.
Затворена тема
Страница 14 от 132 ПървиПърви ... 41011121314151617182464114 ... ПоследнаПърви
Резултати от 326 до 350 от общо 3280
  1. #326
    Първата задача е грешна, иначе благодаря.

  2. #327
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от mArMaLaDkA
    Първата задача е грешна, иначе благодаря.
    Условието е грешно или решението ми? Струва ми се, че вярно съм я решил.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  3. #328
    Решението. Отговорът е 39. Пробвах да я реша, кажи-речи ми се получи, с тая разлика, че явно нещо не си съставям уравнението правилно ли, какво и вместо 39, ми се получава 1/39. Карах и няколко съученички да я решат и те също получават 1/39, което ме навежда на мисълта, че е възможно задачата да е сгрешена.

  4. #329
    Супер фен Аватара на Jus7DreamBoy
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    2 190
    Днес правих контролно стискайте палци да изкарам добра оценка че имам две тройки
    СПАМ - Само Пиша Ама без да Мисля
    Голям лаф, дребни пари и мек х*й всеки може да извади!
    Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!
    Таралежът е птица упорита, не го ли ритнеш - не полита.

  5. #330
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от mArMaLaDkA
    Решението. Отговорът е 39. Пробвах да я реша, кажи-речи ми се получи, с тая разлика, че явно нещо не си съставям уравнението правилно ли, какво и вместо 39, ми се получава 1/39. Карах и няколко съученички да я решат и те също получават 1/39, което ме навежда на мисълта, че е възможно задачата да е сгрешена.
    Да направим проверка:

    Така. Ако първото число е 39 :

    Другото число е 39/20

    сега 39 трябва да е равно на (39/20) . 2 + 1 = 39/10 + 1 = 49/10, което е 4,9 , но не и 39.

    Ако второ число е 39 няма смисъл да го коментирам, там се получават огромни отклонения.

    Ако първото число е 1/39

    др число е 1/39.20 = 1/780

    Сега 1/39 трябва да е равно на 782/780, което е доста повече от 1/39.

    И последно, второто число да е 1/39

    Първото е 20/39

    (2.1/39) + 1 = 41/39, което не е равно на 20/39

    Няма как отговора да е 1/39 или 39.



    Сега, защо моят отговор е верен:

    Моите числа са х=20/18 и у=1/18

    х трябва да е 20 пъти по-голям от у

    20.у = 20.1/18 = 20/18

    Наистина х е 20 пъти по-голям от у.

    Сега трябва да видим дали като прибавим 1 към 2.у ще е равно на х

    2.у+1 = 2/18 + 1 = 2/18 + 18/18 = 20/18, значи е равно на х значи е вярно решението на задачата.







    На втора задача съм получил 96, дай и там да проверим.

    96

    Сборът на цифрите е 9+6 = 15, което е вярно

    Ако разместим цифрите се получава 69

    96 - 69 трябва да е 27, а то е 27, значи и това е вярно.

    Затова 96 е вярното решение на задачата. Ако си дала грешни условия, това не е мой проблем, но на задачите по начина, по който си ги написала решението ми е вярно. Благодаря.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  6. #331




    Интересува ме как се стига до верните отговори.

  7. #332
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Айде да ви позанимавам с малко задачи от работа

    1.Една поръчка за производство на 820 детайла се изпълнява от две фирми.Производителността на първата фирма е с 40% по-голяма от производителността на втората.По колко детайла са били изработени от всяка фирма,ако първата е работила 6 дни,а втората - 8 дни.

    2.Един монтьор ремонтира една машина за 8 часа,а друг извършва ремонта за 1,5 пъти повече часове от първия.След като работили заедно няколко часа,първият монтьор довършил сам ремонта за 3 часа.Колко часа е работил първият монтьор?
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  8. #333
    Мега фен Аватара на DimovB
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    3 413
    Цитирай Първоначално написано от kris4ety14




    Интересува ме как се стига до верните отговори.
    Код:
    В триъг. ABC <A=45, защото ABN е правоъгълен и равнобедрен => <B=75.
    В триъг. MOB, OB=OM=r=3 => MOB е равнобедрен с ъгъл при основата 75 => <MOB = 30.
    Получаваме <NOM = 90-<MON = 90-30=60. Но триъг. NOM е равнобедрен (NO=MO=r=3) с ъгъл при върха 60, следователно е равностранен =>NM=r=3cm.

  9. #334

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    с.Търкулни Буркан
    Мнения
    52
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Мързи ме да снимам решенията, да ги ъплоудвам и т.н.

    1.Една поръчка за производство на 820 детайла се изпълнява от две фирми.Производителността на първата фирма е с 40% по-голяма от производителността на втората.По колко детайла са били изработени от всяка фирма,ако първата е работила 6 дни,а втората - 8 дни.
    Първа фирма - 420
    Втора фирма - 400

    2.Един монтьор ремонтира една машина за 8 часа,а друг извършва ремонта за 1,5 пъти повече часове от първия.След като работили заедно няколко часа,първият монтьор довършил сам ремонта за 3 часа.Колко часа е работил първият монтьор?

