.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    584

    Каква специалност сте? :) Имам въпрос...

    Има ли някой от форума, който учи в Пловдивския унивеситет със специалност педагогика (по български език и литература, или физкултура и спорт.) ?

    1. Добро ли е обучението?
    2. Доволни ли сте от преподавателите?
    3. Редовно или задочно?
    4. Колко са таксите за семестрите.
    5. Как стоят нещата с бакалавър и магистър? (Първо записваш български език, после физкултура още две години за магистър, така ли е?)
    6. На общежитие или квартира?
    7. Според Вас има ли бъдеще тази професия?

    Нека всички, които не следват това също да дадът своето мнение.

    Благодаря Ви. Smile
    Н-А-М-А-Л-Е-Н-И-Е: ЧАНТИЧКИ, ДЖУНДЖУРИЙКИ, ОБУВКИ, РОКЛИ и други. Приятно разглеждане: http://avalanche666.snimka.bg/gradua...94205.23552145

  2. #2
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    НЕДЕЙ да записваш педагогика.
    Само това ще кажа.
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  3. #3
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Мога да ти отговоря само на 7ми въпрос - повече от НЕ.

    Учителка ли искаш да ставаш? Помисли пият ли ти се успокоителни на 27.

  4. #4
    Голяма тъпотия.
    Каква реализация искаш? Повече от учител не те виждам с тази българска филология и евентуално журналист, ако имаш интерес в тази сфера. Иначе въздух под налягане.
    Но в крайна сметка имаме нужда от чистачи, миячи, шофьори, продавачи, учители...
    Факт е, че учителската професия вече не е толкова престижна колкото едно време.
    Ако ти се работи за смешни пари... С учителската заплата дори обучението си няма да можеш да избиеш първите години.

  5. #5
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    amk933, съгласна съм с теб, но съм била толкова щастлива, когато съм ходила на работа, че нямам думи. Да, смятам, че с малки изключения съм била ценена и уважавана. А и аз самата съм се старала да бъда добър учител, добър педагог и най-важното добър човек. Да си учител е изключително трудно и наистина ти разбива нервите, но когато чувстваш, че това е твоето призвание, просто не се чувстваш на място на друга работа. Харесва ми да работя в тези област. Чувствам се доволна и щастлива, а 2-3 момента в кратката ми кариера до сега, топлят душата ми. Да, не съм била просто учител, а човек към тях. Не мога да ви опиша чувството, което изпитваш, когато видиш, че си научил някой на нещо, когато ти благодарят, че си им помогнал, когато 1 разходка от 500 метра се превръща в приключение за теб, защото поне 50 пъти през това време те поздравяват и отвръщат на поздрава ти.
    Аз обаче завърших педагогика между другото. Учих 4 семестъра, паралелно с бакалавърската си степен. И още от 1-вия час пред класа усетих, че това е моята работа. Не помня по-гаден ден тази година, от този в който ми изтече договора. Беше ми ужасно мъчно и сега училището, децата, обстановката и работата ми липсват. Не е цветя и рози. Тежко е. Носиш си работата в дома. Аз водих 4 дисциплини. Без едната на 2 или 3 курса(9-ти, 10-ти или 11-ти). В учебния план имаше неща, които аз като ученичка не съм учила, а даже и като студентка. Дори и да знаеш нещата, трябва да ги "смелиш" и предадеш по лесен, разбираем и достъпен начин, но не и на прекалено ниско ниво. Нямаше учебници или ако имаше бяха много лоши и несъобразени с учебния план. Да не говорим колко бумащина имаш да попълваш - то дневници, материални книги, разписания, книги за консултации, материална книга. Отделно постоянно бях в разни комисии по изготвяне на изпитни материали или провеждане на изпити в самостоятелна форма на обучение. Протоколи, оценъчни карти, билети...ужас. Учителите днес са писари. Без компютърни умения на доста добро ниво и ако те бързи да пишеш и на ръка...загазил си. Изобщо педагогическия труд не е никак лесен и за жалост не е ценен и морално, и материално. Заплащането не е високо наистина. Добри пари получават учителите с дълъг стаж, които са председатели на 1-2-5 комисии и обединения.
    Ако те влече - давай, но се концентрирай само в 1 специалност или по-близки. За тази работа трябва да имаш лично желание и голямо сърце. Защото не бива да си егоист по отношение на знанията си. Децата са любознателни и питат. Може да не е са толкова ученолюбиви, както преди години, но са свръх информирани и могат да поставят всеки учител в неудобно положение. Особено от моята област (Информатика)...
    Учител не се става като завършиш педагогика, а завършваш педагогика, защото усещаш че това е призванието ти.
    Извинявам се, че съм така многословна. Просто темата ми навява особен сантимент.

