.
Затворена тема
Страница 102 от 132 ПървиПърви ... 252929899100101102103104105106112 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 526 до 2 550 от общо 3280
  1. #2526
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Цитирай Първоначално написано от bojitooo Виж мнението
    моля ви помогнете ми за тая задача а = 75% от b , израза 4.а + 3.б : 8.a - 5.b
    моля ви много е важно
    http://sketchtoy.com/37080866 цъкни върху линка, описал съм я там

  2. #2527

    Някой да разбира от Стереометрия и по точно от пресечена пирамида :(

    Имам 6 задачи и си нямам представа как да ги реша Помощ..
    1) Височината на правилна 4на пресечена пирамида е 3см, обемът й е 38см, а лицата на основите се отнасят както 4:9. Намерете околната повърхнина.
    2) Да се намери околната повърхнина на правилна 3на пресечена пирамида с околен ръб 4 кв.корен от 13, височина 4 см и диагонал на околна стена 17см.
    3) Околният ръб на правилна 3на пресечена пирамида е 25см, височината е е 5 кв. корен от 13см. , а основните й ръбове се отнасят както 8:3. Да се намери околната повърхнина на пирамида.
    4) Да се намери обемът на правилна 3на пресечена пирамида с основни ръбове 30 и 20 см., околната повърхнина на която е равнолицева с обединението на двете основи.
    5) В правилна 4на пресечена пирамида апотемата и основните ръбове се отнасят както 5:8:2, а обемът и е 7/4 м. Намерете пълната повърхнина.
    6) Правилна 4на пирамида е пресечена с равнина, успоредна на основата и деляща височината й в отношение 1:2 считано от върха. Апотемата на получената пресечена пирамида е 4дм, а повърхнината й е 186дм. Намерете височината на дадената пирамида.

  3. #2528
    искам да попитам като имам корен от примерно 18.20.15.16 kak se namira

  4. #2529
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Разлагаш числата на прости делители и можеш да изваждаш тези с квадратите отвън (излизат отвън без квадрат).

    √18.20.15.16 = √(2.3.3).(2.2.5).(3.5).(2.2.2.2) = √(2.2.2.2.2.2.2).(3.3).(5.5) = 3.5.2.2.2.√2 = 90√2


    Отвори си обаче учебника и разгледай свойствата на корените, ще разбереш какви други работи можеш да правиш с тях и какво не бива да правиш.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  5. #2530
    можеш ли да ми разложиш това v36.18.16.2

  6. #2531
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    36 = 6.6 (значи можеш да извадиш 6 извън корена)
    18=2.9=2.3.3 (можеш да извадиш 3 извън корена, 2ката ще остане вътре)
    продължи натам
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  7. #2532
    @Chacho, основно само ти отговаряш и помагаш в тая тема нали?

  8. #2533
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Не само. Irrational, theritchbitch, jollie, vasko, prosto_chovek също пишат.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  9. #2534
    Малко помощ ... Някой да ми обясни горе долу как се решават Квадратен корен, Квадратни уравнения, Системи линейни уравнения и Системи линейни неравенства. Скоро имам класна, а бъкъл не знам

  10. #2535
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    А има ли някой, който разбира от висша математика и интеграли... и има малко време да ми помогне за няколко задачи от типа на пресметнете интегралите... нищо не разбирам, а имам изпит в петък по висша математика и ми трябват решенията на тези задачи.... Благодаря ви предварително...

  11. #2536
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Дай да видим висшата математика.

    А до потребителят с класното, ще ти драсна после отговор, че няма да е много кратък.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  12. #2537

  13. #2538
    Цитирай Първоначално написано от Chacho Виж мнението
    Дай да видим висшата математика.

    А до потребителят с класното, ще ти драсна после отговор, че няма да е много кратък.
    Окей... Благодаря много.

  14. #2539
    Повече от фен Аватара на maximxxl
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    305
    в правоъгълния АВС С=90гр. е вписана окръжност,допирателните точки на която до страните на АС и ВС са означени съответно с М и N. Ако АВ=1 и sin<ABC=8/9, да се намери дължината на МN? пълно решение моля, че не получавам отговора :@

  15. #2540
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Всъщност ще бъде утре, че ми се отвори много работа.

