.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 38
  1. #1
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459

    Сигурността по летищата = Epic Fail

    Понеже защото тези дни присъствах на едно събиране на тема Quality Management с различни примери от промишлеността и услугите, та темата се отклони към скоро въведените скенери на летищата. Онези, които те "събличат".
    Хората, които гледат образа са на другия край на летището и не виждат хората в лице, но въпреки този факт това си остава сериозно нарушение на личното пространство.

    Та за какво говорим.
    1. Последният опит за атентат поради който се въведоха тези мерки е можел да бъде предотвратен в много по-ранен етап. Защото:
    - Има данни, че лицето има връзка с терористични организации
    - Баща му предупреждава съответните служби
    - Този си купува еднопосочен билет
    Въпреки всичко това не му е отнета визата, нито е подложен на проверки и разпити от полицията. Тоест заради провала на службите страдат гражданите.
    2. При атентатите от 11 Септември, както и последвалите опити с течни експлозиви и експлозиви скрити в обувките пак е имало сведения.

    В подобен случай всеки прилично кадърен мениджър по качеството ще се опита да предотврати "грешката" във възможно най-ранен етап, когато е най-лесно и най-евтино. Затова са и целите проверки по качеството от най-ранен етап.
    Няма логика да се съсредоточава целия процес на последна инстанция. Така тя ще си остане слабо звено и ще има нови и нови опити.
    А дори и някой да се взриви преди този "скенер" пак ще убие достатъчно хора.

    Тоест, ако терористите са целели разрушаване на демокрацията, то бавно и сигурно го постигат.
    Grumpy old madman

  2. #2
    Добре бе! Притеснява ви фактът че ще ви видят пишката и шкембето, ама отпечатъците и зениците не са ви проблем! ДНК-то ще си го дадете ли доброволно? Вие не, предполагам, но децата ви ще го направят като стой та гледай!

    Мерки за сигурност - велики и високи, тяхната ефективност се равнява на процент от нулата! Нека да успеят да се справят с "по-невинните" престъпления да видим някакъв ефект! Не може тоя да кара БМВ на 19 години и да прави поръчкови убийства, а банковата сметка да е като оп филмите и аз да се навия да ми зимат отпечатъците "за мое добро"

    АЙ сиктир бе будали!???

    ФЕЙЛ СИ Е МАЙКАТА НАПРАВО!

  3. #3
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    ^
    Няма ли и теб да те баннат вече?
    Grumpy old madman

  4. #4
    братче аз те подкрепям ти бан искаш да ми лепят

    много грозно бе!

  5. #5
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от UnKnOwNmAtTeR
    братче аз те подкрепям ти бан искаш да ми лепят

    много грозно бе!
    Ти изобщо не можеш да разберш, какво говоря аз и какво говориш ти.
    Да пръстов отпечатък и сканиране на ретината днес са необходими за идентификацията на един човек. Налага го прогреса в козметичната хирургия и тн.
    Факт е, че с тези ти данни за момента е много трудно да се злоупотреби, но ще донесат много ползи. На прима виста ми хрумва ено 30% намаляне на престпъността.
    Защо оставям да се сетиш сама.
    Grumpy old madman

  6. #6
    Какво 30% намаляване на престъпността!? Говориш за дребни кражби от домове и бля бля.... Да, това ще го поограничат, но все пак точно тия които правят по-големките удараи си работят с полицият и със самата държава?!
    Как можеш да им имаш доверие при положение че ги знаеш тия работи, говоря за 19 годишните момченца с бнтлитата от предишният ми пост.
    За тях няма закони и на никой не му пука докато си живучка що годе нормално
    Май и ти не разбираш за какво говоря!

    Та кажи сега с какво толкова ти перчат скенерите? С какво скенерите са толкова по-недопустими според твоя милост от колкото нешата които аз казах? (говорим за скенерите)
    Или може би е скандално защото медийте така го представиха и ви светнаха че нарушават СЕРИОЗНО личното пространство?

    Ами аз имам против да ме видят гола някакви непознати, но да ми имат отпечатъците - не. ОК ЛОГКИАА!

