.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208

    Хора като Кристалина Георгиева, Симеон Дянков и Илия Михов

    В последно време това са хората, експертите благодарение на чиито усилия оценките за България прогресират. България никога не беше имала положителна оценка в Moody's, една от най-големите рейтингови агенции в света. "Standard and Powers" също повиши кредитния рейтинг на нашата страна, което не се е случвало от години. Освен с финансовата политика на правителството държавата ни се превърна в единствената членка на ЕС, която покрива Маастрихтските критерии за членство в еврозоната. Това са значителни успехи, защото положителните оценки от едни от най-големите финансови институции във време на криза са комплимент за българската икономика.

    Обаче се чудя едно... Какво кара хора като Кристалина Георигиева, един от вице-президентите на световната банка, да се прости с работата си, за да работи за благото на страната и ЕС? Какво кара хора като Дянков, чиято годишна министерска заплата е ревна на половин месечна такава в САЩ да стоят тук и да работят за името на родината? Какво кара хора като Илия Михов да се върнат? Каква е причината едни от най-добрите икономисти и финансисти да зарязват собствената си работа в полза на България? Имат достатъчно пари, за да не им трябва да крадат и същевременно да живеят добре.

    Вие, ако сте един такъв преуспял човек, бихте ли дошли в България в определен етап от живота си? Бихте ли зарязали всичко в полза на собствената си страна? Тези, които бихте защо?

  2. #2
    wtf? Годишна министерска заплата? Ама с или без далаверите?


    Глуупости приказваш, че не се чуваш.

    Някой ще пропусне шанса да дойде тука и да краде до пръсване.И искаш да изкараш това саможертва.

    Както и да е.

    Точно тия мазни муцуни са на хОя на цялото население, защото... драгия Дянков... много "хубави" работи прави.
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  3. #3
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    За празната хазна, която получи, дори много направи и прави.

  4. #4
    Т'ва оправдание гледай как ще го чуваме в следващите 3 години


    "ама няма парии... хазната празна... това оставиха... ще ви е*ем!"
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  5. #5
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Не...просто явно не си наясно какви луди пари получава един шеф на департамент на Харвард или вице-президент на СБ. Те и да крадат тук, не могат да изкарат толкова колкото там. Аз само съм чувал заплати и свят ми се е извивал. Да не ти говоря колко милиона (буквално) получават като ги уволнят. Хич не им трябва да напускат. Просто ми е интересно защо...

  6. #6
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    ...Не знам...

  7. #7
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Ми може би хората имат его и то е важно. Кристалина Георгиева може да е била на супер пост, но сега, като стане еврокомисар (европейски министър), ще я знаят всички българи колко е голяма. Същото е с хора като Михов и Дянков. + това не мисля, че да си министър на икономиката или на финансите не е доходоносно. Не говоря за смешната заплата от 2000лв, която от 10 години е ясно, че трябва да бъде вдигната десеторно, колкото и това да дразни някои хора. Защото е смешно да управляваш 20 милиарда примерно, а да взимаш 25, 000 лв годишно, но министрите все пак си имат и други печалби.

    Иначе дали, ако съм преуспял, бих се занимавал с политика на този етап не мога да кажа, но по-скоро не. Прекалено много ги мразят, защото са "голямата работа". Те и иначе са, макар и понякога малко по-малка, но никой не ги знае и затова не се изсипва омраза, завист и злоба върху тях и си живеят животеца спокойно. А не сега като случая със сина на Дянков, където, ако четеш по форуми, половината хора смятат, че така му се пада.

  8. #8
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Той пък Василев ни го представяха като някакъв голям, а той просто работил на някакъв малък пост в чужда банка - чудо голямо. А за Велчев също не съм убеден, че се е издигнал кой-знае колко в чужбина, докато за Симеон Дянков и най-вече за леля му Кр. Георгиева определено може да се каже, че са успели на запад, поне по това, което знам...

  9. #9

    Re: Хора като Кристалина Георгиева, Симеон Дянков и Илия Мих

    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Обаче се чудя едно... Какво кара хора като Кристалина Георигиева, един от вице-президентите на световната банка, да се прости с работата си, за да работи за благото на страната и ЕС? Какво кара хора като Дянков, чиято годишна министерска заплата е ревна на половин месечна такава в САЩ да стоят тук и да работят за името на родината? Какво кара хора като Илия Михов да се върнат? Каква е причината едни от най-добрите икономисти и финансисти да зарязват собствената си работа в полза на България? Имат достатъчно пари, за да не им трябва да крадат и същевременно да живеят добре.

    Вие, ако сте един такъв преуспял човек, бихте ли дошли в България в определен етап от живота си? Бихте ли зарязали всичко в полза на собствената си страна? Тези, които бихте защо?
    Факта, че зарязват всичко там и идват в България на подобна заплата, трябва да ти говори, че са си направили елементарна сметка. Подобни хора, кариеристи, които гонят позиции, по-високи заплати и т.н. няма просто лекомислено да оставят нещо, което са градили с много труд, и вложили толкова усилия в него. Защо всички се бутат да стават депутати например? Защото ще се слееш с тълпата, и от там ще си въртиш далаверите, не незабелязано, но не и с това внимание, което е насочено към един министър примерно. А може би са подтикнати от друго. Може би наистина мислят, че са способни да помогнат на България и икономиката й, имат с какво да допринесат. Ако са наистина толкова съвестни обаче, и са дошли да РАБОТЯТ, а не да крадат, много е вероятно след като видят обстановката, липсата на професионализъм и некомпетенността, която струи от много хора, просто да си хванат първия полет обратно. Общи приказки са, но това е моето мнение до тук.

