.
Затворена тема
Страница 131 от 132 ПървиПърви ... 3181121127128129130131132 ПоследнаПърви
Резултати от 3 251 до 3 275 от общо 3280
  1. #3251
    otlichnikut
    Guest
    Попринцип съм отличничка и имам само 5 и 6, ако случайно имам някоя 4 ми се карат, наказват ме и така нататък...та имам 3 по математика и просто не знам как да кажа на нашите.Госпожата ми каза, че била много разочарована, не била сигурна, че това е моя тест дрън дрън. Та реших утре да я помоля да ме изпита и да изкарам 6 да я поправя. Още не съм казала за 6 по литература и утре когато кажа за 3 ще кажа и за литературата.Надявам се да не ме наказват щото че ще ми се карат е ясно
    И ако може да ме посъветвате дали друго решение е по-добро
    Последно редактирано от otlichnikut : 01-24-2018 на 15:39

  2. #3252
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от otlichnikut Виж мнението
    Попринцип съм отличничка и имам само 5 и 6, ако случайно имам някоя 4 ми се карат, наказват ме и така нататък...та имам 3 по математика и просто не знам как да кажа на нашите.Госпожата ми каза, че била много разочарована, не била сигурна, че това е моя тест дрън дрън. Та реших утре да я помоля да ме изпита и да изкарам 6 да я поправя. Още не съм казала за 6 по литература и утре когато кажа за 3 ще кажа и за литературата.Надявам се да не ме наказват щото че ще ми се карат е ясно
    И ако може да ме посъветвате дали друго решение е по-добро
    Не знам на колко си, но не е приятно да растеш в такава среда. Постоянно ще търсиш одобрението на вашите, които пък постоянно няма да бъдат доволни. Те явно си мислят, че все още си малко дете и единственият начин, по който могат да те накарат да се развиваш, е чрез наказания. Те трябва да разберат, че си отговорна и мислиш за бъдещето си. Оценките са просто едни числа. Не винаги отговарят на знанията на ученика. На всеки се случва да не се е подготвил за даден тест, точно затова имаш възможност да я поправиш след това. Не е приятно постоянно да искат максимума от теб и да те наказват, задето си сгрешила. Хубаво е, че вашите искат да се образоваш и развиваш, но трябва да им обясниш, че не е нормално да те наказват за някакви 4-ки. В края на краищата то си е за теб и ти трябва да поемеш отговорността за действията си (като научиш и я поправиш евентуално). След години никой няма да ти гледа бележника, важно е какво си научила. Всичко опира до това как ти приемаш провалите. Обясни им, че нещо те затруднява в материала и ще отделиш повече време, за да го разбереш. И че вече не си малко дете, че да те наказват.
    Пък и в края на краищата можеше и да е 2-ка
    а разликата между 2-ка и 3-ка е огромна

  3. #3253
    http://prikachi.com/images.php?images/297/9255297u.jpg
    Може ли да ми помогнете за тази задача?

  4. #3254
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от kwotsen Виж мнението
    http://prikachi.com/images.php?images/297/9255297u.jpg
    Може ли да ми помогнете за тази задача?
    Заповядай. По-подробно едва ли мога да я опиша, но ако все пак има нещо, питай.

    https://imgur.com/MGApmHF
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  5. #3255
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    браво, в 4 клас си внимавала в часовете по математика

  6. #3256
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    браво, в 4 клас си внимавала в часовете по математика
    Хаха, благодаря. Старая се да внимавам в часовете.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  7. #3257
    Благодаря, въпреки че аз половин час след публикуването на поста успях да реша задачата, но ти благодаря все пак

  8. #3258
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Не знам на колко си, но не е приятно да растеш в такава среда. Постоянно ще търсиш одобрението на вашите, които пък постоянно няма да бъдат доволни. Те явно си мислят, че все още си малко дете и единственият начин, по който могат да те накарат да се развиваш, е чрез наказания. Те трябва да разберат, че си отговорна и мислиш за бъдещето си. Оценките са просто едни числа. Не винаги отговарят на знанията на ученика. На всеки се случва да не се е подготвил за даден тест, точно затова имаш възможност да я поправиш след това. Не е приятно постоянно да искат максимума от теб и да те наказват, задето си сгрешила. Хубаво е, че вашите искат да се образоваш и развиваш, но трябва да им обясниш, че не е нормално да те наказват за някакви 4-ки. В края на краищата то си е за теб и ти трябва да поемеш отговорността за действията си (като научиш и я поправиш евентуално). След години никой няма да ти гледа бележника, важно е какво си научила. Всичко опира до това как ти приемаш провалите. Обясни им, че нещо те затруднява в материала и ще отделиш повече време, за да го разбереш. И че вече не си малко дете, че да те наказват.
    Пък и в края на краищата можеше и да е 2-ка
    а разликата между 2-ка и 3-ка е огромна
    На 13 съм, тоест седми клас. Знам, че тази година е много важна и се старая. Да не бях подготвена за теста, на който изкарах 3, но все пак госпожата ми написа 6 за срока, разбира се като ми каза втория повече да се стегна. Днес правихме отново тест, но този път се бях подготвила...горе-долу. И все пак мисля и искам да искарам 5, защото чесно казано вече не вярвам в себе си за 6 понеже наказанието за 3-та беше огромно: взеха ми телефона за три дена и бях наказаана една седмица да не излизам и, че ако втория срок имам и една 3-ка ще ми вземат телефона за цялото лято. Знам, че може би много от вас биха казали, че родителите ми са прекалено строги, но те са си такива. И двамата са лекари и изискват много от мен и от по-голямата ми сестра, която вече е студентка и те пак са недоволни от нея на испитите.

