.
Затворена тема
Страница 15 от 132 ПървиПърви ... 51112131415161718192565115 ... ПоследнаПърви
Резултати от 351 до 375 от общо 3280
  1. #351
    Супер фен Аватара на pitbullxx
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Пловдив
    Мнения
    2 572
    http://prikachi.com/images.php?files/1504438x.jpg <~ ако може някои да ми помогне за тези задачи!
    Моля ви се много ще ми спасите живота просто

  2. #352
    Мега фен Аватара на Nestlee
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    Града На Греха ..
    Мнения
    5 412
    зад.1
    Докажете, че четириъгълниик, с равни ъгли е правоъгълник .

    зад.2
    Докажете,че ако в един четириъгълник диагоналите са равни и взаймно се разполовяват, то тои е правоъгълник.

    зад.3
    Даден е правоъгълника АВСD, страната АВ е 12 см. Точка М е среда на СD и ъгъл АМD е 45 градуса. Намерете периметъра на четириъгълника.

    зад.4
    Даден е правоъгълника ABCD ,страната BC=5 см. Точка М е среда на страната СD и ъгъл AMB =90 градуса . Намерете периметъра на правоъгълника .

    зад.5
    Даден е правоъгълника ABCD,с пресечена точка на диагоналите О . Намерете ъгъл AOB и ъгъл BOC , ако ъгъл CAB=30 градуса.

    зад.6
    В правоъгълника ABCD ъгъл DAC e 2 пъти по-малък от ъгъл CAB и AC=8 см. Намерете страната BC.

    зад.7
    Намерете ъгълите на успоредника ABCD, ако :
    А) ъгъл BAC =25 градуса и ъгъл DAC =45 градуса
    Б) ъгъл BAC= ъгъл DAC - 20градуса и ъгъл ACB =40 градуса
    В) ъгъл ВAC = 2 . ъгъл АВС и ъгъл АСВ = 60 градуса
    Г) ъгъл ВAC = алфа ; ъгъл DAC= бета

    зад.8
    Сборът на два срещуположни ъгъла в успоредник е 4 пъти по-малък от един от останалите ъгли. Намерете ъглите на успоредника.

    зад.9
    Точките M, N, P и Q са среди на страните на правоъгълника АВСD, които има страни 15 см. и 8 см. Намерете S на MNPQ .

    зад.10
    Даден е правоъгълника ABCD, така че АВ>ВС. Точка К е от страната СD и АК=АВ. Правата през върха В, перпендикуляра на А пресича АК в т. М . Докажете,че ВК е перпендикуляра на МС .

    Моля ви за решение на тези задачи . Много ми е трудно ,а
    са ми за домашна и утре (1 смяна съм) госпожата ще ни сабира домашните

  3. #353
    1. Триъгълникът АВС е вписан в окръжност k. Намерете ъгъла между допирателните към k в точките В и С, ако ъгъл САВ = алфа < 90 градуса .



    2. Остроъгълният триъгълник АВС с ъгли алфа,бета, гама е вписан в окръжност k. Допирателните към k в точките А,В и С се пресичат в точки М,N и Р. Намерете ъглите на триъгълника MNP .




    3.
    Хордата АВ в окръжност k има дължина 4 см. Ъгълът между АВ и допирателната към k в точката А е 30 градуса. Намерете радиуса на окръжноста .



    Ще съм Ви много благодарен.

  4. #354
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    Цитирай Първоначално написано от iiordanova
    Помощ!
    (x+1)(x+3) - 4x > 0
    x^2+3x+x+3-4x>0
    x^2+3>0
    x^2>-3

    всяко Х е решение

    - - -

    (2x-3)(x-2) -x(x-7) < 0
    2х^2-4х-3х+6-х^2+7х<0
    х^2+6<0
    х^2<-6

    Х няма решение
    pitbullxx, нищо не разчитам от снимката ти
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  5. #355
    (2– х върху 3)на степен 2 +3,5х-3=(х върху 3 +2)на степен 2+ х върху 1,2
    (2–х в/у 3)на степен втора +3.5х-3<(х в/у три плюс 2) на степен 2 + х в/у 1,2
    Намерете за кои стойности на параметъра а ъравнениет х(х+а)-1=(х+а)+5х има положителни корени
    И аз Ви моля многооооооооооооооооооооо ооооооооооооооооооооооо
    Ужасно спешно!!!

