.
Отговор в тема
Страница 6 от 9 ПървиПърви ... 23456789 ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 218
  1. #126
    Абе я кажете файда има ли да го правя това. Аз съм 52 кила и 1.76 висок. От скоро почнах да се набирам по този начин.
    Целта ми е да направя 100 набирания общо за цялата тренировка, като правя 5 набирания и почивам 2-3 минути и пак така до 100. Като за начало от това има ли смисъл? Имам и една гира 10кг. Както правя и коремни преси по 20, докато стигна пак до 100.

  2. #127
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Няма голям смисъл. Като олекнат набиранията обикновено се прави по-бавно, чисто изпълнение с пълна амплитуда или се използва допълнителна тежест. Това упражнение не е за цялото тяло,а натоварва само една или няколко мускулни групи. Не всичко.

  3. #128
    Здравейте!Искам само да допълня,че набиранията са най-доброто упражнение за гръб,много хора не го правят,защото не е лесно :Д.Четири серии по 10 повторения е достатъчо,естествено е нужно още 2 упражнения (по 4 серии всяко).Който разполага с възможности,може да си купи протеин и аминокиселини(БЦА в течен вариант),нищо друго не е нужно,и редовно хранене на качествена храна(изгответе си режим,или кажете на някои да ви изготви,аз мога да ви помогна,ако някой желае да пише) ))

  4. #129
    Здравейте ! 177-78 см / 68-70кг съм на 18 год. след доста часовете четене направих един хранителен режим с цел покачване на ММ.. До сега режим не съм спазвал, нямам опит, бих се радвал ако ме поправите там, където греша

    08:00 1. 150гр овесени ядки ; 300 грама прясно мляко 2 яйца
    10:30 2. Кофичка кисело мляко
    13:30 3. 150гр. пилешко филе ; 300 грама варени/печени картофи ; 2 ябълки
    15:30 4. 3 белтъка, 50гр. фъстъци/бадеми 16:00 5. Тренировка
    17:30 6. 2 банана ; 2 лъжици мед ; прясно мляко - Шейк
    19:00 7. 150гр. пил. филе ; 200 гр ориз ; 1филия препечен хляб
    22:30 8. 250гр. извара ( евентуално с кисело мляко като някакъв шейк )

    Калориите приблизително са около 3100 / Основните хранения са 1,3,7

    Писах и другаде .. но има само упреци и никой не казва какво точно да променя .. писаха ми :

    "- лош баланс между белтъчини, мазнини и въглехидрати
    - 7 хранения дневно са лоша стратегия - не виждам логика в ядките преди тренировка
    - не виждам смисъл в масивната доза въглехидрати в първото хранене "

    Благодаря предварително !

  5. #130
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Яйца - 6,3 протеин/5,3 мазнини х2 = 12,6/10.6
    Пилешко - 26 протеин/2.5 мазнини х3 = 78/7.5
    Прясно мляко (low fat)- 3,4 протеин х3 = 10,2/0 + евентуално към 200 за шейка = 17/0
    Кисело мляко - 3,5 протеин/3,25 мазнини
    Извара - 46 протеин/ 12 мазнини/ 10 въглехидрати
    Овесени ядки - 13,5 протеин/7 мазнини/60 въглехидрати (за 100 грама)
    Картофи - 5 протеин/ 0 мазнини/ 65 въглехидрати
    Ябълки - 0 протеин/ 0 мазнини/ 24 въглехидрати
    Банани - 1 протеин/ 0 мазнини/ 23 въглехидрати х2 = 2 протеин/0 мазнини/ 46 въглехидрати
    Белтъците са към 15 грама протеин +- общо
    Фъстъци - 14 протеин/ 25 мазнини/ 7 въглехидрати
    Ориз - 5 протеин/ 1 мазнини/ 52 въглехидрати
    Меда не знам как го смяташ
    А и 10тина въглехидрати за филията хляб може би.
    ==========
    Протеин: 6,3+26+17+3,5+46+13,5+5+1+15+14+5= 152,3
    Мазнини: 10,6+7.5+3.25+12+7+25+1=66,35
    Въглехидрати: 10+60+65+24+46+7+52+10=274

    Ако използваме, че при въглехидратите и протеина на 1 гр отговарят 4 калории и при мазнините 9, то:
    Протеин: 152.3х4= 609
    Мазнини: 66,35х9 = 597,15
    Въглехидрати: 274х4 = 1096
    Общо: 2302,15
    Ако не съм изпуснал нещо, разбира се.

