.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 37
  1. #1
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791

    Какво мислите за борците за права на животните?

    http://animalrights.aresistance.net/
    http://animalliberationfront.com/
    http://www.pravonajivot.blogspot.com/

    Какво мислите за защитницте/борците за права на животните или така наречените вегетарианци? Според мен за поредните заблудени либерал-анархисти, които се борят за поредната утопия.

  2. #2

    мисля, че се чувстваме страхотно

  3. #3
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Вярваш ли си?

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Vesk0u
    Вярваш ли си?
    ест (:

  5. #5
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Shelcha
    Цитирай Първоначално написано от Vesk0u
    Вярваш ли си?
    ест (:
    Как живееш без месо? Аз, ако не изям пържоли, луканка, наденица, абе нещо с месце на обяд и вечеря все едно не съм ял нищо.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от Shelcha
    Цитирай Първоначално написано от Vesk0u
    Вярваш ли си?
    ест (:
    Как живееш без месо? Аз, ако не изям пържоли, луканка, наденица, абе нещо с месце на обяд и вечеря все едно не съм ял нищо.
    ами не спирай да ядеш
    предполагам би се чувствал ужасно
    а тогава как би обичал :Р
    аз съм по млекцата и какаото :P

  7. #7
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Цитирай Първоначално написано от Shelcha
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от Shelcha
    Цитирай Първоначално написано от Vesk0u
    Вярваш ли си?
    ест (:
    Как живееш без месо? Аз, ако не изям пържоли, луканка, наденица, абе нещо с месце на обяд и вечеря все едно не съм ял нищо.
    ами не спирай да ядеш
    предполагам би се чувствал ужасно
    а тогава как би обичал :Р
    аз съм по млекцата и какаото :P
    Ние хората сме на върха на хранителната верига - нима ако животните бяха на наше място нямаше да ни ядат?

  8. #8
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Това, че сме на върха не ни дава само права, а и задължения
    Но иначе да, съглсен съм..що да не ги ядем, щом ние ги отглеждаме...но само за храна, не за някви изгъзици от типа на обувки, палта и т.н.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Това, че сме на върха не ни дава само права, а и задължения
    Но иначе да, съглсен съм..що да не ги ядем, щом ние ги отглеждаме...но само за храна, не за някви изгъзици от типа на обувки, палта и т.н.
    ами нз
    може би защото поемаме върху себе си нещо, което може и да не ни тежи
    отгледам ли нещо, още по-малко ще мога да му посегна
    то е живо, аз не съм чак такова животно, пък и не всички животни се самоизбиват
    има отгледани за мен купища неща, защо да си купувам разфасовани животинки (;

  10. #10
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Цитирай Първоначално написано от Shelcha
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Това, че сме на върха не ни дава само права, а и задължения
    Но иначе да, съглсен съм..що да не ги ядем, щом ние ги отглеждаме...но само за храна, не за някви изгъзици от типа на обувки, палта и т.н.
    ами нз
    може би защото поемаме върху себе си нещо, което може и да не ни тежи
    отгледам ли нещо, още по-малко ще мога да му посегна
    то е живо, аз не съм чак такова животно, пък и не всички животни се самоизбиват
    има отгледани за мен купища неща, защо да си купувам разфасовани животинки (;
    В такива времена живеем, в които не сме лишени от нищо. Но представи си недай Боже да стане някакво бедствие, което да върне човечеството няколко века назад и да живеем само и само за да оцелеем - тогава бързо-бързо ще спреш да съжаляваш "горките" животинки.

  11. #11
    разбира се, човек притъпява сетивата си и привиква на всяка мизерия и терор, ако ли не отпада (:
    но нали знаеш, в ада наказанието е да не си способен да изпитваш състрадание, любов
    а егоцентриците.. обичаш ли само себе си, загубен си в егото си (;
    мн е важна любовта и разбирането, шанса
    всеки се ражда с него и постепенно единствено може да го загубим, вярата, способноста да обичаме, да чувстваме
    не казвам, че не тярбва да порастнем и да се приспособим (;

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    За жалост в България организациите ни са адски бедни и хората гледат с лошо око на дейностите им (говоря изцяло от личен опит), което е ... не знам, не се сещам за достатъчно силна дума описваща нещо толкова отчайващо.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  13. #13
    Супер фен Аватара на montana6
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    1 048
    Нека се борят, лошо няма. Всеки си избира сам за себе си. Освен това, доколкото знам, те не са против яденето на месо и използването на животните като прехрана, а за ненужното насилие и гавра с тях. Поне така мисля аз, ако не съм прав, поправете ме.

