.
Затворена тема
Страница 23 от 132 ПървиПърви ... 131920212223242526273373123 ... ПоследнаПърви
Резултати от 551 до 575 от общо 3280
  1. #551
    Фен Аватара на wildheart
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    106
    Много благодаря на отзовалите се

  2. #552
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    3=3 |
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  3. #553
    anonymous546178
    Guest
    Аз след всяко ирационално уравнение си правя проверка, което изключва грешки. Помня, че наскоро бяхме изследвали резултатите на едно уравнение и се губеше решение, ако се решаваше с повече от 1 корен от една страна... и на мен ми беше неестествено ама така излизаше

  4. #554
    Голям фен Аватара на LaChupacabra
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    885
    охх 7 клас съм и въобще не я схващам тая математика... госпожат аказа,че утре ще изпитва така че моля ако някой ги разбира тея задачи да ми ги обясни?

    1. В триъгълник АВС страните АС и ВС са съответно 12 см и 8 см и ъгъл АСВ = 150 градуса.Намерете лицето на триъгълник АВС

    2. В триъгълник със страна АВ = 12 см медианата СМ образува с основата ъгъл 60 градуса.Намерете дължината на отсечката с краища петите на перпендикулярите,спуснати от върховете А и В към правата СМ.

    two thousand years I've been awake waiting for the day to shake...to all of you who've wronged me...I am.I am a zombie. :]

  5. #555
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от LaChupacabra
    охх 7 клас съм и въобще не я схващам тая математика... госпожат аказа,че утре ще изпитва така че моля ако някой ги разбира тея задачи да ми ги обясни?

    1. В триъгълник АВС страните АС и ВС са съответно 12 см и 8 см и ъгъл АСВ = 150 градуса.Намерете лицето на триъгълник АВС

    2. В триъгълник със страна АВ = 12 см медианата СМ образува с основата ъгъл 60 градуса.Намерете дължината на отсечката с краища петите на перпендикулярите,спуснати от върховете А и В към правата СМ.

    1 задача

    Построяваме BН _|_ AC

    Триъгълник ВСН е правоъгълен, като <ВСН = 180-150 = 30 (Външен ъгъл на <АСВ)

    Ползваме св-вото на 30-градусовия ъгъл в правоъг. триъгълник:

    ВН/ВС = 1/2

    ВН = ВС/2 = 8/2 = 4

    Sabc = AC.BH/2 = 12.4/2 = 24cm
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  6. #556
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    425
    И аз да пусна 2 задачи на които забих...
    Да се докаже тъждеството:
    tgA+tgB=sin(A+B)/cosAcosB

    Опростете израза:
    (sinA+sinB/sinA-sinB)*tgA*B/2

    Ето и тригонометричните формули:
    http://format.netne.net/trigonometria-11-klas.html

  7. #557
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    tga + tgb = sina/cosa + sinb/cosb = (sina.cosb + sinb.cosa)/cosa.cosb =
    sin(a+b)/cosa.cosb

    [(sina+sinb)/(sina-sinb)].tg(ab/2) = [ 2sin(a+b)/2 . cos(a-b)/2 ] .tg(ab/2) / [2sin(a-b)/2 . cos(a+b)/2] =
    = tg(a+b)/2 . cotg(a-b)/2 . tg(a.b)/2
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  8. #558
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    425
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    tga + tgb = sina/cosa + sinb/cosb = (sina.cosb + sinb.cosa)/cosa.cosb =
    sin(a+b)/cosa.cosb

    [(sina+sinb)/(sina-sinb)].tg(ab/2) = [ 2sin(a+b)/2 . cos(a-b)/2 ] .tg(ab/2) / [2sin(a-b)/2 . cos(a+b)/2] =
    = tg(a+b)/2 . cotg(a-b)/2 . tg(a.b)/2
    Накрая се получава tg(a-b)/2 и можем да умножим tg(a-b)/2*cotg(a-b)/2 се получава 1 и отговора е само tg(a+b)/2; Мерси ^^

