.
Затворена тема
Страница 4 от 132 ПървиПърви 123456781454104 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 3280
  1. #76
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от dreamer4etoo
    моля ви се добри хора помогнете ми с една задача че ще ме изпитват! задачата:
    офицер изпратил ординареца си при командира на полка да занесе съобщение. по същото време командирът на полка изпратил воиник при офицера.единият от двамата вестоносци се движил по-бързо и те се срещналина 400м от квартирата на офицера.всеки от тях стоял 10мин. на мястото , където бил изпратен,и поел обратния път. те отново се срещнали на 200м от дома на командира.на какво разстояние един от друг живеят офицерите,ако всеки един вестоносец се движи с постоянна скорост?
    тва е задачата няма нищо др дадено . мерси предварително на всички .а и между др тв а е задача за 7 клас на мен ми са получава че целия път е 800м вярно ли е тва?
    Ами аз го получих 500, може и да съм объркал.

    Няма да го разписвам, че се залутах из числа на мойто решение. Неподредена работа. Само ще ти обясня начина.

    Разписвам два пъти таблица за път, време и скорост. 10 минути почивка на двамата се пренебрегва. Спрели са за равен интервал от време и нищо не се е вършело през паузата. В моя речник това се превежда като игнор. Та по таблицата:

    Първият: S=400 t = t V = 400/t
    Вторият: S = S-400 t = t V = (S-400)/t

    Единият е изминал 400 метра, а другият е изминал пътя - 400. Сигурно си се досетил(а) и сам(а).

    Втората таблица:

    Първият S = S-400 + S - 200 t = t2 V = 400/t
    Вторият S = 400+200 = 600 t = t2 V = (S-400)/t

    Разписваш от втората таблица двете уравнения за V.t = S

    От едното изразяваш t2 чрез t и заместваш в другото. Ще се получи S на втора степен, но това да не те притеснява. Изнасяш пред скоби и ще се приравнят два множитела на нула. Така единият ще ти донесе отговор 500. Пак казвам, освен ако не съм изчислил грешно.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  2. #77
    Chacho, снимката тук ли ще я постнеш ?

  3. #78
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    1 170
    1.Как ще се измени лицето на кръг,ако:
    а) радиусът му се увеличи 2 пъти
    б)радиусът ми се намали 3 пъти
    в)дължината на окръжността,която го загражда,се увеличи 4 пъти.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    2.Ако диаметърът на кръг е 20 см при п(пи)=3.14,намерете лицето на:
    а)половината кръг б)четвъртината кръг

  4. #79
    Ох,знам,че е късно,но все пак може ли да ми направиш някакъв чертеж на ротацията на четириъгълник в Пейнт дори,за да ми е по-нагледно. В учебника има чертежи,но са толкова омотани и натрупани,че не мога да схвана

  5. #80
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от MichellePhan
    1.Как ще се измени лицето на кръг,ако:
    а) радиусът му се увеличи 2 пъти
    б)радиусът ми се намали 3 пъти
    в)дължината на окръжността,която го загражда,се увеличи 4 пъти.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    2.Ако диаметърът на кръг е 20 см при п(пи)=3.14,намерете лицето на:
    а)половината кръг б)четвъртината кръг

    Първа задача:

    От формулата за лице:

    S = п.r.r

    а)r1 = 2r

    S1 = п.r1.r1 = п.2r.2r = 4пr.r

    S/S1 = 1/4 => Нараства 4 пъти


    б)r1 = r/3

    S1 = п.(r/3)(r/3) = п.r.r/9

    S/S1 = 1/9 => Намалява 9 пъти.

    в)
    P = 2пr

    P1 = 4P = 4.2.пr = 2п.4r => r1 = 4r

    От а) => S1/S = r1.r1/r.r = 16 => Нараства 16 пъти.

    2 задача:

    r = 1/2 d = 10

    S = п.r.r = 100.3,14 = 314

    Лицето на половината = S/2 = 314/2 = 157

    Лицето на четвъртината = S/4 = 157/2

    Поздрави!
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  6. #81
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    1 170
    o.O мерси супер много....

  7. #82
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Ето ги чертежите на ротацията с център няква точка.


