.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22
  1. #1

    Фотоапарат

    Не съм начинаещ, но все пак искам да се допитам и до вашите мнения за:

    OLYMPUS X-42 BLACK

    -ДИГИТАЛЕН ФОТОАПАРАТ
    -12 МЕГАПИКСЕЛА (1/2.5" CCD)
    -5X ОПТИЧНО ПРИБЛИЖЕНИЕ
    -ВИДЕОКЛИП СЪС ЗВУК (320X240/ 30 PPS)
    -2.7" TFT LCD ДИСПЛЕЙ
    -СЛОТ ЗА XD КАРТА I MICRO SD
    -2AA БАТЕРИИ

    + меню на бг и 13 режима и т.н

    Това цялото за 169 лева с ДДС... Мен ме устройва перфектно... но и вие кажете вашето мнение... защото си търся апарат до 200 лв... може да ми препоръчате нещо

  2. #2
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Добра оферта, според мен. Но гледам, без зарядно устройство ... По-добре си вземи със зарядно.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от YouDontKnowMe
    Добра оферта, според мен. Но гледам, без зарядно устройство ... По-добре си вземи със зарядно.
    Без ток оставаш блокиран... според мен батериите са по-добър вариянт

  4. #4
    Не знам къде си намерил този фотоапарат, но на мен ми се струва доста изгоден! "OLYMPUS" са хубава марка фотоапарати, а относно батериите си взимаш 2 комплекта по 2 бр. акумолаторни батерии около 2000 mAh 1,4 волта + зарядно! В "техномаркет" или "технололис" би трябвало да има такива комплекти батерии със зариадно устройство!

    Аз така съм си взел за моя фотоапарат 4 батерии (два комплекта по 2 бр.) с капацитет 2700 mAh всяка, така че като свърши единя комплект слагам другия и продължавам да снимам! Заедно с батериите си взех и зарядно за тях, като може да зарежда и батерии размер ААА, тоест малко по-малките. Картата с памет ми е 4 GB, като единя комплект батерии, ако са заредени до края могат да направят доста голям брой снимки или без проблеми да снимат видео до запълване на цялата памет... приблизително 55 минути, като батериите не се изтощават до край.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr
    Не знам къде си намерил този фотоапарат, но на мен ми се струва доста изгоден! "OLYMPUS" са хубава марка фотоапарати, а относно батериите си взимаш 2 комплекта по 2 бр. акумолаторни батерии около 2000 mAh 1,4 волта + зарядно! В "техномаркет" или "технололис" би трябвало да има такива комплекти батерии със зариадно устройство!

    Аз така съм си взел за моя фотоапарат 4 батерии (два комплекта по 2 бр.) с капацитет 2700 mAh всяка, така че като свърши единя комплект слагам другия и продължавам да снимам! Заедно с батериите си взех и зарядно за тях, като може да зарежда и батерии размер ААА, тоест малко по-малките. Картата с памет ми е 4 GB, като единя комплект батерии, ако са заредени до края могат да направят доста голям брой снимки или без проблеми да снимат видео до запълване на цялата памет... приблизително 55 минути, като батериите не се изтощават до край.
    Именно... аз имам зарядно за акумулаторни и общо казано съм много доволен.. а за апарата не се учудих че вече е закупен... гледах го във еден магазин DOMO ако не се бъркам, но и цената му като се поразровя в нета е същата и май ще се спра на него щото олимпус са наистина качествени и знам че взимам нещо хубаво хубавото е че зареждат и скоро ще има отново

  6. #6
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Вземи си го.До 200 лв. по-добро едва ли ще намериш..

  7. #7
    Бе и мен като си взимах "сапунерката" ми казаха че Олимус са качествени , ма почти без снимане ми изгоря един пиксел (и то не на дисплея а на матрицата).

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от anow
    Бе и мен като си взимах "сапунерката" ми казаха че Олимус са качествени , ма почти без снимане ми изгоря един пиксел (и то не на дисплея а на матрицата).
    Никой не е застрахован от такива дефекти...

  9. #9
    Абсолютно \/

  10. #10
    Добре де, аз нещо не видях да кажете за оптиката, матрицата каква е. То че може да снима видео със звук и да увеличава 5 пъти и телефона ми го може.
    I'm RETIRED.
    I was tired yesterday, and today I'm tided too.
    http://www.facebook.com/john.stefanov
    http://blog.injenera.com

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от ivanstef
    Добре де, аз нещо не видях да кажете за оптиката, матрицата каква е. То че може да снима видео със звук и да увеличава 5 пъти и телефона ми го може.
    Ами то няма какво по-конкретно да се каже... За 200 лв. - толкова! Ето една статиика: http://blog.emall.bg/photo/%D0%B4%D0...-olympus-x-42/

  12. #12
    нямам какво да се чудиш грабвай го


    Ентусиазиран НЕпукист™
    "Господ на небето , OPEL на шосето ! "

  13. #13
    Аватара на taffy
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    785
    Понеже и аз в момента си търся фотоапарат до 200лв и в сайта на техномаркет намерих един с функия Face detection и BEAUTY SHOT, може ли някой да ми обясни какво представляват. Благодря.

