.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 32
  1. #1
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557

    Национална антиспин кампания декември 2009 г. – май 2010 г.

    Гледах рекламата по телевизията.
    Кво ще кажете? Бихте ли отишли? Ще отидете ли?
    Аз може и днес да мина да видя как е положението или да звънна по телефона,че може да е със записан час...

    http://www.unaids-bulgaria.org/index.php?magic=0.217

    Тук има списък с адресите на кабинетите в страната.
    http://www.unaids-bulgaria.org/index.php?magic=0.220

  2. #2
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Бяха в унито един ден около 1ви декември. Изследвах се, заедно с няколко колежки.

    И 100% не е със записан час, цялата работа става за 3 минути.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  3. #3
    Миналата година и в училище имаше. И наистина става много бързо.

  4. #4
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Аз бих работила и като операторка на "горещия" телефон, безвъзмезно, ако мога да помогна.

  5. #5

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    затва, хора, най-добрата защита е никакъв секс! не съм чул да има умрял от липса на секс, има умряли от секс!
    секс само с дясната ръка и с презерватив на ую - да не пръска
    днешната младеж - у гъза да я еб*ш

  6. #6
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    ^ За тях си има лечение, не само терапия.

    И все пак, най- добрата превантивна мярка и не толкова крайна като да не правиш секс, е да внимаваш с кой го правиш.Защото гаранция никога няма, но има категории хора, с рисково поведение.

  7. #7
    Тазгодишния клип имаше реалната възможност да стане най-добрия до момента, но не му се получи. Трябваше да е с професионални актьори и щеше да стане.
    Иначе последната кампания покрай 1-ви декември, по мои впечатления, беше от най-успешните. Получи добър отзвук, разговорите минаха на по-нормално, "неполитическо" ниво и прочие.

    ^Няма "категории хора" с рисково поведение. Има хора, които се пазят и такива, които не се пазят. Разбирам ти логиката, но е страшно, страшно хлъзгава.
    активизъм/превенция; писане; музика

  8. #8
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Нещата не са само черно и бяло и да, има хора с рисковано поведение:

    - Наркомани, ползващи едни и същи игли
    - Хора, практикуващи често небезопасен секс
    - Хомосексуалисти, при тях е рисковано, защото няма опасност за забременяване ( което за жалост е единствената причина да се ползва презерватив при по-голямата част от хората) и защото самият вид секс, който практикуват е по-рискован от другите 2 вида.

    Не можеш да разчиташ само на това, че никой не е сигурен и че можеш да се заразиш с ХИВ и от първият път, но можеш и да не се заразиш от 1000ния.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  9. #9
    Има хора с рисково поведение, да.
    Но към втората категория, която изброяваш, спадат всички, изповядващи мисленето, че с предимство трябва да се избягват изброените категории...

    И стана вакуум.

    Казано иначе, няма такова нещо като "безопасен секс". Има "по-малко опасен секс", ако трябва да сме точни. Параноично е, но Е черно и бяло.
    В този смисъл има хора с рисково поведение и такива с ПО-рисково поведение - други няма.
    И по този начин не е лошо да си припомниш, че може и от 1ви път да се инфектираш, а може и от 1000ния. В който случай е все тая дали ще го правиш с някой с рисково или с някой с ПО-рисково поведени - този някой все е водил рисково поведение.

    Както казах, получава се вакуум.
    активизъм/превенция; писане; музика

  10. #10
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Окей, щом ще задълбаваме.

    1во.Помисли логично, къде е по-вероятно да се заразиш при първия или при хилядния път ? Отговорът не е , че вероятността е една и съща.Да, наистина можеш да се заразиш при първият , можеш и да не се заразиш и 1000ния,само че това биха били изключения. Ако не можеш да разбереш какво имам предвид, моля те прочети какво е теория на вероятностите.

    2ро. Статистика на заразените с ХИВ, показва че голяма част от тях са или хомосекуалисти или наркомани.

    Колкото до нещото , което каза, че има хора, само с рисковано и хора, с по-рисковано поведение, също не съм съгласна, защото има секс при който вероятността за заразяване е точно 0.Такъв е сексът при хора, които поддържат интимни отношения само между себе си, правят секс със презерватив, изследвали са се скоро и не използват венозни наркотици.И такива двойки не са малко.

    Истината е, че въобще не ми се спори, дали са хора с рисковано и хора с по-рисковано поведение, или само хора, които нямат рисково поведение и такива които имат, защото за мен това е супер глупаво и дребнаво, на фона на сериозността на проблема.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  11. #11
    В България рисковата група с най-сериозни тенденции по отношение на разпространението на ХИВ инфекцията в последно време са мъжете, които правят секс с мъже (или МСМ). След тях са инжектиращите венозно наркотици. Има значими тенденции и сред ромските малцинства напоследък.
    А по света обикновения "хетеросексуален" контакт и вертикалния път на инфектиране са ТОЧНО толкова значими, колкото и споменатите вече.
    Това е, което статистиката говори всъщност.