  14. #14
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Цитирай Първоначално написано от montana6
    Нека се борят, лошо няма. Всеки си избира сам за себе си. Освен това, доколкото знам, те не са против яденето на месо и използването на животните като прехрана, а за ненужното насилие и гавра с тях. Поне така мисля аз, ако не съм прав, поправете ме.
    Грешиш - те са твърдо против консумирането на животинско месо. А в някой страни (като Англия) са замесени и с много по-сериозни работи, като терористични актове - взривят камиони на компанйи занимаващи се с търговия на месо.

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Уточни дали искаш да бъдат коментирани българските такива организации или световните? Защото разликата е огромна. Така си говорим само общи приказки.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  16. #16
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Цитирай Първоначално написано от Violenza
    Уточни дали искаш да бъдат коментирани българските такива организации или световните? Защото разликата е огромна. Така си говорим само общи приказки.
    В България няма подобни такива прояви на насилие по простата причина, че сте твърде малко. Темата е създадена и за световните и за българските.

  17. #17
    ти каза какво мислим за вегетарянците, не терористите
    а това че съм мога да кажа не значи, че съм против, той, тя, те да ядът и убиват животните си
    само искам повече пици без месо моляяя (:

  18. #18
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Shelcha
    ти каза какво мислим за вегетарянците, не терористите
    а това че съм мога да кажа не значи, че съм против, той, тя, те да ядът и убиват животните си
    само искам повече пици без месо моляяя (:
    А мляко, кашкавал, сирене, яйца и т.н. консумираш ли?

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от Shelcha
    ти каза какво мислим за вегетарянците, не терористите
    а това че съм мога да кажа не значи, че съм против, той, тя, те да ядът и убиват животните си
    само искам повече пици без месо моляяя (:
    А мляко, кашкавал, сирене, яйца и т.н. консумираш ли?
    Цитирай Първоначално написано от Shelcha
    аз съм по млекцата и какаото :P
    риба не ям, яйца още не съм престанала (;

  20. #20

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    ^Риба и аз не ям.
    e ami pileto ne ti li mirishe gadno, pyk i bykano s hormoni
    i primerno svinskoto e super mazno, a agneshkoto suho edno
    ii za zaj4etata ne ti li e my4no )= , a moje i da sa bili kotki
    i posle teleshko ako otkajesh

  22. #22
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Според мен вегетарианството би трябвало да се отнесе към психологичните заболявания, защото отказвайки се от месето те се отказват и от много полезни за организма вещества и по този начин си вредят физически.
    Освен това, животните които ядем умишлено са създадени за да бъдат заклани и изядени, а не са хванати от полето, убити, разфасофани и пуснати в прозажба. По този начин не вредим на природата, всъщност според мен животните повече вредят, тъй като фекалиите им, натрупани на купчини излъчват метан, който унищожава озоновия слой и способства за загиването на човешката нация.

  23. #23
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Цитирай Първоначално написано от BERCUT
    Според мен вегетарианството би трябвало да се отнесе към психологичните заболявания, защото отказвайки се от месето те се отказват и от много полезни за организма вещества и по този начин си вредят физически.
    Освен това, животните които ядем умишлено са създадени за да бъдат заклани и изядени, а не са хванати от полето, убити, разфасофани и пуснати в прозажба. По този начин не вредим на природата, всъщност според мен животните повече вредят, тъй като фекалиите им, натрупани на купчини излъчват метан, който унищожава озоновия слой и способства за загиването на човешката нация.
    Както сигурно се досещаш, вегетарианството (или веганство) е и против лова на животни, което е поредната им глупост. Лова развива инстинкта за убийство у човек - така и така го имаме, по-добре е да го развиваме. Тук е важно да се отбележи, че по този начин освен, че развиваме този инстинкт, ние го и задоволяваме. Тоест един човек, който ходи на лов има по-малка вероятност да убие човек, отколкото някой, който не ходи на лов.

  24. #24
    Вегетарианството е личен избор и като такъв всеки мислещ човек може да прецени дали това ще е добре за него или не.По скоро примера,който дава на хора които не могат да разсъдят дали това ще им е от полза,а именно говоря за всички тинейджъри,които го решават така спонтанно без да се съветвали най-малкото с лекар и тн.
    Той ще го научи,ти пък ще го научиш него,аз ще те науча тебе,онзи пък ще научи мен-благословен да бъде този ден,когато всеки заблуден от лъча на познанието бъде озарен.

  25. #25
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Аз без месо не мога. А относно вегетарианството - нека пъхат каквото си искат в устата си, ама да не ми се месят какво ям аз и какво нося. Демокрация.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си