  7. #7
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от JimmyGestapo
    ТИ говориш за мениджъри, ама в реалността са полицаи... ти представяш ли си как старшина еди-кой-си получава информация и прави нещо без да има заповед от по-горе. Проблема в случая е и на ниво комуникация и йерархия, както и бягане от отговорност и задължения.
    То и в промишлеността е така. Получаваш нареждане от стоящия над теб мениджър и действаш.
    И в двете си има определена йерархия и принципи. може и да са различни, но не чак толкова, че да се действа по коренно различен начин.
    Grumpy old madman

  8. #8
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    и ти си прав, но все пак да не забравяме, че в точно този случай се ограничават правата на всички, вместо да се съсредоточат на определена група, която създава проблеми.
    Не мисля, че подобни скенери ще решат проблемите със сигурността.
    Grumpy old madman

  9. #9
    Повече от фен Аватара на Samoten89
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    434
    Истината е, че хората са големи пусита/pussies . Тези дето се страхуват от терористичните атаки имат нужда от малко разнообразие в живота си, да вземат малко шанс, да рискуват и веднъж да пътуват без проверки да видят колко по-приятно е. Цял САЩ сега мъчи гражданите си и другите граждани за някакви си 500-1000 жертви при положение, че в пъти повече умират от ВСИЧКО друго... Освен това нали на самият скенер може да гръмнат бомбите! И може просто при чакащите пътници да гръмнат и дори може да са повече жертвите и ефекта дори ще е по-голям от шока! Само информация събират не може едно нещо да пренесеш без да знаят какво е!
    Търсещ половинка .

  10. #10
    Аватара на term0t0
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    морската столица
    Мнения
    1 058
    ^Дай щото на президента му било тъпо и отменя проверките по летищата..до тука си FAIL

    Бомбите могли да гръмнат на скенера..не съм компетентен,да приеме,че могат.Защо трябва да се разрушава самолет за милиони долари?

    Молът е културна работа и там се срещат САМО интелигенти хора.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Тук понякога мяркам на места RAF надраскано. Определени елементи ги идеализират като Че.
    какво ми е мнението з простите решения на сложните проблеми съм казвал много пъти.

    Факт е, че обществото масово не знае, как действат държавните структури. В това число и аз не съм напълно ясно с механизмите.
    1. Защото са достатъчно сложни за да е прекалено времеемко изучаването им.

    2. Защото просто липсва нужната информация, представена по достъпен начин.

    мен ми се върти идея за нещо като www.OpenAdministration.org където ясно и прегледно да е описана и обяснена функцията на държавния апарат. С гугъл уейв, форуми, отворени платформи и тн. имаме възможност да работим паралелно и да даваме всички идеи за подобрения в системата.
    Обществото определено е узряло за нещо такова. Пример е една скорошна статия на Еленко Еленков в Дневник.

    Обширна тема и не ми се пишат фермани с кирилизатор.
    Grumpy old madman

  12. #12
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Когато един от най-основните проблеми в една държава като България са
    1. Прилагането на законите и нормативите
    2. Администрацията и безумния хаос в това отношение

    по какъв начин точно си представяме електронното правителство като действие тук ?
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  13. #13
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    ... което изисква автоматично много по-висок долен праг на грамотност.
    Уви тук това все още е проблем.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  14. #14
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Като цяло, поправиме, ако греша, но електронното правителство изисква огромна реконструкция на целия държавен апарат ? Това може да бъде извършено единствено и само от експерти в областта. Изобщо има ли специалисти в България в момента, които говорят на тая тема ?
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Електронното правителство е наизбежно, но ще се отлаго до момента в който стане
    Grumpy old madman

  16. #16
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Е, то и живота в космоса е неизбежен по тая логика...
    НО! Електронното правителство, като цяло, според мен ще е последната бримка от една нишка на въвеждане на машини в подобни кръгове.
    Т.Е., ако имаме умни камери, които следят нашите движения, защо да нямаме и умни машини, които да възпрепятстват нарушаване на даден тип правила на определено място например. А ако си помечтаем и попишем фантастика не е изключено в скоро време ( колко скоро... ) да има и начини за справяне с престъпността по електронен път.
    Това не убива ли възможността на човека да преценява, а не машината ? Т.Е. личната преценка ? И дали законите и нормативите за улесняване на човешката администрация няма да са излишни или неприложими при електронната администрация ?
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  17. #17
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Някой от вас двамата може ли да подискутира един въпрос, който винаги ме глозга при подобен тип обсъждания.
    Въвеждането на евентуално електронно правителство с колко процента ще увеличи изведнъж безработицата и колко човека ще изхвърли без хляб на улицата ?
    Дори да е постепенно въвеждането му, кой точно държавен ресор ще се погрижи за преквалификацията на стотиците хора, работещи в системите на администрацията, нещо жизнено необходимо, за да останат едва ли не живи ?
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  18. #18
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Ти говориш за далечното бъдеще, докато ние говорим за неща, които могат да се реализират с налична сега технология.

    Как си правя аз адресна регистрация?
    Формулярите ги има качени в интернет. Попълват се на компютър, принтират се. По мейла си насрочвам час при чиновника, отивам и само се разписвам пред него. Трае максимум 10 минути.
    Да си сменя книжката ми отне 20 минути с плащането (без 4 лева банкова такса).

    Билети за влакове тук се купуват на автомати, или в интернет. Ако го купиш на гише с човек струва малко повече.