    @ROFLWTF, задачите са доста писане. Мога евентуално да ти дам насоки. Кажи ми с кое от тези си запознат:

    1. Решаване на таблични интеграли
    2. Решаване на интеграли чрез добавяне на константи в диференциала
    3. Решаване на интеграли чрез смяна на променливата под диференциала (полагане, интегриране по части)
    4. Решаване на интеграли, под които стоят рационални функции
    5. Решаване на интеграли, под които стоят ирационални функции
    6. Решаване на интеграли , под които стоят тригонометрични функции
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  16. #2541
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    Цитирай Първоначално написано от Chacho Виж мнението
    Всъщност ще бъде утре, че ми се отвори много работа.

    @ROFLWTF, задачите са доста писане. Мога евентуално да ти дам насоки. Кажи ми с кое от тези си запознат:

    1. Решаване на таблични интеграли
    2. Решаване на интеграли чрез добавяне на константи в диференциала
    3. Решаване на интеграли чрез смяна на променливата под диференциала (полагане, интегриране по части)
    4. Решаване на интеграли, под които стоят рационални функции
    5. Решаване на интеграли, под които стоят ирационални функции
    6. Решаване на интеграли , под които стоят тригонометрични функции

    ами честно да си кажа, с нищо... за съжаление нищо не разбирам. Но ти благодаря за желанието все пак Аз в момента се готвя за един гаден изпит, та затова оставих математиката малко назад...

  17. #2542
    xora pls pomognete zna4i zada4ata e oprostete izraza
    1+sin2A/cos2A
    Valentin

  18. #2543
    stephanow
    Guest
    В равнобедрения трапец ABCD диагоналът АС е перпендикулярен на бедрото ВС. Намерете дължината на малката основа CD, ако е известно, че AB=4 и AD^2+DC^2=11.
    Някакви идеи?

  19. #2544
    stephanow
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от dulsemariqanai Виж мнението
    xora pls pomognete zna4i zada4ata e oprostete izraza
    1+sin2A/cos2A
    http://sketchtoy.com/37565233

  20. #2545
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Цитирай Първоначално написано от dulsemariqanai Виж мнението
    xora pls pomognete zna4i zada4ata e oprostete izraza
    1+sin2A/cos2A
    1+sin2A/cos2A=1+tg2A= 1+tg(A+A)=1+2tgA/(1-tg^2A)=(-tg^2A+2tgA+1)/(1-tg^2A)
    Аз до тука стигнах

  21. #2546
    stephanow
    Guest
    Далеч си от условието на задачата: опростете израза

  22. #2547
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Цитирай Първоначално написано от stephanow Виж мнението
    Далеч си от условието на задачата: опростете израза
    Ок, ама гледай ти какво си написал:1+sin^2A/cos^2A , а се търси 1+sin2A/cos2A, т.е. двойно по-големия ъгъл. Имам идея:
    http://sketchtoy.com/37590194
    Последно редактирано от OoVasKoO : 06-11-2013 на 21:28

  23. #2548
    stephanow
    Guest
    Моята задача я реших по друг начин, а и на твоя нещо не му разбирам.
    А що се отнася до опростяването на израза, аз разбрах, че двойката е за степенуване.

  24. #2549
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от ROFLWTF Виж мнението
    ами честно да си кажа, с нищо... за съжаление нищо не разбирам. Но ти благодаря за желанието все пак Аз в момента се готвя за един гаден изпит, та затова оставих математиката малко назад...
    По-добре си разгледай в учебника, щото иначе трябва да реша задачите и или няма да разбереш точно кво съм написал, или ще ти обясня теорията, която вече си имаш в учебника.

    Нещата са много навързани. Погледни ги, пробвай се на задачите и, ако някъде запецнеш, питай. Общо теорията, която ти трябва, е не повече от 10-на странички заедно с примерите.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  25. #2550
    alexxxx96
    Guest
    heyy
    Искам помощ за 2 задачи по Геометрия ( 9 клас )
    1. Триъгълник ABC - равнобедрен ; AB = 4 корен от 2 и медиана АМ - 5 см.
    Търси се : S = ? и AC=BC = ?

    2.ABCD - равнобедрен трапец ; h (DH) - 40 см. ; AD=BC=41 см. и средна отсечка MN = 45 см.
    Търси се : AB и DC = ?
    pls спешно ми трябва имам контролно утре :Д Благодаря предварително

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си