  10. #10
    Won't wear the cross of a man that means nothing. A man who falls to his knees is a man of disease. Take your God straight to hell. Trash your cross.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573

    Re: Хора като Кристалина Георгиева, Симеон Дянков и Илия Мих

    Цитирай Първоначално написано от plmn
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Обаче се чудя едно... Какво кара хора като Кристалина Георигиева, един от вице-президентите на световната банка, да се прости с работата си, за да работи за благото на страната и ЕС? Какво кара хора като Дянков, чиято годишна министерска заплата е ревна на половин месечна такава в САЩ да стоят тук и да работят за името на родината? Какво кара хора като Илия Михов да се върнат? Каква е причината едни от най-добрите икономисти и финансисти да зарязват собствената си работа в полза на България? Имат достатъчно пари, за да не им трябва да крадат и същевременно да живеят добре.

    Вие, ако сте един такъв преуспял човек, бихте ли дошли в България в определен етап от живота си? Бихте ли зарязали всичко в полза на собствената си страна? Тези, които бихте защо?
    Факта, че зарязват всичко там и идват в България на подобна заплата, трябва да ти говори, че са си направили елементарна сметка. Подобни хора, кариеристи, които гонят позиции, по-високи заплати и т.н. няма просто лекомислено да оставят нещо, което са градили с много труд, и вложили толкова усилия в него. Защо всички се бутат да стават депутати например? Защото ще се слееш с тълпата, и от там ще си въртиш далаверите, не незабелязано, но не и с това внимание, което е насочено към един министър примерно. А може би са подтикнати от друго. Може би наистина мислят, че са способни да помогнат на България и икономиката й, имат с какво да допринесат. Ако са наистина толкова съвестни обаче, и са дошли да РАБОТЯТ, а не да крадат, много е вероятно след като видят обстановката, липсата на професионализъм и некомпетенността, която струи от много хора, просто да си хванат първия полет обратно. Общи приказки са, но това е моето мнение до тук.
    Напоследък не сме толкова непрофесионални и некомпетентни. Поне докато разглеждаме нещата на ниво управляващи. Надолу нещата бавно се почистват.


    Според мен за хора като Симеон Дянков и Кристалина Георгиева високата квалификация, богатият опит и високите кариерни равнища са началният старт, който им е бил нужен, за да вършат това, което правят в момента. За мен постъпката им е от патриотизъм и моралният дълг към родината им. Наивно звучи, дали наистина е така, времето ще покаже. Със сигурност екипите на новото правителство и самите държавници са далеч по-прозрачни и, за мен, откровени и точни. Ако трябва да сме честни, България влезна истински в Европейския съюз чак след избирането на днешното правителство.


    Ако имах възможност и аз бих поел по пътя на министъра на финансите или на Кристалина Георгиева и пр. , дори ми е цел, но силно ме съмнява да постигна нещо. Знае ли човек. Но да трупаш капитали цял живот, без да си истински полезен, означава да се превърнеш в героя Борис от Тютюн.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  12. #12
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Всъщност за Велчев специално знам, че се е върнал от GB с доста солидно състояние.
    n00bs

  13. #13
    http://vbox7.com/play:2ada715b - ето ви Дянков, освен да му се посмеем за друго едва ли може да бъде полезен (но пък все е нещо все пак не е лошо хората да умират с усмивка на уста благодарение на "антикризисната му политика")

  14. #14
    Кристалина богатее на гърба на България! Разберете го най сетне!
    От 15 на 25 хиляди евро е скочило месечното възнаграждение на Кристалина Георгиева след като напусна поста си на Зам. директор на Световната банка и стана Европейски комисар за България в Брюксел. Това означава, че със заемането на новия пост, заплатата й е скочила с над 40 %. И всички твърдения, че се е дала курбан на ползу роду, са пълна лъжа и инсинуация. Освен заплата от 300 хиляди евро годишно, новоизпечената еврокомисарка ще разполага и с безброй други привилегии и допълнителни възнаграждения. Всеки месец ще й се отпускат отделно по 4 хил. евро за квартирни разходи. Полагат й се и около 8 хил. евро, коитои да харчи за посещение на културно-масови мероприятия из цяла Европа. Отделно от това, Брюксел осребрява и всички останали харчове на българската Комисарка и екипът й - от разходите по техни пътувания със самолети из цяла Европа до сметки за телефони, ползване на скъпарски автомобили с шофьори и вечери в луксозни ресторанти. Когато след 5 години изтече мандата й на Еврокомисар, 58-годишната днес Кристалина Георгиева ще е във възраст за пенсиониране. И успоредно с ултрависоките си американска и българска пенсия ще получава ежемесечна огромна сума пари от специализиран европейски фонд. Впрочем, от същия фонд в момента си харчи на воля бившата ни Еврокомисарка Меглена Кунева. Сумата, която въпросния фонд е предвидил да отпусне на Кристалина след пенсионирането се равнява точна на 2,4 млн. български лева и й се дават като компенсация за преустрояването й. Но това ще се случи чак 3 години след сдаването на поста. Защото междувременно „жертвения агнец“ Кристалина ще продължи да си получава заплатите на Еврокомисар, нищо че вече няма да заема този пост. И ако някой се съмнява, че гореспоменатите данни и цифри са изманипулирани, ще споменем, че са извадка от официални документи на Европейския парламент, представена от английската организация „Опен Юръп“. Когато фактите говорят и Боговете мълчат. Така че нека пи-ар-ите и имиджмейкърита на ГЕРБ не говорят повече страховитите си глупости, как Кристалина Георгиева напуснала високоплатения си пост и се хвърлила да помага на страната си срещу жълти стотинки. Това е чиста лъжа!

    А какво да правим ние, когато пак някой ни запее песента за "солидарната" отговорност по време на криза?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си