    Обучението ми допълнително към основната специалност си избих от по-малко от 2 заплати. Всъщност всичко, което съм получила сега като пари от 9 месеца учителстване и 3-те месеца на хонорар е повече, отколкото вложеното в образованието ми, барабар с учебниците и магистърската степен (карах я дистанционно и само тя е към 2 бона и нещо). Заплатата все пак не е минималната, а и има и бонуси...
    Самата ми специалност Педагогика (Икономическа педагогика) ми струваше около 500 лв. 4 семестър по 120 лв такса. Учебници не съм купувала. Имам пълната правоспособност да преподавам всички дисциплини, свързани с Инфрматика, Икономика и Английски език.

  6. #6
    цели романи се пищат тука...

  7. #7
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^ Не ме разбирай погрешно. Най-много уважавам учителската и докторската професии, обаче то трябва орден Стара Планина да ви дават с тази сган, която пълни училищата в момента. Аз като гледам какво става ми става лошо. Аз, ако съм учител, половината ще ходят насинени. То няма никакъв респект и уважение към учителите вече. Колкото по-човечен е един учител толкова повече му се катерят по главата. В България тази професия е безумно ндооценена и твърдя, че бива пренебрегната и унижавана от българските политици. Аз имам бегли идеи какви заплати получават моите учители и какви учителите в българското училище. Разликата е 10 пъти горе-долу. Просто е адски жалко, това което се случва в българската система, но имам надежда, че нещата ще се оправят.

    Жалко е, че Фандъкова стана кмет, а не остана министър. Познавах я лично като експерт и професионалист и щеше да е човекът, който да ви помогне. Уви, остана за кратко. Този новия не го знам какъв е и що е. Дано поне малко попромени тази нелепост в българското образование.

  8. #8
    ...с тази сган, която пълни училищата...
    EPIC FAIL #1

    Аз, ако съм учител, половината ще ходят насинени.
    EPIC FAIL #2

    Колкото по-човечен е един учител толкова повече му се катерят по главата.
    EPIC FAIL #3

    Издивявам, когато се говори така за младите хора, а когато самите млади хора говорят по този начин за себе си и другите, меко казано, ми е тъжно...
    Спрете да гледате единствено в последиците и да ги обличате с "боклуци, сган, тъпаци" и какво ли не още, защото така стигматизираме себе си, младите хора. А другите поколения достатъчно ни етикетират по този начин, нека поне ние опитаме да работим с друго самочувствие, ако въобще е възможно.
    Ние сме продукт на семейство, в което не се говори нормално, на образователна система, която е прогнила и на едно агресивно и насочено към секса общество. Не можем да сме различни.
    И не сме просто проблем/последица.
    Ние можем да сме И решението на проблема.

    Така например младите педагози биха могли да прокарат един по-позитивен начин на мислене и дори той трябва да се превърне в техен модел на поведение. Всичките хубави неща, които krem4et0 изреди, са факт, гарантирам, и ще е прекрасно тези усещания да стават достъпни за повече млади хора, въпреки всички трудности.
    активизъм/превенция; писане; музика

  9. #9
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^ Има излкючение естествено, но са критично малко...

  10. #10
    Не говорех за изключения, приятелю.
    Обама не би разсъждавал толкова плитко, моля те.
    активизъм/превенция; писане; музика

  11. #11
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от semantics
    Не говорех за изключения, приятелю.
    Обама не би разсъждавал толкова плитко, моля те.
    Явно си сляп...Да, защото в американското училище я си казал нещо на криво я са те изритали. Аз докато учех в българско училище съм виждал и бири да се отварят в час. Заради това Обама няма да и го помисли - щото в Америка не е така. Идиотите си карат тихо, изкарват си 2ки и си вилнеят извън училище. Абе както искаш. Слагай розовите очила и се радвай на живота.