    Първо ротация на точка. От М построяваме разстоянието до О. След това построяваме рамото на ъгъла (трябва да ти е даден някакъв ъгъл на ротация). И взимаме на същото разстояние, на което е било М от О, новата точка М1. Посочил съм къде отива точката след като се завърти.

    http://9v-pmg.hit.bg/Rotation%20Point.bmp

    Сега ротация на отсечка. Това е ротация на две точки, и след това тези две точки просто ги свързваме. Ъгъла на ротация е алфа, построява се както в предишния чертеж.


    http://9v-pmg.hit.bg/Rotation%20line.bmp

    Ротация на четириъгълник. Това пък е 4 пъти ротация на отсечка, или 4 пъти ротация на точка. Показал съм ти само веднъж ъгъла (<АОА1, но и <DOD1, <COC1 и <BOB1 са по алфа).


    http://9v-pmg.hit.bg/Rotation%20quadralateral.bmp


    Около ос обикновено се ротират равнини фигури, за да се получават обемни тела. Примерно ако ротираш един равнобедрен триъгълник около височината на основата му, ще получиш конус. Това ще ти трябва в 12 клас. И общо взето това е. За описването на построителните задачи не мога да ти кажа много, защото този материал го проспах. Надявам се да съм успял да ти го обясня.

    Приятно въртене
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  8. #83
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 553
    леле, яка тема като имам време ще ви помагам. Може и някое ЛС да драскате че много теми, много нещо...

  9. #84
    ole 4ovek tenks mn

  10. #85

  11. #86
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от justunique
    Искам да ми обясните малко повече за транслация, централна симетрия, ротация и осева симетрия .. не ги разбирам !
    Транслацията е преместването. На точки, на отсечки, на фигури. Обикновено се прави на определено разстояние в определена посока и да позна: векторите служат за тази работа. Общо взето транслиране изглежда като преместване на точка чрез стрелки. Отсечката е множество от точки и я преместваме, като преместим крайните й точки и след това свържем преместените. Фигурите са няколкократни транслации на отсечки обикновено.

    1.Построяваш вектора, с който транслираш, с начало точката, която местиш.
    2.Ако местиш отсечка, фигура, свързваш новополучените точки

    Централната симетрия се изразява в това да построиш нещо на равно разстояние и в обратна посока, спрямо друго нещо. Може да е спрямо точка и спрямо ос.

    Симетрична точка, спрямо друга точка "построяваме" по следния начин:

    1.Пускаш разстоянието между точките.
    2.Продължаваш разстоянието като права.
    3.Сега трябва да сложиш нова точка, на същото разстояние на което е първата спрямо отправната, но в другата посока. Така отправната ще се падне посредата между старата и новата.

    На отсечка или фигура е същата точковата симетрия, просто свързваш новополучените точки.

    Осева симетрия:

    Тук вместо отправна точка имаме отправна права, наречена ос на симетрията. Същото е като при точковата, взимаме разстоянието, и на същото разстояние от другата страна построяваме новия образ.

    1. Ако е точка, спускаме перпендикуляра от точката към оста на симетрия. Построяваме същия този перпендикуляр, но в другата посока от остта. Слагаме новата точка. За отсечки и фигури свързваме новополучените точки.


    Ротация:

    Аз я обяснявах по нагоре. Тя пък е въртене и пак бива спрямо точка или ос. Трябва да има и ъгъл на ротация. Демек колко да завъртиш първоначалния образ.

    Спрямо точка:

    1) Въртене на точка около точка. Спускаш разстоянието между двете. Сега това ще ти играе едното рамо на ъгъла. Другото ще си го построиш. Върху второто рамо, на същото разстояние като първоначалното между двете точки, поставяш нова точка. Готов си с ротацията на точката. Както вече се досещаш, за отсечки и фигури просто взимаш новите точки и ги свързваш.

    При отсечките и фигурите, точките които взимаш, за да ги транслираш/ротираш или построиш симетрален образ, са крайщата. Демек края на отсечката, върховете на триъгълника и т.н.

    За да транслираш, ротираш или построиш симетрия на окръжност или сфера трябва да преместиш центъра й и да построиш нова със същият радиус, но с новия център.

    2) Около ос се построяват триизмерни образи. Взимаш точката, която ще въртиш и пускаш перпендикуляр към остта. Петата на перпендикуляра ще служи за окръжност, а радиуса на окръжността ще е разстоянието от точката до правата. След това избираш ъгъла, построяваш го с връх петата и точката след ротацията се получава там, където рамото на ъгъла ще пресече окръжността.


    Потърси в google чертежи, че са в момента нямам къде да ги кача в нета, а и ми е бавна връзката.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  12. #87

  13. #88
    Даден е триъгълник ABC с периметър 2р и точка М. Точките A', B' и C' са симетричните на М относно върховете на триъгълника. Намерете периметъра на триъгълника A'B'C' .

