.
Затворена тема
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 81
  1. #26
    Супер фен Аватара на BlueAvalanche
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Delije sever
    Мнения
    1 371
    Audi A6
    Jebem te u usta, jebem te u oko

  2. #27
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    стар, ама верен
    Grumpy old madman

  3. #28

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    и кво като съм икономист почти? от икономическа гледна точка са лоша инвестиция. така устройва ли те? за 200 лева ще си купя почти 7 чифта ранърс и ще ритам камъни всеки ден, и ще нося нов чифт на месец и половина. а адидас - 2 чифта в годината (че си купих едни летни с подметка некви милиметри и един по-зимен), вече се есмачкал летния отвсякъде
    пълни лайна, но и аз исках да видя що е то аджеба "марково", щото бившето ми гадже само марково носеше, та и аз да видим от любопитство. нема да повторя докато парите не ми се стоварят на главата и няма да ме ебе колко струват, ама тогава адидас ще е неква клошарска марка... щото предпочитам обувки, но са пък нежъзможно скъпи.
    само да ви кажа че в германия тия адидаски и пуми струват по 30 евро и се носят от турците и негрите. тия червените пуми на ферари особено когато бях във франкфурт бяха популярни сред Хасан, Ахмед и Мюмюн, но тук са признак за хай-лайф ама така е, телефона последен модел, ама на прима. колата предпоследен модел, на газ и долче и габана по 20 кинта с брокат от илиенци

    айде живи и здрави

  4. #29
    да прав си

  5. #30

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    Цитирай Първоначално написано от Chameleon
    Ти нормален ли си, бе

    И междО другото, в Англия тия марковите обувки са от порядъка на 30- 40 паунда и са чист оригинал, не са шити в на майка си гъза
    ти от първа ръка ли го знаеш? аз не съм бил в англия, но в голяма част от европа съм бил и ти казвам че точно тия маратонки са пълни боклуци, не са адаидас-а от преди 15 години. а немец с червени маратонки не можеш да видиш. хората там се обличат в сиво, кафяво и някакви супер убити цветове, много невзрачно. само негрите и турците ходят шарени, така и ще познаеш кой не е тамошен.
    марково - тва само в българия може да звучи като нещо открояващо статуса на човек! бачкач спестяващ 3 месеца за заветните адидаски, да се изтупа с една армани тениска за 15 кинта от "разпродажба" на индийска или китайска стока (ники пилето откъде направи милиони - от бунаци купуващи маркови стоки) и да хвърли 100 кинта в плаза, а после да яде лук и хляб 15 дена докато дадат заплатата така сте 80% от дупетата, псевдо-гъзари!
    ако си гъзар не търсиш разпродажба, а отиваш праскаш пачката и купуваш. като абрамович вадиш 52000$ за обяд и си играч, а не мишка
    достатъчно ясен ли бех

  6. #31
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от kypo
    и кво като съм икономист почти? от икономическа гледна точка са лоша инвестиция. така устройва ли те? за 200 лева ще си купя почти 7 чифта ранърс и ще ритам камъни всеки ден, и ще нося нов чифт на месец и половина. а адидас - 2 чифта в годината (че си купих едни летни с подметка некви милиметри и един по-зимен), вече се есмачкал летния отвсякъде
    пълни лайна, но и аз исках да видя що е то аджеба "марково", щото бившето ми гадже само марково носеше, та и аз да видим от любопитство. нема да повторя докато парите не ми се стоварят на главата и няма да ме е** колко струват, ама тогава адидас ще е неква клошарска марка... щото предпочитам обувки, но са пък нежъзможно скъпи.
    само да ви кажа че в германия тия адидаски и пуми струват по 30 евро и се носят от турците и негрите. тия червените пуми на ферари особено когато бях във франкфурт бяха популярни сред Хасан, Ахмед и Мюмюн, но тук са признак за хай-лайф ама така е, телефона последен модел, ама на прима. колата предпоследен модел, на газ и долче и габана по 20 кинта с брокат от илиенци

    айде живи и здрави
    Ако повечето от европейците мислеха като теб, безработицата тук щеше да е 40% сигурно. Просто погледни, каква част от европейците са в сферата на услугите, където спадат и в голяма степен разработката на нови продукти.
    И се радвай, че бъдещите ти клиенти няма да мислят така. Защо да плащат за интелектуален труд и интелектуална собственост, а не да взимат без пари готови стари концепции.

