.
Затворена тема
Страница 32 от 132 ПървиПърви ... 222829303132333435364282 ... ПоследнаПърви
Резултати от 776 до 800 от общо 3280
  1. #776
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Някой да има понятие от граници на функции, че ме мъчи една задача?



    Няма значение, реших я.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  2. #777

    Математика

    Здравейте! Искам да попитам как се намира лицето на тръба с дължина 3м. и широчина 2м. Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне!

  3. #778
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Ширината й представлява диаметърът. Чрез него можем да намерим обиколката:

    P=п.d=3,14.2=6,28м

    Лицето (околната повърхнина) ще го намерим, като умножим обиколката по височината:

    S=6,28.3=18,84м
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  4. #779
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Хахахаха, наскоро попаднах на това: http://school.maths.uwa.edu.au/~berw...roushandwaving

    Ако знаете английски, мисля, че ще ви е забавно
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  5. #780
    Имам само едно въпросче ... Тази тема нали се следи доста често? Имам предвид скоро почваме учиище и ако ми трябва решение на някаква задача ( примерно ) няма да чакам няколко дена, докато някой я види нали

  6. #781
    Цитирай Първоначално написано от Uncredible
    Имам само едно въпросче ... Тази тема нали се следи доста често? Имам предвид скоро почваме учиище и ако ми трябва решение на някаква задача ( примерно ) няма да чакам няколко дена, докато някой я види нали
    Първо- Най-добре седни и се научи задачите, а не чакай на готово!
    Второ-Ако искаш да ти помагат с решаването на задачи- www.math10.com/f

  7. #782
    Цитирай Първоначално написано от baroveca9302
    Цитирай Първоначално написано от Uncredible
    Имам само едно въпросче ... Тази тема нали се следи доста често? Имам предвид скоро почваме учиище и ако ми трябва решение на някаква задача ( примерно ) няма да чакам няколко дена, докато някой я види нали
    Първо- Най-добре седни и се научи задачите, а не чакай на готово!
    Второ-Ако искаш да ти помагат с решаването на задачи- www.math10.com/f
    Абе мухъл к'во веднага ме нападаш ? Аз си сядам и си уча и + това винаги ще се намери нещо, което да те затрудни ! Нито ме знаеш к'ва съм нито нищо така, че не си прави грешни изводи, защото си смешен ) Ако искаш ще си снимам бележника да видим, кой трябва да седне да си научи Идиот !

  8. #783
    Цитирай Първоначално написано от Uncredible

    Абе мухъл к'во веднага ме нападаш ? Аз си сядам и си уча и + това винаги ще се намери нещо, което да те затрудни ! Нито ме знаеш к'ва съм нито нищо така, че не си прави грешни изводи, защото си смешен ) Ако искаш ще си снимам бележника да видим, кой трябва да седне да си научи Идиот !
    Първо се научи да пишеш- припомни си граматиката по бълг.език-приеми това като градивни критика
    !В никакъв случай не съм искал да те нападам или критикувам.Идеята ми е, че когато решаваш задачи, не трябва веднага да търсиш помощ,а да се мъчиш сама да решиш дадената задача, а не да чакаш от някой друг дори и да ти помогне с идея-учебника пред теб ти е достатъчен! Това се опитах да ти кажа, а ти се разяри.Ако трябва да си сравняваме знанията по математика-уверявам те,че съм на светлинни години пред теб!
    И идиот,мухал викай на баща си или на дядо си...все едно....

