.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710

    Храносмилателна система

    Трябват ми материали на тема "Фактори,увреждащи храносмилателната система.В интернет не мога да намеря нищо,ще съм много благодарен,ако пуснетя някой полезен линк

    Грешен раздел!
    kalpazanka

  2. #2
    В гугъл статията може да не е под точното име,но можеш да отговориш на темата и като потърсиш за някои болести на храносмилателната система и нали нещата,които ги причиняват.
    just be

    they say learning to love yourself is the first step,
    that you take when you want to be real..
    face up to the fact that you are who you are
    and nothing can change that belief

  3. #3
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  4. #4
    Аватара на aDuHka
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    198
    1.Алкохол
    - храносмилателна система – злоупотребата с алкохол може да увреди:
    √ лигавицата на храносмилателните пътища (устна кухина, хранопровод и стомах) и да доведе до развитие на гастрит и язви на стомаха и дванадесетопръстника, а също така да увеличи риска от появата на злокачествени заболявания;
    √ функцията и структурата на черния дроб, в резултат на което се развиват хепатити, цироза, рак и други заболявания.

    2.Лекарства
    http://www.kak-da.com/%D0%BB%D0%B5%D...%BD%D0%B8.html

    3.Наследствено заболяване - напр.Цистичната фиброза

    Цистичнат фиброза е едно от най-разпространените наследствени животозастрашаващи заболявания. Огромен е броят на носещите генът-причинител на Цистична фиброза. Ако двама носители имат дете, то шансът бебето да има Цистична фиброза е 1:4.

    Цистичната фиброза засяга вътрешните органи, особено белите дробове и органите на храносмилателната система като ги запушва с гъста лепкава слуз. Това затруднява дишането и храносмилането.

  5. #5
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710
    Аз съм идиот От всички статии на тази тема съм се объркал.темата е фактори,укрепващи ХС .Много се извинявам за грешката

  6. #6
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Ще ти ги кажа защото не мога да намеря в нета:
    - избягването употребава на алкохол и тютюн;
    - внимание с употребяването на лекарствени средства;
    - редовно хранене по 3-5 пъти на ден по едно и също време;
    - ядене на пълноценна храна-приемане на основните хранителни вещества(белтъци , въглехидрати и мазнини) всеки ден и на повечето витамини .. ;
    - бавно хранене и качествено сдъвкване на храната;
    - количеството храна да е съобразено с възрастта и енергийните нужди на човека.

    Това са основните фактори за укрепване и нормално функциониране на ХС.

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  7. #7
    :P Понеже не искам да пускам друга тема ще пиша тук. Трябва ми някой от 8 клас или от 9-ти който да учи по биологията за 8-ми

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си