    Вече за моделите - въпрос на вкус. Сега сред мангасарите са супер популярни кожени якета с ластични работи по края на ръкавите и долу.
    А иначе хората тук се обличат доста по-цветно отколкото в България. Но пак де - всеки с вкуса си. Някой и в черно ще изберат супер гадните дрехи.
    Grumpy old madman

  7. #32
    Аватара на Lorenzo
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    161
    Магазин за 1 лев

  8. #33

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    canis_dirus, радвам се че има няколко нормални хора във този форум от които явно си и ти, които подкрепят мненията си с факти, а не само да лаят едно и също "луд ли си" "тъп ли си"

    съгласен съм с теб. в българия сферата на услугите е адски неразвита и затова сме на това дередже. тук всеки може всичко и парите не се въртят, в другите държави крушката да ти изгори ще викнат майстор, ще му платят (образно казано), на майстора нещо друго ще му се наложи и ще викне друг майстор и така парите се въртят...
    а тука изгори жица, аз я сменям, плочки в банята? кви майстори -аз ще ги залепя. тръби да сменя, аз ще изкъртя. колата кви сервизи бе пич, я си човъркам ама какво да се прави, ниски заплати, пък и народопсихология. в българия всеки разбира от футбол, политика, жени и майсторлък!

    а за концепциите - може и да ползва стари, стига да са минали 20 години, тогава срока на защита изтича

    не знам къде си точно, но аз съм бил само на север, там хората са сигурно подтиснати от климата и всичко е сиво. във финландия също съм бил, там са още по-зле от към цветове.. .тоя метъл затова има и самоубийства.
    както и да е, но там хората не считат марковите дрехи като нещо разграничаващо ги от простолюдието, тука е нещо с което да се фукаш и да парадираш. всичко е една поза, което дразни! не всеки може да си позволи скъпи дрехи, който не може защо се опитва да копира тези които могат като спестява за да купи нещо от намаление или разпродажба, някакво менте от китай вероятно (нямам в предвид автора, а по принцип говоря). и аз съм го изпитвал, и аз съм искал скъпи неща, ядосвах се като по-малък че баща ми не можеше да ми ги купи, а другите имаха. но след като започнах да изкарвам парите си сам преосмислих нещата, ето сега след много време си купих тва онова, ама разлика не виждам между дънки за 100 кинта и между такива за 20, разликата е само в парадирането "ей гледай кви са скъпи!". нал иса дрехи, след година пак отиват в кофата дори да са черути
    тва е, май се отплеснах

  9. #34
    Мега фен Аватара на SunSmile
    Регистриран на
    Mar 2008
    Мнения
    5 537
    В Kenvelo има промоция, пазаруваш за 200лева, плащаш 100
    Нея целуваш нали и
    нея лъжеш ти
    както мене лъжеш ти
    Щом дo мене той заспи
    знам, че искам да си ти
    трябва да реша ... трябва да реша...

  10. #35
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    според мен твърде много внимание обръщате на некви глупости,некви незначителни неща,предмети,храни и т.н... писах и в неква друга тема оня ден,че ме е гнус от нашето поколение (щото дали на 23,дали на 15,общо взето сме си 1 поколение),което е толкова вглъбено в себе си и в личния си интерес,и цялото му съществуване опира дотам да си купи шоколад "линт" и да си обръсне нещо... затова и такива теми събират такъв голям "тираж" във форОма,а разни действително важни въпроси и проблеми са тотално игнорирани. не ме карайте да давам примери,щото ше ви закопая просто.

    особено хора като канис,които въпреки интелекта си (щото той е действително интелигентен) са доказани жертви на световния империализъм/модернистичното общество и както искате още го наречете (за мен си е все БЕЗУМИЕ) и най-висшата им ценност в живота е да си купят/да притежават нещо - било то неква дреха,четка с косми от язовец,нотбуук и т.н.

    но ще дойде един ден,в който ще се събуди и ше се чуди за какво са му всички тия неща и кАде майна му е избягал живота без да го изживее реално...


    което е... тъжно.
    Така е...хората непрекъснато харчат парите си за платове, тухли и ламарини. Докато да си "купиш" спомени е много по-ценно и полезно.

