.
Затворена тема
Страница 71 от 132 ПървиПърви ... 216167686970717273747581121 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 751 до 1 775 от общо 3280
  1. #1751
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    То не става само с пари, трябва и акъл Знам, че като тука някой ви решава домашните е г/д същата работа , ама не баш.. друго е да ти изкарат оценката направо. Не го приемай лично, просто винаги съм се дразнила на хора, които нямат определени качества, но имат наглостта да имат претенции - в конкретния случай не разбираш математика очевидно, в което няма нищо лошо само по себе си, но пък искаш хубава оценка... нахално е

  2. #1752
    Голям фен Аватара на LeDa
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    635
    Кой както може.

  3. #1753
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Затова Б-я е на това дередже.

  4. #1754
    Голям фен Аватара на LeDa
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    635
    Нямам намерение да оставам в България. Затова гледам да избутам математиката за хубава де диплома, по всичко друго си уча, но тоя предмет нито ми е интересен, нито приятен, нито ще присъства по някакъв начин в бъдещата ми работа примерно.

  5. #1755
    1./ В равнобедрен трапец голямата основа е 4 см., диагоналът е 3√2 см. и сключва с основата ъгъл 45 градуса. Намерете периметъра на трапеца.

    2./ В трапец едната основа е два пъти по-голяма от другата. Дължината на бедрата му са 1 см. и 2 см., а ъгълът между тях е 60 градуса.Намерете основите на трапеца.

    Благодаря предварително!

  6. #1756
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Цитирай Първоначално написано от LeDa Виж мнението
    Нали са мойте пари, не твойте? Щом съм стигнала до там, явно ми е доста наложително да имам хубава оценка.
    Интересно ми е да видим утре развръзката..

  7. #1757
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Май нещо не се е получило ?

  8. #1758
    Много са задачите и не ми се иска да ги пиша на компа, така че който ги реши ще съм му благодарен: http://prikachi.com/images/423/4564423X.jpg
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
    Момче..

  9. #1759
    Голям фен Аватара на LeDa
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    635
    Цитирай Първоначално написано от DownloadVirus Виж мнението
    Май нещо не се е получило ?
    Получи се и то за без пари хаха http://prikachi.com/images/826/4568826N.jpg

  10. #1760
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Хаха ,евала!! Да живee мизерната България

  11. #1761
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Varna
    Мнения
    1 710
    Малко помощ
    1зад- Без да решавате съответното квадратно у-е съставете друго, което има корени
    а/ с 3 по-малки от корените на у-то 3x^2-4x-1=0
    б/с 1 по-големи от корените на у-то 2x^2+11x-3=0
    в/ x1/2 и x2/2р където х1 и х2 са корени на у-то 7x^2+x-7=0

    2зад-Височината на пресечен конус е 24см. средната му основа на осното му сечение е 2дм, а разликата между лицата на основите му е 6,28дм^2. Намерете околната и пълната повърхнина на конуса. И също така да се намери отсечката A1М и 01М
    Ето нещо като чертеж

  12. #1762
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Ползвай Виет
    3x^2-4x-1=0
    x1+ x2 = 4/3
    x1.x2 = -1/3

    Hека корените на новото уравнение са y1 и y2.
    y1=x1 -3
    y2=x2 -3

    y1 +y2 = x1-3+x2-3 =x1+x2 -6 = 4/3 - 6 = -14/3
    y1.y2=(x1-3)(x2-3)=x1.x2 - 3.x1 -3.x2 +9=x1.x2 -3(x1 +x2) +9 = -1/3 - 3.4/3 +9=-1/3 + 5 = 14/3
    => a=3; b=14; c=14
    => 3y^2+14y+14=0 е новото уравнение, чиито корени са с по 3 по-малки от тези на даденото.

    И другите ги направи на същия принцип.

  13. #1763
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Задачата за пресечения конус:

    B-B1=6, 28 dm^2
    пR^2-пr^2=6,28
    п(R^2-r^2)=6,28
    R^2-r^2=6,28/3,14
    (R-r)(R+r)=2 dm^2
    2 dm^2=200cm^2

    =>(R-r)(R+r)=200 Това е първо уравнение от система.
    LN - средна основа, LN=(2R+2r)/2=R+r
    R+r=2dm=20 cm
    R+r=20 това е второто уравнение за системата.

    |(R+r)(R-r)=200
    |R+r=20

    =>R-r=10 <=> R=10+r
    10+2r=20
    2r=10
    r=5 cm, R=15 cm
    O1M=x =>OM=24+x
    AOM подобен на A1O1M
    R/r=(24+x)/x
    3x=24+x, x=12 cm
    Питагорова теорема за A1O1M:
    12^2+5^2=A1M^2
    A1M^2=169
    A1M=13 cm
    AM/A1M=3/1
    AM/13=3
    AM=39 cm, AA1=39-13=26 cm

    Вече имаш всичко необходимо - височина, радиуси на основите, образуваща.Само заместваш във формулите за околна и пълна повърхнина, както тези на пресечения конус, така и тези на новополучения кръгов.Понеже от условието не се разбра повърхнините на кой от двата се търсят.

