрация" и "хуманност"

  11. #36
    Цитирай Първоначално написано от BERCUT
    Аз не визирам положението в Москвва или СП, защото в СП никога не съм бил, а в Москва съм прекарал само най-несъзателните си години и сега се задържам само за по-малко от час два пъПоти годишно. Визирам положението в другите градове, моето мнение се гради на промените в Екатеринбург за подледните няколко години, които са наистина значителни. Освен това народът обича Путин независимо дали е бил агент на КГБ, офизер от ВВ или ВС, маршал, генерал или чистач на тоалетни.

    Последните четири реда от коментара ми на който отговори kristo визират отношението на учителката ми по история, която си е истинско наци, а нямат нищо общо с теб. И тя също казва че славяните сме етническа общност, а не само културна, въпрки че очаквах да ни нарече арийци, което до колкото знам се превежда като иранци, т.е. резняци, както казвате българите.
    Доста некомпетентен исторически си, затова задълбочаването на споровете с теб е излишно. Идиотско и смехотворно е да сливаш етническа с религиозна принадлежност. Иранците може и да са мюсюлмани, но също така са арийци и едното няма нищо общо с другото. Да, арийци са, защото самото наименование Иран на древноперсийски означава "Страна на арийците". Не случайно допреди 50-тина години Иран все още се наричаше Персия, защото иранците са наследници на древните перси. А българите имаме същия произход- персийско-ирански. Всъщност, персите, тоест древните иранци са най-чистите индоевропейци и опитите ти да ги сравниш с турците заради религията им е още по-неудачен точно затова. Мога да ти кажа, че иранците са по-чисти европеиди от вас руснаците, или поне от голяма част от вас руснаците, които сте се смесили и с монголоиди. Разбира се, мнозинството руснаци сте си бели европеиди, но има и доста смесени с монголоиди.

  12. #37
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Е да, то пък САЩ няма никакви, ама никакви трески за дялане, тя е идеална, безпогрешна и пример за "демокрация" и "хуманност"
    Да съм твърдял нещо подобно? Да, пример е за демокрация и почти 100% капитализъм. Поне, ако нещо не ти харесва, можеш да си го кажеш спокойно и да останеш жив. Нещо, с което Русия не може да се похвали.

  13. #38
    Разбира се, че сме арийци.Както казах, това дори в историческите среди се твърди, което е някакъв напредък след комуни-робството.
    Съгласен съм с коментара на Кристо относно Хитлер, и е правилна вметката, че войната макар и безсмислена (и нежелана от самия Хитлер, той е искал мир по всички възможни начини) е неизбежна, след като на чуждите държави никак не им е харесало Райха да надига глава.
    Другото май вече е казано.
    Така де, темата не е Хитлер.
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  14. #39
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от mitternacht
    Разбира се, че сме арийци.Както казах, това дори в историческите среди се твърди, което е някакъв напредък след комуни-робството.
    Съгласен съм с коментара на Кристо относно Хитлер, и е правилна вметката, че войната макар и безсмислена (и нежелана от самия Хитлер, той е искал мир по всички възможни начини) е неизбежна, след като на чуждите държави никак не им е харесало Райха да надига глава.
    Другото май вече е казано.
    Така де, темата не е Хитлер.
    Ако това е равно на "да озурпира и потурчва соверенни държави като Чехия, Австрия и Полша" да ти имам разбирането за надигане на глава.

  15. #40
    Стига глупости бе, де'ба, писна ми да преобръщаш историята.
    Ти пън ли си?!?!?!
    Аншлус да ти говори нещо?!?!?! Ами Тисо?!Ами че точно Хитлер е разделил Чехия и направил първата независима Словакия??!?!?!?!?!И че Чехия и Словакия са били протекторат на Райха?!


    Е*ати, на някои хора не им писна да си вадят напълно измислени факти от ръкавите...
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  16. #41
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    аре махай се в Русия да се топлиш с водка на минус 20 градуса във Волга-та,стига си занимавал хората с глупостите ти,болшевишки дегенерат такъв.

    смЕрт.
    Я покажу тебе кузькину мать!

  17. #42
    Ох, ама ми писна да ви чета простотиите и затва ке додем, ке ви кажем как седят нещата.

    Българи, германци, руснаци - арийски народи сме. Всеки живее в различни климатични условия от ГОДИНИ наред, което влияе. Аз съм много светъл, светли очи, косата ми не е черна, но е тъмна. И съм средно висок. Друг мой роднина е много висок, слаб, много тъмна коса и тъмни очи. Малко по-мургав е от мен, но сме чисти Българи гледайки рода си до преди освобождението дори.

    Спрете да спорите за глупости. И това, че сме арийци не е БНСарска пропаганда, а чистата истина. Това, че в днешно време арийските гени са смешени с всякакви други типове от преди хиляди години е друг въпрос. Българите или по друг начин казано Бугарите са народ с арийски произход доказано в много битки.

    А относно как сме размазали руснаците. Както в една друга тема беше написано - ГОРДИ СМЕ, обаче в историята си. Забелязвате ли, че едни от най-добрите, силни и ловки войни са били Българи, а в днешно време българското момче е слабо, кекаво, изнежено и се облича в розови тениски?

    Спорът за арийските народи е безмислен. Всеки може да вярва в каквото си иска, факт е, че сме били велики. Както искате наречете висшата раса - от нея сме и сме го доказали в миналото. Жалко, че днес мешателството я уврежда и затова спадаме и спадаме като раса!
    Парадоксално е. Български патриоти и националисти, а по аватарите червени знамена със свастики, по описанията немски цитати... Срамно е!

  18. #43
    И тук съм съгласен с теб bulgarian1878- арийци сме, но такова нещо като "чисти арийци" няма, няма нито един народ по света, включително европейски народ, който да се е запазил на 100% чист. Разбира се, смесванията са в рамките на индоевропейската раса, защото българите нямаме тюркско-монголски примеси както на някои българофоби им се иска. Но все пак и самите древни арийци са се смесили оттук-оттам с някои други племена след като са ги покорявали и асимилирали и затова още те не са били чисти. Например тохари, аси- ирански народи, които са асимилирали някои съседни племена и постепенно се отчита известна промяна в антропологията им, но пак в рамките на европеидността.

    Факта е обаче, че всички европейски народи сме индоевропейци, което означава именно арийци. Индоевропейци са и българите, и германците, и славяните, и балтите, и траките, гърците, латините... От тези народи произлизат съвременните европейски народи в лицето на българи, германци, руснаци, гърци, литовци, латвийци, поляци, чехи, италианци и всички останали. Между всички нас съществува общ индоевропейски ген, който ни свързва, така че наистина спора е излишен.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си