    Извън статистиките, България се движи от това...:



    ...към това:



    И според UNAIDS, има само още една епидемиологична степен при ХИВ - генерализирана.

    Тоест за един човек с "нормално поведение" значението дали прави секс с някой с рисково или с не толкова рисково поведение не е абсолютно.
    С други думи, твоето собствено поведение е водещо за това какъв е риска от инфектиране, а не това дали другия (партньора) спада към по-рисковите групи, простичко казано.
    Още по-иначе казано - това дали при даден акт ще се прави възможно най-безопасния секс е в пъти по-важно от това в каква категория спада единия партньор. Последното просто е без значение, ако се прави необезопасен секс.

    Станах дребнав, наистина. Нека приключим.
    активизъм/превенция; писане; музика

  12. #12
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Имам приятелки с по 2-3 годишни връзки...
    ся имат гъбички,мъбички,кво ли секви венерически жоблести,за,които дават сумати пари за лексратства,аз се *** на поразия,хора свършватжв мен на поразия,мензиса ми идва,нямамжникви грижи,разбирате ли живота е шибан САМО ЗА НЯКОИ,аз съм родена с късмет,но от вечражсе взех в ръце и всички да го духат,щото всички аса боклуци!!!!!!!!!!!


    не се забременява толкова лесно!

    болести не се хващат толкова лесно!

    може да съм лесна,но съм здрава,за тва се е****!

    shadow4e
    Цензурирано, както и е изтрит спама от темата

  13. #13
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Разбира се, че заразяването зависи от твоето собствено поведение, с изключение на пренасянето на вируса от майка към дете.

    Винаги можеш да откажеш да се боцкаш с чужда игла, да правиш секс и тн, само че ние говорим за случаите, в които си решил да си поемеш рискът, защото няма как да ти се появи сам (като изключим пак казвам връзката майка- дете).

    А когато си решил да го правиш, най- добрата превенция, не е просто използването на презерватив, ами и сигурен партньор.
    А под сигурен партньор имам предвид на първо място някой който е с доказан ХИВ( - отр.)статус (с периодични изследвания) и чак след това да не е от рисковите групи.
    Съжалявам , но аз няма да си кривя душата - не бих спала с някой, който е от рисковите групи и няма да се аргументирам и да изпадам в диалектически и семантически, логически и еди си какви спорове.
    Никога не мога да съм 100% сигурна дали някой непознат е здрав или заразен, но има неща,които могат да ми помогнат за преценката.

    -Дори човекът, от рисковата група да е ХИВ (-отр.) в момента,което не може да се установи, но все пак имаш основания да му се довериш, има вероятност да се зарази в бъдеще , защото заразяванията стават по-често вътре в рисковите групи.Така че би ме било страх да имам постоянни контакти с него.


    Отрицателният ХИВ тест показва че лицето е било с ХИВ отр. статус преди месец и половина (защото толкова е минималното време, което се изисква за да се установи наличието на вируса) . Тоест отрицателният тест не показва сегашното състояние, а това което е било преди време.И въпреки това, периодичните тестове дават някаква сигурност.


    А това го казвам, защото искам да покажа, че презервативът е само едно от необходимите неща, другото са периодичните тестове за теб и за твоите партньори.Защото както казах - презервативите се късат.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  14. #14
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    И какъв е изводът от темата ? СПИН хващат само наркомани, курви, гейове и идиоти. Нас кво трябва да ни пука тогава, че и кампании да им правим ?

  15. #15
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Точно такъв е изводът, сега еби черинка , тя е с късмет.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  16. #16
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    В СПИН-а късмет няма или не се пазиш, боцкаш се с квото ти падне и се заразяваш (евентуално), или внимаваш и си жив и здрав, твоя си е вината ако и това не можеш да спазваш..

  17. #17
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Със СПИН не се заразява, иначе си прав.

    Както и да е, не съм искала да обидя ХИВ -позитивните и не мисля че са курви, наркомани или идиоти , просто осъждам рискованото поведение.