  11. #36
    Супер фен Аватара на BlueAvalanche
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Delije sever
    Мнения
    1 371
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    тия требва да ми плащат на мене за да им нося от грЯзните дрехи
    Всъщност ако те кефят изчистените неща има добри попадения, аз имам дрехи от там и съм доволен.
    Jebem te u usta, jebem te u oko

  12. #37

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    Цитирай Първоначално написано от JimmyGestapo
    Ебахти икономиста, майна, ебахти и чудото...

    Щял да си купи 7 чифта рънърс и му било изгодно, ама някой май е забравил, че стоките се делят на няколко вида и правим разграничение от стоки от първа необходимост (да не ходиш бос) и луксозни стоки. Иначе логиката ти е завладяваща - за какво да си купиш мерцедес като можеш да си вземеш 20 ладички...


    По темата - писна ми от "еФтини" гъзари. Нали му видях снимките на малолетния плехар, поредното славянско изчадие...
    така е, обаче щом автора търси намалени адидас маратонки, значи не е изобщо финансово дорасъл за маркови стоки. луксозните са по-висок клас от адидас, да кажем обувки "маноло бланик" с цена 10-20 000$
    а мерцедес да си купи човек трябва да има пари за поне още един такъв, само в българия всеки дава всичките си пари за кола и после се чуди как да я поддържа - нали ги гледам, накупили си бмв-та и мерцедеси разни "гъзари" и ги карат 2 пъти в седмицата, щото много харчат или им бодват една газ е що за селяния?
    аз имах голф тройка, можех да си взема ауди примерно А3, ама за къв чеп ми беше с тая скъпа поддръжка. голфа го счупих от каране всеки ден по 100 километра, нека не съм гъзар веднъж в седмицата на баварецо а между другото на една лада накладките са 13лв с труда, на голф са 60 , сега карам алфа и накладките са около 150 лева (за всики говоря от най евтините 4 броя). познaй колко са на мерцедес? мерцедес се кара от хора със стабилни доходи, а не от псевдо гъзари, така че сравнението с мерцедеса и ладичките не върви. всеки да си знае гьола дето е казал народа

    едит: нямам за цел да се конфронтирам с никой, просто си дискутирам, ако съм подразнил някой нека ме извини. просто пиша от гледна точка на човек минал през това състояние - желанието да съм гъзар в очите на другите, знаейки вътрешно че съм само жалко подобие ама след това започнах да бачкам и разбрах как се вади хляба и че може да се живее и без лъскав шушляк и нокиа последен модел . а и да живееш за хорското мнение много тъпо ми се струва вече, на никой не му дреме за другия

  13. #38
    Мега фен Аватара на HexGirl
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    niderlandia
    Мнения
    3 303
    Димитровградския пазар те и без тва повечето магазини с уж марковите дрехи от там зареждат под сергиите има всичко
    Шапкарю .....
    Кажи ми , защо гарванът прилича на бюро ?

  14. #39
    Мега фен Аватара на Joc
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    на коня У краката
    Мнения
    4 213
    парите са за харчене!

    Като ше е гарга, да е рошава!


    КО?!
    то густо, то пусто

  15. #40

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    Цитирай Първоначално написано от JimmyGestapo
    Момче, не ми говори общи приказки, че вече ми става тъжно...

    Искам да те питам тези накладки на Мерцедес след колко каране ще ги смениш и не, не визирам случаи, когато си си взел Мерцедес на 15 години, така както и не взимаш Адидас втора ръка. Не коментирам и исканията на хлапето да намери "ефтини" каквото и да е.

    Коментирам твоята икономическа проникновеност как вместо един чифт маратонки адидас за 120 лева, е по-изгодно да си купиш 3 чифта рънърс за по 40. Този вариант е ефективен единствено, ако нямаш достатъчен доход, за да си позволиш наведнъж да дадеш парите за обувки, а предпочиташ да разбиваш. Второ, всички говорим за качество и колко е здрава една обувка, но нека си говорим и за това колко са удобни, и какви проблеми могат да ти докарат некачествените обувки. Третият фактор е и социалното признание и демонстриране на положение, което също си е фактор при покупката на подобни стоки.