  9. #559
    Голям фен Аватара на LaChupacabra
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    885
    ee Chacho златен си! сега ще ги разгледда,ще си ги пререша няколко пъти и дано утре не се издъня :/
    two thousand years I've been awake waiting for the day to shake...to all of you who've wronged me...I am.I am a zombie. :]

  10. #560
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Ми то в 7 клас връзката между ъгли и страни обикновено е тази -> 30 градусов ъгъл в правоъгълен триъгълник. Ако не те доведе някои даден ъгъл до нищо конкретно (някаква успоредност, еднакви триъгълници, ъглополовяща, равнобедреност/равностранност), търси правоъгълен триъгълник, на който, с помощта на даденият ъгъл да му намериш ъгъл = 30 градуса.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  11. #561
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    425
    Опростете израза:
    2sina*sin2a+cos3a

    Тука стигнах до 4*sin^2a*cosa+cos3a . Някви идеи за нататък?

    ПП. Хаха са като погледнах първата задача съм решавал tga+cotgb и сметките ми излизаха на обратно и викам дейба бъгавата задача

  12. #562
    Голям фен Аватара на LaChupacabra
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    885
    а ти кой клас си сега? ми не знам аз алгебрата я схващам до някъде ама геометрията ми изпива животеца...

    Може ли един глуповат въпрос към 1 задача защото не разбрах... откъде се появава височината h? всмисъл ние си я построяваме ама от какъв зор?
    two thousand years I've been awake waiting for the day to shake...to all of you who've wronged me...I am.I am a zombie. :]

  13. #563
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Разложи 2sina.sin2a по формулата sina.sinb = 1/2[cos(a-b) - cos(a+b)]
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  14. #564
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от LaChupacabra
    а ти кой клас си сега? ми не знам аз алгебрата я схващам до някъде ама геометрията ми изпива животеца...

    Може ли един глуповат въпрос към 1 задача защото не разбрах... откъде се появава височината h? всмисъл ние си я построяваме ама от какъв зор?
    Ами първо ни трябва височина по страна за да намерим лицето. Височината от С към АВ не ни върши работа очевидно, щото АВ ни е неизвестна. Като построиш обаче другите две, те образуват правоъгълни триъгълници, в които участва външният ъгъл на 150-ката, който е 180-150 = 30. Това досещане ти решава задачата. Няма някакво конкретно правило, кога - кое допълнително построение да направиш. С решаването на задачите си усъвършенстваш математическото мислене и методи, които си срещала в едни задачи ти хрумва да ги приложиш в други, с други думи ти се подобряват уменията. На мен не ми беше трудна задачата, защото съм изрешавал доста задачи, подобни на тази и идеите ми идват бързо. С времето и при теб ще се получи, лошата новина е, че трябва да се решават задачи, друг изход няма.

    Миналата година завърших, студент съм сега.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  15. #565
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    425
    Излезе отговора. Тея тригонометрични работи много ги бъркам.

  16. #566
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    В началото на задача проверявай наум като разложиш по различните формули, горе долу какъв резултат ще се получи и дали ще ти помогне за следваща стъпка. Обикновено в задачите има по нещо сложено за ориентир, например в тази беше cos3a (3a = a+2a).

    Понякога обаче може и да се залъжеш, както на предишната имаше tga.b, откъдето се зачудих как да стигна до такъв аргумент. Добре, че след подвеждането под общ знаменател излезе отговорът, иначе щях да забия в ненужни формули. Като стигнеш до безизходица, почваш отначало и търсиш друг път. И естествено, не на последно място, човек не може да реши всички задачи и понякога на лесните може да се запъне повече, отколкото на трудните - човешко е.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  17. #567
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    425
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    В началото на задача проверявай наум като разложиш по различните формули, горе долу какъв резултат ще се получи и дали ще ти помогне за следваща стъпка. Обикновено в задачите има по нещо сложено за ориентир, например в тази беше cos3a (3a = a+2a).

