.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Скенер на глава

    Преди 2 дни ми откриха мигрена и ми назначиха скенер на главата.На някой правен ли му е скенер? Запознати ли сте как протича процедурата,че ме е малко шубе.Някои ми казваха,че се е слагала някаква венозна инжекция,ама не са сигурни..ако някой знае нещо по въпроса ще се радвам да сподели.
    Form is temporary, Glory is forever / Формата е моментна, а класата - вечна. (=

  2. #2
    Доколкото знам ЯМР и скенер са едно и също нещо
    - ето това представлява
    Няма да усетиш болка и едва ли се слага инжекция .
    www.tuzari.com/tuz.php?name=eli7ooo

    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  3. #3
    Благодаря ти.
    Form is temporary, Glory is forever / Формата е моментна, а класата - вечна. (=

  4. #4
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    OneGirl, не е едно и също!
    Авторке, не е нищо страшно- лягаш на рентгеновия апарат, преди това махаш всякакви накити, сестрата ти обяснява да не се движиш, периодично може да идва в стаята, за да настройва апарата. Не е болезнено, даже има лека тръпка, когато масата започне да се движи. Лежиш със затворени очи, не мърдаш и си мислиш как като излезеш, лекарят ще ти каже хубави работи.
    Аз имах късмет да се познавам с лекарката и даже заедно гледахме образите, след като излязох от стаята. Тя ми посочваше обектите и ми показваше структурите в мозъка.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    OneGirl, не е едно и също!
    Авторке, не е нищо страшно- лягаш на рентгеновия апарат, преди това махаш всякакви накити, сестрата ти обяснява да не се движиш, периодично може да идва в стаята, за да настройва апарата. Не е болезнено, даже има лека тръпка, когато масата започне да се движи. Лежиш със затворени очи, не мърдаш и си мислиш как като излезеш, лекарят ще ти каже хубави работи.
    Аз имах късмет да се познавам с лекарката и даже заедно гледахме образите, след като излязох от стаята. Тя ми посочваше обектите и ми показваше структурите в мозъка.
    Благодаря ти за мнението,но колко време трае процедурата?
    Form is temporary, Glory is forever / Формата е моментна, а класата - вечна. (=

  6. #6
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Аз имах късмет да се познавам с лекарката и даже заедно гледахме образите, след като излязох от стаята. Тя ми посочваше обектите и ми показваше структурите в мозъка.
    ехаа сигурно е било интересно

  7. #7
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Трае не повече от 5 минути /субективна преценка все пак/.
    clever, вярно, че е супер. Все пак едно е да гледаш картинките в атласа, друго е да го видиш "нативно".

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  8. #8
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    ауе винаги съм се чудела тия хора които имат желязна става или нещо в сърцето което е с бататерии и го кара да работи (леле мн съм зле.. как можах да забравя как се казва О.о)
    таа чудя се как им правят магнитен резонанс катоо имат железни елементи в себе си.. сигурно не им правят това изследване
    а кое изследване използват като заместител ?

    дано ме разбрахте.. изразих се ужасно

  9. #9
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    метални елементи .. охх мн съм разсеяна и дори пуснах двоен пост.. сори

  10. #10
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от clever
    .. .. или нещо в сърцето което е с бататерии и го кара да работи (леле мн съм зле.. как можах да забравя как се казва О.о)
    .. ..
    аааааа сетих се !
    пейсмейкър

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си