  6. #356
    Ако ми ги решите ми спасявате живота

  7. #357

  8. #358
    Мега фен Аватара на Nestlee
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    Града На Греха ..
    Мнения
    5 412
    [i]
    Цитирай Първоначално написано от Nestlee
    [i]зад.1
    Докажете, че четириъгълниик, с равни ъгли е правоъгълник .

    зад.2
    Докажете,че ако в един четириъгълник диагоналите са равни и взаймно се разполовяват, то тои е правоъгълник.

    зад.3
    Даден е правоъгълника АВСD, страната АВ е 12 см. Точка М е среда на СD и ъгъл АМD е 45 градуса. Намерете периметъра на четириъгълника.

    зад.4
    Даден е правоъгълника ABCD ,страната BC=5 см. Точка М е среда на страната СD и ъгъл AMB =90 градуса . Намерете периметъра на правоъгълника .

    зад.5
    Даден е правоъгълника ABCD,с пресечена точка на диагоналите О . Намерете ъгъл AOB и ъгъл BOC , ако ъгъл CAB=30 градуса.

    зад.6
    В правоъгълника ABCD ъгъл DAC e 2 пъти по-малък от ъгъл CAB и AC=8 см. Намерете страната BC.

    зад.7
    Намерете ъгълите на успоредника ABCD, ако :
    А) ъгъл BAC =25 градуса и ъгъл DAC =45 градуса
    Б) ъгъл BAC= ъгъл DAC - 20градуса и ъгъл ACB =40 градуса
    В) ъгъл ВAC = 2 . ъгъл АВС и ъгъл АСВ = 60 градуса
    Г) ъгъл ВAC = алфа ; ъгъл DAC= бета

    зад.8
    Сборът на два срещуположни ъгъла в успоредник е 4 пъти по-малък от един от останалите ъгли. Намерете ъглите на успоредника.

    зад.9
    Точките M, N, P и Q са среди на страните на правоъгълника АВСD, които има страни 15 см. и 8 см. Намерете S на MNPQ .

    зад.10
    Даден е правоъгълника ABCD, така че АВ>ВС. Точка К е от страната СD и АК=АВ. Правата през върха В, перпендикуляра на А пресича АК в т. М . Докажете,че ВК е перпендикуляра на МС .

    Моля ви за решение на тези задачи . Много ми е трудно ,а
    са ми за домашна и утре (1 смяна съм) госпожата ще ни сабира домашните
    Моляя ви !!!!!!!! Математици къде сте???? Ако не ги имам решени съм умряла

  9. #359
    ИИ аз така!!!
    (2– х върху 3)на степен 2 +3,5х-3=(х върху 3 +2)на степен 2+ х върху 1,2
    (2–х в/у 3)на степен втора +3.5х-3<(х в/у три плюс 2) на степен 2 + х в/у 1,2
    Намерете за кои стойности на параметъра а ъравнениет х(х+а)-1=(х+а)+5х има положителни корени
    И аз Ви моля многооооооооооооооооооооо ооооооооооооооооооооооо
    Ужасно спешно!!!

  10. #360
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от Nestlee
    [i]
    Цитирай Първоначално написано от Nestlee
    [i]зад.1
    Докажете, че четириъгълниик, с равни ъгли е правоъгълник .

    зад.2
    Докажете,че ако в един четириъгълник диагоналите са равни и взаймно се разполовяват, то тои е правоъгълник.

    зад.3
    Даден е правоъгълника АВСD, страната АВ е 12 см. Точка М е среда на СD и ъгъл АМD е 45 градуса. Намерете периметъра на четириъгълника.

    зад.4
    Даден е правоъгълника ABCD ,страната BC=5 см. Точка М е среда на страната СD и ъгъл AMB =90 градуса . Намерете периметъра на правоъгълника .

    зад.5
    Даден е правоъгълника ABCD,с пресечена точка на диагоналите О . Намерете ъгъл AOB и ъгъл BOC , ако ъгъл CAB=30 градуса.

    зад.6
    В правоъгълника ABCD ъгъл DAC e 2 пъти по-малък от ъгъл CAB и AC=8 см. Намерете страната BC.