    Затова и хора със стабилен доход биха си купили Мерцедес, който да карат 10 години, вместо да си купят 3 опела, които да карат по три (условно хъ-хъ).
    всеки сам си преценява, аз лично няма да си купя такива маратонки пак. естествено че 3 чифта са много по-добре, отколкото 1, в края на периода скъпите ще приличат на баница, а ранърса (примерно, аз имах каппа за 45 лева, ето ти компромисен вариант) ще е на всеки 3 месеца нов! не си струват парите адидас, 170 лева са адски много пари в процентно отношение при заплата 600-800 лева! около тая граница се движат нормалните, аз няма да кажа колко изкарвам защото моето не е твърд доход. въпреки че имам пари за такива маратонки предпочитам евтини, никой не го ебе какви дрехи носиш, а ако го - значи е много ограничен. дрехите са важни само на бизнес преговори и липсата на игла или часовник е лош признак, обаче в ежедневния живот дали ще нося адидас за "социално признание и положение" както ти казваш е пълна комплексарщина. на гол гъз чифте пищови отвсякъде! ти колко пари получаваш, ако даваш 20% от заплатата си за маратонки си доста неориентиран в планирането на разходите си. ако мама и тати още ти ги дават, изобщо няма смисъл да говоря с теб. за мерцедеса кво да ти говоря - колко години ще караш с едни накладки -10 ли , за една година, максимум 2 си ги изтъркал, а и много ясно че нова дачия е по-добре от бмв на старо на което частите са редки и скъпи (не за е36). на мен не ми стигнаха пари за нова дачия, затова карам 6 годишна кола и всеки ремонт е за моя сметка...
    с тва просто мислене не сте, не си, европеец. да си купим за да се изгъзарим...

  16. #41
    От толко много мнения, само един човек помогна малко

  17. #42

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    кви гъбички бе? ти си мий краката пък не се притеснявай за гъбичките и кво за удобството - все същата работа, адидас ли е, каппа ли е или някаква куча марка... за футбол не знам, играя веднъж на месец с каквото ми дойде. за това не оспорвам тия там ф50 ли какви са, сигурно са удобни защото съм виждал да играят с такива доста хора. ама за ежедневна обувка никаква разлика, разлика само в ума ти, че щом си с адидас си голем "играч". марково разбираш ли
    за алфата, скъпа е поддръжката и то доста, но алфа се купува със сърце, не с разум (различно е от обувка, дреха или телефон, който се хвърля след 1 година). 147 е колата. но бих предпочел нова кола дори да е клио или дачия. който е карал нова кола, знае за какво говорим, който е карал само втора ръка не знае колко е готино да ти мирише на новичко (имах късмета да карам за кратко време чисто нов C4 ситроен преди 3 години, на който аз лично му скъсах пръв найлона на седалките)

    спора много се измести, аз за да не е пълен офтопик ще кажа че има един аутлет в младост след хит и един на братя бъкстон с околовръстното (ама не съм влизал и не знам какво има)

  18. #43
    Мега фен Аватара на Joc
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    на коня У краката
    Мнения
    4 213
    е добре бе тъпак, какви цени очакваш адидас за 20 лева? ок! отивай на пазара.

    по аутлетите се разходи там е по ЙЕФТИНУ!

    от ebay си поръчай, ако уцелиш номерацията си перфе.

    то густо, то пусто

  19. #44
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Ние не си купуваме продукти, а изживявания. Затова и едно кафе в някое заведение ти е 5 лева, а в друго 1 лев. Атмосфера, обслужане и тн.

    Така и аз си купувам маратонки за 200 лева и с тях не купувам 200 грама гума, 150 грама кова и 40 грама конци и лепило. Купувам и дизайн, купувам и лайфстайл.

    Дали ще си купя Рембранд, или 200 000 плаката ще ми струва една и съща сума примерно. И основната цел - декорация ще е изпълнена.

    Все едно дали ще си сваля музиката от нета, или ще отида на концерт и ще платя едно 80 лева примерно. Получавам един и същ продукт, но поднесен по различен начин.

    И може би някои хора не си купуват адидас, найк, пума и тн, за да са играчи. Носил съм достатъчно и рънърс навремето и адидас сега и разликата се усеща и то много брутално.

    Примерно преди 2-3 дена пих една бира в къщи с приятели, после пихме по още няколко в едно заведение. Разлика в цената грубо 5 пъти. Ама тая в клубчето си залужаваше.
    Grumpy old madman

  20. #45
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889
    Видях, че споменахте обувки за футбол.
    При тях качеството е от още по-голямо значение.
    Като човек, който е патил от некачествени обувки (мазоли и подобни са най-малкото нещо) съм предубеден по отношение на обувки.