    Само Chacho или Therichbitch да кажат доколко е вярно написаното решение.

  14. #1764
    Здравейте,не мога да реша тези три задачи.Ще се радвам,ако някой ми помогне,но задачите са за 8 клас и трябва да бъдат решени чрез системи.Благодаря предварително!
    1.Едно число е 20 пъти по-голямо от друго и е с 1 по-голямо от удвоеното второ.Намерете числата.(39 и 19)
    2.Сборът на цифрите на едно двуцифрено число е 15.Ако разместим цифрите на числото,полученото число е с 27 по-малко от даденото.Намерете числото.(96)
    3.Един буркан сладко от смокини струва 86 стотинки заедно с буркана.Само сладкото струва 20,5 пъти по-скъпо от празния буркан.Колко стотинки струва сладкото и колко бурканът?(82 ст. и 4 ст.)

  15. #1765
    Desi_Dancheva - Не знам дали ще ти помогне, но прегледай това: http://ucha.se/watch/258/%D0%9F%D1%8...BD%D0%B8%D1%8F
    Момче..

  16. #1766
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    така е за конуса, иначе за долните задачки:
    1.Едно число е 20 пъти по-голямо от друго и е с 1 по-голямо от удвоеното второ.Намерете числата.(39 и 19)

    тук има грешка в условието- не е 20 пъти по-голямо, а с 20 по- голямо
    Ako едното е х, а другото у:
    |х=20+у
    -
    |х=2у+1
    >>-у+19=0, демек у=19, а другото е 39
    2.Сборът на цифрите на едно двуцифрено число е 15.Ако разместим цифрите на числото,полученото число е с 27 по-малко от даденото.Намерете числото.(96)
    Ако числото е '10х+у':
    |x+y=15
    -
    |10y+x=10x+y-27 , което е x-y=3
    Като ги извадим и съберем, получаваме, че 2y=12, съответно 2x=18, т.е. цифрите са 9,6- следователно 4ислото 96

    3.Един буркан сладко от смокини струва 86 стотинки заедно с буркана.Само сладкото струва 20,5 пъти по-скъпо от празния буркан.Колко стотинки струва сладкото и колко бурканът?(82 ст. и 4 ст.)

    ако х- цената на сладкото
    ако у-на буркана
    |x+y=86
    |x=20,5y, като заместиш горе, получаваш, че 21,5у=86, т.е. цената на буркана е 4, а пък на мармалада - 82

  17. #1767
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Мене ще ме извинявате, че съм отпуска и не пиша в темата, но може би до 6-7 април ще е така. Предстоят ми контролни и гледам мисловната дейност да е по моите задължения, а с форума да не се напрягам много-много. После пак ще се включа.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  18. #1768
    1 зад За триъгълник ABC e известно,че AB=12cm,BC=8cm.Точка М е от страната АС,като МА:МС=3:2.През върха С минава права,успоредна на BM,която пресича правата АВ т.N.Да се намери ВN и да се докаже,че ВМ е ъглополовяща на ъгъл В.

    2.В триъгълник АВС,за който АВ=14cm,AC=18cm,през центъра на тежестта му е построена права,успоредна на ВС,която пресича АB и АС съответно в точките D и Е.Да се намерят АЕ и BD.

    3.Страните на АBC са с=6см,а=8см и б=9 см.През т.М от страната AB e построена отсечка MN''BC(N принадлежи на АС),като АМ=4см.Да се намерят страните на ABN.


    4. Страната АВ на АBC е разделена от т.D на части AD=8cm и DB=4cm. Да се намери отношението на разстоянията от точките D и В до страната АС.

    5.В/у страната АB на ABC e взета т.D така,че ADB=3:5,a E e точка от отсечката CD,за която СЕ:ЕD=2:3.Aко АЕ пресича BC в т.F,да се намери отношението BF:FC.
    6.Даден е ромб ABCD с голям диагонал АС.Aко АL e ъглополовяща на ACD-триъгълник възможно ли е LD:LC=1:2?