    Надявам се някой да може да я реши, 'щото аз нищо не мога да направя.. ;xxxx

  14. #89
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    Цитирай Първоначално написано от KaRaMeLcHe7
    Чачо както виждам много разбираш от математика. Ще ти бъда благодарна ако ми решиш възможно най- бързо тези задачи. Мерси предварително !!

    зад.1 В триъгълник ABC (ъгъл С= 90 градуса) и СМ е медиана.
    а) Ако АВ = 12,6 cm, намерете СМ*.
    б) Ако СМ = 4,5, намерете АВ.
    в) Ако АВ + СМ = 18 cm, намерете АВ.
    г) Ако АВ - СМ = 3,8 cm, намерете СМ.

    зад.2 В правоъгълен триъгълник АВС (ъгъл С = 90 градуса) симетралата на катета АС пресича АВ в точка М.
    а) Ако АВ = 12 cm, намерете СМ.
    б) Ако СМ =5,5cm, намерете АВ.

    зад.3 В триъгълник АВС (ъгъл С = 90 градуса), ъгъл В = 60 градуса и М е средата на АВ. Докажете, че триъгълник МВС е равностранен.

    СПЕШНО ми трябват. До днес. Мерси много предварително.
    Чертежите са най-долу.


    Първа задача:

    Медианата към хипутенузата = 1/2 хипотенузата. Демек: СМ = (1/2)АВ

    а)
    АВ = 12,6
    СМ = 6,3

    б)СМ = 4,5
    АВ = 2.4,5=9

    в)
    АВ+СМ = 18
    2СМ +СМ = 18
    3СМ = 18
    СМ = 6
    АВ = 2.6 = 12

    г)
    АВ - СМ = 3,8
    2СМ - СМ = 3,8
    СМ = 3,8


    2 задача:

    Симетралата на катета е успоредна на другия катет. Понеже минава през средата на катета и е успоредна на другия => отсечката която се получава от симетралата е средна отсечка за триъгълника.

    С други думи, написаното отгоре ни доказва, че М е среда на АВ. Задачата се свежда до предишната - такава с медиана в правоъгълен триъгълник.

    АВ = 2СМ
    СМ = (1/2)АВ = 6

    СМ = 5,5
    АВ = 2СМ = 11

    3 задача.

    Достатъчно условие един триъгълник да е равнобедрен е да има два ъгъла по 60 или ъгъл от 60 градуса и две равни страни, или пък 3 страни да са равни. Ние ще го доказваме по второто.

    СМ е медиана и имаме пак същия случай - СМ = (1/2)АВ

    Демек: СМ = МВ =АВ

    СМ = МВ, но и ъгъл АВС = 60 => триъгълник МВС равнобедрен.



    Чертежи:

    Първа задача - http://9v-pmg.hit.bg/bezmislen%201.bmp
    Втора задача - http://9v-pmg.hit.bg/zada4ka%202.bmp
    Трета задача - http://9v-pmg.hit.bg/zada4ka%203.bmp

    Поздрави!
    Мерсии много ! Супер си !


    Ставам нахална, ама и госпожата ми много задачи ми дава .
    Благодаря предварително ! : ]
    __________________________________________________ _____________

    Зад.1
    В триъгълник АВС АL е ъглополовяща. Разтоянието от точка L до страната АС е 6 cm. Разтоянието от точка L до страната АВ (в cm) е:
    А) 12 ;
    Б) 6 ;
    В) 4 ;
    Г) 3.

    ( Б) е вярния отговор, но ми трябва решение )
    __________________________________________________ __________________

    Зад.2
    Точка N лежи на страната АВ на триъгълник АВС и е на разтояния, равни на 12 cm. и от страната СА, и от страната СВ. Ако СN= 24 cm, големината на ъгъл АСВ е:
    А) 30 градуса ;
    Б) 45 градуса ;
    В) 60 градуса ;
    Г) 90 градуса .

    ( В) е вярния отговор, но ми трябва решение )
    __________________________________________________ _____________________

    Зад.3
    В правоъгълен триъгълник АВС (ъгъл С= 90 градуса) ъглополовящите на острите ъгли се пресичат в точка О. Ако OР и ОQ са разтоянията от точка О до раменете на правия ъгъл, да се докаже, че триъгълниците ОСР и ОСQ са равнобедрени.