    Първия бачка 6 часа, втория - 3

  10. #335
    Мега фен Аватара на XTREMEFREERIDE
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    My own world
    Мнения
    4 761
    Точка D е среда на основата АБ на равнобедрен триъгълник ABC ( AC=CB). DE е перпендикулярна на BC (E принадлежи на BC). Ако M e среда на DE да се докаже, че AE e перпендикулярна на CM.

  11. #336
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Айде да ви позанимавам с малко задачи от работа

    1.Една поръчка за производство на 820 детайла се изпълнява от две фирми.Производителността на първата фирма е с 40% по-голяма от производителността на втората.По колко детайла са били изработени от всяка фирма,ако първата е работила 6 дни,а втората - 8 дни.

    Означаваме производителността на втората фирма с Х, а първата съответно Х+0.4Х

    Съставяме уравнение:
    пр на първите + пр на вторите = общото количество
    6 (х+0.4х) + 8х = 820
    х = 50

    Заместваме:
    1- 6(х+.04х) = 6(50 + 20) = 6*70 = 420
    2 - 8х= 8*50 = 400


    2.Един монтьор ремонтира една машина за 8 часа,а друг извършва ремонта за 1,5 пъти повече часове от първия.След като работили заедно няколко часа,първият монтьор довършил сам ремонта за 3 часа.Колко часа е работил първият монтьор?
    втората не ми се получава
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  12. #337
    Мега фен Аватара на DimovB
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    3 413

  13. #338

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    с.Търкулни Буркан
    Мнения
    52
    Цитирай Първоначално написано от ameli
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Айде да ви позанимавам с малко задачи от работа

    1.Една поръчка за производство на 820 детайла се изпълнява от две фирми.Производителността на първата фирма е с 40% по-голяма от производителността на втората.По колко детайла са били изработени от всяка фирма,ако първата е работила 6 дни,а втората - 8 дни.

    Означаваме производителността на втората фирма с Х, а първата съответно Х+0.4Х

    Съставяме уравнение:
    пр на първите + пр на вторите = общото количество
    6 (х+0.4х) + 8х = 820
    х = 50

    Заместваме:
    1- 6(х+.04х) = 6(50 + 20) = 6*70 = 420
    2 - 8х= 8*50 = 400


    2.Един монтьор ремонтира една машина за 8 часа,а друг извършва ремонта за 1,5 пъти повече часове от първия.След като работили заедно няколко часа,първият монтьор довършил сам ремонта за 3 часа.Колко часа е работил първият монтьор?

    Скоростта на първия монтьор е 1 машина за 8 часа = 1/8
    Скоростта на втория е 1 машина за 8*1.5 часа = 1/12
    Нека двамата са работили заедно х часа.
    Тогава (скоростта на първия + тази на втория)*х + 3*(скоростта на първия) = 1 поправена машина или:
    (1/8+1/12)*х + (1/8 ) * 3 = 1
    (2.5/12)х + 3/8 = 1
    (5/24)х + 9/24 = 24/24
    (5/24)х = 24/24 - 9/24
    (5/24)х = 15/24
    Умножаваме цялото уравнение по 24 и получаваме:
    5х = 15
    Делим цялото уравнение на 5 и получаваме:
    х=3
    От това следва, че първия е работил 3 часа заедно с втория и още 3 часа сам, което прави 3+3=6 часа.
    втората не ми се получава

  14. #339
    ПЛС кажете ми как се рещава тази задача.

    Да се докаже, че два правоъгълни триъгълника са еднакви ако хипотенузите и височините към тях са равни.

  15. #340
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от zazunken
    ПЛС кажете ми как се рещава тази задача.

    Да се докаже, че два правоъгълни триъгълника са еднакви ако хипотенузите и височините към тях са равни.
    Нека начертаем правоъгълният триъгълник АВС и го опишем около окръжност. Построяваме му и височината CD и я продължаваме до пресичането с окръжността в точка С1.

    Тъй като АВС е правоъгълен => хипотенузата АВ е диаметър => CD = C1D

    Разглеждаме осевата симетрия спрямо остта АВ

    А->А
    В->В
    С->С1

    Всяка симетрия е еднаквост => АВС еднакъв на АВС1

    Сега построяваме диаметърът през С , който ще пресича окръжността в другия край в точка С2.

    Разглеждаме централна симетрия с точка О.

    А->В
    В->А
    С->С2

    => АВС еднакъв на АВС2 и оттук и височините са им равни.

    Може да се разгледа и триъгълникът симетричен на АВС2 спрямо остта АВ, но то е същото като при триъгълниците АВС и АВС1.

    Всички други перпендикулярни на диаметъра АВ хорди се виждат под различен ъгъл, затова тези триъгълници са единствените с дадената хипотенуза и височина.