    зад.7
    Намерете ъгълите на успоредника ABCD, ако :
    А) ъгъл BAC =25 градуса и ъгъл DAC =45 градуса
    Б) ъгъл BAC= ъгъл DAC - 20градуса и ъгъл ACB =40 градуса
    В) ъгъл ВAC = 2 . ъгъл АВС и ъгъл АСВ = 60 градуса
    Г) ъгъл ВAC = алфа ; ъгъл DAC= бета

    зад.8
    Сборът на два срещуположни ъгъла в успоредник е 4 пъти по-малък от един от останалите ъгли. Намерете ъглите на успоредника.

    зад.9
    Точките M, N, P и Q са среди на страните на правоъгълника АВСD, които има страни 15 см. и 8 см. Намерете S на MNPQ .

    зад.10
    Даден е правоъгълника ABCD, така че АВ>ВС. Точка К е от страната СD и АК=АВ. Правата през върха В, перпендикуляра на А пресича АК в т. М . Докажете,че ВК е перпендикуляра на МС .

    Моля ви за решение на тези задачи . Много ми е трудно ,а
    са ми за домашна и утре (1 смяна съм) госпожата ще ни сабира домашните
    Моляя ви !!!!!!!! Математици къде сте???? Ако не ги имам решени съм умряла

    1)
    alfa+alfa+alfa+alfa = 360
    4.alfa = 360
    alfa = 90

    Всеки ъгъл е по 90


    2)
    Гледаш триъгълник АВС. Нека О е пресечна точка на диагоналите. ВО = АО = СО => ВО е медиана и е 1/2 от АС => АВС правоъгълен. Аналогично за останалите ъгъли.


    3)
    АМD е равнобедрен (ъгли 90, 45, 45).

    АD = MD = CD/2 = 6

    P = 2.6 + 2.12 = 36


    4)
    AMD еднакъв на BMC => <AMD = <BMC = x

    x+x+90 = 180
    x = 45

    АМD равнобедрен.

    DM = AD = 5
    CD = 10

    P = 2.5 + 2.10 = 30


    5)
    Триъгълник АОВ е равноб. (АО = ВО)

    <АОВ = 180-2.30 = 120

    <ВОС = 180-120 = 60


    6)
    х+2х = 90
    3х = 90
    х = 30
    2х = 60

    <САВ = 60

    АВ = АС/2 = 4

    ВС = 4.корен(5)

    (Според мен ъгълът трябва да е 2 пъти по-голям, а не по-малък, примерно)


    7)

    a)
    ВАС+DAC = <A
    <A = 70
    <B = 180-70 = 110

    б)
    <A = 40
    <B = 180-40 = 120

    <ACB = 20, не може да е 40.

    в)
    x+2x+60=180
    3x=120
    x=40

    <В = 40
    <А = 180-40 = 120

    г)
    <А = alpha+beta
    <B = 180-alpha-beta


    8 )

    8alpha = 180-alpha
    9alpha = 180
    alpha = 20

    beta = 180-20 = 160


    9)
    Smnpq = Sabcd - 4Samq (4 еднакви триъгълника)

    Smnpq = 15.8 - 4.15.4/4 = 120-60 = 60cm
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  11. #361


    Г-жата ме е отбелязала в бележника и за изпитване и е добре да имам решението. Сетих се късно и математиците в скайпа вече спят .

  12. #362
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    @kris4ety14

    1)
    cosTh в АОВ за АВ. (R = 1/2 AB)

    2)АВ.r = АО.ВО (от тук намираш r)
    Нека радиусът на вписаната пада в точката T (T на АВ)

    3) Построяваш другите два радиуса на вписаната. Да кажем, че квадратът отгоре, който са отделили е OPCQ (P на ВС, Q на АС)

    PC=QC=r

    BP=ВТ
    АQ=AT


    AC=AQ+QC
    BC=BP+PC
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  13. #363
    Цитирай Първоначално написано от yaungstannbug
    1. Триъгълникът АВС е вписан в окръжност k. Намерете ъгъла между допирателните към k в точките В и С, ако ъгъл САВ = алфа < 90 градуса .



    2. Остроъгълният триъгълник АВС с ъгли алфа,бета, гама е вписан в окръжност k. Допирателните към k в точките А,В и С се пресичат в точки М,N и Р. Намерете ъглите на триъгълника MNP .