  15. #90
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от yaungstannbug
    Даден е триъгълник ABC с периметър 2р и точка М. Точките A', B' и C' са симетричните на М относно върховете на триъгълника. Намерете периметъра на триъгълника A'B'C' .

    Надявам се някой да може да я реши, 'щото аз нищо не мога да направя.. ;xxxx
    Три двойки еднакви триъгълници се получават:

    AMC и A'MC'
    AMB и A'MB'
    BMC и B'MC'

    Коефицента на подобност е 1/2, защото CM/C'M =1/2

    Оттук:
    2АВ=А'В'
    2АС=А'С'
    2ВС=В'С'

    Събираме левите страни и ги приравняваме на сбора от десните страни:

    2(АВ+АС+ВС)=А'В' + А'С' +В'С'

    Лявото е два пъти периметара на АВС = 4p
    Дясното е периметъра на А'В'С'

    =>P(А'В'С') = 4p
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  16. #91
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от KaRaMeLcHe7

    Мерсии много ! Супер си !


    Ставам нахална, ама и госпожата ми много задачи ми дава .
    Благодаря предварително ! : ]
    __________________________________________________ _____________

    Зад.1
    В триъгълник АВС АL е ъглополовяща. Разтоянието от точка L до страната АС е 6 cm. Разтоянието от точка L до страната АВ (в cm) е:
    А) 12 ;
    Б) 6 ;
    В) 4 ;
    Г) 3.

    ( Б) е вярния отговор, но ми трябва решение )
    __________________________________________________ __________________

    Зад.2
    Точка N лежи на страната АВ на триъгълник АВС и е на разтояния, равни на 12 cm. и от страната СА, и от страната СВ. Ако СN= 24 cm, големината на ъгъл АСВ е:
    А) 30 градуса ;
    Б) 45 градуса ;
    В) 60 градуса ;
    Г) 90 градуса .

    ( В) е вярния отговор, но ми трябва решение )
    __________________________________________________ _____________________

    Зад.3
    В правоъгълен триъгълник АВС (ъгъл С= 90 градуса) ъглополовящите на острите ъгли се пресичат в точка О. Ако OР и ОQ са разтоянията от точка О до раменете на правия ъгъл, да се докаже, че триъгълниците ОСР и ОСQ са равнобедрени.

    1 Задача:

    Има теорема, че разстоянията от коя да е точка върху ъглополовящата на ъгъл до раменете на ъгъла са равни. Оттук следва, че растоянието, което търсиш, е равно на даденото. Демек 6см

    2 Задача

    Първо ще използваме, че обратната теорема на тази от първа задача. От равните разстояния следва, че СN e ъглополовяща. Но по условие е и медиана, защото N среда на АВ.


    Второ: Нека разстоянието от N до СВ е NM. Разглеждаме триъгълник СМN, който е правоъгълен (от разстоянието се получава правият ъгъл). Имаме правоъгълен триъгълник, на който единият катет е 1/2 от хипотенузата, което означава, е ъгълът срещу който е разположен катета е 30 градуса. NM = 1/2 CN => ъгълът срещу NM е 30, а това е ъгъл NCM. Той е 1/2 от АСВ, заради ъглополовящата, следователно <АСВ = 2.30 = 60


    3 Задача.

    Пресечната точка на две ъглополовящи в триъгълник е в същност точката, в която и трите се пресичат. Затова СО е ъглополовяща. OQ и OP са разстоянията от точка на ъглополовящата на <С до неговите рамене. <QOP = 360 - 90-90-90 =90 (От четириъгълник OQCP).

    Този четириъгълник има две равни страни и между тях ъгъл от 90 градуса и ъгли по 90 градуса, което е достатъчно условие да е квадрат. => OQ=OP=CP=CQ => Че триъгълниците са равнобедрени.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  17. #92
    Мега фен Аватара на XTREMEFREERIDE
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    My own world
    Мнения
    4 761
    Има една тъпа задача в един сборник,която не съм сигурна,че се решава така.Ако може някой да ми покаже решение за сравнение,ще бъда изключително благодарна.

    Основите на трапец са 48см. и 32см.,а едното му бедро е 25см. С колко снтиметра трябва да се продължи това бедро за да пресече продължението на другото бедро?

  18. #93
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от XTREMEFREERIDE
    Има една тъпа задача в един сборник,която не съм сигурна,че се решава така.Ако може някой да ми покаже решение за сравнение,ще бъда изключително благодарна.

    Основите на трапец са 48см. и 32см.,а едното му бедро е 25см. С колко снтиметра трябва да се продължи това бедро за да пресече продължението на другото бедро?
    Нека ABCD е трапец-а, а бедрата да се пресичат в точка Е.