    BMR = 1778.9 (BMR - basal metabolic rate, това са калориите, които тялото ти гори, ако цял ден си бил в покой, примерно цял ден си спал, т.е. без никва активност)
    Имаш излишък от 500 и малко калории за цялата ти активност, което не е много... Качи ги на 700 за 1-2 седмици и виж дали няма да има разлика.


    За закуска го смятах със 100 грама овесения ядки първо, защото ме мързеше и второ, защото 150 наистина са малко множко. Не е напълно нужно да имаш наистина 7 хранения. Премести ядките при 1 или 2, а може и с изварата преди лягане, а тия 3 белтъка можеш да ги махнеш, не виждам смисъл от тях.

    За баланса не знам, не ми се мисли сега все пак е 4.20... (ifyouknowwhatimean)

  6. #131
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    Яйца - 6,3 протеин/5,3 мазнини х2 = 12,6/10.6
    Пилешко - 26 протеин/2.5 мазнини х3 = 78/7.5
    Прясно мляко (low fat)- 3,4 протеин х3 = 10,2/0 + евентуално към 200 за шейка = 17/0
    Кисело мляко - 3,5 протеин/3,25 мазнини
    Извара - 46 протеин/ 12 мазнини/ 10 въглехидрати
    Овесени ядки - 13,5 протеин/7 мазнини/60 въглехидрати (за 100 грама)
    Картофи - 5 протеин/ 0 мазнини/ 65 въглехидрати
    Ябълки - 0 протеин/ 0 мазнини/ 24 въглехидрати
    Банани - 1 протеин/ 0 мазнини/ 23 въглехидрати х2 = 2 протеин/0 мазнини/ 46 въглехидрати
    Белтъците са към 15 грама протеин +- общо
    Фъстъци - 14 протеин/ 25 мазнини/ 7 въглехидрати
    Ориз - 5 протеин/ 1 мазнини/ 52 въглехидрати
    Меда не знам как го смяташ
    А и 10тина въглехидрати за филията хляб може би.
    ==========
    Протеин: 6,3+26+17+3,5+46+13,5+5+1+15+14+5= 152,3
    Мазнини: 10,6+7.5+3.25+12+7+25+1=66,35
    Въглехидрати: 10+60+65+24+46+7+52+10=274

    Ако използваме, че при въглехидратите и протеина на 1 гр отговарят 4 калории и при мазнините 9, то:
    Протеин: 152.3х4= 609
    Мазнини: 66,35х9 = 597,15
    Въглехидрати: 274х4 = 1096
    Общо: 2302,15
    Ако не съм изпуснал нещо, разбира се.

    BMR = 1778.9 (BMR - basal metabolic rate, това са калориите, които тялото ти гори, ако цял ден си бил в покой, примерно цял ден си спал, т.е. без никва активност)
    Имаш излишък от 500 и малко калории за цялата ти активност, което не е много... Качи ги на 700 за 1-2 седмици и виж дали няма да има разлика.


    За закуска го смятах със 100 грама овесения ядки първо, защото ме мързеше и второ, защото 150 наистина са малко множко. Не е напълно нужно да имаш наистина 7 хранения. Премести ядките при 1 или 2, а може и с изварата преди лягане, а тия 3 белтъка можеш да ги махнеш, не виждам смисъл от тях.

    За баланса не знам, не ми се мисли сега все пак е 4.20... (ifyouknowwhatimean)
    Благодаря за отговорът ти ! Да, ядките ще са последни с изварата .. Някаква идея от къде да дойдат тези около 200 калории още ? Тренировките ми ще са на лост, успоредка, въже, дъмбели, че фитнес залите много не ги уважавам .. просто не ме кефят

  7. #132
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Още малко мазнини примерно. В готвенето вкарай зехтин или пък ако искаш олио. Може и още малко въглехидрати. Пробвай да видиш. Най-лесно ще е с някакъв cheat meal. Примерно шоколад.

