.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    Голям фен Аватара на darsit0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    845

    ЕСЕ "има ли красота в нашия живот"

    здр хора. преди няколко минути разбрах че трябва да пиша есе на тема "има ли красота в нашия живот" и понеже ми е за първи път да пиша есе (взехме го преди 2 дена обаче не бях на даскало и за това чак сега ми казаха, ама така е като пиатм овце за домашните) не знам как . моля ви дайте примери някакви. ще съм ви безкрайно благодарна ! МООООЛЯ ВИИ за утре е ужас ! и не ви карам да ми пишете цялото есе. само началото. аз може и да се справя нататък с 300 зора така де ---> ще си поблъскам малко тъпата тиква

    Липсва описателно заглавие!
    Грешен раздел!
    kalpazanka
    ЖЕНСК0 СЪМ

  2. #2
    Голям фен Аватара на darsit0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    845
    може и да дадете свои есета ако сте писали за нещо подобно. само искам някакъв пример, защото в учебника нищо не се разбира
    ЖЕНСК0 СЪМ

  3. #3
    Мега фен Аватара на KumchoValcho
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    4 794
    Значи първо структурата трябва да е
    1. Увод
    2. Изложение (или може по отделно Теза и Доказателствена част)
    3. Заключение

    Иначе за примери веднага се сещам. Примерно пиши за изкуството, което се вижда навсякъде около нас. Например дизайна на един телефон, корицата на една книга, музиката и т.н.
    Също и непременно пиши за красотата на природата. Темата е лесна според мен.

  4. #4
    Голям фен Аватара на darsit0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    845
    е това за структурата го има в учебника и е единственото нещо, което разбирам от там. обаче не мога да измисля "увода"
    ЖЕНСК0 СЪМ

  5. #5
    Е първо можеш да кажеш нещо за красотата...че за различните хора тя се възприема по различен начин,защото всеки си има вкус...всеки има свои възгледи
    След това казваш че красотата може да се приеме в два аспекта-физическа и духовна...Мисля че сама се сещаш че това може да са ти подтезите,физическата красота-външност...духовна красота-богатвото на ценностите ( добротоа,совободолюбие,бла готворителсност)...
    Засега се сещам само за това ...
    Дано ти помогнах

  6. #6
    Голям фен Аватара на darsit0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    845
    мерси. ако има още мнения, чакам с нетърпение
    ЖЕНСК0 СЪМ

  7. #7
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710
    Това,което знам за есето е,че си оформяш основната идея,пишеш си увода,и после всяка мисъл,която ти изникне в главата(ПО ТЕМАТА.Не по средата на есето да напишеш Гладна съм )и просто се стараеш да не се повтаряш.Друго полезно нещо е да намериш в интернет материали по темата и да вземеш идеи,не да преписваш

  8. #8
    Мега фен Аватара на KumchoValcho
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    4 794
    Използвай и цитати на мъдри хора.

  9. #9
    Голям фен Аватара на darsit0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    845
    хораааа, обичам ви успях, обаче сега ми е проблем заключението. писах за природата, хората и изкуството, обачеее заключението ме затруднява малко. помощ?
    ЖЕНСК0 СЪМ

  10. #10
    Голям фен Аватара на darsit0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    845
    ааа не ми помагайте. направих и заключение. благодаря все пак на хората, които си изгубиха няколко минутки да погледат темата. и тържествено обявявам, че може да бъде заключена. (сега да засвири съответната тържествена музика)

    айде да сте живи и здрави всички, много красота да срещнете (дано не ви се налага да пишете есе за нея ) и ..... "успех в живота" (цитат, мисля че се сещате от кого)
    ЖЕНСК0 СЪМ

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си