.
Затворена тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Отново за ескапел!

    Здравейте!Има теми за ескапел,но искам да споделя моя личен проблем,на който така и никой не можа да ми тоговори адекватно на въпросите!Та така....наложи се да пия ескапел,макар и да не исках,но нямаше начин!Трябваше да давам пари за изследвания при гинеколог да ми предпише противозачатъчни и не става!Така де,взех го,изпих го и прочетох рецептата му.Пишеше за странични ефекти ,че може след 2,3 дни да прокървиш!Е на мене ми дойде след около седмица,2 малко по-рано отколкото трябваше да ми дойде ,с леки болки с корема ,но ми течеше много малко отколкото обикновено и продължи само 2 дни!!!След това минаха около 3,4 дена и пак ми дойде!!!Този път течеше нормално,но пък на следващия ден (днес) нямах нищо и до сега спря да тече!!Не мога да разбера какво е това идване и спиране след 1,2 дни!Със сигурност са ефекти от хапчето,но има ли вероятност да не ми е подействало??Хапчето има 85% защита някъде или по-малко и за това няма гаранция че може да предпази със сигурност от бременност?Възможно ли е да съм бременна и ако сега си направя тест ще бъде ли верен,понеже се води че съм в цикъл?Щом ми е прокървяло не би трябвало да съм бременна ,но все пак???Или е най-добре да се посъветвам с гинеколог и ако трябва да ми предпише съответните лекарства.Само че ,понеже уча в София не знам къде има там и по колко е заплащането за преглед.Надявам се на темата да отговори и Доктор Тийн!Благодаря!

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  2. #2
    Haправи си тест,но по-добре отиди на генеколог!!!

  3. #3
    Супер фен Аватара на bloodymirror
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 606
    E според мен..
    след като ти е дошло..
    значи НЕ СИ бременна!
    НО все пак отиди пак на гинеколог!

  4. #4
    ами чела съм много въпроси отправени към Др.Тийн .. на всички въпроси относно ескапел Др.Тийн отговаря:
    Щом си пила хапче няма как да си бременна; От хапчето има всякакви странични ефекти.. и подобни...

    мисълта ми е , че според Др.Тийн .. щом си пила хапче няма начин (мисля, че никакув) да си бременна дано е прав и успех

  5. #5
    Предполагам е от хапчето,тея лайна ти е***** майката на хормоните.
    Те ти казаха вече,отивай на гинеколог.

  6. #6
    Повече от фен Аватара на amnessia
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    България
    Мнения
    442
    Защо преди да пиеш ескапела не си направи тест за бременност.Две седмици след половия акт се прави и ако е положителен аборт.Ти не си знаела дали си бременна и си пила ескапел???И сега питаш дали си бременна??? Трябвало е веднага да отидеш на гинеколог и да ти каже какво да правиш,понеже ти действаш бързо в момент на паника разбира се.Отивай на гинеколог..И разбира се че има нежелани реакций
    БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

  7. #7
    Супер фен Аватара на LipSy
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    България
    Мнения
    2 134
    Аз мисля, че не си бременна. Това може би наистина са странични ефекти от хапчето. Ако пиеш такова хапче за 1-ви път мисля че е нормално да ти се получи нещо такова, защото все пак до сега в организма ти не е постъпвало такова нещо. Обаче според мен посети гинеколог за по-голяма сигрност!

  8. #8
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Сетихте се кога да й отговорите.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си