    Просто голяма част от чиновниците вършат стандартни операции, които могат да бъдат извършвани от машини.

    А като за начало могат да махнат "охранителите" и да сложат един автомат с номерца най-малкото.

    Прост пример е онлайн-банкирането. В България ти струва пари, а тук те насърчават да го ползваш, защото им се налага да назначат по-малко хора (които са по-скъпи) и спестяват тонове хартия.
    За мен лично е много удобно.
    Grumpy old madman

  19. #19
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Да, малко се изхвърлих напред в годините.


    ОК. И всичко това управлявано от колко човека на заплата ?
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  20. #20
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от realantisocial
    Да, малко се изхвърлих напред в годините.


    ОК. И всичко това управлявано от колко човека на заплата ?
    Колкото е необходимо.
    Ще трябва да се уволнят хора от сегашанта администрация, но ще има работа за разработчици на софтуер, за подръжката.
    Други специалисти.


    Но машините изместиха хората и от мините например. И от тежкия труд. Реално загубилите от нещо подобно ще са ниско-образованите.
    Звучи цинично, но Европа оцелява благодарение на високо-образованите, технологичния прогрес и процеси, които са трудни за копиране.
    Grumpy old madman

  21. #21
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Братле, това не е сериозно, честно.
    Смисъл, да. Проблем очевидно има и очевидно има хора, които не си вършат работата като хората, никой не го отрича. Но ние говорим не за 3-ма, 5-ма или дори 20 човека, които могат да развалят деня на специалиста, който си разбира от работата. Тук говорим за сериозна група хора, които са били подготвяни за такъв вид труд. Ами ако на някой от нас се случи подобен тип съкращение, дали най-доброто място, на коеот можеш да попаднеш, след като си квалифициран за нещо друго е полето ?
    Съвсем сериозно попитах.

    Част от това, за което вие с Каниса си говорите е и просташката и откровенно лицемерна кампания на Глобул и М-ТЕЛ свързана с околната среда и фактурите за сметките. Колко дърва били изсичани и за това ние всички да се откажем от фактурите. Аз не съм се отказал, защото това е маска и това съкращава работни места. Само защото на евреите от Глобул и М-ТЕЛ не им се плаща на куриерски фирми...
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  22. #22
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Опитваме се да оптимизираме. Ако ще държим сегашната администрация въпреки, че е непродуктивна сама заради хората работещи там, то сме в голяма грешка. Тези хора (дори и неволно) пречат на развитието на държавата и подобрението на живота на моного повече.

    Какъв е например смисъла да подържаме изкуствено Кремиковци - предприятие, което работи на загуба, само и само да не загубят хората работата си. Та за тези работници плащаме всички ние, а като бонус тровим въздуха и хрантутим и някакви индийци. НЕ става.
    Grumpy old madman

  23. #23
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Проблема е в лошата подготовка на кадрите и не доброто им подбиране. Както и от наличието на безхаберие към очеизвадните грешки.
    Оптимизиране на администрацията, но според мен това, за което ти говориш, трябва да стане паралелно със създаване на работещ апарат за пренасочване на вече ненужните административни работници. Иначе си е баш capitalism (canibalism) at work.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  24. #24
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    Какъв е например смисъла да подържаме изкуствено Кремиковци - предприятие, което работи на загуба, само и само да не загубят хората работата си. Та за тези работници плащаме всички ние, а като бонус тровим въздуха и хрантутим и някакви индийци. НЕ става.
    _________________
    Мисля, че не ме разбираш правилно.
    Примера с Кремиковци е добър. Ако Кремиковци е грешка и отстраняването й е неизбежно, то защо в държавата не съществуват ресори, които да се погрижат за едни от жертвите на техните грешки, каквито несъмнено са увисващите без работа работници.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  25. #25
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от realantisocial
    Проблема е в лошата подготовка на кадрите и не доброто им подбиране. Както и от наличието на безхаберие към очеизвадните грешки.
    Оптимизиране на администрацията, но според мен това, за което ти говориш, трябва да стане паралелно със създаване на работещ апарат за пренасочване на вече ненужните административни работници. Иначе си е баш capitalism (canibalism) at work.
    Не е лесно да подготвяш адекватно хората за работа, която ще се налага да вършат след 20 години. Реално днес има професии, които преди 20 години не са съществували.
    Средата е много динамична и нащео образование и социална система не е пригодена. Но този проблем го има и в Европа. Тук например има 2,2 милиона дългогодишни безработни и това въпреки милиардите, които отиват за професионално обучение и тн.
    Просто е невъзможно да дадеш прогноза, какви точно кадри ще се търсят след 5 години дори.


    не е eлементарен проблем, но да бягаме от проблема не е решение.
    Grumpy old madman

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си