.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    леко подут лимфен възел-не боли толкова

    Втори ден напипвам леко подут лимфен възел. Аз съм на 19 и сега като пропручетох тук-там за лимфния възел и ме побиха тръпки. За сега е на едно място в шията леко е подут и се опипва. Не боли толкова - може би като го натисна, но това е нормално болката е такава както при натиск на всяка част от тялото- не е толкова особена. Утре ще ида на лекар, но ще спия притеснено. Откъм здравословно състояние съм горе-долу добре. На огледалото ако се загледа си личи- само от едната страна е . Дайте съвет, на едно място прочетох, че ако нямам настинка може да е онко заболявяне или тумор.

    II. Права и задължения на потребителите
    7. Да слагат пълно и описателно заглавие на темите си.
    kalpazanka
    adsdasasdsdadsasad

  2. #2
    Пич, за 19 годишен, много се вглеждаш...ама то кво съм седнал да ти давам съвети, като и аз съм същия. Та, спокойно...при настинка, грип и т.н. лимфите поемат каквото трябва. За това се подуват, възможно е да се подуе и от другата страна. Не го натискай - не е нужно. Пък, когато можеш иди и на лекар. :P

  3. #3
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Да имаш болни зъби? Да те боли гърло? Имаш ли висока температура? Да се чувстваш отпаднал? Изобщо някакви оплаквания?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  4. #4

    Сега бях на лекар

    Имал съм зачервено гърло, но такъв проблем с лимфния възел не съм имал. Иначе физически съм добре, но прочетох някъде, че, в малко случаи може да се образува тумор, когато си уж "добре"- за това се притесних.
    adsdasasdsdadsasad

  5. #5
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Питам те за момента имаш ли оплаквания? За тези два дни /и около тях/ дали си забелязал нещо друго освен ЛВ.
    Посети ли личния?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  6. #6

    Бях при личния лекар

    Сутринта бях и ми каза, че имам възпаление на гърлото. Иначе физически съм добре- не кашлям. Иначе нямам никакви други оплаквания - храня се добре. И освен това, което е на врата на друго място нямам.
    adsdasasdsdadsasad

  7. #7
    Супер фен Аватара на zoreto
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    2 342
    И аз имах до преди 2 дни,но аз съм настинала много жестоко и от това се поду,сега вече ми мина ,но настинката продължава.Подуването в повечето случеи се дължи на настиване или какво вече споменаха на продлеми с гърлото


  8. #8
    Лимфните възли са част от имунната (лимфната) система. Подуват се, когато около мястото има някакъв проблем - възпаление, примерно.
    Щом е от възпалено гърло... проблем няма. Произвеждат се лимфоцити, които атакуват бактериите. Именно за това лимфните възли са разположени в областта на шията... за да обезвреждат бактериите вирусите попадащи през устата и носът.
    Лимфен възел, който е подут години наред може да е опасен, защото може да алармира за тумор в главата или нещо друго

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си