    Понякога обаче може и да се залъжеш, както на предишната имаше tga.b, откъдето се зачудих как да стигна до такъв аргумент. Добре, че след подвеждането под общ знаменател излезе отговорът, иначе щях да забия в ненужни формули. Като стигнеш до безизходица, почваш отначало и търсиш друг път. И естествено, не на последно място, човек не може да реши всички задачи и понякога на лесните може да се запъне повече, отколкото на трудните - човешко е.
    Еми на мене проблема ми е, че изобщо не съм решавал задачи откакто влязох в МГ. Ама вече почвам да решавам. Трябва да намирам време и за програмиране и за математика, че зле работата...

  18. #568
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от Foreverbg
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    В началото на задача проверявай наум като разложиш по различните формули, горе долу какъв резултат ще се получи и дали ще ти помогне за следваща стъпка. Обикновено в задачите има по нещо сложено за ориентир, например в тази беше cos3a (3a = a+2a).

    Понякога обаче може и да се залъжеш, както на предишната имаше tga.b, откъдето се зачудих как да стигна до такъв аргумент. Добре, че след подвеждането под общ знаменател излезе отговорът, иначе щях да забия в ненужни формули. Като стигнеш до безизходица, почваш отначало и търсиш друг път. И естествено, не на последно място, човек не може да реши всички задачи и понякога на лесните може да се запъне повече, отколкото на трудните - човешко е.
    Еми на мене проблема ми е, че изобщо не съм решавал задачи откакто влязох в МГ. Ама вече почвам да решавам. Трябва да намирам време и за програмиране и за математика, че зле работата...
    Напълно те разбирам. Аз завърших ПМГ, до 11 клас не пипвах по математика и беше ад. 12 клас наваксах и се получиха нещата, така че има светлина на края на тунела. Има един куп хора като теб, но ако седнеш да решаваш, ще станеш един от малкото и то за добро. Еми, успех от мен!
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  19. #569
    Защо си блъскате главата с някои задачи, които не можете да решите, като има сайтове като Домашно.net?
    Иначе съм мн добра в задачите за 7 клас. ((:
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  20. #570
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Не бих се лишил от удоволствието да се опитам сам да си напиша решението. Плюс това "задачи, които не може да решите" изобщо не ми харесва как звучи. Напълно наясно съм, че далеч не мога да реша всички задачи, но винаги изхождам с нагласата, че имам възможността да се справя. Ако теб те устройва да мислиш по друг начин, то всеки е различен и както ти имаш своето мнение, така ние нашето.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  21. #571
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    425
    Още една задачка от мене:

    cotga-tga-2tg2a-4tg4a

  22. #572
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    cotga-tga-2tg2a-4tg4a

    cotga-tga = cosa/sina - sina/cosa = (cos
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  23. #573
    Хей,имам проблем с две задачи.
    В триъгълник със страна AB=12 см,медианата СМ образува с основата ъгъл 60 градуса.Намерете дължината на отсечката с краища петите на перпендикулярите,спуснати от върховете А и В към правата СМ. http://prikachi.com/images.php?images/305/2995305s.jpg това ми е чертежът и решението..знам че там от върха А правите ъгли много не са прави,ноо....Всичко правя,доказвам,че AN и BN ще са равни,но просто не намирам стойност..Отговорът е 6. (Не виждам никъде равнобедрени..няма равни при основата ъгли)
    В триъгълник АВС страните АС и ВС са съответно 12 см и 8 см и ъгъл АСВ=150 градуса.Намерете лицето на триъгълник АВС.
    Тук се опитвам някъде да намеря правогълен триъгълник с 30 градуса катет...но не знам какво точно допълнително да построя.
    Мерси предварително.

  24. #574
    Супер фен Аватара на kindergarden
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 782
    http://www.prikachi.com/images/438/2995438Y.jpg

    сори,че е така,но не знам как се правят чертежи на компютър

    за втората задача построй височината към BC.Външна е

  25. #575
    Олее много благодаря! Пишеш яко.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си