    7.В равнобедерен триъгълник височината е 6см , а основата се отнася към бедрото както 2;5.Да се намери радиусът на вписаната окръжност.

    8.Даден е трапецът ABCD с височина 8см , диагонал AC=23 sm и бедро BC=14см.През т.М , която дели бедрото му AD в отношения AM:MD=5:3 е прекарана права , успоредна на основите му.Да се намерят частите, на които се разделят височината , диагоналът AC и бедрото BC на трапеца от тази права.

    9.В триъгилник АBC е известно , че MN= 6 см е успоредна на АC . Да се намери AB,ако AM=2,5см и AC=8см.

    10.В триъгълника АВС точките M и N съответно от страните АВ и АС са такива,че MN||BC.Да се намери:
    а)AN ако АМ:AB=2:3,AC=15
    б)AN ако AB=3,NC=4,AN=MB

    11,Дадени са две успоредни прави m и n и точка О в ивицата между тях.Правата a през О пресича m и n съответно в точки А и В,а права b през О пресича m и n съответно в точки С и D.Намерете ОА ако ОD:CD=2:5,OB=6




    Знам , че изглежда нахално , но който може да помогне с няколко задачки

  19. #1769
    Мега фен Аватара на Petrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Барселона
    Мнения
    6 483
    a=3 b=6 c=6 И на една подточка ще съм доволен.Мерси предварително ;р

  20. #1770
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    @Petrow, малко съм почивка, ма да дам две идеи, които ми идват на първо четене

    За а) си построяваш уравнение на права през 2 точки (избираш А и В например) и доказваш, че не е изпълнено при заместване с координатите на третата точка (С).

    За б) трябва да намериш нормалния вектор на правата. Чрез него построяваш права, която минава през точка А. С новополучената права и правата ВС получаваш пресечната им точка чрез приравняване на уравненията и остава да отмериш координатите на още толкова разстояние, на колкото е тази пресечна точка от А.


    Да не говорим, че съм си забравил формулите от АГ-то и не са в мен учебниците. Theritchbitch, ако се навие, може би ще ти окаже по-добра помощ.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  21. #1771
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Еми за подточка а), както Чачо ти е казал, построяваш примерно правата АВ. Ако уравнението на правата ма вида y=mx+n, пишеш система като заместваш координатите на точките А и В в това уравнение, т.е. :
    c-a-b=m(a+b-1)+n
    c-a=m(a-b+1)+n , от тази система намираш m и n, за да видиш каква е правата, каот извадиш 2те уравнения, за m се получава b/(2-2b), след което заместваш в някое от двете и намираш колко е n- някво километрично ще се получи. След като намериш уравнението, което ще изглежда така: y=bx/(2-2b)+n- като на мястото на n пак ще имаш онзи израз горе, който си получил- той ще е пак с a,b и c, заместваш координатите на третата точка в това уравнение, т.е. на мястото на у слагаш 6-а-b, a на мястото на х слагаш b-c и трябва да получиш, че не е изпълнено.

    Така, за височината: очевидно, че основата е AB. Намираш уравнението на правата, която минава през точка С и е перпендикулярна на AB. Не знам до колко сте учили кое какво е , но би трябвало да знаеш, че m (което горе съм написала в общия вид на правата) е наклонът й, т.е. tan от ъгъла, който сключва с положителната част от х-оста, е равен на този коефициент пред х, а пък n е пресечната точка с ординатата. Та.. произведението от коефициентите на две перпендикулярни прави е =-1. (става доста по- бъроз с тази 'формулка'). Еми горе бяхме намерили, че е m na правата АВ е b/(2-2b), ткъдето следва, че m на другата права (таз, която е |_ на АВ) е (2b-2)/b. Пак си пишеш декартовото уравнение на правата, т.е. y=mx+n, вече си намерил m-заместваш го тук, както и координатите на точка С- и тях заместваш и остава само едно неизвестно-n- пресмяташ го и вече имаш уравнението на правата. След това намираш пресечната точка на правите AB и СН (тази, която току що намерихме- правата, в/у която леци височината на триъгълника), като приравниш десните им страни. Намираш координатите на тази пресечна точка и за да намериш дължината на височината, заместваш по формулата корен от [(x1-x2)^2+(y1-y2)^2] ии намираш дължината. За да намериш лицето, трябва да имаш и дължината на АВ. Пресмяташ я аналогично по същата формула, замествайки координатите на точките в това с корена на горния ред. Ии най- сетне намираш лицето- предполагам знаеш как.
    За b) подточка Чачо ти го е написал сравнително подробно, имайки предвид, че не ти пиша целите решения, не виждам смисъл от повече Само пояснение за нормален вектор (ако случайно не знаеш)- това е перпендикулярен на дадения, т.е. можеш да намериш чрез онова, което по- горе ти написах за наклоните на две перпендикулярни прави. намираш пресечна точка, което вече горе е написано, разстоянието- дано вече си разбрал как. И след като вече имаш пресечната точка на правите ВС и АА', което трябва да е средата на АА', намираш координатите на А', използвайки, че х координатата на средата, например М = на 1/2 от сбора на х-координатите на А и А' съответно. При положение, че имаш координатите на А и М (средата на АА'), намираш координатите на А' (за у-координатата е аналогично).
    За окъжността: След като АА' е допирателна, знаеш, че това означава да е перпендикулярна на радиуса, който очевидно минава през точката С, а горе намерихме точка, в която АА' е перпендикулярна на ВС- е тая точка лежи на окръжността и през нея минава допирателната АА'. Намираш дължината на радиуса, който в нашия случай е СМ и пишеш уравнението за окръжност: (x - x0)^2 + (y - y0)^2 = r^2 ,където х0 и у0 са координатите на центъра на к.

