.

Виж резултатите на анкетата: Къде образованието е по-добро според вас?

Гласували
81. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • чужбина

    61 75,31%
  • България

    13 16,05%
  • нямам мнение

    7 8,64%
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 33
  1. #1

    Имам проблем с родителите!!

    Правя тази тема и се нуждая от вашата помощ... Сега съм 11 клас и догодина ще кандидатствам. Имам амбиции за чужбина, но родителите ми не одобряват изобщо (поне засега).. В училище уча само за да изкарам добри оценки и да мога да получа добро образование.. Наистина искам да уча в чужбина, но майка ми каза, че ако замина щяла да ме прежали и тн.. НЕ ме подкрепя Това ме спира... но не искам да си провалям бъдещето само, защото те не одобряват това.. моля Ви помогнете
    6tastie ima i v nai-trydnite momenti, stiga 4ovek da se doseti da pysne svetlinata ヅღ ☺ ♥

  2. #2
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    естествено зависи в коя държава искаш да осъвършенстваш образованието си ..... ?

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  3. #3
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Цитирай Първоначално написано от ImmortalSportFreak
    естествено зависи в коя държава искаш да осъвършенстваш образованието си ..... ?
    ++
    Но иначе аз мисля,че образованието в чужбина е по-добре..
    Ако си решил,че НАИСТИНА искаш да учиш в чужбина - седни и говори с майка си..
    Обясни й всичко и причините,за които искаш да учиш в друго място
    Успех !!
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  4. #4
    Като цяло мисля за Англия засега.. а иначе говорила съм с нея тя обикновено след някакъв такъв разговор се ядосва и не ми говори 1-2 дена..
    6tastie ima i v nai-trydnite momenti, stiga 4ovek da se doseti da pysne svetlinata ヅღ ☺ ♥

  5. #5
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Изчакай още малко... да станеш на 18 и няма как майка ти да те спре.......... в Англия мисля че образованието е качествено ... успех.... ;

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  6. #6
    Това за спиранет го знам.. ама не знам.. чудя се просто дали думите и наистина са насериозно... Иначе мерси
    6tastie ima i v nai-trydnite momenti, stiga 4ovek da se doseti da pysne svetlinata ヅღ ☺ ♥

  7. #7
    Изчакай още малко... да станеш на 18 и няма как майка ти да те спре.......... в Англия мисля че образованието е качествено ...
    точно така
    skype--> stoenski965 email--> rulzz93@abv.bg

  8. #8
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    А може би нямат пари, не че не одобряват амбициите ти. Просто им се иска да изтъкнат по-уважителна причина от това, че не могат да си позволят обучението ти да е зад граница. А то действително си е свързано с не малко средства. Ако проблемът не идва от това, причината може да е в желанието им да си по-близко до тях тъй като все още не те възприемат за зряло момиче и се страхуват. Убеди ги в противното, старай се да направиш впечатление на по-зряла и отговорна. Все пак имаш още 2 години на разположение, така че не е фатално какво точно си мислят в момента.

  9. #9

    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    4 440
    чужбина 100% [ 12 ]
    MarkKnight - мъжленцето


    awesomesheepy - лелинка
    DaNGeRousLy - братче
    RageAgainstTheMachine - тате
    cherrygloss - мама
    Sunshinebabybyy - сестриче
    xNymphetamineGirlx - сестриче
    Discard - братче
    polssa - сестриче

  10. #10

    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    [На Метри От Земята]
    Мнения
    2 772
    чужбина
    Просто аз

  11. #11
    Супер фен Аватара на cherrygloss
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Бургас
    Мнения
    2 028
    Цитирай Първоначално написано от Neopitom3na
    чужбина
    I found someone I can trust..can you see that I am bound to you? ?

  12. #12
    определено има по голям шанс за бъдещето на даден човек в чужбина ... Седни да поговориш с родителите си наистина може да е заради финансовото пооложение, незнам, Но си мисля, че на един родител малко му е трудно да възприеме мисълта, че детето му ще бъде много далеч от него и ще се чуват само по телефона или по скайп. Наистина, както се казва, само от един разговор ти зависи бъдещето...

  13. #13
    Ами казват по добро било образованието в чужбина. Ето ти няколко въпроса над които можеш да разсъждаваш. Какво учи един икономист в България и какво учи икономист в Англия ( отг едни и същи неща и дватамата учат за един и същи направления едни и същи предмети ..). Втори въпрос каква е разликата между 1 магистър ( студент) завършил СУ ( соф. унв) и такъв завършил ВТУ (Велико търновския) на практика никаква и двамата са учил едни и същи неща, но на единиа дипломата важи повече от на другия(примерно за спец право) . Просто западните унв се славят повече лично мнение. Това че си завършил на запад не ти дава гаранция че знаеш , разбираш , можеш и ще се реализираш по добре от мене , ако съм завършил в БГ примерно.

    Аз лично смятам да не напускам страната поради мн причини , някой от по важните са роднини и приатели са ми тука. България е инвестирала в мене 14 години ( в момента съм 2 курс)и след като завърша ще почна да и се отблагодарявам. Вместо да замина в чужбина и чужденците да ипозлват потенциала им да им трупам полезен продук на тях.....

    Ако наистина желаеш да получиш добро образование не е нужно да замнаваш в чужбина можеш да го получиш и тука просто ще вложиш повече усулия от своя страна и по- малк осредства

    ПС: Сру за правописните грешки но бързам и нямам време да проверявам..