  9. #784
    Цитирай Първоначално написано от baroveca9302
    Цитирай Първоначално написано от Uncredible

    Абе мухъл к'во веднага ме нападаш ? Аз си сядам и си уча и + това винаги ще се намери нещо, което да те затрудни ! Нито ме знаеш к'ва съм нито нищо така, че не си прави грешни изводи, защото си смешен ) Ако искаш ще си снимам бележника да видим, кой трябва да седне да си научи Идиот !
    Първо се научи да пишеш- припомни си граматиката по бълг.език-приеми това като градивни критика
    !В никакъв случай не съм искал да те нападам или критикувам.Идеята ми е, че когато решаваш задачи, не трябва веднага да търсиш помощ,а да се мъчиш сама да решиш дадената задача, а не да чакаш от някой друг дори и да ти помогне с идея-учебника пред теб ти е достатъчен! Това се опитах да ти кажа, а ти се разяри.Ако трябва да си сравняваме знанията по математика-уверявам те,че съм на светлинни години пред теб!
    И идиот,мухал викай на баща си или на дядо си...все едно....
    И аз к'во съм казала, че съм по-умна от тебе ли ? Ясно е, че си доста по-възрастен ПЪК И КОЙ Е КАЗАЛ, ЧЕ ВЕДНАГА ЩЕ ТЪРСЯ ОТГОВОРА НА ЗАДАЧАТА ?!?!?!!?!?!? Това е супер тъпо, естествено, че ще се опитам да я реша пф ...

  10. #785
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Спам стоп. По принцип отговарям доста бързо тук, понякога ме изпреварват хора, но зависи от задачата - често се случва и на мен да ми се опират. В math10.com има хора, на които не мога да им стъпа на малкия пръст, така че там може да ти е по-полезен. Но и тук да пишеш, винаги ще се опитаме да помогнем.


    И ни казвай предварително дали искаш решение или само насока/разяснение.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  11. #786
    Аватара на differenTgiirL
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    in Middletown.. ^^
    Мнения
    146
    Абе мухъл к'во веднага ме нападаш ? Аз си сядам и си уча и + това винаги ще се намери нещо, което да те затрудни ! Нито ме знаеш к'ва съм нито нищо така, че не си прави грешни изводи, защото си смешен ) Ако искаш ще си снимам бележника да видим, кой трябва да седне да си научи Идиот ![/quote]


    Яко те затапиха, бро ^^.. личи си, че е леко напред с горния етаж, за разлика от теб, нищо че си по-голям от неяя ;д ^^
    Liar Liar, don't cry on my shoulder ...

  12. #787
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от differenTgiirL
    Абе мухъл к'во веднага ме нападаш ? Аз си сядам и си уча и + това винаги ще се намери нещо, което да те затрудни ! Нито ме знаеш к'ва съм нито нищо така, че не си прави грешни изводи, защото си смешен ) Ако искаш ще си снимам бележника да видим, кой трябва да седне да си научи Идиот !


    Яко те затапиха, бро ^^.. личи си, че е леко напред с горния етаж, за разлика от теб, нищо че си по-голям от неяя ;д ^^
    [/quote]

    За сметка на това баровеца ще ви реши всичките класни от 1ви до 12ти клас по математика, преди да сте се нагримирали. Айде не бързайте да джафкате, че където отивате, пича от там се връща.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  13. #788
    таа математика
    Нема начин да нема начин!!! ;]


    http://vbox7.com/play:4d50b170&start=21&r=emb
    <--- RESPECT ----> http://vbox7.com/play:ma09b615c8

  14. #789
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от aras97
    И ако това изказване с тия обръщения идиот и мухъл е затапване и показване на повече умствен багаж..

    Може наистина баровеца да е бил малко по-рязък. Понеже е дал съвет да се учи сериозно по математика, а не да се разчита наготово, без да познава момичето, което може и да си е много добро по мат. Но самото й питане, написано по тоя начин, кара човек да си помисли точно , че ще иска наготово решения и се страхува, че няма да ги получи навреме, за да си предаде домашното. Може би не е вложила въобще този смисъл, но определено така звучи.

