.

Виж резултатите на анкетата: Колко често пестите ресурси?

Гласували
49. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Винаги

    1 2,04%
  • Почти винаги, старая се

    26 53,06%
  • Зависи от ситуацията и желанието ми; 50 на 50

    12 24,49%
  • Неособено често

    4 8,16%
  • Рядко

    3 6,12%
  • Никога, не ме интересува това

    3 6,12%
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 47
  1. #1

    Пестене на ресурси /?/

    Ако не ви мързи попълнете анкетата и драснете някое и друго мнение.

    Става дума за прости неща като

    - спиране на водата докато си миете зъбите с четката, вместо да я оставяте да тече

    - неизползване на найлоново пликче при вафла и шише Кола купени, примерно, или пак намалено количество стоки

    - гасене на лампите в коридора примерно, когато няма никой там

    и някакви подобни.

    Мерси предварително.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  2. #2
    За да не правиш толкова елементарни неща (да не гасиш лампите в кенефа, да не спираш водата и бла-бла), трябва да си ебати селската пръчка. В големи разпри влизам с колегите, когато заваря крушката да свети на някое напълно необитаемо място.

    Докато сапунисвам чиниите/мия си зъбите или някво такова, винаги спирам водата. Много пестя... за да компенсирам дългото си къпане.

    Сционе, толкова си еко... ит търнс ми он.
    Ще ти подаря ядрена глава,
    влажен динамит, тротил, цветя!
    Ако бях това, което си сега,
    мой приятелю, бих се взривил...



  3. #3
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Мия си зъбите предимно под душа, когато е на чешмата спирам водата

    в магазина до нас ме знаят че не вземам торбички, научих и родителите ми да го правят

    постоянно гася лампи, първо пестя ток (в полза на природата), второ - дразни ме да свети навсякъде

  4. #4
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Винаги. Наще като малка много ми се караха като оставях светнати лампи из къщи и вече ми е навик да гася като излизам от дадена стая и ме дразни ако свети в коридора примерно. Водата винаги спирам като си мия зъбите. Пликчета почти не ползвам защото дамската ми чанта е супер голяма за да ми побира покупките.
    Не че толквоа се замислям за природата, де... Просто навици.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Аз пък най-разхитително ползвам електрическа четка за зъби, но другит неща много ме дразнят.
    Не търпя да има светещи лампи в къщи и винаги изключвам парното. Дори сега на минусовите температури ми е само на 2.
    А вие замисляте ли се, че да имате повече дрех също е огромно разхищение на ресурси?
    Примерно 5 тениски вместо 2?
    Или повече от 1 чифт обувки.
    Това също са разхищения на ресурси!
    Grumpy old madman

  6. #6
    Почти винаги - старая се.

    Само изключвам пестенето в начина на каране.
    Във всичко друго не съм разсипник
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  7. #7

    Re: Пестене на ресурси /?/

    Пестя, когато мога

  8. #8
    Супер фен Аватара на Zaharinka
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 977
    Старая се,но в нас са фенове на разхищението

  9. #9
    Аватара на FlashMX
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    По балкана някъде..
    Мнения
    958
    Зависи от ситуацията и желанието ми; 50 на 50
    ACϟDC

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Swinkenhoffer
    Сционе, толкова си еко... ит търнс ми он.
    шибано уона-би съм, ама требе се пусне тая тема

    мерси за отговорите на всички досега
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  11. #11
    Мега фен Аватара на Pedigree
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    на стола
    Мнения
    3 599
    Найлонови торбички не използвам. С гасенето на лампите нямам никакъв проблем - мразя светнати лампи, мразя светлината, обичам да ми е тъмно, така че винаги си ги изгасям. С пестенето на водата не ме бива много.

  12. #12
    hottie
    Guest
    Почти винаги, старая се..все пак си уважам труда, както и околната среда.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Тази тема я коментирахме в един друг корав форум, нали Сционе :Р
    Аз си спирам водата докато си мия зъбите, къпя се за макс. 15 минути, ако имам 3 или по-малко неща от магазина не си взимам торба (или ако мога да си ги набутам в чантата).
    Само лампата в коридора през повечето време е светната... заради кучо да не е на тъмно и самотен.
    А... и имам навика да си оставям електрическите уреди на стенд-бай...

    Saatana vittu perkele hate crew!

  14. #14
    винаги пестя

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от ClockworkOrange
    тоя тип теми са изключително безсмислени...

    в тях всички се изкарват най-големите защитници на природата,а реалността я виждаме навън всеки ден
    А ти що си мислиш, че хората наистина не пестят?

    Яко обезверение има в теб към народа.. това да пестиш си е даже модерно и доста хора са последователи - щото им се види края и на ресурсите, и на света.


    Аз се старая обикновено, но понякога забравям. Понякога от бързане си излизам, без да съм загасила нещо. Но като цяло изключвам машини, парна, водите ги съблюдавам горе-долу (но не винаги, честно казано, пък и понякога ненужно вися в банята и се обливам ) и така.. старая си се. Изграждам навици, но не съм 100% маниак.

    Това с отказването на найлонките не ми се получи. Не си нося платнени торби и не отказвам, когато магазинерките ми слагат нещата в найлонки. Е, за вафли и малки неща, пъхам в мешката, но като цяло ползвам найлонови торби.