    Това е моето последно мнение по темата, защото започнах да се повтарям и поглеждайки назад, виждам само мои мнения и никакъв интерес към нещата, които пиша, във време когато трябва да уча за сесия.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  18. #18
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    съжалявам, от днес няма да се повтарят никакви такива прояви от моя страна

  19. #19
    Повече от фен Аватара на wilks
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    SF
    Мнения
    425
    Цитирай Първоначално написано от StanSmith
    ...а и френска (лизане + свирка) кой прави с кондом?
    в Red Light District (Amst.), всичко е с кондом (който е включен в цената), даже и свирката
    май и на Reeperbahn "Mile of Sin" в Хамбург, и по всички по-известни места в Европа е същата работа

    П.П. Kids си е щатски филм, действието се развиваше в NYC
    I'll take your brain to another dimension

  20. #20
    RAWRRR, още едно ценно (сериозно) нещо каза - доказан ХИВ статус. Това, +минимален брой партньори, +ползване на презерватив, +внимание при работа с кръв/инжектиране на вещества, +специално внимание, когато става дума за раждания и кърмене - при тия неща човек не би трябвало да има проблеми.

    Иначе си добре информиране, за което - адмирации.
    активизъм/превенция; писане; музика

  21. #21
    Повече от фен Аватара на wilks
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    SF
    Мнения
    425
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Хубаво е всеки млад и полово активен човек да е информиран.

    Аз ще задам един въпрос, който ме вълнува:

    Ако се сбия с някой и примерно при ударите неговата глава се разкървави, както и аз имам ранички по ръцете от ударите - възможно ли е заразяване или има някакво определено количество кръв, което трябва да попадне в моите рани?
    мисля, че и една серопозитивна капка кръв е достатъчна да се слее със здрава, за да се заразиш
    както един млл нефт прави негодна за пиене 23 литра вода
    (примера не е по същество, само аналогия)
    I'll take your brain to another dimension

  22. #22
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Има теоретична вероятност да, не се измерва с количество, а с това, дали заразената кръв ще попадне в тялото ти..

    Зависи колко повръхностни са ти раните, дали кървят, дали заразената кръв е попаднала в тялото ти, зависи дали другият човек въобще е заразен..

    Има много теоретични възможности , но за щастие част от тях не са много практически възможни и мисля, че това с удара е типичен пример.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  23. #23
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Комарите използват човешката кръв за да се хранят, след като пият от един човек после не я връщат в друг.

    За свирките и лизането .. ако нямаш ранички в устата, няма как да се заразиш.Освен това, чела съм нещо странно (но беше от официален източник) , че човешката слюнка съдържа вещества, които убиват вируса.И при двата процеса се използва тя, така че, още един +.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  24. #24
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Вирусът на СПИН живее дълго само в човешки организъм, в тялото на комара умира почти веднага.


    Човек може да се зарази с ХИВ при ухапване от комар.
    Истината: Комарът използва човешката кръв, за да се храни с нея, а не за да я инжектира на друг човек. На практика, когато комарът ухапе човек, той не вкарва в организма му кръв от упахания преди него. Насекомото вкарва слюнка, която улеснява процеса на хранене. Болести като жълтата треска и маларията се предават чрез слюнката на определени видове комари, в които болестотворните микроорганизми оцеляват и се размножават. Това обаче не е случаят с ХИВ - вирусът оцелява само за кратко в организма на насекомото. Така дори и комарът да изсмуче кръв от заразен с ХИВ човек, насекомото не може да се инфектира и не може да предаде ХИВ на следващия човек, който ухапе.
    Четете:
    http://www.aidsbg.info/articleDisplay2.aspx?aid=70
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  25. #25
    Повече от фен Аватара на wilks
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    SF
    Мнения
    425
    Цитирай Първоначално написано от StanSmith
    сега ако се разболееш,спокойно може да живееш 20-30год. отгоре,дори може да доживееш старини,а в това време да умрат напълно здрави хора от други неща... като добавим и огромния инкубационен период (между 8-10год.)...
    това горе, което си го описал, се отнася само за ХИВ-позитивните
    те носят заразата (нещо като вирусоносители), но не са развили синдрома
    ХИВ-позитивните може да живеят заразени 15-20 години, но да не развият пагубния Синдром, докато заразените нямат шанса да преживетя и една трета от този брой години, и то при активна имунотерапия

    Цитирай Първоначално написано от StanSmith
    колко хора умреха от пиене и цигари? защо се рекламират свободно по всички телевизии,по радия,билбордове,списания?
    през 60-те години на 20-ти век, в САЩ е направено мащабно изследване
    наблюдавани са в продължение на над 5 години забравих колко точно, но няколко хиляди човека, съответно пушачи, и непушачи - равен брой, жизнен и социален статус, и възрастов диапазон от двете групи
    накрая на периода се оказва, че починалите от естествена смърт при непушачите надвишава този от групата на пушачите

    на резултатите така и не не се дава публична гласност...
    I'll take your brain to another dimension

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си