  8. #133
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    Още малко мазнини примерно. В готвенето вкарай зехтин или пък ако искаш олио. Може и още малко въглехидрати. Пробвай да видиш. Най-лесно ще е с някакъв cheat meal. Примерно шоколад.
    ОхО .. Шоколод, идеално ще вкараме и шоколад.. няма ядове

  9. #134
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Не за друго, но така или иначе ти трябват калории, а пък и е за качване, така че на никой не му пука за единия шоколад Ако при въпросните хранения видиш, че има някво недохранване вкарай повече от храната, която ти трябва т.е. увеличи пилешкото/ориза и изключи шоколада, напасни както е удачно за теб.

  10. #135
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    Не за друго, но така или иначе ти трябват калории, а пък и е за качване, така че на никой не му пука за единия шоколад Ако при въпросните хранения видиш, че има някво недохранване вкарай повече от храната, която ти трябва т.е. увеличи пилешкото/ориза и изключи шоколада, напасни както е удачно за теб.
    Е за качване но ставаше въпрос за мускулна маса .. Но горе долу това което съм написал става нали ?! След няколко дни го почвам .. заедно с тренировките !

  11. #136
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Да, не е идеално зле. Предполагам си наясно, че няма качване само и единствено на мускулна маса. With great power comes great responsibility - в случая малко мазнини Всеки знае, че ако искаш да надграждаш ти трябва калориен излишък, който стига протеина да е налице, няма значение от къде идва. Е, да, най-добре да дойде от протеин.

  12. #137
    anonymous708973
    Guest
    И аз съм я приела присърце тая задача с шоколада

    Ракши, как ги изчисляваш тия калории? Навик ти е вече и знаеш в кое какво има или как?

  13. #138
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Ти пък... Има си ги в интернет Има адски много източници, най-лесно мисля, че е в бб-тийм => отиваш на храни и си го пише , ти само трябва да си изчислиш спрямо количеството, което ти трябва. Другото за единица мазнини, протеини и въглехидрати е лесно, защото за мазнините е 9, за другите 2 по 4. (грам/kcal)
    В отговора на първоначалния пост го написах подробно, защото бях сигурен, че това не са 3100 калории храна

  14. #139
    Шоколaд блякс..:Д

  15. #140
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    Ти пък... Има си ги в интернет Има адски много източници, най-лесно мисля, че е в бб-тийм => отиваш на храни и си го пише , ти само трябва да си изчислиш спрямо количеството, което ти трябва. Другото за единица мазнини, протеини и въглехидрати е лесно, защото за мазнините е 9, за другите 2 по 4. (грам/kcal)
    В отговора на първоначалния пост го написах подробно, защото бях сигурен, че това не са 3100 калории храна

    И аз от там УЖ ги смятах ама нещо явно са ми се объркали сметките Иначе горе долу викаш бива ... сега само трябва да видя как ще тренирам и всичко точно

  16. #141
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Четох одеве материал за диета и искам да перифразирам какво казах по-нагоре. По-добре ще бъде да добавиш още храна в основните хранения, най-вече трябва да вдигнеш малко пилешкото. Има много "спорове" за това колко протеин трябва да приемаш на ден или по-скоро, колко протеин можеш да усвоиш. На много места казват, че до към 120-150 грама на ден са оптимални. На други места казват да смяташ по 2-3 грама на кг телесно тегло (ако си 80 кг => 160-240 протеин, като най-добре по средата - 200). И малко ориза качваш и след това можеш да си добавиш, ако ти се яде нещо просто го ядеш, обаче трябва да внимаваш колко е голямо и т.н. Примерно не да отидеш и да заковеш един дюнер ХХЛ, а може някъв шоколад, фафла, там к'вото ти се яде.