    3.
    Хордата АВ в окръжност k има дължина 4 см. Ъгълът между АВ и допирателната към k в точката А е 30 градуса. Намерете радиуса на окръжноста .



    Ще съм Ви много благодарен.


    Браааат, моля те!
    Тряаа разбера как се решават тея задачи . ;x

  14. #364
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от yaungstannbug
    Цитирай Първоначално написано от yaungstannbug
    1. Триъгълникът АВС е вписан в окръжност k. Намерете ъгъла между допирателните към k в точките В и С, ако ъгъл САВ = алфа < 90 градуса .



    2. Остроъгълният триъгълник АВС с ъгли алфа,бета, гама е вписан в окръжност k. Допирателните към k в точките А,В и С се пресичат в точки М,N и Р. Намерете ъглите на триъгълника MNP .




    3.
    Хордата АВ в окръжност k има дължина 4 см. Ъгълът между АВ и допирателната към k в точката А е 30 градуса. Намерете радиуса на окръжноста .



    Ще съм Ви много благодарен.


    Браааат, моля те!
    Тряаа разбера как се решават тея задачи . ;x

    1) От вписания четириъгълник => търсеният ъгъл е 180-алфа

    2) От вписаните четириъгълници ъглите излизат:

    180-2алфа
    180-2бета
    180-2гама

    3)

    Ъгъл <ОАВ = 90-30 = 60
    АОВ обаче е равноб. (АО=ВО) => АОВ равностр. => R=4
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  15. #365
    Мерси,мерси.
    Много ти благодаря!

  16. #366
    (х+1)на втора –2(х-1)(х+1)<-х(1+х)

  17. #367
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    Цитирай Първоначално написано от miss96
    (х+1)на втора –2(х-1)(х+1)<-х(1+х)
    как може да давате толквоа елементарни задачи разкривате си скобите, даже няма никви сложни сметки..

    и все пак:

    х^2+2х+1-2х^2+2<-х-х^2
    3х<-3
    х<-1
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  18. #368
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    670
    Задача 1; Разстоянието от центъра О на окръжност до хорда АВ е една втора АВ.Намерете ъгъл AOB и ъгъл ОAB.

    Задача 2; Разстоянията от център О на окръжността k до хордите AM и МB са p и q.Намерете дължините на хордите,ако АM е перпендикулярна на MB.

    Задача 3; През точка A на окръжнността k са построяни хорди AB и AC,равни на радиуса на окръжността. Намерете ъгъл BAC.

    Задача 4;През точка от от окръжност са построени две перпендикулярни хорди.Разстоянието между средите на двете хорди е 5cm.Намерете радиуса на окръжността.

    Задача 5; В окръжност са дадени две перпендикулярни хорди AB и CD,които се пресичат в точка M.Намерете разстоянията от центъра на окръжността до хордите,ако AM=8cm,MC=6cm и MD=4cm.


    Утре ще ме изпитват на тях,затова много моля някой да ми обясни как се решават.Ще съм много благодарна на всеки,който реши да ми помогне.
    15.09.09-денят на най-голямата грешка в живота ми

  19. #369
    Повече от фен Аватара на kotence_91
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    на Луната :)
    Мнения
    380
    Привет! Може ли помощ за тези задачи: (прилагам снимков материал ...)

    http://prikachi.com/files/1506711f.jpg
    http://prikachi.com/files/1506712n.jpg
    http://prikachi.com/files/1506732Y.jpg

    А тези са от тригонометрия

    http://prikachi.com/files/1506795B.jpg
    http://prikachi.com/files/1506796Y.jpg
    http://prikachi.com/files/1506797R.jpg
    http://prikachi.com/files/1506798P.jpg
    http://prikachi.com/files/1506806u.jpg
    http://prikachi.com/files/1506807z.jpg
    http://prikachi.com/files/1506808Y.jpg
    http://prikachi.com/files/1506809M.jpg
    http://prikachi.com/files/1506810H.jpg


    Това е една малка част от задачи за класното, което ще е утре. Ще бъда много благодарна и на оскъден лрой решения на някои от задачите. Мерси

  20. #370
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от detelina101
    Задача 1; Разстоянието от центъра О на окръжност до хорда АВ е една втора АВ.Намерете ъгъл AOB и ъгъл ОAB.