    Спомням си как на едни приятели им трябваше човек за неделно футболче, а аз не бях било до нас (нито пък ми се разкарваше за обувки), а пък кецовете, които си бях купил предния ден, не бяха подходящи за футбол много много.
    (Имах едни кецове умбро, които бяха супер удобни за ритане xD)
    И затова ми се наложи да си купя някакви боклуци за 8-10 кинта...
    Еми на всяка крачка да правиш необичайни физиономии...
    да не говорим, че не може да се играе с такива

    С бутонките е същото, преди доста време за един мач си бях забравил моите и като някакво чудо едно момче от отбора си носеше 2ри чифт (щото преди мача си беше купил нови, хубави xD и старите си му бяха в сака) и то моя номер xD та ми ги даде...е след края на мача завърших с вкарана дузпа, изкълчен глезен и доволно мазоли и рани

    Мисля, че трябва да се отбележи и факта, че 2 години не можех да играя (всъщност избягвах всякакви разходки и т.н защото си беше мъка честно казано)...
    операциите...по-дълготрайния престой по болници от колкото в училище, според лекарите дължащ се на неудобни обувки, в крайна сметка уби доброто начало на футболната ми кариера (а сега кво да става от мен? при положение, че съм пълен провал и вместо на Герена, можете да ме срещнете по "нивите из В група или по-лошо училищни игрища xD)

    Абе тежко си беше...доста при това, така че надявам се да съм вразумил спортистите (а и не само)
    Ако има нещо, за което настоявам да е висококачествено, това са обувките!

  21. #46
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от JimmyGestapo
    Закривам икономическата диплома на киро...
    а този, който му е дал дипломата?
    А университета, който му е дал дипломата?
    Grumpy old madman

  22. #47
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Защо трябва да заменяме убитите с труд животни, за да ни построят селище, като пещерите са без пари?

    Защо ни е електричество, като дървесината е по-евтина?

    Защо питам?
    Grumpy old madman

  23. #48
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    Викторе,ти си като Валери Божинов и като Роналдо (бразилския)... по-често си контузен,отколкото на терена

    ако наблягах на витамини, вместо на "забранени вещества" немаше да е така
    важното е, че намерих истинския футбол..
    там където на полувремето в съблекалнята се изпиват и изяждат промишлени количества червено домашно вино и сланина...
    там където съдийския сигнал идва тогава, когато домакините вкарат победен гол...
    там където се продават по-често мачове и наркотици от колкото в магазините хляб xD...
    там където се молят да не получават наряди футболни съдии...

  24. #49

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    Цитирай Първоначално написано от JimmyGestapo
    За какво да се стремиш за нещо повече?

    С какво Мерцедес се различават от Вартбург - нали те возят? НАЛИ?
    ми да!
    за дипломата ти от каква трибуна ми говориш изобщо? имаш ли завършен 12 клас плюс това завършвам тази година, така че диплома още не съм взел, ама тя не ми и трябва. аз мога да се оправя и без нея.
    а за теориите, аз съм привърженик на маркс, макар и не социалист. когато прочетеш капитала от кора до кора, ела да спорим.
    ти явно си капиталист по душа, но не знаеш какво е основното в капитализма - егоизъм и алчност са водещите, а те никак не се свързват с прахосването на пари за глупави маратонки като може да се мине с по-евтино.
    друго нещо?

  25. #50
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    УНСС ли завършваш? Там някои професори имат нездрав афинитет към социализЪма и братска Русия. Даже катедрата са си кръстили "Економикс" и горко оплакват липсата на Э в българския алфавит.
    Проблема на държавата е, че такива като тебе се оправят.
    Проблема на икономиката е да задоволи безкрайните нужди с ограничените ресурси. И докато ти се чудиш, как да се ограничиш в нуждите, за да съвпаднат на ресурсите ти, някои хора се занимават с това, как да увеличат приходите и ресурсите си. Тоест ние се стремим към самоусъвършенстване и няма да се задоволим с това, което имаме. СМЪРТ НА ПОСРЕДСТВЕНОСТТА!
    Grumpy old madman

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си