  17. #142
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    Четох одеве материал за диета и искам да перифразирам какво казах по-нагоре. По-добре ще бъде да добавиш още храна в основните хранения, най-вече трябва да вдигнеш малко пилешкото. Има много "спорове" за това колко протеин трябва да приемаш на ден или по-скоро, колко протеин можеш да усвоиш. На много места казват, че до към 120-150 грама на ден са оптимални. На други места казват да смяташ по 2-3 грама на кг телесно тегло (ако си 80 кг => 160-240 протеин, като най-добре по средата - 200). И малко ориза качваш и след това можеш да си добавиш, ако ти се яде нещо просто го ядеш, обаче трябва да внимаваш колко е голямо и т.н. Примерно не да отидеш и да заковеш един дюнер ХХЛ, а може някъв шоколад, фафла, там к'вото ти се яде.
    Ясно, Благодаря .. Не знам само как ще стане, работя на 3 смени и трябва да го измисля някак си за да спазвам режима

  18. #143
    Търсите природни продукти, които да ви помогнат да се чувствате и да изглеждате по-добре? Открихте ги! Форевър Ливинг Продъктс предлага висококачествени продукти за здраве и красота. Компанията е разработила гама от напитки с алое вера и козметични продукти, които позволяват на милиони хора по света да се докоснат до забележителните свойства на това растение и благотворното му въздействие върху цялото тяло. Прибавете към тях разнообразните хранителни добавки и продукти от пчелния кошер и ще получите цялостна система за постигане на по-добро здраве и красота.
    Koито има интерес към продуктите нека ми пише за повече инфо и цени: 0883494378 filis.m@abv.bg
    За хора, който искат да си докарват допълнителен доход чрез Форевър Ливинг Продъктс могат да се обръщат също към мен.
    Доставки за цялата страна, а в София и налично може.
    http://www.flp.bg/bg/Products_Supplements_bg.htm

  19. #144
    Тук има страхотни хранителни и тренировъчни режими,които може да получите и като подарък към поръчката ви.Най-добрите и качествени марки в света.

    www.fitnesspro.bg

  20. #145

  21. #146

  22. #147
    nikolov2227
    Guest
    Стига с тези химии бе.Тренирайте здраво и се хранете правилно и лека полека ще станат нещата.Всеки втори ми пие химии,съвземете се бе хора!!!

  23. #148
    Здравейте,за пореден път се убеждавам че Animal Cuts е най-добрия фет бърнър за отслабване.Пробвах и със няколко други хранителни добавки за отслабване ,но определено това имаше най-добър ефект.Наистина е силно и трябва да има тренировки иначе ни ви го препоръчвам,без режим на хранене и редовни тренировки ,няма да е добре.Действието на Animal Cuts усетих още през първата седмица.Направих прием на Animal Cuts за 3 седмици по 1 пакет, след което починах 1 седмица и повторих още три.Резултата за 2 месеца е пълно изчистване на мазнините в проблемните зони.Не търсех толкова ефект за драстично сваляне,защото нямам такава нужда,но релеф си постигнах.Силно ви го препоръчвам!Но трябва яко трениране.Поздрави на всички.

  24. #149
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от MonikaDiva Виж мнението
    Здравейте,за пореден път се убеждавам че Animal Cuts е най-добрия фет бърнър за отслабване.Пробвах и със няколко други хранителни добавки за отслабване ,но определено това имаше най-добър ефект.Наистина е силно и трябва да има тренировки иначе ни ви го препоръчвам,без режим на хранене и редовни тренировки ,няма да е добре.Действието на Animal Cuts усетих още през първата седмица.Направих прием на Animal Cuts за 3 седмици по 1 пакет, след което починах 1 седмица и повторих още три.Резултата за 2 месеца е пълно изчистване на мазнините в проблемните зони.Не търсех толкова ефект за драстично сваляне,защото нямам такава нужда,но релеф си постигнах.Силно ви го препоръчвам!Но трябва яко трениране.Поздрави на всички.
    Преди-След снимки с никнейма ти във форума, моля : ))

  25. #150
    Голям фен Аватара на bubaduc
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    960
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Преди-След снимки с никнейма ти във форума, моля : ))
    и аз и аз искам
    You are everything baby ! ol baby !

    ahahehha ;*

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си