    Мдам, сега излизам, но после, ако имам време, ще напиша и втората. Малко са досадни честно казано-както един даскал казваше- упражнение за ръката не за мозъка, много сметки, много нещо.

  22. #1772
    зад.1.
    Ъгълът между бедрата на равнобедрен триъгълник е:
    А) 130градуса ; Б) 45градуса ; В) 30градуса ; Г) 80градуса
    Сравнете бедрото и основата на триъгълника.

    зад.2.
    Докажете, че всяка височина в триъгълника е по-малка от страните, излизащи от същия връх.

    зад.3.
    В правоъгълен триъгълник АВС (ъгълС = 90градуса) точка D от катета ВС. Докажете, че AD<AB

    Трябват ми до довечера, така че моля ви помагайте!

  23. #1773
    Математика за 10 клас.
    В трапец едната основа е два пъти по-голяма от другата. Дължините на бедрата му са 1см и 2см, а ъгълът между тях - 60 градуса. Намерете основите.

    Нямам си никаква идея какво да правя. Това е от раздела с косинусова и синусова теорема и за формули за медиани и ъглополовящи в триъгълник. Не ми идва на ум какво построение да направя, въобще пълен шах ;X
    On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

  24. #1774
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от ioana150 Виж мнението
    Туристи излезли на екскурзия с катер по една река, като първо се движели срещу течението. Скоростта на теч. е 4км/ч, а скоростта на катера в спокойна вода е 20 км/ч. На какво най-голямо разстояние могат да се отдалечат туристите, ако трябва да се върнат до 5 часа? Отг.48км И ако може да ми напишете повечето формули за движение по вода

    На билборд край шосе са монтирани часовник и термометър, които показват часа и температурата на всеки 30сек. Билбордът се вижда от 500 метра. С каква скорост мооже да се движи автомобил, така че шофьорът да види колко е часа и температурата?
    Благодаря ! )
    Вероятно вече е решена, но ще напиша решение за ползване от други хора, ако има такива. За жалост след 4 Висши математики малко съм се откъснал от стереометрията и геометрията, за това и започвам с това.

    Изминатият път е равен на скорост по време S=Vt

    Първата задача:
    Скоростта на катера е 20км/ч, но течението има 4км/ч. Движи се срещу него => V=16км/ч , а на връщане 24км/ч
    При отговор 48км, ние имаме разстоянието S = 48 => t=S/V = 48/16 = 3h ход срещу течението и останалите 2 часа на обратно 2х24=48.

    Втората задача:
    Разстояние 500м = 0,5км
    Време 30s , един час има 3600s => 30/3600 = 0,0083h
    S=Vt, нас ни интересува V => V=S/t = 0,5/0,0083 = 60,24км/ч
    В случая 30-тата свекунда ще изтича точно когато пресече 500-тния метър, и ще му е малко трудно да види, за това може да приемем 60км/ч

  25. #1775
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    тангенсът на острия ъгъл между медианите на правоъгълен триъгълник построени към катетите му е √5/4; да се намери тангенсът на един от острите ъгли на тригъглника


    някой да ми я реши, моля, защото ми е спешно, а освен някакви означения на ъгли, изразяване и накрая 1000 неизвестни, друго не ми идва на ум
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си