.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 57
  1. #1

    Протест 14.01.2010:България Не Е Биг Брадър! 2010 не е 1984!

    http://vbox7.com/play:5b3b7011



    На 14.01.2010г. в 11:00ч. на площад "Народно Събрание" ще се състои протест против нерегулирания и нерегламентиран достъп на МВР до лични данни. Той застрашава демократичните принципи на гражданите и нарушава техните права. Типично по милиционерски всеки от нас може да бъде профилиран и проследяван според местоположението си, телефонните си контакти и интернет трафика си. Партия "Зелените" съвместно с групата "България е наша", "Електронна граница" и други формални и неформални граждански инициативи и организации организира общ протес срещу предложените промени в ЗЕС, станал известен като Закон за електронното следене. Зелените канят всички организации, сдружения, политически партии и техните симпатизанти определящи се като демократи на протеста срещу тоталното следене на електронната ни комуникация, мобилната ни телефония и трафика ни в Интернет. Добре са дошли всички свободомислещи граждани, с мнение, че настоящия парламент е сляп изпълнител на еднолична политическа воля, а не орган, излъчен от нас, избирателите, който взима отговорни и демократични решения за благото на гражданите на Република България


    -------------------------------------------------------------------------------------



    Лично моето мнение е, че трябва да се защитят правата на нас - гражданите, защото това е престъпление точно към нас!
    Цитирай Първоначално написано от ClockworkOrange
    който не носи бели кецове,дрехи на фред пери и не шмърка амфетамин - да Омре.

  2. #2
    важното е побоища да стават..
    Цитирай Първоначално написано от ClockworkOrange
    който не носи бели кецове,дрехи на фред пери и не шмърка амфетамин - да Омре.

  3. #3
    Аватара на HanopkaH
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    София
    Мнения
    483
    време си беше ..
    THE TRUTH IS OUT THERE

  4. #4
    Няма да има резултат. Нямаше и миналата година. Единственото, което получих бяха синини и натъртвания.
    Страхът от промяна се дължи на вече постигната сигурност.

  5. #5
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    Ще отидете, ще ви пребият ОТНОВО, и ще разберете, че корупцията си е корупция, и ние изобщо не им пречиме на управниците.
    "Whenever someone smiles at me, all I see is a chimpanzee begging for its life."

  6. #6
    Мега фен Аватара на SunSmile
    Регистриран на
    Mar 2008
    Мнения
    5 537
    Цитирай Първоначално написано от rauwkost
    Ще отидете, ще ви пребият ОТНОВО, и ще разберете, че корупцията си е корупция, и ние изобщо не им пречиме на управниците.
    Верно е
    Нея целуваш нали и
    нея лъжеш ти
    както мене лъжеш ти
    Щом дo мене той заспи
    знам, че искам да си ти
    трябва да реша ... трябва да реша...

  7. #7
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    аз одобрявам достъпа до лични данни.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  8. #8
    Супер фен Аватара на Zaharinka
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 977
    Много се чудя дали тази година да не дойда. Малко може да ме помелят,ама нема проблем

  9. #9
    незнам за вас.. аз съм там! защото това нарушава моите човешки и демократични права и не само моите, на семейството ми и на цялата нация..
    Цитирай Първоначално написано от ClockworkOrange
    който не носи бели кецове,дрехи на фред пери и не шмърка амфетамин - да Омре.

  10. #10
    Аватара на woshata
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Непостоянно
    Мнения
    3 784
    миналата година беше ужасно мазало, но не ми се вярва нещата да се повторят
    .!.

  11. #11
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    Цитирай Първоначално написано от ClockworkOrange
    то заради хора с твойто мислене,положението е такова
    С какво мислене, като мойто?
    Реалистично?
    Мда, прав си.
    Аз отдавна вече разбрах, че в тая държава нещата седят така - ти си плащаш твоето, те те дерат двойно.
    Кофтито е, че заради такива "националисти", като повечето, които ходят на тия митинги само за да ударят на някой 2-3 тупаници и да се радват после, че са се "борили" за държавата, нещата отиват сериозно надолу.
    Много жалко, че все още не сте разбрали, че колкото и да правите митинги, и колкото и да се трепете там, нищо няма да промените, на тия дето държат властта сте им през пу.ките с извинение!
    Знам какво е положението и затова си кротувам. Лошо е, че нещастниците няма да спрат да крадат от съвестните граждани.
    Айде сега ме хранете, че не мисля като вас.
    "Whenever someone smiles at me, all I see is a chimpanzee begging for its life."