    Задача 2; Разстоянията от център О на окръжността k до хордите AM и МB са p и q.Намерете дължините на хордите,ако АM е перпендикулярна на MB.

    Задача 3; През точка A на окръжнността k са построяни хорди AB и AC,равни на радиуса на окръжността. Намерете ъгъл BAC.

    Задача 4;През точка от от окръжност са построени две перпендикулярни хорди.Разстоянието между средите на двете хорди е 5cm.Намерете радиуса на окръжността.

    Задача 5; В окръжност са дадени две перпендикулярни хорди AB и CD,които се пресичат в точка M.Намерете разстоянията от центъра на окръжността до хордите,ако AM=8cm,MC=6cm и MD=4cm.


    Утре ще ме изпитват на тях,затова много моля някой да ми обясни как се решават.Ще съм много благодарна на всеки,който реши да ми помогне.

    1)

    Щом хорда и диаметър са перпендикулярни, значи че хордата се разполовява. От тук следва, че разстоянието от О до хордата е медианата в АОВ. Но тая медиана е 1/2 от срещулежащата страна => АОВ е правоъгълен => <АОВ=90

    АОВ е и равнобедрен (две страни по R) => Другият търсен ъгъл е 45.


    2)
    М очевидно лежи на окръжността. <АМВ = 90 градуса => АВ е диаметър.

    Нека разстоянията са ОР и ОТ (Р е на АМ, Т е на ВМ)

    ОР = p
    OT = q

    От това, че са разстояния => ОР _|_ AM, OT_|_BM => OPMТ е правоъгълник => МТ = ОР и МР = ОТ

    От това, че ОТ и ОР минават през О и са перпендикулярни на хордите =>
    МВ = 2.ОТ = 2.q
    MA = 2.OP = 2.p


    3)
    Триъг АОВ и АОС са равностранни => <ВАО=<САО =60
    <ВАС = 60+60 = 120


    4)

    Нека хордите са АС и ВС. От това че са перпендикулярни и С лежи на окръжността => АВ е диаметър.

    Разстоянието между средите е средната отсечка в АВС => АВ е два пъти по-голяма от това разстояние => АВ = 2.5=10 Радиуса е 1/2 от АВ => R=5


    5)

    Като за начало от метричните зависимости в окръжност => АМ.ВМ = СМ.DM

    BM = CM.DM/AM = 24/8 = 3

    Едното разстояние е АМ-ВМ = 8-3=5
    Другото разстояние е СМ-DM = 6-4=2
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  21. #371
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    670
    Mного ти благодаря.
    15.09.09-денят на най-голямата грешка в живота ми

  22. #372
    Цитирай Първоначално написано от ameli
    Цитирай Първоначално написано от miss96
    (х+1)на втора –2(х-1)(х+1)<-х(1+х)
    как може да давате толквоа елементарни задачи разкривате си скобите, даже няма никви сложни сметки..

    и все пак:

    х^2+2х+1-2х^2+2<-х-х^2
    3х<-3
    х<-1
    за да зн дали ас верни

  23. #373
    Повече от фен Аватара на kotence_91
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    на Луната :)
    Мнения
    380
    Може ли помощ за тази задача?

    Осемте букви на думата "кока кола" са написани на отделни картончета и са разбъркани. Каква е вероятността върху произнодно изтеглено картонче да е написана гласна буква?

  24. #374
    Цитирай Първоначално написано от kotence_91
    Може ли помощ за тази задача?

    Осемте букви на думата "кока кола" са написани на отделни картончета и са разбъркани. Каква е вероятността върху произнодно изтеглено картонче да е написана гласна буква?
    вероятност 4:4 (4 към 4) аа Кой клас си за да знам дали са от тоя вид не за друго..
    Винаги съм се чудела защо чувам критики само зад гърба си и сега го осъзнах...тях не ги беше страх от това да не ме наранят,обидят или натъжат,страха бе породен от това че ако го кажат директно на мен...ЩЯХ ДА ГИ СРИНА!

  25. #375
    Повече от фен Аватара на kotence_91
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    на Луната :)
    Мнения
    380
    Няма такъв отговор Иначе съм 12-ти клас, но в началото на срока госпожата ни раздаде 30 теми, различни от материала за 9-11 клас ...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си