.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1

    облъчване от компютъра

    Един мой приятел го болят очите от 2 месеца вече та въпроса ми е да ли е въжможно да има облъчване от компютъра и какво трябва да направи слагал си е капки не помога ако може малко повече информация и да ли може да е от цигарите защото той пуши но според мене от цигарите неможе да е проблема

    Извинявам се ако не изобщо тази тема за някой от категориите но искам да му помогна и затова искам да се консултирам тук във форума моля дадете малко повече информация

    От 2 месеца ми се оплаква беше си купувал капки но без ефект вечерта като седне за 2 часа на компютъра го заболяват очите но раното и следобед по рядко или вечерта около 7-8 да ли защото са напрегнати очите незнам отива при очен лекар лекара му каза че му са 100 % здрави очите немога да разбера ако може да дадете съвет ...

    Поздрави

  2. #2
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Едва ли е от компютъра. Все пак днешно време всеки е едва ли не израснал с тази машина та не може изведнъж за 2 месеца да му се бъгне здравето на очите. Нещо се случва и трябва да се прегледа от очен лекар. Може да е за очила. Да не се самолекува с капки, с погрешно дозиране без лекарско предписание, те могат да накарат окото да привикне с действиео им и постепенно да не може да се осълзява без тях... До какви ли не гадости може да доведе самолекуването...

  3. #3
    той беше на очен лекар и му каза че са 100% здрави но ще му кажа да иде при друг да се прегледа мс за съвета ти

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    592
    Здравей,

    Препоръчай на приятеля си да прави упражнения за очи. Също така да наблегне на морковено-цвеклените салати/сокове. Само сурови. Също така вода, много.

    Разстояние от монитора - минимум 80 сантиметра. Изобщо, да намали ползването на компютъра, доколкото е възможно де.

  5. #5
    Много е важно какъв монитор ползва ако е от старите с електроннолъчева тръба (големите ) имат защитно фолио на дисплея и със врермето прегаря или се унищожава от неправилно избърсване с неподходящи препарати. Също така да обърне внимание на честотата на опресняване на монитора поне 80-120 XZ е добре. ако е TFT незнам каква може да е причината освен умора и твърде висока раделителна или има проблем с освежаването на дисплея казано по просто. Нека пробва друк монитор как ще е.

  6. #6
    Според мен това не е от монитора. И брат ми, който е седми клас, има такйв проблем и мина през двама очни лекаря, които казаха, че очите му са напълно здрави и няма нужда от капки или очила. Попитахме ги за монитора и те обясниха, че това не е причината, но за приятелят ти нищо не се знае. Може да е от монитора единственно ако е много стар и гледа в него от много близко. Понякога очите се преуморяват и когато осветлението е спряно, а монитора работи, но най-вероятно просто е заради някой външен фактор. Добре е приятелят ти да отиде на друг очен лекар з всеки случаи.

  7. #7
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от 1n5ub0rd1na73
    Здравей,

    Препоръчай на приятеля си да прави упражнения за очи. Също така да наблегне на морковено-цвеклените салати/сокове. Само сурови. Също така вода, много.

    Разстояние от монитора - минимум 80 сантиметра. Изобщо, да намали ползването на компютъра, доколкото е възможно де.
    Съгласен!

    ПП: Морковено-цвеклени салати/сокове е много колоритно изразче
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  8. #8
    Мега фен Аватара на teenems
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    5 663
    И все пак компютъра доколкото знам също вреди или по-точно монитора.
    Може да си вземе LCD
    или очила за компютър + съветите на другите потребители
    JUDGE ME
    & i'll prove you wrong.

  9. #9
    Ако е от старите монитори 100 % проблема е оттам! Ако е с плазма или LCD вероятността да е от монитора е почти нулева! Може да има пренатоварване на очите и да се нужда е от очила. Трябва да посети очен лекър

  10. #10
    Мега фен Аватара на teenems
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    5 663
    ^ точно и аз затова говорех ..
    JUDGE ME
    & i'll prove you wrong.

  11. #11

    .

    И аз съм имал такъв проблем.Причините:

    1. Алергии ( От слънце , цветя или цветния прашец )
    2.Прекаленото висене пред Компа.
    3.Монитора(Може да е стар, вече да няма предпазване )
    4.Ако си търка очите мн често (Това беше един от основните ми проблеми)

  12. #12
    сичко казано дотук вярно.
    .



    Лазерно гравиране на плочки, запалки Zippo и други предмети по избор!
    За повече информация посетете >>> http://gravirane.pulslight.net/ <<<



    .

  13. #13
    И аз бях така в 6/7 клас ама се оказа че съм дългоглед зех си ени цаки за пц и ся съм ама ги слагам само пред пц-то

  14. #14

    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    В кафето :D:D:D
    Мнения
    66
    точно от копютърът няма как да стане по-възможно е да си е навредил на очите от монитора от прекалено близко гледане и не-качествен монитор

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си