  12. #12
    Повече от фен Аватара на wilks
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    SF
    Мнения
    425
    Не е опасно следенето на трафика, опасното е, че може да се злоупотреби неправоемрно с информацията, и то вече регламентирано със закон.
    Работата ще стане "после иди доказвай, че нямаш сестра..."
    I'll take your brain to another dimension

  13. #13


    ОБИЧАМ ВИ БЕ!!!! какво трябваше да стане за да се сетиитееее


    Обаче, момченца с бели обувчици, молбата ми към вас е този път да не вилнеете по този жалък начин за да могат хората които ги е страх да не пострадат в мелето да се присъединят за да сме повече. Чесно казано на последният протест не дойдох заради тази простотия. Така че моля ви се изчакайте поне до 3тия 4тия протест.......

  14. #14
    лошото е, че още отсега ми лъха на силна политизация. а не това е идеята.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  15. #15

  16. #16
    Повече от фен Аватара на wilks
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    SF
    Мнения
    425
    Както е казано, всеки народ заслужава управниците си.
    Защото единствено от народа зависи, ако не му харесват начина и хората, които го управляват, да ги смени.

    Те сами себе си няма нито да се сетят, нито да искат, да се се махнат от управлението.

    Дали и нашият народ ще узрее и проумее някога тази проста истина...?
    I'll take your brain to another dimension

  17. #17
    е аз по цял ден слушам какви били политците и т н ама всички ги мързи да си дигнат гъза и да направят нещо

    всички говорят и много знаят ама опре ли до действие всички се изпаряват бравооооо так се правио

  18. #18
    С бой нищо не се постига...трябва взрив и патрони.
    Без повече подобни картинки!

    .: machoka :.

  19. #19
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    Цитирай Първоначално написано от ClockworkOrange
    чудно как в Швейцария и Франция излизат на протести за най-малкото и нещата вървят добре след това

    а тука всеки вика 'няма смисъл,кво ше промениме,у-а".... жалко робско мислене има българина
    Ами не е особено чудно.. какви са законите в Швейцария и Франция, какви са законите тук и как се спазват, знаеш ли?
    На последния протест хванаха мой приятел (който просто е минавал покрай мястото) -ПОЛИЦАИ- и го пребиха, сложиха му белезниците и го заведоха в районното, и го накараха да плати глоба от 500лв., обясни ми това какво спазване на закона е ?
    Това нещо никога няма да се случи в страна като Швейцария например, защото управниците се избират от народа, не от парите.
    Жалкото ни робско мислене, е породено точно от такива власти, повтарям.
    "Whenever someone smiles at me, all I see is a chimpanzee begging for its life."

  20. #20
    Повече от фен Аватара на wilks
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    SF
    Мнения
    425
    Цитирай Първоначално написано от rauwkost
    Ами не е особено чудно.. какви са законите в Швейцария и Франция, какви са законите тук и как се спазват, знаеш ли?
    Ами аз съм бил свидетел как се спазват законите и в двете посочени от теб места.
    Бил съм в Париж, на Paris Techno Parade, който се провежда всяка година през септември. Всяка година на него се събират м/у 300 и 600 хиляди фена, и всяка година има екстремистки групи провокатори, не повече от 50-60 човека общо. Тази година бяха две такива групи. И заради такива като тях имаше 12 камионетки с жандармеристи в пълно бойно снаряжение. И в момента, в който провокаторите се активираха, жандармите пуснаха и сълзотворен газ, и кучета, и водни струи. Без значение, че от 400 хиляди човека, само 50 бяха нарушили обществения ред. Сълзотворния газ поехме всички, а водните струи и онези, които се оказаха близо до зоната около провокаторите. Верно, проявиха насилие само към нарушителите, но от газа и водата пострадаха и безучастни хора, които просто се оказаха на неправилното място в грешното време.
    За Швейцария същата работа. На Zurich Street Parade съм виждал швейцарски полицаи в акция. Те не са въоръжени, освен с палки, електрошокове и белезници. Придвижват се с велосипеди и блейдери. Но като имаха повод, се намесваха много сериозно, и изобщо не ги интересуваше кой е бил случайно там, и кой нарочно. Държаха 3-ма човека проснати по очи на асфалта, с извити назад ръце и блокирани движения над 40 минути. Докато чакаха да получат нареждане какво да правят с тях по-нататък.
    Така че полицейските действия навсякъде са почти еднакви. Въпросът е да няма поводи да се прибягва до такива. Защото стигне ли се до тях, в повечето случаи "покрай сухото, изгаря и мокрото".
    I'll take your brain to another dimension