  14. #14
    SatansOwn а ти я помисли колко пари ша зима тоя икономист в България и колко ша зима в Англия .... от 8 месеца съм в Испания баща ми работи тук 3 години на месец зима по 1500 евро а работата му е съвсем обикновенна нещо като строител ... а за това нещо в България зимаше едни мизерни 300 лева с които не можеш да си платиш само сметките (ток,вода,данъци,кабелни,ин ернети и т.н.) майка ми в БГ работеше в поща (касиерка) и зимаше 250 лева а тук работи в един ресторант като готвачка рядко е викат защото няма много работа за 4 дена зима 200 евро в месеца работи 15 дена максс .. аз уча .. в Бг да наистина ще научиш повече обаче ква полза от това /// тук на 15 години те първа по математика се учи таблицата а по родния език какво е глагол какво е прилагателно как се открива и т.н. много по лесно се взима висше образование без да знаеш нищо обаче са дават огромни пари в момента и тук е криза но баровете кафетата магазините улиците винаги са пълни така че не се мисли само за образованието а се мисли и за след това като го получиш
    О ЛОКО ПЛОВДИВ ЗА ТЕБ ЖИВЕЕМ И НИЙ ЗА ТЕБЕ ЩЕ УМРЕЕЕМ ...!

  15. #15
    Аватара на pamii
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    В бурканче Nutella ;дд
    Мнения
    2 707
    чужбина 80% [ 34 ] Не се спирай, щом имаш възможност !
    [size=2][b]I believe, I can fly .. PLATSCH! .. Schei

  16. #16
    Образованието в Дания и в Шотландия е безплатно, а в Англия цените тръгват от 3800 eвро на година само за учебна такса. Има опции за студентски кредити и стипендии. В Холандия цените тръгват от 1100 евро за учебните такси годишно. Отиди в Интеграл и се интересувай. Не казвам, че да се кандидатстването с тях е най-добрият вариант, казвам че могат да ти дадат много информация. Ако тръгнеш да кандидатстваш на своя глава може да ти е малко трудничко предвид TOEFL, защото той си струва пари. Около 160 лева беше....
    Аз съм също 11 клас и съм убедена, че не искам да уча в България и това е по простата причина, че не искам да живея в България. Знам го още откакто бях на 10, когато за пръв път излязох от страната.

    Style is knowing who you are, what you want to say, and not givin' a damn.
    цък

  17. #17
    Зависи къде искаш да отидеш да кандидатстваш/учиш Аз сега живея в чужбина и да ти кажа чесно .. в България нещата са много по-напред смисъл според мен е по добре да учиш в България докато завършиш /както си намислила/ а от там нататак да идеш в чужбина.Англия ми се струва хубава и ученето не е лошо ((знам от опит :д )) но ако искаш да живееш там и да учиш ... трябва да се примириш с факта, че там имат и различни неща .. имам предвит не с учението но с други като например : "ще станеш ли като тях /наднормено тегло :д /" и т.н. Искам да обобщя, че съм съгласна с теб да излезеш извън България след като завършиш и от там нататък да кандидатстваш за "висше" или нещо подобно :д като цяло България и Чужбина са 50 на 50



    а за Ebullience искам да кажа, че да отидеш на екскурзия някаде в чужбина е едно а съвсем друго да живееш там

  18. #18
    тоя/тая отгоре кво говориш за наднормени тегла тва си е до човек не значи че като повечето англичани са такива и тя ще стане така .. дрънкате пълни глупости без да мислите
    О ЛОКО ПЛОВДИВ ЗА ТЕБ ЖИВЕЕМ И НИЙ ЗА ТЕБЕ ЩЕ УМРЕЕЕМ ...!

  19. #19
    1. аз съм в сайт в които мога да пиша какво е моето мнение
    2.дали мисля или не тва си е мои проблем

  20. #20
    мда ама да пишеш по темата ф която си
    О ЛОКО ПЛОВДИВ ЗА ТЕБ ЖИВЕЕМ И НИЙ ЗА ТЕБЕ ЩЕ УМРЕЕЕМ ...!

  21. #21

  22. #22
    ок извинявам се!! не му беше мястото на тва тука

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от villytooOo
    Зависи къде искаш да отидеш да кандидатстваш/учиш Аз сега живея в чужбина и да ти кажа чесно .. в България нещата са много по-напред смисъл според мен е по добре да учиш в България докато завършиш /както си намислила/ а от там нататак да идеш в чужбина.Англия ми се струва хубава и ученето не е лошо ((знам от опит :д )) но ако искаш да живееш там и да учиш ... трябва да се примириш с факта, че там имат и различни неща .. имам предвит не с учението но с други като например : "ще станеш ли като тях /наднормено тегло :д /" и т.н. Искам да обобщя, че съм съгласна с теб да излезеш извън България след като завършиш и от там нататък да кандидатстваш за "висше" или нещо подобно :д като цяло България и Чужбина са 50 на 50



    а за Ebullience искам да кажа, че да отидеш на екскурзия някаде в чужбина е едно а съвсем друго да живееш там

    Родителите ми живеят в чужбина. Покрай тях времето, в което съм живяла в чужбина е (специално заради теб го сметнах) е 15 месеца. Не говорим за екскурзии.
    Масовото напълняване на англичаните се дължи на полуфабрикатните храни и хранителните добавки, които нон-стоп консумират и на обездвижването. Всеки сам определя своя хранителен режим.

    Style is knowing who you are, what you want to say, and not givin' a damn.
    цък

  24. #24

    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    Венера
    Мнения
    6
    Е разбира се че трябва да имаш подкрепа от родители те си но следвай и мечтите си...

  25. #25
    Ако имаш желание за учене и във България има добри учебни заведения.. Желанието е ключа.


    Ентусиазиран НЕпукист™
    "Господ на небето , OPEL на шосето ! "

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си