    CD||AB затова от теорема на Талес => ED/EA = CD/AB

    x/25+x = 32/48
    x/25+x = 2/3
    3x = 50+2x
    x=50

    Мисля, че това е отговора.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  19. #94
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Имам спешна нужда от спешна помощ Задачата:
    В триъгълника ABC точка М лежи на страната АВ,ъгъл САВ=ъгъл АСМ и ъгъл АВС=ъгъл ВМС.Докажете,че СМ е медиана.

    Ето я и втората:
    На фигурата АВ=АМ=МС.Ако ъгъл АСВ=36 градуса,то АВС е ?
    фигурата - http://i186.photobucket.com/albums/x...d/Untitled.png

    супер много ви благодаря предварително
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  20. #95
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Имам спешна нужда от спешна помощ Задачата:
    В триъгълника ABC точка М лежи на страната АВ,ъгъл САВ=ъгъл АСМ и ъгъл АВС=ъгъл ВМС.Докажете,че СМ е медиана.

    Ето я и втората:
    На фигурата АВ=АМ=МС.Ако ъгъл АСВ=36 градуса,то АВС е ?
    фигурата - http://i186.photobucket.com/albums/x...d/Untitled.png

    супер много ви благодаря предварително
    Първа задача. Триъгълник САМ е равнобедрен заради ъглите => АМ = СМ. По същият начин доказваш и BMC равнобедрен и BM = CM. Toгава АМ=BM => CM е медиана.

    Втора задача.

    АМС и AMB равнобедрени.
    <МАС = <МСА = 36
    <АМВ външен за триъг. АМС => <АМВ = <МАС + <МСА = 2.36 = 72

    Обаче от другия равноб. триъгълник имаме, че <АВМ = <АМВ => <АВМ = 72
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  21. #96
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Имам спешна нужда от спешна помощ Задачата:
    В триъгълника ABC точка М лежи на страната АВ,ъгъл САВ=ъгъл АСМ и ъгъл АВС=ъгъл ВМС.Докажете,че СМ е медиана.

    Ето я и втората:
    На фигурата АВ=АМ=МС.Ако ъгъл АСВ=36 градуса,то АВС е ?
    фигурата - http://i186.photobucket.com/albums/x...d/Untitled.png

    супер много ви благодаря предварително
    Първа задача. Триъгълник САМ е равнобедрен заради ъглите => АМ = СМ. По същият начин доказваш и BMC равнобедрен и BM = CM. Toгава АМ=BM => CM е медиана.

    Втора задача.

    АМС и AMB равнобедрени.
    <МАС = <МСА = 36
    <АМВ външен за триъг. АМС => <АМВ = <МАС + <МСА = 2.36 = 72

    Обаче от другия равноб. триъгълник имаме, че <АВМ = <АМВ => <АВМ = 72
    Благодаря ти ужасноо много гений си!
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  22. #97
    първата не е така, МBC e равнобедрен по условие, но бедрата са MC и CB. Иначе, да, т'ва трябва да докажеш, че АМ=АВ или по друг начин - че МВС е равностранен.
    //Чачо да се върне, да си дореши задачата:Д

  23. #98
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    първата не е така, МBC e равнобедрен по условие, но бедрата са MC и CB. Иначе, да, т'ва трябва да докажеш, че АМ=АВ или по друг начин - че МВС е равностранен.
    //Чачо да се върне, да си дореши задачата:Д
    МВС не е равнобедрен по условие,пак тряя се докаже .. Тоо трябва да докажеш,че АМС и МВС са равнобедрени,за да продължиш,нали така?А теоремата гласи,че ако два ъгъла в един триъгълник са равни,то триъгълника е равнобедрен.И то е дадено че САВ=АСМ и АВС=ВМС и тва са точно два ъгъла от всеки триъгънлик.Мисля,че вярно я е решил
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  24. #99
    Аз не се заяждах, но все пак да те попитам, като си ми отговорила - откъде стигна до равенството на АМ и МВ?

  25. #100
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    Аз не се заяждах, но все пак да те попитам, като си ми отговорила - откъде стигна до равенството на АМ и МВ?
    Sham е права, избързах и допуснах глупава грешка. В момента я умувам. Ебати срама на какво се озорих

    Триъгълника излиза че е и правоъгълен с ъгъл C 90 градуса. (Медианата = 1/2 от хипотенузата).

    За кой клас е материала?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си