.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1

    ТВОРЧЕСКА ИСТОРИЯ - ОПЪЛЧЕНЦИТЕ НА ШИПКА !!!

    Помощ !
    Много съм закъсала.
    Спешно ми трябва творческата история
    на стихотворението "Опълченците на Шипка".
    Ама не знам от каде да я намеря . . . .
    Моля помогнете - кой с каквото може.











  2. #2
    Голям фен Аватара на bog4eto
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    905
    Негативни причини и позитивни подбуди за написването

    Творческата история на одата води към негероичната следосвобожденска епоха-време на низки страси и меркантилни идеали.Будната гражданска съвест на родолюбеца Вазов страда от нападките,отправени към българския народ след Освобождението.На българите е внушено,че дори са получили свободата си.Българинтъ живее с ниско самочувствие,подражава на другите народи,не вярва в себе си.Издигат се гласове отричащи правото ни на свободно същестуване,опирайки се на забравените идеали и саможертвата на борците за свобода.
    Истински патриот,Вазов желае със своето творчество да даде достоен отговор на клеветниците,да промени негативните тенденции в българския обществен живот.
    Всяка негова творба се превръща в урок по родолюбие.Големият поет учи своите сънародници на това,какво е доблест,какво е саможертва,как трябва да се обича и защитава "всичко мило нам и родно".

    За това иде реч горе-долу...Мързи ме да пиша повече,ти,надявам се,схвана точно идеята.Абе кажи-речи същото като с Немили-недраги


    Мисля,че не е лошо да погледнеш и ТУК -> http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%...BF%D0%BA%D0%B0

    Но това,къде се развива действието и кога-трябва да си малоумен да не го разбереш от текста

    Тази тема също я виж:
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...7b0584c1dd66fb


    И за в бъдеще слушай какво казват в час

    п.с. извинявам се за правописа,късно е.

  3. #3

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си