    Най-добре скоро темата да се запълни със задачи, за да престанем със спама и нападките. :P
    Чакаме 15 Септември, че се чувствам безработен вече.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  15. #790
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Ти по-заплетено не можа да го кажеш. Да нямаш в предвид:

    (
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  16. #791
    Супер тема .. Много ще ни е нужна след 15


  17. #792
    Супер фен Аватара на Tiin
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 662
    Така ето една много елементарна задача,която нещо не ми се получава:
    a= 3/10-3/103/5) - 0,5[1 3/5 - 2 1/5 ] =
    [ - е модул.
    Наистина ще съм ви благодарна,ако ми помогнете

  18. #793
    Супер фен Аватара на ThePowerOfLove
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    В страната на Любовта ;]
    Мнения
    2 821
    Цитирай Първоначално написано от Tiin
    Така ето една много елементарна задача,която нещо не ми се получава:
    a= 3/10-3/103/5) - 0,5[1 3/5 - 2 1/5 ] =
    [ - е модул.
    Наистина ще съм ви благодарна,ако ми помогнете
    3/10 - 3/10 . 5/3 - 1/2 |8/5 - 11/5| = 3/10 - 1/2 - 1/2 |- 3/5| = 3/10 - 1/2 - 1/2 . 3/5 = - 2/10 - 3/10 = -5/10
    Натанаил Хаутърн някога е написал: ”Нито един човек за каквото и да е продължително време,не може да е с едно лице за себе си друго пред околните без накрая да се обърка кой образ е истинския.”

    Естествено е, че всяко начало си има и край. Но краят идва по различно време. Всички сме виждали влюбени двойки, държащи се за ръка, а с другата ръка държат бастуни.



  19. #794
    Супер фен Аватара на Tiin
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 662
    Цитирай Първоначално написано от ThePowerOfLove
    Цитирай Първоначално написано от Tiin
    Така ето една много елементарна задача,която нещо не ми се получава:
    a= 3/10-3/103/5) - 0,5[1 3/5 - 2 1/5 ] =
    [ - е модул.
    Наистина ще съм ви благодарна,ако ми помогнете
    3/10 - 3/10 . 5/3 - 1/2 |8/5 - 11/5| = 3/10 - 1/2 - 1/2 |- 3/5| = 3/10 - 1/2 - 1/2 . 3/5 = - 2/10 - 3/10 = -5/10
    Мерси

  20. #795
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    777
    Ех, математика, най-страстната наука. Пак се водят спорове .

    Чачо, недей бърза, че като почнем училище няма да могат да те разделят (не че аз няма да питам, де).
    В училище имаме една пълна отличничка и на контролно по Математика и се прогаря дупка в гърба и името и се шепти на всеки 10 сек, ужасно е ...
    25 човека сме и от тези 25, 2-ма са перфектни по Мат, а другите 3-ма се справят добре. Голямо шоу е ...

    Веднъж беше казала, че няма да се занимава с никого и стаята е ненормално тиха и всеки си зяпа листа, по едно време тя си написва контролно и решава да помогне, защото не е свикнала да не го прави и казва "ъм, свободна съм". И на мига към нея политат няколко топчета хартия. оО

  21. #796
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Е не е толкова лошо. Някои носят къси поли и праскат чичковци за малко внимание, други се напиват и се сбиват. Предпочитам да цитирам 2-3 пъти Питагор и Херон.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  22. #797
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    780
    Едно въпросче , след 15-ти ще имам доста нужда може би от помощта ви .. Дали ще я получа ? За 9 клас съм btw .
    Или всичко или нищо .

  23. #798
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от vakanciqta
    Едно въпросче , след 15-ти ще имам доста нужда може би от помощта ви .. Дали ще я получа ? За 9 клас съм btw .
    Ще.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  24. #799
    Ще помоля за малко помощ и ще съм адски благодарна, защото някои неща съм ги позабравила, а имаме домашно по математика. Моля Ви само за задача 5 и 6 и дано да бъдат верни. Опишете ги подробно моля ви се, а не само отговора. Искам да си ге сверя и да направя добро впечетление. Спешно ми трябват до довечера най-късно. Мерси предварително. Имат си условия и всичко.
    http://www.album.bg/girl97/images/28459177/ Тук са задачите. Мерси много. И моля Ви възможно най-бързо.

  25. #800
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    5 задача:

    а) 4х+8=4х+4.2 = 4(х+2)

    б) 3x
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си