    Чертеж:

    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  16. #341
    Цитирай Първоначално написано от DimovB

    Не знам дали навреме ти пиша за задачата ... Чертежа: http://prikachi.com/files/1479956H.jpg окръжността може да не се чертае.
    Така, от това, че е описан трапец, следва, a+b=2m сбора от основите е равен на сбора от бедрата. => а+b=10. Разглеждаме правоъгълния триъгълник DD1B. D1B = (a+b)/2 (свойство на равнобедрен трапец) => D1B = 5см. От тук по Питагор намираме, че височината DD1 = корен от 24.

    Отиваме при правоъгълния триъгълник ADD1 по Питагор намираме AD1 = 1. Но AD1+D1B=AB => AB=5+1=6. От това, че сбора на основите е 10, следва че малката основа =4см
    [23:35:32] Big toN каза: просто ти си си няква такава леко побъркана

  17. #342
    Искам да попитам ... как да си намеря в нета предварителните изпити, проведени в университетите. Търся, но ....
    [23:35:32] Big toN каза: просто ти си си няква такава леко побъркана

  18. #343
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    За кой университет става на въпрос?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  19. #344
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    http://www.myschoolbel.info/Test_VUZ.html

    примерно... ама тея са повечето бошлаф дет' се вика, иначе за СУ си ги има на сайта, влез, намери ги, лесно е , а недей да лъжеш, че не можеш, без да си потърсил/а

  20. #345
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch
    http://www.myschoolbel.info/Test_VUZ.html

    примерно... ама тея са повечето бошлаф дет' се вика, иначе за СУ си ги има на сайта, влез, намери ги, лесно е , а недей да лъжеш, че не можеш, без да си потърсил/а


    Благодаря за линка. А точно за СУ съм търсила в сайта им. Това че не съм ги намерила, не означава че лъжа! Ако ги бях намерила нямаше да пиша, сещаш ли се? Извинявам се за тона, но не обичам да ме изкарват такава каквато не съм
    [23:35:32] Big toN каза: просто ти си си няква такава леко побъркана

  21. #346
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Тук се публикуват задачите от СУ:

    http://www.fmi.uni-sofia.bg/priem

    Някой да има предположения, кога ще излизат резултатите от този изпит?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  22. #347
    Аватара на KaPrIzZcHeTo
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 301
    Влак с дължина 120 метра се движи по мост със скорост 5 метра в секунда.Мостът е дълъг 480 метра.За колко време влакът преминава по моста?Запишете отговора в секунди.
    Някои ако може да ми помогне.
    През ада минах, но не спрях, а вървях и вървях. Над мен летеше моят страх като гарван чер. И чакаше да се предам, себе си да му дам, защото бях един и сам.
    И беше мрак пред мен, и в мен, но вървях и вървях, и тихи мъртви гласове викаха ме при тях,
    и аз за миг си пожелах да се спра и да заспя и уморен да ида в нищото.
    И по ръба на простта аз върях и вървях.
    Стоях от тъмната страна и обратно броях години, дни, и часове. Но не помнех кога във себе си съм пуснал болката...

  23. #348
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    1)Окръжност k1(О1,r1 ) и k2(О2,r2 ) са външни една за друга.Правата t е тяхна обща вътрешна допирателна,която се допира до k1 в точка P ,а до k2 -в точка Q.Отсечката PQ пресича централата на окръжностите О1О2 в точка О.Да се намери големината на <PОО1,ако r1=2.r2 и O1O2=6r2.

    2) Даден е правоъгален трапец ABCD(AB||CD,AD_|_ AB)с периметър P=40см.На бедрото AD като на диаметър е построена окръжност к,която се допира до другото бедро BC в точка Т.Да се намери радиусът r на k ,ако един от ъглите на трапеца е 150*(градуса)
    Моля за чертеж

    3)Само чертеж
    Даден е трапецът ABCD с основи AB и CD (AB>CD),в който AD=CD.Окръжността k с диаметър CD се допира до AB и пресича диагонала BD в средата му-точка M
    a)Да се докаже ,че ABCD е равнобедрен трапец(доказано)
    )Да се намерят ъглите на трапеца ABCD (намерени)

    П.П.Моля за помощ.Леснички са ,но явно ваканцията ми се е отразила доста лошо и съм забравил някои неща...
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  24. #349
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от KaPrIzZcHeTo
    Влак с дължина 120 метра се движи по мост със скорост 5 метра в секунда.Мостът е дълъг 480 метра.За колко време влакът преминава по моста?Запишете отговора в секунди.
    Някои ако може да ми помогне.
    Влакът трябва да измине пътят на целият мост + собствената си дължина (понеже влиза с предницата, а трябва да излезе със задницата).

    S=480+120 = 600

    t = 600/5 = 120s
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  25. #350
    Мега фен Аватара на iiordanova
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    3 409
    Помощ!

    (x+1)(x+3) - 4x > 0

    - - -

    (2x-3)(x-2) -x(x-7) < 0

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си