  12. #12
    По-добре розови, отколкото стандартните черни.

    Иначе явно много държиш няколко пъти да кажеш едно и също нещо, може би особен важен акцент някакъв, щом като така и не схвана какво се опитвам да обясня, а ми говориш за очила.
    активизъм/превенция; писане; музика

  13. #13
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    За себе си мога да кажа, че не съм обидила и нагрубила никой, колкото и зле да се е отнасял с мен. Факт е, че съм имала мнооого трудности, че налагането на контрол и дисциплина да се работи, когато предоставиш на учениците компютри с Интернет е просто непосилна задача. Факт е, че са се държали наистина недопустимо и то не само помежду си, но и с мен. Имала съм много напрегнати и трудни мигове. Не мога да кажа, че е цветя и рози. Трудно е, а поколението след 1991-ва е наистина ужасно. Дори и най-умните деца са страшно недисциплинирани, държат се нагло, отговарят се. Смятам, че като цяло младото поколение има 2 пробойни във възпитанието си: незаинтересованост от страна на родителите и заместване на родителската грижа с предмети и пари, които го глезят допълнително. Това ражда капризно, материално поколение, неспособно да изгради нормални взаимоотношения. Само като чувам какви джобни имат и то за малък град...лошо ми става.

  14. #14
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от semantics
    По-добре розови, отколкото стандартните черни.

    Иначе явно много държиш няколко пъти да кажеш едно и също нещо, може би особен важен акцент някакъв, щом като така и не схвана какво се опитвам да обясня, а ми говориш за очила.
    Каква съвършенна човешка "градация" - http://www.teenproblem.net/news/s/16492-5.html#comments .

    Радвай се. Поклон пред зрението ти, скъпи ми Едип.

  15. #15
    "СъвършеНа", друже.
    Не си струва спора.
    активизъм/превенция; писане; музика

  16. #16
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от semantics
    "СъвършеНа", друже.
    Не си струва спора.
    За правописна грешка ще се заядеш, като няма за какво друго. Естествено, че спорът е лишен от смисъл, като нямаш как да коментираш горния ми пост.

    Липсата на аргументация не е добро извинение.

  17. #17
    Не се заяждам и нямам защо да го правя.
    След като виждаш единствено проблем ("пропаднали" или както искаш ги наречи "лоши" тийнейджъри), но не търсиш причина по-далеч от една крачка наоколо (извън тези тийнеджъри и млади хора, какъвто в крайна сметка си и ти, и аз), не виждам наистина защо да продължавам спора.

    Много пъти мога да казвам едно и също нещо, но по различен начин, както ти правиш, но не виждам смисъл в това.
    активизъм/превенция; писане; музика

  18. #18

    Re: Каква специалност сте? :) Имам въпрос...

    Цитирай Първоначално написано от Dizziness
    Има ли някой от форума, който учи в Пловдивския унивеситет със специалност педагогика (по български език и литература, или физкултура и спорт.) ?

    1. Добро ли е обучението?
    2. Доволни ли сте от преподавателите?
    3. Редовно или задочно?
    4. Колко са таксите за семестрите.
    5. Как стоят нещата с бакалавър и магистър? (Първо записваш български език, после физкултура още две години за магистър, така ли е?)
    6. На общежитие или квартира?
    7. Според Вас има ли бъдеще тази професия?

    Нека всички, които не следват това също да дадът своето мнение.

    Благодаря Ви. Smile

    Аз уча в Испания, но баща ми е професор по английска филология в Пловдивския, а чичо ми е декан там. Влез в страницата на Пловдивския университет в интернет. Там има най-пълна информация за нещата, които те интересуват. Не знам защо си се запътила към педагогиката, но и аз бих те посъветвала да не се записваш тази специалност. Учителка ли искаш да ставаш? Пък и като цяло хората влизат педагогика, ако не ги приемат нищо друго. Според мен по-добре да не учиш нищо, и да се заемеш с някаква работа, отколкото да учиш нещо, което не си искал или което няма особено бляскаво бъдеще. Успех!

    [b]Soy una moneda en la fuente,
    t

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си