  21. #21
    Супер фен Аватара на kosder
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 657
    Няма да се съберете и 100 човека ще псувате малко и ще си отидете.Чакахте 8 години Станишев и Доган и чак тогава излязохте на протест,оставете сегашното правителство малко на спокойствие,не знаете и на вас кое ви е зле,и кое добре.
    МОМЧЕ

    Penguin power!!
    Империята се разраства-.-

  22. #22
    Само ми е интересно колко шамари ще изядат бебета като Botiral. Вчерашен пикльо тръгнал да си търси правата, които му били нарушавани...
    Джийпърс Крийпърс.

  23. #23
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    Бе айде осъзнайте се малко бе хора, не става дума за техно паради, гей паради, п.тки майни и простотии!! ГОВОРЯ ЗА ПОЛИТИЧЕСКИ - ПРОТЕСТИ -
    По техно паради ходят всякакви хора, на политико настроените (ако мога така да се изразя), ходят само хора, които знаят за какво се борят, и какво искат!
    Вие смешки за какво се борите? Да ви легализират дрогите, и алкохола и цигарите да се продават за 0.20лв. нали.. айде спрете да говорите глупости 'щото вече дразните много..
    А вие помните ли живота преди 20 години ?
    Помните ли, как хората са били бедни, но са живяли десет пъти по-добре от сега !!

    Ще махнат Догани могани глупости, и после к'во?
    Ще сложат няк'ъв друг подобен, има ли смисъл да гласуваш изобщо, като още преди да се направят изборите, вече се знае кой ще спечели, 'щото преди т'ва е налял маса пари в нечий джоб..
    "Whenever someone smiles at me, all I see is a chimpanzee begging for its life."

  24. #24
    ^И добре, че са жълтите ни репОртери, че да знаете какви са ви правата, и за да ви подсетят как се отстояват - с бой.

    Пълен цирк. Но не за смях, а за сълзи.
    активизъм/превенция; писане; музика

  25. #25
    Голям фен Аватара на jumpin
    Регистриран на
    Dec 2009
    Град
    In my happy place
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от rauwkost
    Бе айде осъзнайте се малко бе хора, не става дума за техно паради, гей паради, п.тки майни и простотии!! ГОВОРЯ ЗА ПОЛИТИЧЕСКИ - ПРОТЕСТИ -
    По техно паради ходят всякакви хора, на политико настроените (ако мога така да се изразя), ходят само хора, които знаят за какво се борят, и какво искат!
    Вие смешки за какво се борите? Да ви легализират дрогите, и алкохола и цигарите да се продават за 0.20лв. нали.. айде спрете да говорите глупости 'щото вече дразните много..
    А вие помните ли живота преди 20 години ?
    Помните ли, как хората са били бедни, но са живяли десет пъти по-добре от сега !!

    Ще махнат Догани могани глупости, и после к'во?
    Ще сложат няк'ъв друг подобен, има ли смисъл да гласуваш изобщо, като още преди да се направят изборите, вече се знае кой ще спечели, 'щото преди т'ва е налял маса пари в нечий джоб..
    Напълно съгласен

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си