  9. #3259
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Цитирай Първоначално написано от otli4nika Виж мнението
    На 13 съм, тоест седми клас. Знам, че тази година е много важна и се старая. Да не бях подготвена за теста, на който изкарах 3, но все пак госпожата ми написа 6 за срока, разбира се като ми каза втория повече да се стегна. Днес правихме отново тест, но този път се бях подготвила...горе-долу. И все пак мисля и искам да искарам 5, защото чесно казано вече не вярвам в себе си за 6 понеже наказанието за 3-та беше огромно: взеха ми телефона за три дена и бях наказаана една седмица да не излизам и, че ако втория срок имам и една 3-ка ще ми вземат телефона за цялото лято. Знам, че може би много от вас биха казали, че родителите ми са прекалено строги, но те са си такива. И двамата са лекари и изискват много от мен и от по-голямата ми сестра, която вече е студентка и те пак са недоволни от нея на испитите.
    Сипи им едно тежко, кво се оставяш да те третират по такъв начин, и кво кат са ти родители ? Оценките ти ли са им живота ?
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

  10. #3260
    Цитирай Първоначално написано от kompleksar Виж мнението
    Сипи им едно тежко, кво се оставяш да те третират по такъв начин, и кво кат са ти родители ? Оценките ти ли са им живота ?
    Повяряай ми, не е толкова лесно колкото мислиш. Да убедиш нашите, че не са прави е невъзможно, и също невъзможно е да се говори с тях без да подхванат темата как трябва да да всчза в математическата гимназия вместо в езиковата, защото за медицината, която те искат да уча била много важна математиката.
    Последно редактирано от otli4nika : 02-15-2018 на 18:36 Причина: така

  11. #3261
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от otli4nika Виж мнението
    ...без да подхванат темата как трябва да да всчза в математическата гимназия вместо в езиковата, защото за медицината, която те искат да уча била много важна математиката.
    Математиката няма почти нищо общо с медицината !
    Ако искаш да учиш медицина, учи биология и влез в училище с такъв профил.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #3262
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Цитирай Първоначално написано от otli4nika Виж мнението
    Повяряай ми, не е толкова лесно колкото мислиш. Да убедиш нашите, че не са прави е невъзможно, и също невъзможно е да се говори с тях без да подхванат темата как трябва да да всчза в математическата гимназия вместо в езиковата, защото за медицината, която те искат да уча била много важна математиката.
    Луда ли си, нема да учиш медицина, ако не искаш, заяви им го, откъде на къде те ще ти определят бъдещето..
    Не било лесно, има ли желание - има и начин, то не става само с "Мамо, тати *тихо гласче*, не сте прави, поне веднъж ме чуйти", ако се наложи ще викаш, нема те да си решават живота, зависима си към тях до 18 години, ако не и по-рано, след тва ти си решаваш кво ще се случва с тебе
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

  13. #3263

    Перпендикулярни хорди,допирателни,пресекат елни

    как да кача снимка

  14. #3264
    file:///C:/Users/E15/Desktop/30007806_1673249222761150_1170525872_n.jpg ПОМОЩ (8 клас)

  15. #3265

  16. #3266

  17. #3267
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Аре бе хора - помогнете на човека!
    Аз тия неща съм ги забравил .
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  18. #3268
    Хора, помогнете с една задачка. Произведението на две последователни четни числа е 8. Кои са числата?

  19. #3269
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Merpay Виж мнението
    Хора, помогнете с една задачка. Произведението на две последователни четни числа е 8. Кои са числата?
    2 и 4
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #3270
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от charty Виж мнението
    Ако може някой да ги реши или ако не му се занимава проосто да обясни горе долу че не съм барал математика от миналата година а и мразя проклетата алгебра
    Това система ли е или са отделни неравенства?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  21. #3271
    73 е 21-вото основно число. Неговото огледало, 37, е 12-то, а огледалото му 21, е продукт на умножаването на 7 и 3, а в двоичния 73 е палиндром 1001001, който назад е 1001001. 73 е и най-доброто число. Самият той и огледалото му и 100 плюс и двете числа са прайдове (73, 37, 137, 173).
    Последно редактирано от aleks26 : 10-31-2019 на 16:51

  22. #3272

    Регистриран на
    Jul 2020
    Мнения
    3
    I used to think I am good at maths but then I found this topic and it feels like I do not know anything lol .

  23. #3273
    Thanks a lot for the post. It's helped me get some nice ideas. I hope I will see some really good result soon. Maple Custom Tees

  24. #3274
    Добър ден! Дали би биловъзможно да ми помогнете с една задача от учебника по математика на дъщеря ми? Ето и условието: Височините CD и AL на остроъгълния триъгълник АВС се пресичат в точка Н, която разполовява CD. Точка N е средата на старанта AC. Правите DN и AL се пресичат в точка М. Намерете дължината на DM, ако NL = a cm=.

  25. #3275

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си