    едит; отворена съм за рредложения, но ми се иска батерията да е LI-ION


    There are n0 0pti0ns f0r th0se wh0 break the rules.

  14. #14
    Face detection разпознава лицата на снимката , тоест всички лица са на фокус и оправя малко цветовете им.BEAUTY SHOT използва Face detection и прави кожата по-гладка и мека.
    ПС: имаше един никон с функция Face detection , дето не разпознаваше азиатци ..

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от anow
    Face detection разпознава лицата на снимката , тоест всички лица са на фокус и оправя малко цветовете им.BEAUTY SHOT използва Face detection и прави кожата по-гладка и мека.
    ПС: имаше един никон с функция Face detection , дето не разпознаваше азиатци ..
    хах това ще е било грубо
    таа да ползвам темата до 200лв може и Canon незнам как са понеже аз съм с Практика и не пожелавам на ноки да се самонакзва с такова нещо


    Ентусиазиран НЕпукист™
    "Господ на небето , OPEL на шосето ! "

  16. #16
    Аватара на taffy
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    785
    Аз имах Практика и апарата нямаше грешка. Аз си бях виновна, че го счупих..

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052172 Ето този харесах, но само батериите ме бъркат..
    Тея АА имат ли други кусури, освен, че трябва да се сменят?


    There are n0 0pti0ns f0r th0se wh0 break the rules.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от taffy
    Аз имах Практика и апарата нямаше грешка. Аз си бях виновна, че го счупих..

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052172 Ето този харесах, но само батериите ме бъркат..
    Тея АА имат ли други кусури, освен, че трябва да се сменят?
    Задължително трябва да си вземеш акумолаторни батерии размер АА + зарядно устройство за тях, тъй като ако мислиш да ползваш обикновенни батерии (алкални) - ще фалираш много бързо! Акумолаторните батерии издържат по около 1000 зареждания, като има много голям избор в моща на батерията измерена в mAh (милиампер часа) - тоест колко могат да издържат бетериите при работа. Гледай да си намериш поне 1800-2000 mAh батерии. Другото което е, че спокойно можеш да си вземеш 4 бр. и след като първите две се изтощят напълно да ги замениш с другите две... - Така ще можеш да снимаш много неща, при полужение, че картата памет на фотоапарата е с голяма капацитет!

    След това си зареждаш 4-те батерии със зарядното устройство и си ги ползваш многократно...

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от taffy
    Аз имах Практика и апарата нямаше грешка. Аз си бях виновна, че го счупих..

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052172 Ето този харесах, но само батериите ме бъркат..
    Тея АА имат ли други кусури, освен, че трябва да се сменят?
    не аз съм с на филипс 2600 и с практиката издържа повече от седмица а ако не го ползвам повече от месец


    Ентусиазиран НЕпукист™
    "Господ на небето , OPEL на шосето ! "

  19. #19
    Аз имам същия (OLYMPUS X-42 BLACK ) за сега съм доволна от него. Взимай го
    "Вие ми се смеете, защото съм различен, аз ви се смея, защото всички сте еднакви!"

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Girl08
    Аз имам същия (OLYMPUS X-42 BLACK ) за сега съм доволна от него. Взимай го
    Е ся да земете и да ми чиститите рождения ден на 6 февруари решено

  21. #21
    Аватара на taffy
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    785
    Цитирай Първоначално написано от Ax3
    Цитирай Първоначално написано от Girl08
    Аз имам същия (OLYMPUS X-42 BLACK ) за сега съм доволна от него. Взимай го
    Е ся да земете и да ми чиститите рождения ден на 6 февруари решено
    Хаха, и моя ще е за рд февруари .. Честито да ти е отсега.


    There are n0 0pti0ns f0r th0se wh0 break the rules.

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от taffy
    Цитирай Първоначално написано от Ax3
    Цитирай Първоначално написано от Girl08
    Аз имам същия (OLYMPUS X-42 BLACK ) за сега съм доволна от него. Взимай го
    Е ся да земете и да ми чиститите рождения ден на 6 февруари решено
    Хаха, и моя ще е за рд февруари .. Честито да ти е отсега.
    ХеХе И моЯяЯ
    A woman`s heart is a deep ocean of secrets ...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си