.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    наизуст ли да учим

    януари ми започва сесията.Имам доста изпити.Но незнам как да уча-наизуст или не.Не всичко ми е ясно и не мога да уча с разбиране.Как да запомня 45 теми по единия предмет само.И как да помня по-бързо и лесно.Подчертавам с червен маркер да мога да помня по-лесно,което е по-важно.Ама едно изречение трябва да го помторя поне 20 пъти та да го запомня
    Дайте съвет плииз

  2. #2
    Какви предмита са?
    Една приятелка, която учи биология, учи т.е зубри теорията като си развива темите на лист и ги преписва. =) След това ги чете и така казва, че ги запомня.

    Само с това мога да ти помогна, защото нещата които аз уча не позволяват да се учат наизуст т.е ако не ги разбереш .. не може да ги научиш.

    Успех на сесията!
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от AnTiBuLLsHiTs
    Какви предмита са?
    Една приятелка, която учи биология, учи т.е зубри теорията като си развива темите на лист и ги преписва. =) След това ги чете и така казва, че ги запомня.

    Само с това мога да ти помогна, защото нещата които аз уча не позволяват да се учат наизуст т.е ако не ги разбереш .. не може да ги научиш.

    Успех на сесията!
    благодаря
    Къде учи твойта приятелка ако не е тайна
    а иначе предметите са хистология и ембриология,биофизика,орга нчина химия,биохимия

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от moisture
    Цитирай Първоначално написано от AnTiBuLLsHiTs
    Какви предмита са?
    Една приятелка, която учи биология, учи т.е зубри теорията като си развива темите на лист и ги преписва. =) След това ги чете и така казва, че ги запомня.

    Само с това мога да ти помогна, защото нещата които аз уча не позволяват да се учат наизуст т.е ако не ги разбереш .. не може да ги научиш.

    Успех на сесията!
    благодаря
    Къде учи твойта приятелка ако не е тайна
    а иначе предметите са хистология и ембриология,биофизика,орга нчина химия,биохимия
    СУ.

    Ами не ми говорят твойте предмети особено много, само малко от обща култура, но химията която аз уча не може да се научи наизуст - учим ел.химия, но органичната химия от даскало разбрах, че наизуст не става. Трябва да се опиташ да разбереш или да помолиш някой да ти го обясни отново.
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  5. #5
    moisture медицина ли учиш?
    www.tuzari.com/tuz.php?name=eli7ooo

    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  6. #6
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Едва ли ще стане наизуст..
    Вафла..

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от OneGirl
    moisture медицина ли учиш?
    \
    не биология но много искам медицина ,ама после магистър ще е медицина зивот и здраве

  8. #8
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Не се старай да запаметяваш едно към едно от учебника! Няма да е задълго, а и ако забравиш 1 дума, направиш неподходяща заменка и си проличи пред преподавателя, си изгоряла от раз.
    За помненето- четеш по 45 мин и правиш 15 мин почивка. Спиш когато и колкото искаш. Изобщо не посягай към кафе/кола/енергийни напитки и разни субстанции за лесно запаметяване.
    По хистология и ембриология предполагам имате практикуми, където си рисувате микроскопските препарати, така че докато четеш от учебника, гледай нарисуваното от теб и си представяй това, което си гледала с микроскопа.
    Биофизика- шок и ужасТ, признавам! Трябва ти някой приятел/приятелка да ти ги обясни нещата и да разлагате силите. А, и въображение да си представиш нещата и да си ги обясниш.
    Органична/както и неорганична химия- здраво писане и четене. Не знам колко изподраскани тетрадки имам вкъщи с формули, резюме на свойства /физични и химични/, уравнения и т. н. Писане му е майката+зрителна памет.
    Биохимия- както за органична химия, НО- изписваш метаболитните вериги на огромни картони /кадастрон от книжарницата- 60 ст. струва/. Рисуваш си по краищата на картона клетъчната мембрана /символично!/, после в цитоплазмата си пишеш анаеробната гликолиза, след това рисуваш митохондрий и вътре слагаш цикъла на трикарбоновите киселини. С друг цвят слагаш аминокиселините и продуктите, които дават и съответно къде тези продукти се включват в цикъла на Кребс. После въртиш окислението на мастните киселини с четен/нечетен брой въглеродни атоми.
    Отбелязвай с различни цветове окислителното карбоксилиране и декарбоксилиране /аз лично си слагах + или - СО2/, смятай Н+ /заграждах си ги като 1 или 2 черешки с червено и така проследявах сложните връзки/, оцветявай си НАД/НАДФ, пиши кофакторите пак цветно... За синтез на стероидни хормони, холестерол, хидролиза на ТАГ до ДАГ и МАГ историята е същата /че и за цялата биохимия/- ПИСАНЕ.
    Успех!
    Ако не ти стигне 1 картон, купувай още. Струва си

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  9. #9
    Аватара на Teenajer_993
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Italy,Venezia
    Мнения
    226
    [quote="AnTiBuLLsHiTs"]Какви предмита са?
    Една приятелка, която учи биология, учи т.е зубри теорията като си развива темите на лист и ги преписва. =) След това ги чете и така казва, че ги запомня.

    Само с това мога да ти помогна, защото нещата които аз уча не позволяват да се учат наизуст т.е ако не ги разбереш .. не може да ги научиш.


    Аз съм съм съгласен с мнението на "AnTiBuLLsHiTs" въпреки , че аз не съм студент а ученик понякога когато имам повечко уроци по предмет или някой по труден урок аз правя същото преписвам си го на друг лист и на мен това много ми помага. Моят съвет е да не учиш наизуст а да учиш с разбиране въпреки че ти каза че ти трудно с разбиране но това си зависи вече от теб. Успех!
    Срещата на два характера е като взаимодействието между две химически вещества: ако има реакция и двете се трансформират.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си