    Ама пък мога да се похваля че рециклирам лека-полека.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  16. #16
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Много съм разсеяна и за това всички зарядни/лаптопа ми и прочее са на стендбай, иначе винаги гася лампите (защото светлината ме побърква, особено вечер), спирам водата, докато си мия зъбите, но всяка седмица вземам вана (равна е на 4 къпания с душ) и се къпя за около 30минути всеки ден...

    Когато мога рециклирам (например листите от УТФто), но в по-голямата част - признавам си, не го правя.

  17. #17
    hottie
    Guest
    Ааа и аз се опитвам да рециклирам, но е трудничко..да махнеш етикета, капачката, не знам си кво си..да измиеш кофичката от кисело мляко...не мога всичко да спазвам стриктно, но хартия винаги отделям

  18. #18
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Аз се притеснявам от това, че трудът ми вложен в рециклирането няма да има стойност. Има кофти, в които нещата за рециклиране са хартия и пласмаса, а в други само стъкло, например...

  19. #19
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Ааа и аз се опитвам да рециклирам, но е трудничко..да махнеш етикета, капачката, не знам си кво си..да измиеш кофичката от кисело мляко...не мога всичко да спазвам стриктно, но хартия винаги отделям
    Да измиеш кофичката е хабене на ресурси.
    А в центровете за пречистване след като се раздробят материалите ги селектират излишните. Примерно метала от капачки и пръстени по бутилките.


    Примерно старите пластмасови бутилки за еднократна употреба ги носите като тениски на гърба си. Китайците ги купуват, рециклират до найлон и правят тениски.
    Grumpy old madman

  20. #20

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    абе аз пестя от мигачи, ти ме питаш дали пестя. крушката за фар струва 6 кинта! как пък че ми цъка на светофар 2 минути докато чакам, пускам го за 5 секунди само като завивам. пестя и от чистачки - 12 лева с графитено покритие. пестя и от течност за чистачки - турям едно шише вода, ама зимата не смея много затва го мешам 1:1. обаче понякога замръзва и така веднъж нямах чистачки в града, който кара в софия знае кво става като караш 100 метра зад някой пестя и от фарове, кога няма задължение да се кара на фарове не карам.
    пестя и бензин, карам колкото може по инерция и спирам на скорост до 2ра поне за да пестя от накладки че са ми по 200 кинта предни..

    вкъщи пестя вода, ток, всичко. миналата година спестих и от парно щото живея в нов блок и нищо не отчиташе топломера - сложили го майсторите на обратно - затва го надъних колко може, пък като дойде време за отчитане седи на 0 тая година добре че нямаше студ та само 24 лева имам. друго кво пестя? не знам ама кво има за пестене - пестя.
    не е срамно, а даже е част от западната култура! германците са пословични циции и затова имат пари, само тука по бълханите е ден за ден и фъргай паре ей така па после да му мислим
    днешната младеж - у гъза да я еб*ш

  21. #21
    Мале, мале, малееее много големи еколози сме тука Найлонови торбичкии, точец, браво браво!

    А не се лисещате за това как тия неща като найлоновите торбички няма да спрът прозиводството им. Вие няма да земете торбичка, а курвата след вас ще земе 20.. Както и да е.

    Нормално ли е да съществуват фабрики за коли, които се призвеждат като топъл хяб... хиляди милиони... още и още... всеки да има и по 2 и по 3 коли...

    Спирането да си купувате кока-кола, фанта, спрайт, сокове, мишки, клавиетури, джи ес еми и всичко в което има пастмаса и боклуци е повече от безмислено защото от това дали ще го купите или не то ще бъде прозивеждано докрай! Докато ен фалира фирмата. Но това да ни е най-малкият проблем.

    Аз предлагам да започнем да събираме нашите фекалий в метални варели и да ги горим, понеже ако продължим да ги изсипваме в морето - скоро ще си плуваме само в тях.

    Няма смисъл от пестенето... Спрете производството, но едва ли ще го направите ако "баща ви има фабрики"

    Както и да е

  22. #22
    Аватара на DisturbinThePeace
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    На Баскетболното игрище!
    Мнения
    728
    тая тема ме накара да се замисля , а като се замислих осъзнах , че изобщо по никакъв начин не пестя ресурси .. стана ми някво шибано ;д


    аа тази работа с рециклирането не я разбирам ;д молИм някой да обясни ;д
    I am what I am !!!

  23. #23
    hottie
    Guest
    Канис : така е и затова не отговорих с "винаги", ами че се старая

  24. #24
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от UnKnOwNmAtTeR
    А не се лисещате за това как тия неща като найлоновите торбички няма да спрът прозиводството им. Вие няма да земете торбичка, а курвата след вас ще земе 20.. Както и да е.
    И сме в това положение, защото много глупави хора разсъждават точно като теб

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Цитирай Първоначално написано от UnKnOwNmAtTeR
    А не се лисещате за това как тия неща като найлоновите торбички няма да спрът прозиводството им. Вие няма да земете торбичка, а курвата след вас ще земе 20.. Както и да е.
    И сме в това положение, защото много глупави хора разсъждават точно като теб
    как като мен бе!?
    аз ли съм ги мислила тия найлонови боклуци!?
    АЗ ЛИ ГИ ПРОИЗВЕЖДАМ!
    Ти разбра ли изобщо какво казах!?

    кое не разбра специално от тая част която цитира защото сикам да ти го обасна?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си